İletişimBiz Sizi Arayalım

Dil Seviyeleri

Çağrı Yabancı Dil Okulu’ndaki dil eğitimleri Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri çerçevesinde verilmektedir.

Söz konusu kriterler çerçevesinde A1, A2, B1, B2, C1, C2 seviyelerinde dil eğitimi alırsınız. Aldığınız dil seviyesine göre dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerisi kazanacaksınız. Seviyeniz ilerledikçe okuduğunuzu anlayacak, yabancılarla konuşacak ve kendinize güveniniz artacaktır. Bu durumda ihtiyacınız olan dil eğitimi konusunda deneyimli eğitmen kadromuz size tüyoları verecektir.

Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri (Common European Framework of Referance for Language Teaching Learning Assesment – CEFR ) tarafından belirlenen tüm seviyeleri tamamlayan adaylar, duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilecek duruma gelir. Yazılı ve sözlü kaynaklardaki bilgileri iyi bir şekilde özetleyebilir ve bir tartışmayı yapılandırabilir. Akıcı ve doğal bir anlatım süreci sunarak, kendini en iyi şekilde ifade edebilir.

Teknolojik sınıflarda eğitim alabileceğiniz Çağrı Yabancı Dil Okulu’nda, dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin hepsine hakim olarak eğitiminiz temellenir ve eksiksiz bir şekilde devam eder.

Hangi Seviyede Neler Öğrenebilirsiniz?

A1 Seviyesi (Başlangıç)

Bu seviyede öğrendiğiniz yabancı dilde temel kavramları, alfabeyi ve kendinizi basit bir şekilde ifade edebilmeyi öğrenirsiniz. Yani yurtdışında, yolda kalmazsınız ve derdinizi anlatabilirsiniz. Yavaş bir şekilde konuşan kişileri anlayabilirsiniz ve günlük ifadeleri kullanabilirsiniz.

Temel seviyeniz ne kadar sağlam olursa, ilerleyen seviyelerde de o kadar hızlı ve başarılı ilerlersiniz.

A2 Seviyesi (Orta Altı)

A2 seviyesinde, temelden bir adım daha ileri giderek, çok kısa metinleri okuyup anlayabilirsiniz, bildiğiniz konularla ilgili iletişim kurup bilgi aktarabilirsiniz.

B1 Seviyesi (Orta)

Orta seviyeye geldiğinizde, artık iş hayatınızda da iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. Yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilirsiniz. Metinler yoluyla kendinizi ifade edebilir, hayallerinizi, hedeflerinizi anlatabilirsiniz.

B2 Seviyesi (Orta Üstü)

Soyut ve somut konularla ilgili karmaşık konuların içinden sıyrılabilmeye başlarsınız. Karışık metinlerin ana fikirlerini anlayabilirsiniz. Kendinizi daha ayrıntılı şekilde ifade edebilirsiniz. İlgili dil ile ilgili yayınlar yapıldığında, filmleri, haberleri anlayabilirsiniz. Ana dili seviyesinde iletişim kuran kişileri daha rahat anlayabilirsiniz.

C1 Seviyesi (İleri)

Artık YDS sorularıni çözebilen kıvama gelmeye başlamış olursunuz. Yani yabancı dildeki karmaşık metinlerdeki detayları anlayabilirsiniz ve dolaylı anlatımları da kolayca fark edersiniz.

Duygu ve düşüncelerinizi, akademik ve mesleki amaçlarla ilgili görüşlerinizi en iyi şekilde ifade edebilir ve karşı tarafı da anlayabilirsiniz.

C2 Seviyesi (İleri Üstü)

Artık sosyal hayattaki her türlü konuşma ve yazışmayı anlayabilirsiniz. Akıcı bir dil kullanabilir, daha az düşünüp hızlı konuşabilirsiniz. Anlam farklılıkları ve eş anlamlı sözcükleri, deyimleri en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

Özetleyecek olursak; A1 ve A2 seviyelerinde “Basic user” yani sınırlı bir dil kullanımına, B1 ve B2 seviyelerinde“Independent user” yani bağımsız dil kullanımına, C1 ve C2 seviyesinde ise “Proficient user” yani yetkin dil kullanımı seviyelerine ulaşabilirsiniz.

konya boşanma avukatı
ankara avukat
ankara trafik kazası avukatı
ankara dershane