Osmanlıca Sertifika Kursları Ankara

Çağrı Dil Okulu'nın Native Eğitmenleri ile, Ankara'nın En İyi Osmanlıca Sertifika kursları ile kendinizi geliştirin.
5.0
(5)
172 Sertifika Alan Öğrenci
0 day

Osmanlıca Eğitimi Programı bireyleri bu alanda yeterli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Osmanlıca Eğitimi kursumuzun içeriği, Osmanlıca Eğitimi kursumuzun süresi ve kursumuz sonunda alacağınız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın geçerliliği hakkında temel bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Osmanlıca Eğitimi Kursu Sertifikası programı

Osmanlıca Eğitimlerimiz 4 Kurdan oluşmaktadır.

1. Kur: Osmanlıcada Kolay Metinler

2. Kur: Osmanlı Türkçesi İmlası

3. Kur: Osmanlıcada Arapça-Farsça Kurallar

4. Kur: Osmanlıcada Arşiv Ve Edebi Metinler

1.Kur: Osmanlıcada Kolay Metinler

Tanımı

Osmanlıca yazılmış kolay metinleri okuyabilme bilgi ve becerisine sahip kişidir.

İstihdam Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Osmanlı Türkçesi ile yazılan kolay metinlerin, matbu metinlerin, son dönem Osmanlı gazete ve dergilerinin günümüz Türkçesine çevrilmesinde çalışabilirler.

Osmanlıca Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği

 • Harfler ve Rakamların Mahiyeti
 • Kolay imla kaidelerini uygulamak Kolay İmla Kaideleri

Osmanlıca Sertifikası Eğitimi programının Eğitim Süresi

Programın süresi 100 ders  saatidir.

2.Kur: Osmanlı Türkçesi İmlası

Tanımı

Türkçe, asıllı kelimelerin imlası ile Osmanlıca metinleri okuyabilme ve yazabilme bilgi ve becerilere sahip kişidir.

İstihdam Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Osmanlı Türkçesi ile kayıtların tutulduğu tapu kayıtları, vergi sicilleri, nüfus kayıtları ve evrakın günümüz Türkçesine çevrilmesinde çalışabilirler.

 Osmanlıca Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği

 • Türkçe Asıllı Kelimelerin İmlası
 • Klişeleşmiş kelime ve ekleri uygulamak Klişeleşmiş Kelime ve Ekler

Osmanlıca Sertifikası Eğitimi Programının Eğitim Süresi (Saat)

Programın süresi 100 ders  saatidir.

Osmanlıca Eğitimi Kursu Sertifikası Katılma Koşulları

 • 1. Kuru Tamamlamış Olmak.

3.Kur: Osmanlıcada Arapça-Farsça Kurallar

Tanımı

Arapça ve Farsça asıllı kelimelerin imlası ile Osmanlıcaya giren Arapça-Farsça kelimeleri okuyabilme/yazabilme bilgi ve becerisine sahip kişi.

Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Osmanlıca kayıtların tutulduğu tapu kayıtları, vergi sicilleri, nüfus kayıtları ve evrakın günümüz Türkçesine çevrilmesinde çalışabilirler.

Osmanlıca Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği

 • Arapça Asıllı Kelimelerin İmlası
 • Arapça Kelimelerin İmlasını
 • Uygulamak Arapça Kelimelerde mahiyet
 • Arapça ve Farsça Tamlamalar
 • Okumak ve Yazmak Arapça ve Farsça Tamlamalar

Osmanlıca Sertifikası Eğitimi programının Eğitim Süresi

Programın süresi 100 ders saatidir.

Osmanlıca Eğitimi Kursu Sertifikası Katılma Koşulları

 • 2.  Kuru Tamamlamış Olmak.

4.Kur: Osmanlıcada Arşiv Ve Edebi Metinler

Tanımı

Osmanlı hat çeşitlerini öğrenerek arşiv belgelerini ve edebi metinleri okuyacak bilgi ve becerilere sahip kişidir.

Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Osmanlı arşiv belgelerini ve Osmanlı kroniklerini okuyabilecek seviyeye gelecektir.

Osmanlıca Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği

 • Osmanlıca Belgeler
 • Osmanlı devlet yazışmaları, edebi metinleri yorumlamak

Osmanlıca Sertifikası Eğitimi programının Eğitim Süresi

Programın süresi 100 ders  saatidir.

Osmanlıca Eğitimi Kursu Sertifikası Katılma Koşulları

 • Üniversitelerin tarih, Türk dili ve Edebiyatı, Türkçe ve İlahiyat bölümlerinin birinde okuyor olmak.
 • Osmanlıcada Kolay Metinler, Osmanlı Türkçesi İmlası, Osmanlıcada Arapça-Farsça Kurallar eğitimlerini almış olmak.
 •  Osmanlıca Eğitimi Kursu Sertifikası:

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde ve Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 50 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Osmanlıca Eğitimi Kursu Sertifikasının Geçerliliği

Osmanlıca Eğitimi Kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme sertifikası olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Ankara Osmanlıca Sertifika Kursu İletişim Bilgileri

✅ Ankara Osmanlıca Sertifika Kursu : Çağrı Dil Osmanlıca Sertifika Kursları
✅ Telefon : 0312 232 12 17
✅ Adres: Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
✅ Mail: bilgi@cagridilokulu.com.tr

Erdem CagilciErdem Cagilci
11:27 10 Feb 24
Arapça eğitimi alıyorum , Hazım hocam için geliyorum desem yeridir. Çok profesyonel dersi sevdiren sevdiğimiz hocamızdır
emre koşemre koş
09:15 25 Jan 24
Ben Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencisiyim. Hazırlıkta kalmam sebebiyle kursa başvurdum. Kurstaki Aziz Hocam’ın nokta atışı tespitleri ve destekleriyle 3 kez kaldığım sınavdan Aziz Hocam’dan sonra tek seferde geçmiş bulunmaktayım. Çağrı Dil Okulu’na ve Aziz Hocam’a teşekkür ediyorum.
fire menfire men
12:26 18 Jan 24
çok iyi a2 ve b1 i burdan aldım bayağı faydasını gördüm
irfan dodoirfan dodo
07:40 20 Nov 23
PERU machu pıcchu turuna çıkmadan önce ÇAĞRI DİLE uğrayın derim bütün dünya dilleri burada .... Muchas gracias
numantubenumantube
20:52 14 Nov 23
Aziz Hoca sayesinde sınavda hedeflediğim puana ulaştım. Son girdiğim YDS sınavından 81.25 puan aldım. Bir sorumuz olduğunda hocamız her zaman ilgilendi ve destek oldu. Bu süreçte çok değerli aziz hocam ve çağrı dil kursuna sonsuz teşekkürler.
Dilsu TaşkınDilsu Taşkın
16:30 13 Nov 23
Sıfır ingilizce bilgisiyle başladığım yds maratonunda Aziz hocanın büyük katkıları ve yardımları sayesinde hedeflediğim puana ulaştım. Zorlandığımız bu zaman içerisinde,dersleri eğlenceli hale getirdiği ve bizi hiç yalnız bırakmadığı için Aziz hocaya çok teşekkür ederim:)))
Beyza BulutBeyza Bulut
15:43 11 Nov 23
YDS kursu için Aziz Hocadan ders aldım. Kendisinin engin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hedefime ulaştım. Kısa sürede bize çok şey kattı. Bu kısa sürede Aziz Hoca sayesinde 70 üzeri puan alacak seviyeye gelebildim. Kendisine emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
selin güneşselin güneş
08:25 31 Oct 23
Bu kursa 2 arkadaşımın önerisi sayesinde yolum düştü. Neredeyse hiç yok denebilecek bir İngilizce seviyemle birlikte YDS kursuna kayıt yaptırdım. Aziz hocanın derste konu anlatımından sonra çözdüğü sorular, soru çözüm taktikleri, her ders sonrası yaptığı ders tekrarı ve kelime çalışmaları sayesinde ilk girişimde YDS sınavından 66.25 aldım. Aziz hoca gerçekten alanında çok başarılı bir hoca ve öğrencisine gerçekten çok değer veriyor. Bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine hiç izin vermedi. Bu nedenle verdiği emek, sabır ve özenden dolayı Aziz Hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki Çağrı Dil Kursu Ailesi ve Aziz hocamla yollarımız kesişti.
ENES BUĞRA ALBAYRAKENES BUĞRA ALBAYRAK
16:26 08 Oct 23
Çağrı Dil Okuluyla tanışmam bir tanıdığımın vasıtasıyla 2021 yılında gerçekleşti. Kursa ASBÜ Hukuk Fakültesi İngilizce hazırlık muafiyet sınavımı atlamak maksadıyla gelmiştim. Hızlandırılmış kursla birlikte özellikle writing ve reading konularında gelişmemde ve muafiyet sınavımı geçmemde katkısı ve emeği büyük olan Aziz hocama teşekkürü bir borç biliyorum.Aradan birkaç yıl geçtikten sonra tekrardan bu kursa YDS için dönüş yaptım. YDS derslerinin Aziz hoca tarafından verileceğini duyduğum an kafamda YDS’nin bittiğini hissettim. Çünkü aklıma hemen muafiyet sınavındaki taktikler ve eğlenceli eğitim süreci aklıma geldi.Kendisiyle YDS için eğitimlere başlamadan önce girdiğim sınavda 52 puan almışken kendisi ve kendine özgü taktikleriyle çözdüğüm deneme sınavlarında 70-80 bantlarında puan almaya başladım. Aziz hocanın hiçbir öğrencisini ayırt etmeden her bir öğrencisiyle kurmuş olduğu yakın dostluk ve öğrencilere yüklediği yüksek motivasyon ve özgüven sayesinde stresli olan sınav sürecini hem eğlenceli hem de herkes için faydalı hale getirdi. İstediğim puanı alacağımdan ve gelecek sınavlarda üzerine koyarak gideceğimden hiçbir şüphem yok.Son olarak Abdullah Gürleyik ve Mustafa Gürleyik beylere öğrenci dostu ve samimiyet içerisinde yönetilen bu kurs için teşekkürlerimi iletiyorum.
Kadir YaslıtaşKadir Yaslıtaş
19:22 13 Sep 23
Merhaba Almanca kursu için eşimle kayıt olduk. Özellikle ve öncelikle Ali Saim Gürel hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Nazik sıcakkanlı ve en önemlisi işini layıkıyla yerine getiriyor. Her konuyu tane tane anlatıyor aksanı diksiyonu grameri herşeyiyle tam bir öğretmen. Ona minnettarız. Sonrasında kayıt sürecinde ilgilenen Suzan Hanıma teşekkür ederiz. Sadece tek rahatsız olduğum konu sınıf mevcudu 20 nin üstünde olmamalı ve iki kur arasında bekleme süresinin fazla olmaması gerekiyor. Ona dikkat edilirse seviniriz. Vielen Dank..
ibrahim gayretliibrahim gayretli
10:49 22 Aug 23
Aziz hocamın YDT kursuna katıldım ve tamamen memnun kaldım. İstediğim üniversiteyi ilk sıradan kazandım. Hem ders işleyişi hem de bilgi aktarımıyla mükemmel bir öğretmen. Kursun ortamı, sınıfları, imkanları da oldukça güzeldi. İngilizce de bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle Aziz hocamı öneririm.
js_loader

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

2-3 hafta aralıklarla yeni kurlar açılmaktadır.

Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilmektedir.

Peşin veya 3-4 taksitle ödeme yapılabilir.

İster online, ister yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden verilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz.

14, 16, 20 ve 25 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

Osmanlıca Sertifika kursu fiyatları aldığınız kur sayısı x 1 kur ücreti olarak belirlenmektedir.

Türkçe, asıllı kelimelerin imlası ile Osmanlıca metinleri okuyabilme ve yazabilme bilgi ve becerilere sahip kişidir. Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Osmanlı Türkçesi ile kayıtların tutulduğu tapu kayıtları, vergi sicilleri, nüfus kayıtları ve evrakın günümüz Türkçesine çevrilmesinde çalışabilirler.

Mutlu Öğrenci Yorumları

5.0
5 derecelendirmeler
100%
0%
0%
0%
0%

Değerlendirmeler (5)

 1. Şerife Öztürk

  Ağustos 7, 2022

  Çağrı Dil Okulu’nun Osmanlıca Sertifika kursu, size Osmanlıca öğrenmenin kapılarını aralıyor. Bu kurs sayesinde Osmanlı tarihi ve kültürüne dair de önemli bilgiler edinebilirsiniz.

 2. Sultan Erdoğan

  Temmuz 18, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun Osmanlıca Sertifika kursu, uygun fiyatlı ve kaliteli bir eğitim sunuyor. Bu kurs sayesinde Osmanlıca öğrenmek için çok fazla para harcamanıza gerek yok.

 3. Şerife Çelik

  Eylül 19, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun Osmanlıca Sertifika kursu, hem teorik hem de pratik bilgi sunuyor. Kurs sayesinde Osmanlıca okuma yazma, konuşma ve anlama becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

 4. Yunus Gül

  Ekim 22, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun Osmanlıca Sertifika kursu, Osmanlıca öğrenmenin en kolay yollarından biri. Kursun sistematik yapısı ve eğitmenlerin ilgisi sayesinde kısa sürede Osmanlıca öğrenebilirsiniz.

 5. Şerife Kara

  Ocak 2, 2024

  Çağrı Dil Okulu’nun Osmanlıca Sertifika kursu, Osmanlıca öğrenmek isteyenler için çok iyi bir seçenek. Kursun içeriği çok kapsamlı ve eğitmenler çok deneyimli. Ben çok memnun kaldım.

Bir yorum ekleyin

Hemen Ara