TOEFL-IBT Ankara

Biz Sizi Arayalım!

Ankara TOEFL IBT Kursları

TOEFL-IBT KURSU

TOEFL-IBT Ankara; TOEFL sınavında başarılı olabilmek için akademik becerilerinizin yeterli biçimde geliştirilmesi gerekmektedir. TOEFL-IBT için özel çalışma yapmaya başlamadan önce ise yabancı dil seviyeniz TOEFL Test standartlarına uygun olarak ölçülür ve sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda, tamamen size özel bir hazırlık programı oluşturulur. İngilizce yeterliliğiniz TOEFL hazırlığı için uygun değilse temel İngilizce becerileriniz geliştirilerek TOEFL programına hazırlanırsınız. Eğer geliştirmeniz gerekenler sadece belli beceriler ise bu beceriler baz alınarak programınız oluşturulmaktadır.

TOEFL-IBT eğitimleri, alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından sürdürülmektedir. TOEFL konusundaki bilgi, beceri ve konulara olan hakimeyetleri ile eğitmenlerimiz TOEFL-IBT‘de başarılı olmanız amacıyla eğitim programınız boyunca sizlere sürekli destek olacaklardır.

TOEFL-IBT ile daha ayrıntılı bilgi talebinde bulunabileceğiniz iletişim formu için lütfen tıklayınız.

TOEFL-IBT NEDİR?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) , Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı, ana dili İngilizce olmayan kişilerin akademik düzeyde İngilizce kullanma ve anlama seviyenizi ölçer. Aynı zamanda dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik alanda ne kadar iyi kullandığınızı değerlendirir.

TOEFL-IBT internet tabanlı bir sınav şeklidir. Yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte TOEFL testinin diğer bir formatı olan TOEFL-PBT’ye göre daha çok yaygınlaşmıştır.

TOEFL SINAV İÇERİĞİ

TOEFL sınavında dört temel beceri olan Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) becerileri ölçülür. Aynı zamanda bazı beceriler birbirine entegre şekilde de ölçülmektedir.
Karma (Integrated) beceri soruları aşağıdaki formatta uygulanır;

 • Okuma, dinleme ve sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verme
 • Dinleme sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verme
 • Okuma, dinleme ve sonrasında ilgili soruyla ilgili yazarak cevap verme

TOEFL-IBT sınavında alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir. Toefl skorunuzu kullanacağınız alan, kurum ya da kuruluşa göre almanız gereken en düşük puan değişmektedir. Almanız gereken en düşük puanı öğrenmek için TOEFL skorunuzu kullanacağınız kurum ya da kuruluş yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Toefl-ibt bölümleri, süre ve ortamala soru adetleri;

Okuma Bölümü 60-100 dakika sürer, 36-70 sorudan oluşan 3-5 okuma parçası yanıtlarsınız.
Dinleme Bölümü 60-90 dakika sürer,her biri 6 sorudan oluşan 4-6 konferans, toplam 34-51 soru yanıtlarsınız.

Okuma ve Dinleme bölümleri sona erdikten sonra sınava 10 dakika ara verilmektedir.

Konuşma Bölümü 20 dakika sürer, 6 çalışma gerçekleştirisiniz. 6 çalışmanın 2 tanesi bağımsız (independent) 4 tanesi ise karma (integrated) çalışmalardır.

Yazma Bölümü 50 dakika sürer, 2 çalışma gerçekleştirirsiniz. 1 bağımsız (independent), 1 karma (integrated) çalışmadan oluşur.

TOEFL SINAVI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

 • TOEFL, dünya çapında geçerliliği olan bir sınavdır. Ancak skorunuzu kullanmak istediğiniz kurum ya da kuruluşun TOEFL skoru kabul edip etmediğini teyit etmeniz faydanıza olacaktır.
 • TOEFL Sınavı ETS tarafından hazırlanıp uygulanmaktadır. Sınav başvurunuzu ETS aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. (www.ets.org)
 • TOEFL skorunuzu ETS’nin belirlediği süre zarfında tarafınıza ulaştırılır. Sınav skorunuzu sınava girdiğiniz tarihten 15 gün sonra online olarak görüntüleyebilirsiniz.
 • TOEFL testi yıl boyu sürekli gerçekleştirilen bir sınav türüdür. İnternet üzerinden sınavı satın alıp istediğiniz zaman kendi seçeceğiniz sınav merkezinde sınava katılabilirsiniz.
 • TOEFL-IBT’de alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir.
 • TOEFL-IBT sınavı 4 temel dil becerisini ölçer ve 4 saat sürer.
 • TOEFL-IBT sınavı esnasında kağıtlarınıza not alabilir ve aldığınız notları sınav esnasında kullanabilirsiniz. Ancak not alınan kağıtlar sınav bitiminde salon dışına çıkarılamaz.
 • TOEFL-IBT skor belgenizde toplam skorunuz bulunacağı gibi, 4 bölümden (Dinleme, okuma, konuşma ve yazma) aldığınız puanlar da detaylı olarak yer almaktadır.

TOEFL SINAV BAŞVURUSU VE TEST MERKEZLERİ

TOEFL-IBT başvurularınızı internet üzerinden (www.ets.org) gerçekleştirebilirsiniz. Sınav başvurunuzu gerçekleştirirken sizin için en uygun test merkezini seçebilirsiniz.

Call Now Button