TOEFL Kursu Ankara, TOEFL IBT Kursu

Çağrı Dil Okulu'nun Native Eğitmenleri ile, Ankara'nın En İyi TOEFL-IBT Kursu'nda sınava hazırlıkta kaliteli bir deneyim yaşayın.
5.0
(5)
89 Sertifika Alan Öğrenci
0 day

TOEFL-IBT Ankara; TOEFL sınavında başarılı olabilmek için akademik becerilerinizin yeterli biçimde geliştirilmesi gerekmektedir. TOEFL-IBT için özel çalışma yapmaya başlamadan önce ise yabancı dil seviyeniz TOEFL Test standartlarına uygun olarak ölçülür ve sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda, tamamen size özel bir hazırlık programı oluşturulur. İngilizce yeterliliğiniz TOEFL hazırlığı için uygun değilse temel İngilizce becerileriniz geliştirilerek TOEFL programına hazırlanırsınız. Eğer geliştirmeniz gerekenler sadece belli beceriler ise bu beceriler baz alınarak programınız oluşturulmaktadır.

TOEFL Kursu Ankara, TOEFL IBT Kursu

TOEFL, dünyanın en yaygın kullanılan İngilizce dil yeterlilik sınavlarından biridir. Sınav, İngilizce dil bilgisi, konuşma becerileri, dinleme becerileri ve okuma becerilerini ölçmektedir. TOEFL sınavına hazırlanmak, yurtdışında eğitim alma, iş bulma ve çalışma hayalinizi gerçekleştirmek için önemli bir adımdır. Çağrı Dil Okulu ile TOEFL sınavına hazırlanarak, sınavda başarılı olma şansınızı artırabilirsiniz.

TOEFL-IBT eğitimleri, alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından sürdürülmektedir. TOEFL konusundaki bilgi, beceri ve konulara olan hakimeyetleri ile eğitmenlerimiz TOEFL-IBT‘de başarılı olmanız amacıyla eğitim programınız boyunca sizlere sürekli destek olacaklardır.

TOEFL-IBT ile daha ayrıntılı bilgi talebinde bulunabileceğiniz iletişim formu için lütfen tıklayınız.

TOEFL Nedir?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) , Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı, ana dili İngilizce olmayan kişilerin akademik düzeyde İngilizce kullanma ve anlama seviyenizi ölçer. Aynı zamanda dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik alanda ne kadar iyi kullandığınızı değerlendirir.

TOEFL-IBT internet tabanlı bir sınav şeklidir. Yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte TOEFL testinin diğer bir formatı olan TOEFL-PBT’ye göre daha çok yaygınlaşmıştır.

TOEFL Sınav İçeriği

TOEFL sınavında dört temel beceri olan Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) becerileri ölçülür. Aynı zamanda bazı beceriler birbirine entegre şekilde de ölçülmektedir.

Karma (Integrated) beceri soruları aşağıdaki formatta uygulanır;

 • Okuma, dinleme ve sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verme
 • Dinleme sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verme
 • Okuma, dinleme ve sonrasında ilgili soruyla ilgili yazarak cevap verme

TOEFL-IBT sınavında alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir. Toefl skorunuzu kullanacağınız alan, kurum ya da kuruluşa göre almanız gereken en düşük puan değişmektedir. Almanız gereken en düşük puanı öğrenmek için TOEFL skorunuzu kullanacağınız kurum ya da kuruluş yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Toefl-ibt bölümleri, süre ve ortamala soru adetleri;

Okuma Bölümü 60-100 dakika sürer, 36-70 sorudan oluşan 3-5 okuma parçası yanıtlarsınız.
Dinleme Bölümü 60-90 dakika sürer,her biri 6 sorudan oluşan 4-6 konferans, toplam 34-51 soru yanıtlarsınız.

Okuma ve Dinleme bölümleri sona erdikten sonra sınava 10 dakika ara verilmektedir.

Konuşma Bölümü 20 dakika sürer, 6 çalışma gerçekleştirisiniz. 6 çalışmanın 2 tanesi bağımsız (independent) 4 tanesi ise karma (integrated) çalışmalardır.

Yazma Bölümü 50 dakika sürer, 2 çalışma gerçekleştirirsiniz. 1 bağımsız (independent), 1 karma (integrated) çalışmadan oluşur.

Toefl Sınavı ile İlgili Önemli Bilgiler

 • TOEFL, dünya çapında geçerliliği olan bir sınavdır. Ancak skorunuzu kullanmak istediğiniz kurum ya da kuruluşun TOEFL skoru kabul edip etmediğini teyit etmeniz faydanıza olacaktır.
 • TOEFL Sınavı ETS tarafından hazırlanıp uygulanmaktadır. Sınav başvurunuzu ETS aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. (www.ets.org)
 • TOEFL skorunuzu ETS’nin belirlediği süre zarfında tarafınıza ulaştırılır. Sınav skorunuzu sınava girdiğiniz tarihten 15 gün sonra online olarak görüntüleyebilirsiniz.
 • TOEFL testi yıl boyu sürekli gerçekleştirilen bir sınav türüdür. İnternet üzerinden sınavı satın alıp istediğiniz zaman kendi seçeceğiniz sınav merkezinde sınava katılabilirsiniz.
 • TOEFL-IBT’de alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir.
 • TOEFL-IBT sınavı 4 temel dil becerisini ölçer ve 4 saat sürer.
 • TOEFL-IBT sınavı esnasında kağıtlarınıza not alabilir ve aldığınız notları sınav esnasında kullanabilirsiniz. Ancak not alınan kağıtlar sınav bitiminde salon dışına çıkarılamaz.
 • TOEFL-IBT skor belgenizde toplam skorunuz bulunacağı gibi, 4 bölümden (Dinleme, okuma, konuşma ve yazma) aldığınız puanlar da detaylı olarak yer almaktadır.

Ankara TOEFL-IBT Kursu İletişim Bilgileri

✅ Ankara TOEFL-IBT Kursu : Çağrı Dil TOEFL Kursları
✅ Telefon : 0312 232 12 17
✅ Adres: Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
✅ Mail: bilgi@cagridilokulu.com.tr

 

Yds kursu için Aziz Hoca’dan ders aldım. Dönemin başından itibaren hep öğrencileriyle çok ilgiliydi. Hem dersleri anlatışı hem de öğrencileri motive etme şekli çok başarılıydı. Çok akıcı, sıkmayan eğlenceli anlatımları ve sınava yönelik taktikleri sayesinde 70i geçmeyi başardım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.
Seval CanSeval Can
09:35 10 May 24
Shervin ZahediShervin Zahedi
12:36 05 May 24
Bugra UlusoğluBugra Ulusoğlu
12:47 02 May 24
merhabalar aile birlesimi goethe sinavi icin cagri dil okuluna kayit olmustum ozverili ve tum bilgi birikimini enerjisiyle kursiyerlere aktarabilen Emine Çenli hocaya cok tesekkur ederim Almanca yi sevdiren en iyi hocalardan bir tanesi tesekkurler...
gizem aysertgizem aysert
19:35 29 Apr 24
Eğitim haricinde öğrencilerin sorunlarına çözüm odaklı yaklaşmalarından dolayı tebrik ederim.Tavsiye ederim dil ögrenmek için gayet iyi bir eğitim merkezi
Elif Ceren ÇetinElif Ceren Çetin
10:36 24 Apr 24
Mart ayındaki YDS’ye hazırlanmak için kursa katıldım. Aziz hocamın taktikleri ve konuları basitçe anlatması sayesinde sınavdan 81 aldım, kullandığı kaynaklar da sınava çok yakındı ve sınava yaklaştıkça çıkmış soruları da çözdükten sonra tüm teknikleri oturttum. Başlamadan önce sınavda çıkabilecek paragraflar gözümü korkutuyordu ama Aziz hocamın verdiği yöntemlerle çok kısa sürede soruları çözebildim, kendisine çok teşekkür ederim☺️
kurtulus aytekinkurtulus aytekin
15:07 21 Apr 24
Günaydın
beyza ırkıçatalbeyza ırkıçatal
13:02 29 Mar 24
Bu dönem içerisinde Aziz Hoca’dan YDS kursu aldım. Aziz hocanın verdiği taktiklerle beraber derste verdiği bilgiler ve anlatımı sayesinde sınavlardaki başarı oranım arttı. Ayrıca hocamızın samimiyeti ve güler yüzü sayesinde derse olan ilgim de artmış oldu. İlgi ve alakaları için Çağrı Dil ailesine ve Aziz Hoca’ya teşekkürlerimi iletirim ❤️❤️
Enes KALPAKOĞLUEnes KALPAKOĞLU
14:56 23 Mar 24
Çağrı Dil'e yds kursu için başladım, önceki puanlarım 45-50 arasındaydı, daha kurs bitmeden yds denemeleride 70 i geçmeye başladım ve yökdilden 86.25 aldım. Aziz hocam sayesinde kritik noktaları ve şık eleme yöntemlerini öğrendim. Keyifli ders anlatımı, tecrübesi ve kendinden katarak oluşturduğu samimi bir ortamla işine değer veren ve öğrenciyi teşvik eden biri. Aziz hocama ve Çağrı Dil'e teşekkür ediyorum.
Nil Ceren GençNil Ceren Genç
13:39 20 Mar 24
Elif izciElif izci
07:18 18 Mar 24
Kızımla birlikte İngilizce kursuna yazıldık ilk defa bir yerde kazıklanmadan parayı alana kadar mantığıyla muamele görmeden, sadece iyi eğitim vermeye çalışan insanlarla tanıştık. Maalesef bizim kendi sorunlarımız sebebiyle devam edemedik ama eminim çok verimli bir eğitim olacaktı eğer devam edebilseydik. Çok teşekkür ediyorum isim farklı olduğu için böyle bir öğrencimiz yok demeyin. Aynur - Beren Sarıkaya:))
Özlem BoztepeÖzlem Boztepe
18:53 14 Mar 24
A2 seviyesiyle Aziz hocayla birlikte YDS kursuna başladım, anlatımı ve bilgileri çok faydalıydı, hocalığının yanı sıra samimiyeti ve güler yüzüyle bizlere aile ortamı sundu ve dersleri daha keyifli hale getirdi. Bu da öğrenmemiz için bizi daha çok teşvik etti ve sayesinde ilk defa girdiğim sınavdan 55 alarak yeterli puana ulaştım. Çağrı dil ailesine ve özellikle Aziz hocaya teşekkür ederim 💞
Zehra AlbayrakZehra Albayrak
02:37 14 Mar 24
İngilizce YDS için 3 arkadaş kursa yazıldık. Aziz hoca efsane. Engin bilgi birikimi, özverili çalışması, azmi, çalışkanlığı, her öğrenci ile tek tek ilgilenmesi, derslerinin eğlenceli olması ve nokta atışı tespitleri ile Aziz hocayı tek geçerim. Onun dersine giren ve dediklerini yapan gerçekten 80 civarında not alır. Çok teşekkür ediyorum Aziz hocam ve Çağrı Dil Kursu.
ayşe cengizayşe cengiz
14:46 08 Mar 24
Öncelikle Çağrı Dil kurşunu profesyonelliğinden dolayı tebrik ediyorum. Disiplinli, öğrencilerini takip eden ve eksikliğe, negatifliğe ve devamsızlığa müsaade etmeyecek bir kurum. Ben Almanca öğretmenimiz Hilal hocaya ayrıca çok çok çok teşekkür ederim. Onun disiplini enerjisi ve eğlenceli tavırları ile Almanca öğrenmek muhteşem bir deneyim. Çağrı dil kursunda Hilâl hoca ile çifte ŞANSLIYIM... TEŞEKKÜRLER🙏🙏🙏
Esma SayınEsma Sayın
16:33 03 Mar 24
İngilizce konusunda çok profesyonel ve verimli ders aldığımı Nuray hoca sayesinde hissedebiliyorum 🙂
Emrah HeperEmrah Heper
15:47 03 Mar 24
Ne yapıp ne edip Nuray hanımı elinizde tutmalısınız. 20 yıl dilokulu operasyonu yönetmiş bir öğrenciniz olarak çok iyi bir öğretmen olduğunu söyleyebilirim.
Çağatay KuzÇağatay Kuz
15:41 03 Mar 24
A1 seviyesinde başladım ve B1'deyim ve iyi gidiyor, harika 🙂🙂🙂 🙂
mehmet eryıldızmehmet eryıldız
06:43 29 Feb 24
Arkadaşımın tavsiyesi ile Çağrı Dil Okuluna kaydoldum. Bob hocadan A2 eğitimini aldım ve şimdi B1 eğitimini almaya devam ediyorum. Doğal bir konuşma tarzıyla bize "native-like" İngilizce öğretiyor ve aynı zamanda Amerikan kültürünü anlamamıza yardımcı oluyor. Bob Hoca'nın sınıfında geçirdiğim her an, enerjisi ve sosyal kişiliğiyle doludur. Dersleri sadece bilgi dolu değil, aynı zamanda eğlenceli ve etkileşimlidir. Onunla birlikte, İngilizceyi öğrenmek sadece bir dil becerisi değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı haline geliyor. Kendisi, sınıfımızı sadece bir öğrenme ortamı değil, aynı zamanda bir topluluk haline getiriyor. Onun özverisi ve tutkusu, bizi başarıya taşımak için sınırları zorlamamıza ilham veriyor. Bob Hoca ile çalışmak, sadece İngilizceyi öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda kendimizi geliştirmek ve dünya ile daha derin bir bağ kurmak için bir fırsattır.
İbrahim Özdemirİbrahim Özdemir
20:19 28 Feb 24
Konum olarak güzel yerde. Ders anlatımları güzel. Bob hocadan ingilizce dersi almalısınız. You are amazing Bob.
bakir hasanıbakir hasanı
19:08 28 Feb 24
Çok şey öğrendik çok verimli geldi özellikle Bob hoca çok iyi ve nitelikli bir hocadır
Eylül SevinçEylül Sevinç
15:38 26 Feb 24
İngilizcemi geliştirmek için tercih ettiğim Bob hoca ilk başlarda güleryüzüyle ve sempatikliğiyle ingilizce öğrenme şevkimi artırırken sonradan bu durum tam tersine döndü.Sınıfta yapmis olduğu zorbalıklardan dolayı kursa gitmek bile istemedim. Kendimi dışlanmış hissetmeme sebep oldu. Ben oraya ingilizce öğrenmek için gitmiştim ama dile karşı bir önyargıyla ayrıldım.
Erdem CagilciErdem Cagilci
11:27 10 Feb 24
Arapça eğitimi alıyorum , Hazım hocam için geliyorum desem yeridir. Çok profesyonel dersi sevdiren sevdiğimiz hocamızdır
emre koşemre koş
09:15 25 Jan 24
Ben Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencisiyim. Hazırlıkta kalmam sebebiyle kursa başvurdum. Kurstaki Aziz Hocam’ın nokta atışı tespitleri ve destekleriyle 3 kez kaldığım sınavdan Aziz Hocam’dan sonra tek seferde geçmiş bulunmaktayım. Çağrı Dil Okulu’na ve Aziz Hocam’a teşekkür ediyorum.
fire menfire men
12:26 18 Jan 24
çok iyi a2 ve b1 i burdan aldım bayağı faydasını gördüm
irfan dodoirfan dodo
07:40 20 Nov 23
PERU machu pıcchu turuna çıkmadan önce ÇAĞRI DİLE uğrayın derim bütün dünya dilleri burada .... Muchas gracias
numantubenumantube
20:52 14 Nov 23
Aziz Hoca sayesinde sınavda hedeflediğim puana ulaştım. Son girdiğim YDS sınavından 81.25 puan aldım. Bir sorumuz olduğunda hocamız her zaman ilgilendi ve destek oldu. Bu süreçte çok değerli aziz hocam ve çağrı dil kursuna sonsuz teşekkürler.
Dilsu TaşkınDilsu Taşkın
16:30 13 Nov 23
Sıfır ingilizce bilgisiyle başladığım yds maratonunda Aziz hocanın büyük katkıları ve yardımları sayesinde hedeflediğim puana ulaştım. Zorlandığımız bu zaman içerisinde,dersleri eğlenceli hale getirdiği ve bizi hiç yalnız bırakmadığı için Aziz hocaya çok teşekkür ederim:)))
Beyza BulutBeyza Bulut
15:43 11 Nov 23
YDS kursu için Aziz Hocadan ders aldım. Kendisinin engin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hedefime ulaştım. Kısa sürede bize çok şey kattı. Bu kısa sürede Aziz Hoca sayesinde 70 üzeri puan alacak seviyeye gelebildim. Kendisine emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
selin güneşselin güneş
08:25 31 Oct 23
Bu kursa 2 arkadaşımın önerisi sayesinde yolum düştü. Neredeyse hiç yok denebilecek bir İngilizce seviyemle birlikte YDS kursuna kayıt yaptırdım. Aziz hocanın derste konu anlatımından sonra çözdüğü sorular, soru çözüm taktikleri, her ders sonrası yaptığı ders tekrarı ve kelime çalışmaları sayesinde ilk girişimde YDS sınavından 66.25 aldım. Aziz hoca gerçekten alanında çok başarılı bir hoca ve öğrencisine gerçekten çok değer veriyor. Bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine hiç izin vermedi. Bu nedenle verdiği emek, sabır ve özenden dolayı Aziz Hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki Çağrı Dil Kursu Ailesi ve Aziz hocamla yollarımız kesişti.
ENES BUĞRA ALBAYRAKENES BUĞRA ALBAYRAK
16:26 08 Oct 23
Çağrı Dil Okuluyla tanışmam bir tanıdığımın vasıtasıyla 2021 yılında gerçekleşti. Kursa ASBÜ Hukuk Fakültesi İngilizce hazırlık muafiyet sınavımı atlamak maksadıyla gelmiştim. Hızlandırılmış kursla birlikte özellikle writing ve reading konularında gelişmemde ve muafiyet sınavımı geçmemde katkısı ve emeği büyük olan Aziz hocama teşekkürü bir borç biliyorum.Aradan birkaç yıl geçtikten sonra tekrardan bu kursa YDS için dönüş yaptım. YDS derslerinin Aziz hoca tarafından verileceğini duyduğum an kafamda YDS’nin bittiğini hissettim. Çünkü aklıma hemen muafiyet sınavındaki taktikler ve eğlenceli eğitim süreci aklıma geldi.Kendisiyle YDS için eğitimlere başlamadan önce girdiğim sınavda 52 puan almışken kendisi ve kendine özgü taktikleriyle çözdüğüm deneme sınavlarında 70-80 bantlarında puan almaya başladım. Aziz hocanın hiçbir öğrencisini ayırt etmeden her bir öğrencisiyle kurmuş olduğu yakın dostluk ve öğrencilere yüklediği yüksek motivasyon ve özgüven sayesinde stresli olan sınav sürecini hem eğlenceli hem de herkes için faydalı hale getirdi. İstediğim puanı alacağımdan ve gelecek sınavlarda üzerine koyarak gideceğimden hiçbir şüphem yok.Son olarak Abdullah Gürleyik ve Mustafa Gürleyik beylere öğrenci dostu ve samimiyet içerisinde yönetilen bu kurs için teşekkürlerimi iletiyorum.
Kadir YaslıtaşKadir Yaslıtaş
19:22 13 Sep 23
Merhaba Almanca kursu için eşimle kayıt olduk. Özellikle ve öncelikle Ali Saim Gürel hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Nazik sıcakkanlı ve en önemlisi işini layıkıyla yerine getiriyor. Her konuyu tane tane anlatıyor aksanı diksiyonu grameri herşeyiyle tam bir öğretmen. Ona minnettarız. Sonrasında kayıt sürecinde ilgilenen Suzan Hanıma teşekkür ederiz. Sadece tek rahatsız olduğum konu sınıf mevcudu 20 nin üstünde olmamalı ve iki kur arasında bekleme süresinin fazla olmaması gerekiyor. Ona dikkat edilirse seviniriz. Vielen Dank..
ibrahim gayretliibrahim gayretli
10:49 22 Aug 23
Aziz hocamın YDT kursuna katıldım ve tamamen memnun kaldım. İstediğim üniversiteyi ilk sıradan kazandım. Hem ders işleyişi hem de bilgi aktarımıyla mükemmel bir öğretmen. Kursun ortamı, sınıfları, imkanları da oldukça güzeldi. İngilizce de bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle Aziz hocamı öneririm.
js_loader

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

2-3 hafta aralıklarla yeni kurlar açılmaktadır.

Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilmektedir.

Peşin veya 3-4 taksitle ödeme yapılabilir.

İster online, ister yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden verilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz.

14, 16, 20 ve 25 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

TOEFL Kursu fiyatları aldığınız kur sayısı x 1 kur ücreti olarak belirlenmektedir.

TOEFL kursu ortalama olarak 2-3 ay sürmektedir.

Mutlu Öğrenci Yorumları

5.0
5 derecelendirmeler
100%
0%
0%
0%
0%

Değerlendirmeler (5)

 1. Şaban Korkmaz

  Ekim 19, 2022

  TOEFL-IBT sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursunu tercih ettim. Kurs çok verimli ve öğretici. Öğretmenler çok başarılı ve ilgili. Kursu herkese tavsiye ederim

 2. Fadime Yıldız

  Ekim 28, 2022

  TOEFL-IBT sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursuna başladım. Kurs sayesinde sınavda başarılı olmak için gereken tüm bilgileri edindim. Kursu kesinlikle tavsiye ederim.

 3. Ramazan Kurt

  Nisan 10, 2023

  TOEFL-IBT sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursuna katıldım. Kurs sayesinde sınavda başarılı oldum ve Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almaya hak kazandım. Kursa ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim.

 4. Kübra Kurt

  Temmuz 27, 2023

  TOEFL-IBT sınavına girmeden önce Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursunu araştırdım ve çok olumlu yorumlar buldum. Kursa başladıktan sonra yorumların gerçek olduğunu gördüm. Kurs sayesinde sınavda başarılı olacağıma inanıyorum.

 5. Hülya Yılmaz

  Aralık 27, 2023

  TOEFL-IBT sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursunu tercih ettim ve çok memnun kaldım. Kursun içeriği sınava çok uygun. Öğretmenler sınavın formatını ve soru tarzını çok iyi biliyorlar. Kurs sayesinde sınavda başarılı oldum.

Bir yorum ekleyin

Hemen Ara