Genel Arapça Giriş 1-2

92_1463572050.jpg

Arapça Dil Eğitimi

Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak, her bireyin kendi ihtiyaçlarına uygun genel Arapça, pratik Arapça ve iş Arapçası eğitimleri sunuyoruz.  Arapça eğitim programlarımız sizi istediğiniz Arapça dil seviyesine ulaştıracak 8 kurluk bir programdır. Çağrı Yabancı Dil Okulu Ankara’da, Arapçayı konuşarak öğrenebileceğiniz tek dil okuludur.

Çağrı Yabancı Dil Okulu Arapça eğitim kurs standartları uluslar arası dil öğretim standartlarına uygundur ve alanlarında uzman eğitim kadrosu ile verilmektedir. Her türlü teknolojik donanıma sahip sınıflarımızda, uzman eğitmenler ile mesleki ve akademik Arapça eğitiminizi üst düzey donanımla almanızı sağlıyoruz.

Günümüzde ülkemizin Arap ülkeleri ile artan ticari ilişkileri, kurumsal şirketlerin Arapça diline olan ihtiyacını zorunlu hale getirmiştir. Çağrı Yabancı Dil kursu olarak, kurumsal şirketlere özel ‘Ticari Ve İş Arapçası’ dersleri vermekteyiz. Kurumsal şirketlerin isteğine bağlı olarak dersler şirket bünyesinde ya da dil okulumuz bünyesinde verilebilmektedir. Kurumlara özel olarak verilen ‘Ticari Ve İş Arapçası’ eğitimleri; kurum çalışanlarının ihtiyaçlarına, çalışma saatlerine ve dil seviyelerine göre düzenlenmektedir. Kurumsal eğitimlerimiz, ticari diyaloglar, yazışmalar, sözleşme metinleri ve ithalat ve ihracat dili gibi iş hayatının tüm alanlarında gerekli olan alanlarda donanımı sağlamaktadır.

Uluslar arası kurumlar tarafın Arap dili yetkinlik belgesi olan, Arapçanın anadil olarak konuşulduğu ülkelerde üniversite eğitimini tamamlamış uzman eğitmen kadromuz ile ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma becerinizin gelişecektir.

Giriş 1-2 Kitap İçeriği

Ana dili olmayıp Arapça öğrenmek isteyenler için köşenin baş taşı olarak sayılmaktadır. Bütün günlük işlevlerini kapsayan giriş kitabı aslında iki kitaptan oluşup aşağıdaki bütün konuları kapsamaktadır:

 • Arapçanın harfleri (telaffuz, okunuş ve yazılışları), sayılar, basit soru cümleleri, tanışma ve tanıştırma, vedalaşma, bitişik ve ayrı zamirler, hareket ve med harfleri arasındaki farkları vurgulamak, diller ve ülkeler, yoluculuk, havalimanında, tren istasyonunda, sık kullanılan kalıp ve tabirler..
 • Ulaşım, yönler, cer harfleri, işler ve meslekler, soru ve cevap, soru edatları, iletişimler, karmaşık ve kombine sayılar( iki haneden fazla), mektuplaşma, aile ve aile fertleri, günlük işleri, saatler..
 • Giysiler, lokantada, mutfakta, saatler ve randevular, sıfatlar, şekiller, hacimler ve boyutlar, renkler, ev bölümleri, mobilya ve beyaz eşya, ev kiralama..
 • Alışveriş, , işaret isimleri, tartışma( katılma, kabullenme, karşı çıkma) , iş görüşmesi, yıl mevsimleri, günler, aylar ve tarihler, boy ve kilo, kır/köy hayatı, şehir hayatı, iyelik zamirleri..
 • Hisler ve duygular, aile hayatı, duyu/ algılama organları, insan vücudu organları, sağlık, hava durumu, hayvanlar ve ona örnek olarak papağan hayatı..
 • Hotelde, turistik geziler ve turlar, tarihi eserler ve yerleri, özel günler, mezuniyet törenleri, bayramlar, hastanede, poliklinikte, hayaller ve umutlar, gelecek..

Bu iki kitap sonunda Öğrencilerimizin Kazanımları

Bu iki kitap bitikten sonra öğrenciler aşağıdakileri yapabilmeleri beklenir:

 • Arapça birbirine benzer kelime ve sesleri ayırt edebilme
 • Arapça Okuma ve yazma
 • Basit ve karmaşık cümleleri yazabilme/ konuşabilme
 • Soruları anlayıp cevap verebilme
 • Değişik soru tiplerini kullanabilme
 • Bütün günlük hayatta Arapça kullanabilme
 • Arapça bilenlerle Arapçayla ( makbul bir şekilde) iletişim kurabilme
 • Arap kültürünü anlayıp Araplarla iyi bir şekilde iletişim kurabilme
 • Genel Arapça kullanarak basit mektuplaşma işlemlerini yapabilme

Neden Arapça Öğrenmeliyiz?

İletişim

Arap dili tüm dünyada en çok konuşulan beşinci dil olma özelliği ile Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Fas, Tunus, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Suriye, Yemen, Bahreyn ülkelerinde konuşulmaktadır.

İş Dünyası

Son yıllarda şirketlerin yaptığı yatırımlar ve artan ticari ilişkiler Arapçayı en çok tercih edilen yabancı dillerden biri haline getirmiştir. Arapça öğrenerek kariyeriniz için en etkili adımı atmış olursunuz.

Kültür

Arapça dil eğitimi AÖF İlahiyat Ön lisans öğrencileri ve YDS Arapça sınavına girecek adaylar için zorunlu olmakla birlikte lisans, yüksek lisans ve doktora akademik çalışmalarında gereklidir. Kutsal kitabımız olan Kuran’ı Kerim dili olan Arapça, dini eğitim ve din kültürü donanımı açısından önemli bir yere sahiptir.

Kurs Materyalleri

Eğitim süresince kullanılan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin Dubai menşeli Silsiletü'l-Lisan kitapları seviyelerin hedeflerine göre tasarlanmış ve teknolojik alt yapı desteklenmiştir.

Kurs Seviyeleri

Toplam 8 seviyeden oluşmaktadır;

 • Giriş 1-2
 • Başlangıç 1-2
 • Orta 1-2
 • İleri 1-2

Birebir Özel Dersler / VIP

Kurs İçeriği

Kurslarımız kişilerin ihtiyaçlarına ve amacına odaklanarak en kısa zamanda hedefine ulaşması için birebir eğitim programı olarak düzenlenmektedir.

Kursun Amacı

Seviye tespit sınavı ile kişinin ihtiyacı olan eğitim seviyesi belirlenir. Kişiye özel hazırlanan eğitim programı ile hedefe ulaşması sağlanır.

Kimler Katılabilir?

Zamanı kısıtlı, grup çalışmalarına katılamayan, özel alanlarda eğitime ihtiyaç duyan kişiler için uygundur. Kurumsal firmalar veya bireysel katılımcılar birebir ve 2-3 kişilik VIP gruplar halinde kendi ofislerinde ya da Dil Okulumuzda özel ders alabilmektedirler.

Kurs Materyalleri

Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda her türlü öğretim teknik ve materyalleri kullanılmaktadır.

Programın Süresi

Dil kursumuzdan ders almak isteyen kişinin ihtiyaçlarına göre program süresi değişkenlik göstermektedir.

 

 

GRUPLAR GÜNLER SAATLER DURUM
GİRİŞ 1-2 Salı,Perşembe 18:30 - 20:50
GİRİŞ 1-2 Cumartesi,Pazar 10:00 - 12:20
GİRİŞ 1-2 Pazartesi,Çarşamba,Cuma 18:30 - 20:50

Arapça Dil Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Arapça öğrenmek isteyenler,
 • Var olan Arapça bilgisini geliştirmek isteyenler,
 • İş amacı ile Arapça öğrenmek isteyenler,
 • Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Arapça sınavına girecek öğrenciler,
 • Yazılı ve sözlü Arapça pratik yapmak isteyenler,

         Arapça eğitim programlarımıza katılabilmektedir.

 Neden Çağrı Dil Okulu?

Yabancı dil öğrenmenin sırrı hangi koşullarda ve hangi teknikler ile öğretildiğinde yatar. Yabancı dil kursunu seçerken ne tür imkânlar sunduğunu bilmek önemlidir. Çağrı Dil Okulu öğrenmek istediğiniz dilde uzman eğitmenler ve modern teknikler ile sizi başarıya ulaştıracak bir dil okuludur. Neden Çağrı Dil Okulu’nu seçmelisiniz? Bizi seçmeniz için sıralayacağımız birçok neden var. Özellikle Arapça dil eğitiminde Çağrı Dil Okulu olarak bizi tercih etmeniz için sunduğumuz olanaklara bir göz atın.

1-Çağrı Dil Okulu Ankara’nın En Büyük Arapça Dil Merkezi

Çağrı Dil Okulu Ankaradaki en büyük dil okulu olma özelliğini hem öğrenci sayısının çokluğu hem de eğitim alanının büyüklüğü ile kanıtlamaktadır.

2-Eğitim Süresince Sunulan Müfredat, Kitaplar Ve Metotlar

Arapça dil eğitimini, Arapça dilinin özelliklerine göre programlayan dil okulumuz yenilikçi metotlar, ders içerikleri ve kaliteli eğitim materyali desteği ile Arapçayı en doğru yöntemlerle öğrenmenizi sağlar.

3-Alanında Uzman ve En iyi Eğitmenler

Arapça dil eğitimini uluslar arası standartlara sahip eğitmenler ile Ana Dil formatında veren dil okulumuz, ders anlatımında fark yaratan bir eğitim vermektedir.

4-Arapçaya Yeni Ve Farklı Bakış Açısı

Arapça dilinin inceliklerini temel alarak verilen Arapça eğitiminde gramer odaklı bir eğitim yerine Pratik Arapça odaklı eğitim verilmektedir. Modern bir yaklaşım ile öğrencilerin kurallar arasında boğulmasına izin vermeden kolay iletişim kurabilecekleri Arapça seviyesine gelmeleri sağlanmaktadır.

5-Kaliteli Eğitim Ve Uygun Fiyatlar

Yenilikçi metotlar, uzman eğitmenler ve merkezi bir mekânda eğitim veren Çağrı Dil Okulu kurs ücretlerinde sizi şaşırtacak, uygun fiyatlar sunmaktadır.

6-Başarı Garantili Eğitim

Çağrı dil okulunda eğitim süresince kursiyerlerin öğrenme durumuna göre değerlendirme yapılarak, gerektiği takdirde ücretsiz kur tekrarı olanağı sunulmaktadır. Derslere %90 katılım sağlayan ve kur sınavların %50’nin altında ortalama çıkaran kursiyerler kuru ücretsiz tekrar edebilmektedir.

7-Ücretsiz Seviye Tespit Sınavları

Arapça dil seviyesini belirlemek için yapılan seviye Tespit Sınavlarımıza tüm kursiyer adayları ücretsiz katılabilmektedir.

8-Demo Ders

Çağrı Dil Okulu olarak, sunduğumuz olanakları görmeniz için sizleri derslerimize davet ediyoruz. Halkla İlişkiler bölümümüzden randevu alarak istediğiniz zaman derslerimize katılabilir ve derslerimizin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Powered by Bilgeweb