Hazırlık Atlama Kursu Ankara

Biz Sizi Arayalım!

Ankara Hazırlık Atlama Kursları

Üniversiteyi kazanarak yeterince zor biş iş başardınız, bu durumu hazırlık atlayarak taçlandırmaya ne dersiniz? Çağrı Yabancı Dil Okulu Hazırlık Atlama Kursu Ankara eğitimleri ile sizleri hazırlık sınıfına takılıp kalmaktan kurtarıyor ve geleceğinize daha hızlı ve emin adımlarla yürümeniz için elinden geleni yapıyor.

Üniversitelere yerleştirilen öğrencilerin, İngilizce bilgilerinin ölçüldüğü ve yeterliliklerinin belgelendiği hazırlık sınıflarını atlayarak, iş hayatınıza bir yıl erken atılmak mümkün. Uzun süren bir üniversite hazırlık sürecinin ardından, özellikle sınava 1 yıl kala kazanılan yoğun tempoda, İngilizce’ ye olan yakınlık oldukça azalmakta ve üniversitelere girdikten sonra yapılan hazırlık atlama sınavlarında başarı oldukça düşük kalmaktadır. Bu durumu engellemek, belki zaten üniversite sınavını ikinci yılda kazanmış ve vakit kaybına tahammülü olmayan öğrencilerin önünü açmak adına, başarısız bir hazırlık yılı geçirmiş öğrencilerin 1. sınıfa başlayabilmesi adına, ÇAĞRI DİL OKULU olarak hazırlık atlama kurslarımızı öğrencilerin hizmetine sunmaktayız.

IELTS, TOEFL, YDS vb. birçok sınava hazırlık kursunda olduğu gibi, Hazırlık Atlama Kurslarında da aynı kalite ve etkinlikte hizmetini sürdüren ÇAĞRI DİL OKULU , tüm üniversitelerin sınavlarına uygun materyaller ile öğrencilerini başarıya taşımaktadır. İngilizce potansiyelinizi ortaya çıkartmak, bilgilerinizi tazelemek, yeni bakış açıları sağlamak ve farklı bilgi birikimleri edinmenize yardımcı olmak ve nihayetinde sınavda başarıyı yakalamak bu kurslarımızın temel hedef ve getirileridir.

Hazırlık Atlama Sınavları (proficiency), Ankara’ da birçok üniversitede uygulanmaktadır. Aynı şekilde Türkiye’nin birçok yerinde de uygulanan hazırlık atlama sınavları için kursumuza katılım profilleri birçok ilden çeşitlilik göstermektedir. Genelde üniversiteler kendi sınavlarına farklı isimler vererek, bir kendine münhasır sınav oluşturmakta ve bu sınavların içeriği temel olarak aynı olsa da farklı detaylarla şekillenmektedir. Örneğin: EPE (ODTÜ), HUPE (HACETTEPE), COPE (BİLKENT), ITP (TOBB), PRO (ATILIM). Bu şekilde farklılaşmış sınavlar için, her zaman iyi İngilizce bilgisi yeterli olamamkta ve bazen sınava özel çalışmalar ile ancak sonuca ulaşılabilmektedir. Bu bağlamda ÇAĞRI DİL OKULU , öğrencilerini gireceği sınava hazırlarken, farklı bir yol, farklı bir sistem izlemekte ve öğrencilerine gerekli olacak eğitimleri verip, sonuca ulaştırmaktadır.

Hazırlık Atlama Kursu’na Katılırsam Başarı Gelir mi?

 • Bu kurslardaki ilk hedefimiz, İngilizce seviyenizi çok aşağıdan çok yukarıya çekmek yerine, sizi kısa sürede sınavı geçebilecek hale getirmektir. Amaç öğrenciyi sınav sistemine uygun hazırlayıp, yeterli geçme puanını aldırmaktır.
 • Hazırlık atlama kurslarında, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu gramatik bilgi, dilbilgisi konuları etken ve hızlı biçimde işlenir. Sınav teknikleri ile de gramer soruları hızlı ve doğru şekilde çözülür.
 • Sınavda çok ihtiyacınız olan kelime bilgisi için, karşınıza en çok çıkacak ve çıkma ihtimali yüksek olan kelimelerin bir derlemesi yapılır ( yaklaşık 1.500 kelime ) ve bu kelimelerin ezberlenmesi DEĞİL, kullanarak, sürekli öğrenci ile karşı karşıya getirilerek ÖĞRENİLMESİ sağlanır. Sınava kadar bu kelimeler, tekrarları, ek dersleri ve verilen okumalar sayesinde tam olarak pekişmiş olacaktır.
 • Sizleri en çok yoracak olan uzun paragraf okuma sorularında, paragraf içerisinde belli alanlarda gerekli gruplamaları yaparak, sorular geldiği zaman tekrardan tüm paragrafı okumak yerine, grupladığımız, o soru ile ilgili 2 veya 3 satır içerisinden cevaplar bulunmaktadır. Bu da hızınızı ve zihinsel yorgunluğunuzu çok ciddi bir biçimde olumlu etkilemektedir.
 • Yazma (writing) snavlarında, sınavda karşınıza çıkabilecek olan muhtemel essay konu ve türleri konusunda çok ciddi bir eğitime tabi tutulacağınız için, daha önceden zihninizde yer etmiş kalıp ve writing teknikleri ile hızınız ve konu bütünlüğünüz en üst düzeyde olacaktır.
 • Dinleme bölümü, öğrencilerimizin zorlandığı bölümlerden olabilen bu bölüm, üniversitelerin soru tarzına göre öğrencilerin bol alıştırma, tekrar yapmaları sağlanarak bu alanda başarı için tüm imkanlar kullanılmaktadır.
 • Konuşma bölümü ise belki de öğrencilerimizn en zorlandığı alan olarak ön plana çıkmaktadır. Bu alana yönelik konuşma teknikleri üzerinde sınıf içinde çalışmaların yanısıra, birebir olarak da eğtimler verilmektedir.
 • Eğitim materyalleri ve kaynakları, kurslarımıza katılan öğrencilere ücretsiz olarak verilmektedir.
 • Kursumuzun son aşamasında ise DENEME SINAVLARI yapılarak, öğrencilerimizin net durumları göz önüne alınmakta ve son eksiklikler giderilmektedir.

Hazırlık Atlama Kursu’na Kimler Katılabilir ?

 • Üniversite sınavını kazanıp, hazırlık sınıfını da geçmek isteyen öğrenciler
 • Bir yıl hazırlık okumuş fakat sınıfında başarısız olan öğrenciler,
 • Hazırlık sınıfında okuyor olup, yapılacak olan atlama sınavına destek hazırlamak isteyen öğrenciler bu kurslara katılabilirler.

Hangi Üniversitelerin Hazırlık Atlama Kursları Var ?

Eğitimlerimiz kapsamımızda;

 • Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama ,
 • Atılım Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Ankara ,
 • Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Ankara ,
 • Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama ,
 • Gazi Üniversitesi Hazırlık Atlama,
 • Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama,
 • ODTÜ Hazırlık Atlama,
 • TOBB Üniversitesi Hazırlık Atlama,
 • Turgut Özal Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Ankara ,
 • Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Ankara ,
 • Proficiency Hazırlık Atlama programlarımız ile sizlerin geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

Hazırlık Atlama Kursu Fiyatları Ankara

Hazırlık atlama kursu fiyatları için iletişim sayfamızdan veya sizi arayalım iletişim formumuza bilgilerinizi bırakarak bir danışmanımızın size özel kurs fiyat teklifi yapmasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak kurs fiyatlarımız her bütçeye uygun ve kolay ödeme seçenekleri ile siz öğrencilerimize sunulmaktadır.

Kurslarımı hakkında bilgi almanız ve bize ulaşım sağlayabilmeniz için konum alanına tıklayabilirsiniz.

Call Now Button