Arapça Yds Kursu Ankara

Biz Sizi Arayalım!

Ankara Arapça YDS Kursları

YDS Arapça Eğitimi
Akademik kariyer açısından oldukça önemli olan YDS için Çağrı Yabancı Dil Okulu’nda YDS Arapça Hazırlık Kursları verilmektedir.

Bu kurslara katılmak isteyen adayların, en az orta seviyede Arapça bilmeleri ön şarttır. Orta seviyede bir Arapça dili hakimiyeti olan adaylar, eğitim sonrası genelde istedikleri puanı alabilirler. YDS kurslarına katılmak isteyen adaylar gerekli görüldüğünde Seviye Tespit Sınavına (STS) alınırlar.

Sınav sonucuna göre her öğrenci için özel bir plan belirlenir ve en kısa sürede adaptasyon süreci ve sınava hazırlık çalışmalarına başlanır.

YDS Arapça Eğitimi Nasıldır?

YDS Arapça Eğitimi Ankara Kızılay’daki dil okulumuzda verilmektedir. İlk konularda genel bir tekrar yapılarak tüm YDS konuları işlenir. Her alanda modern metinler analiz edilir. Okuma-anlama geliştirilir. Kelimelerin eş ve zıt anlamları öğretilir. Daha sonra geçmiş yıllardaki YDS testleri üzerinden gidilerek, farklı kaynaklardan özenli bir şekilde seçilmiş sorular çözümlenir.

Arapça Yds Kursu Ankara

En çok yapılan yanlışlar, şaşırtıcı ve tuzak sorular, en fazla kullanılan kelimeler konusunda çalışmalar yapılır. Her soru için soruya yaklaşım tekniği en iyi şekilde anlatılır.

Sınav Tekniği Eğitimi

YDS türü sınavlarda, çok iyi yabancı dil bilmek yeterli değildir. Çünkü sınav tekniğini bilmek oldukça önemlidir. Zamanı iyi kullanamadığından yakınan birçok aday sınav tekniğini bilmediği için başarısız olmaktadır.

Sınav tekniği, ezber işi değil, mantığın iyi şekilde kullanılması ile öğrenilir. Bunun için en iyi şekilde teknik sorular çözülmeli ve bol bol egzersiz yapılması gerekir.

Yıllardır YDS eğitimleri veren eğitimcilerin ders verdiği kurumuzda başarılı bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz.

Kelime ve Paragraf Soruları

En çok zorlayan soru modelleri arasında olan kelime bilgisi ve paragraf soruları, doğru ezberleme tekniği ile kursiyerin başarılı olmasını sağlamaktadır.

Zamanın en iyi şekilde kullanımı ve sorunun doğru anlaşılması için sınav tekniklerinin önemli bir şekilde öğretilmesi gerekmektedir. Doğru teknikler ve soruyu anlama konusunda uzman olan öğretmenler tarafından verilen eğitimler, adayların başarılı bir şekilde eğitim almasını sağlamaktadır.

Deneme Sınavları

Deneme sınavının bol olması her açıdan fayda sağlamaktadır. Her konu sonunda çözülen deneme sınavları sayesinde konuların pekişmesi sağlanırken, zamanın da en iyi şekilde kullanılması sağlanmaktadır.

Adayların kendilerini denemesi ve hız kazanması açısından yapılan deme sınavları en güncel sorulardan ve farklı kaynaklardan seçilmektedir.

Sınıf Kontenjanı

Eğitim konusunda başarılı olmanın en önemli etkenlerinden olan sınıf mevcudu, Çağrı Yabancı Dil Okulu’nda 5 – 12 kişi arasında değişmektedir.

Bu da kursiyerlerle daha yakından ilgilenmeyi sağlamaktadır.

Bilgi alıp ulaşım sağlayabilmeniz için konum.

Call Now Button