İletişimBiz Sizi Arayalım
 

Sınav Eğitimleri

TOEFL IBT Kursu Ankara

https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/Ingilizce.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sınav Eğitimleri

Ankara TOEFL IBT Kursları

TOEFL-IBT KURSU

TOEFL sınavında başarılı olabilmek için akademik becerilerinizin yeterli biçimde geliştirilmesi gerekmektedir. TOEFL-IBT için özel çalışma yapmaya başlamadan önce ise yabancı dil seviyeniz TOEFL Test standartlarına uygun olarak ölçülür ve sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda, tamamen size özel bir hazırlık programı oluşturulur. İngilizce yeterliliğiniz TOEFL hazırlığı için uygun değilse temel İngilizce becerileriniz geliştirilerek TOEFL programına hazırlanırsınız. Eğer geliştirmeniz gerekenler sadece belli beceriler ise bu beceriler baz alınarak programınız oluşturulmaktadır.

TOEFL-IBT eğitimleri, alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından sürdürülmektedir. TOEFL konusundaki bilgi, beceri ve konulara olan hakimeyetleri ile eğitmenlerimiz TOEFL-IBT‘de başarılı olmanız amacıyla eğitim programınız boyunca sizlere sürekli destek olacaklardır.

TOEFL-IBT ile daha ayrıntılı bilgi talebinde bulunabileceğiniz iletişim formu için lütfen tıklayınız.

TOEFL-IBT NEDİR?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) , Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı, ana dili İngilizce olmayan kişilerin akademik düzeyde İngilizce kullanma ve anlama seviyenizi ölçer. Aynı zamanda dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik alanda ne kadar iyi kullandığınızı değerlendirir.

TOEFL-IBT internet tabanlı bir sınav şeklidir. Yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte TOEFL testinin diğer bir formatı olan TOEFL-PBT’ye göre daha çok yaygınlaşmıştır.

TOEFL SINAV İÇERİĞİ

TOEFL sınavında dört temel beceri olan Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) becerileri ölçülür. Aynı zamanda bazı beceriler birbirine entegre şekilde de ölçülmektedir.
Karma (Integrated) beceri soruları aşağıdaki formatta uygulanır;

 • Okuma, dinleme ve sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verme
 • Dinleme sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verme
 • Okuma, dinleme ve sonrasında ilgili soruyla ilgili yazarak cevap verme

TOEFL-IBT sınavında alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir. Toefl skorunuzu kullanacağınız alan, kurum ya da kuruluşa göre almanız gereken en düşük puan değişmektedir. Almanız gereken en düşük puanı öğrenmek için TOEFL skorunuzu kullanacağınız kurum ya da kuruluş yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Toefl-ibt bölümleri, süre ve ortamala soru adetleri;

Okuma Bölümü 60-100 dakika sürer, 36-70 sorudan oluşan 3-5 okuma parçası yanıtlarsınız.
Dinleme Bölümü 60-90 dakika sürer,her biri 6 sorudan oluşan 4-6 konferans, toplam 34-51 soru yanıtlarsınız.

Okuma ve Dinleme bölümleri sona erdikten sonra sınava 10 dakika ara verilmektedir.

Konuşma Bölümü 20 dakika sürer, 6 çalışma gerçekleştirisiniz. 6 çalışmanın 2 tanesi bağımsız (independent) 4 tanesi ise karma (integrated) çalışmalardır.

Yazma Bölümü 50 dakika sürer, 2 çalışma gerçekleştirirsiniz. 1 bağımsız (independent), 1 karma (integrated) çalışmadan oluşur.

TOEFL SINAVI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

 • TOEFL, dünya çapında geçerliliği olan bir sınavdır. Ancak skorunuzu kullanmak istediğiniz kurum ya da kuruluşun TOEFL skoru kabul edip etmediğini teyit etmeniz faydanıza olacaktır.
 • TOEFL Sınavı ETS tarafından hazırlanıp uygulanmaktadır. Sınav başvurunuzu ETS aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. (www.ets.org)
 • TOEFL skorunuzu ETS’nin belirlediği süre zarfında tarafınıza ulaştırılır. Sınav skorunuzu sınava girdiğiniz tarihten 15 gün sonra online olarak görüntüleyebilirsiniz.
 • TOEFL testi yıl boyu sürekli gerçekleştirilen bir sınav türüdür. İnternet üzerinden sınavı satın alıp istediğiniz zaman kendi seçeceğiniz sınav merkezinde sınava katılabilirsiniz.
 • TOEFL-IBT’de alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir.
 • TOEFL-IBT sınavı 4 temel dil becerisini ölçer ve 4 saat sürer.
 • TOEFL-IBT sınavı esnasında kağıtlarınıza not alabilir ve aldığınız notları sınav esnasında kullanabilirsiniz. Ancak not alınan kağıtlar sınav bitiminde salon dışına çıkarılamaz.
 • TOEFL-IBT skor belgenizde toplam skorunuz bulunacağı gibi, 4 bölümden (Dinleme, okuma, konuşma ve yazma) aldığınız puanlar da detaylı olarak yer almaktadır.

TOEFL SINAV BAŞVURUSU VE TEST MERKEZLERİ
TOEFL-IBT başvurularınızı internet üzerinden (www.ets.org) gerçekleştirebilirsiniz. Sınav başvurunuzu gerçekleştirirken sizin için en uygun test merkezini seçebilirsiniz.

Giriş
Seviye

Orta
Seviye

İleri
Seviye

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Çağrı Dil Eğitim Merkezi

Ayrıcalıkları

Çağrı Dil Eğitim Merkezi ile ayrıcalıklı eğitimi keşfetmeye hazır mısınız? Anadili eğitmenleri tarafından dilediğiniz dili istediğiniz seviyede öğrenebilirsiniz. Modern eğitim anlayışı ile siz değerli öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

Öğretim stratejisi olarak öğrenci merkezli iletişimsel eğitim metodunu benimseyen, konuşma ağırlıklı eğitim sistemine sahiptir.
Eğitimlere %90 katılım gösteren, başarı ortalaması olan %60’ın altındaki öğrencilerimize sınırsız kur tekrarı imkânı sunuyoruz.
Öğrencilerimizin gelişimlerini ölçüp, ihtiyaçlarını tespit edip tamamlama, öğrencinin ders katılımlarını raporlama sistemidir.
Eğitimlerimizi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra başarılarınızı gösteren, kullanabileceğiniz bir başarı sertifikası alırsınız.
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/hero_team.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/05/speech_bubble_outline_04.png

„Kuşkusuz Ankara’nın en kaliteli Dil Okulu. Ben çok memnunum.”

Serap Korkut
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_03.png

„Bir dil eğitimi nasıl verilir? Bunu görmek ve tatmak isteyen Çağrı’ya gelsin. Teşekkürler Çağrı.”

YUNUS BAKIR
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_02.png

„Arkadaşlarım aracılığı ile kursu öğrenmiştim kendim araştırma yaptım herkes çok memnun.”

Nihal Özgün
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_03.png

„Kaliteli eğitiminiz için çok teşekkürler. Dil öğretimi kesinlike bu okuldaki gibi olmalı.”

Murat Kara
Öğrenci

30 Dünya Dilinde Eğitim

Çağrı Dil Eğitim Merkezi

Yüzlerce yabancı dil okulu arasından neden Çağrı Yabancı DilOkulu’nu seçmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız, size eğitim sistemimiz ve politikamızla ilgili biraz bilgi verelim.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/logo-beyaz-renkli-web-02.png

Çağrı Yabancı Dil Okulu;  yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur.

İletişim
Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
Pazartesi-Pazar 09.00 - 21.30
ankara dershane
ceza avukatı
yeminli tercüme ankara