Genel Arapça Orta 1-2

92_1463571147.jpg

Arapça Dil Eğitimi

Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak, her bireyin kendi ihtiyaçlarına uygun genel Arapça, pratik Arapça ve iş Arapçası eğitimleri sunuyoruz.  Arapça eğitim programlarımız sizi istediğiniz Arapça dil seviyesine ulaştıracak 8 kurluk bir programdır. Çağrı Yabancı Dil Okulu Ankara’da, Arapçayı konuşarak öğrenebileceğiniz tek dil okuludur.

Çağrı Yabancı Dil Okulu Arapça eğitim kurs standartları uluslar arası dil öğretim standartlarına uygundur ve alanlarında uzman eğitim kadrosu ile verilmektedir. Her türlü teknolojik donanıma sahip sınıflarımızda, uzman eğitmenler ile mesleki ve akademik Arapça eğitiminizi üst düzey donanımla almanızı sağlıyoruz.

Günümüzde ülkemizin Arap ülkeleri ile artan ticari ilişkileri, kurumsal şirketlerin Arapça diline olan ihtiyacını zorunlu hale getirmiştir. Çağrı Yabancı Dil kursu olarak, kurumsal şirketlere özel ‘Ticari Ve İş Arapçası’ dersleri vermekteyiz. Kurumsal şirketlerin isteğine bağlı olarak dersler şirket bünyesinde ya da dil okulumuz bünyesinde verilebilmektedir. Kurumlara özel olarak verilen ‘Ticari Ve İş Arapçası’ eğitimleri; kurum çalışanlarının ihtiyaçlarına, çalışma saatlerine ve dil seviyelerine göre düzenlenmektedir. Kurumsal eğitimlerimiz, ticari diyaloglar, yazışmalar, sözleşme metinleri ve ithalat ve ihracat dili gibi iş hayatının tüm alanlarında gerekli olan alanlarda donanımı sağlamaktadır.

Uluslar arası kurumlar tarafın Arap dili yetkinlik belgesi olan, Arapçanın anadil olarak konuşulduğu ülkelerde üniversite eğitimini tamamlamış uzman eğitmen kadromuz ile ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma becerinizin gelişecektir.

Orta 1-2 Kitap İçeriği

Bu kitap giriş ve başlangıç kitaplarını bitirip Arapça cümlelerini değişik şekillerde kurabilenler, Arapçanın esas gramerlerini bilen ve kelime/kalıp haznesi olanlariçin uygun bir seçenektir. Bu kitabın temel amacı Arapçanın değişik cimlerini birbirine bağlamak, kısa metinler oluşturabilmek ve öğrencinin Arapça kelime, kalıp ve kültür haznesini zenginleştirmektir.

Bu kitap da iki kitaptan oluşup aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

 • Uzay ve insanoğlunun uzayda yaşam hayali, bilime/ araştırma ve ikisindeki akıl rolü, gemi icadı, müzik ve müziğin insan üzerindeki etkisi, çocuk yetiştirme ve bu süreçteki sorunları , hayatta mutluluk, meslekler ve işler, gazetecilik, televizyon ve sinema, toplum hizmetindeki toplum dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının rolü( yetimhane ve ruh hastaneleri örenek olarak).
 • Toplum adabı ( adab-ı muaşeret) ve toplumdaki önemleri, eski hatıralar, eski dünya medeniyetleri, toplum tabakaları, barış ve savaş..
 • Dünyada değişik kültürler ve aralarındaki farklar, gezegenimizdeki bitkiler ve bu bitkilerin çeşitli faydaları, hurma ağacı, matematik ve önemi, sıfırın bulunuşu ve önemi, geçmiş ve şimdiki zamanda keşifler, ünlü bir casus, gelecek hayalleri ve insan beklentileri.
 • Kirlilik( çeşitleri, nedenleri ve zararları), doğal afetler, depremler, volkanlar, güneş ve ay tutulması, eski ve modern medeniyetler, Japonya ve Betra şehri,yapı-inşaat, tarih ve bilginler, su( çeşitleri ve önemi).

Bu iki kitap sonunda Öğrencilerimizin Kazanımları

Bu iki kitap bitince öğrencileri aşağıdakileri yapabiliyor olmaları beklenir:

 • Değişik olumsuz formlarını kullanabilme
 • Hemze’yi doğru bir şekilde yazabilme
 • Mebni ve Murab fiilleri öğrenme
 • Mekan ve zaman zarflarını kullanabilme
 • Nakis fiiller ve fiile benzer herfleri kullanabilme
 • Mutel fiilleri zamirlerle kullanabilme
 • Tek nesne gerektiren ve birden fazla nesne gerektiren fiileri ayrımın yapabilme
 • Bağlaçları düzgün bir şekilde kullanabilme
 • Şart( koşullama) üslubunu değişik şekilleriyle kullanabilme
 • Kısa Arapça metinleri düzgün bir şekilde yazabilme
 • Arapça bilenlerle güzel bir şekilde iletişim kurabilme
 • Değişik konuları tartışabilme
 • Gerek yazma gerek konuşma gerek ise anlama iyi seviyeye ulaşma

Neden Arapça Öğrenmeliyiz?

İletişim

Arap dili tüm dünyada en çok konuşulan beşinci dil olma özelliği ile Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Fas, Tunus, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Suriye, Yemen, Bahreyn ülkelerinde konuşulmaktadır.

İş Dünyası

Son yıllarda şirketlerin yaptığı yatırımlar ve artan ticari ilişkiler Arapçayı en çok tercih edilen yabancı dillerden biri haline getirmiştir. Arapça öğrenerek kariyeriniz için en etkili adımı atmış olursunuz.

Kültür

Arapça dil eğitimi AÖF İlahiyat Ön lisans öğrencileri ve YDS Arapça sınavına girecek adaylar için zorunlu olmakla birlikte lisans, yüksek lisans ve doktora akademik çalışmalarında gereklidir. Kutsal kitabımız olan Kuran’ı Kerim dili olan Arapça, dini eğitim ve din kültürü donanımı açısından önemli bir yere sahiptir.

Kurs Materyalleri

Eğitim süresince kullanılan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin Dubai menşeli Silsiletü'l-Lisan kitapları seviyelerin hedeflerine göre tasarlanmış ve teknolojik alt yapı desteklenmiştir.

Kurs Seviyeleri

Toplam 8 seviyeden oluşmaktadır;

 • Giriş 1-2
 • Başlangıç 1-2
 • Orta 1-2
 • İleri 1-2

Birebir Özel Dersler / VIP

Kurs İçeriği

Kurslarımız kişilerin ihtiyaçlarına ve amacına odaklanarak en kısa zamanda hedefine ulaşması için birebir eğitim programı olarak düzenlenmektedir.

Kursun Amacı

Seviye tespit sınavı ile kişinin ihtiyacı olan eğitim seviyesi belirlenir. Kişiye özel hazırlanan eğitim programı ile hedefe ulaşması sağlanır.

Kimler Katılabilir?

Zamanı kısıtlı, grup çalışmalarına katılamayan, özel alanlarda eğitime ihtiyaç duyan kişiler için uygundur. Kurumsal firmalar veya bireysel katılımcılar birebir ve 2-3 kişilik VIP gruplar halinde kendi ofislerinde ya da Dil Okulumuzda özel ders alabilmektedirler.

Kurs Materyalleri

Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda her türlü öğretim teknik ve materyalleri kullanılmaktadır.

Programın Süresi

Dil kursumuzdan ders almak isteyen kişinin ihtiyaçlarına göre program süresi değişkenlik göstermektedir.

GRUPLAR GÜNLER SAATLER DURUM

Arapça Dil Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Arapça öğrenmek isteyenler,
 • Var olan Arapça bilgisini geliştirmek isteyenler,
 • İş amacı ile Arapça öğrenmek isteyenler,
 • Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Arapça sınavına girecek öğrenciler,
 • Yazılı ve sözlü Arapça pratik yapmak isteyenler,

         Arapça eğitim programlarımıza katılabilmektedir.

Neden Çağrı Yabancı Dil Okulu?

Yabancı dil öğrenmenin sırrı hangi koşullarda ve hangi teknikler ile öğretildiğinde yatar. Yabancı dil kursunu seçerken ne tür imkânlar sunduğunu bilmek önemlidir. Çağrı Yabancı Dil Okulu öğrenmek istediğiniz dilde uzman eğitmenler ve modern teknikler ile sizi başarıya ulaştıracak bir dil okuludur. Neden Çağrı Yabancı Dil Okulu’nu seçmelisiniz? Bizi seçmeniz için sıralayacağımız birçok neden var. Özellikle Arapça dil eğitiminde Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak bizi tercih etmeniz için sunduğumuz olanaklara bir göz atın.

1-Çağrı Yabancı Dil Okulu Ankara’nın En Büyük Arapça Dil Merkezi

Çağrı Yabancı Dil Okulu Ankara’daki en büyük dil okulu olma özelliğini hem öğrenci sayısının çokluğu hem de eğitim alanının büyüklüğü ile kanıtlamaktadır.

2-Eğitim Süresince Sunulan Müfredat, Kitaplar Ve Metotlar

Arapça dil eğitimini, Arapça dilinin özelliklerine göre programlayan dil okulumuz yenilikçi metotlar, ders içerikleri ve kaliteli eğitim materyali desteği ile Arapçayı en doğru yöntemlerle öğrenmenizi sağlar.

3-Alanında Uzman ve En iyi Eğitmenler

Arapça dil eğitimini uluslar arası standartlara sahip eğitmenler ile Ana Dil formatında veren dil okulumuz, ders anlatımında fark yaratan bir eğitim vermektedir.

4-Arapçaya Yeni Ve Farklı Bakış Açısı

Arapça dilinin inceliklerini temel alarak verilen Arapça eğitiminde gramer odaklı bir eğitim yerine Pratik Arapça odaklı eğitim verilmektedir. Modern bir yaklaşım ile öğrencilerin kurallar arasında boğulmasına izin vermeden kolay iletişim kurabilecekleri Arapça seviyesine gelmeleri sağlanmaktadır.

5-Kaliteli Eğitim Ve Uygun Fiyatlar

Yenilikçi metotlar, uzman eğitmenler ve merkezi bir mekânda eğitim veren Çağrı Dil Okulu kurs ücretlerinde sizi şaşırtacak, uygun fiyatlar sunmaktadır.

6-Başarı Garantili Eğitim

Çağrı dil okulunda eğitim süresince kursiyerlerin öğrenme durumuna göre değerlendirme yapılarak, gerektiği takdirde ücretsiz kur tekrarı olanağı sunulmaktadır. Derslere %90 katılım sağlayan ve kur sınavların %50’nin altında ortalama çıkaran kursiyerler kuru ücretsiz tekrar edebilmektedir.

7-Ücretsiz Seviye Tespit Sınavları

Arapça dil seviyesini belirlemek için yapılan seviye Tespit Sınavlarımıza tüm kursiyer adayları ücretsiz katılabilmektedir.

8-Demo Ders

Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak, sunduğumuz olanakları görmeniz için sizleri derslerimize davet ediyoruz. Halkla İlişkiler bölümümüzden randevu alarak istediğiniz zaman derslerimize katılabilir ve derslerimizin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Powered by Bilgeweb