TOEFL Kursu Ankara, TOEFL IBT Kursu

Çağrı Dil Okulu'nun Native Eğitmenleri ile, Ankara'nın En İyi TOEFL-IBT Kursu'nda sınava hazırlıkta kaliteli bir deneyim yaşayın.
5.0
(5)
89 Sertifika Alan Öğrenci
0 day

TOEFL-IBT Ankara; TOEFL sınavında başarılı olabilmek için akademik becerilerinizin yeterli biçimde geliştirilmesi gerekmektedir. TOEFL-IBT için özel çalışma yapmaya başlamadan önce ise yabancı dil seviyeniz TOEFL Test standartlarına uygun olarak ölçülür ve sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda, tamamen size özel bir hazırlık programı oluşturulur. İngilizce yeterliliğiniz TOEFL hazırlığı için uygun değilse temel İngilizce becerileriniz geliştirilerek TOEFL programına hazırlanırsınız. Eğer geliştirmeniz gerekenler sadece belli beceriler ise bu beceriler baz alınarak programınız oluşturulmaktadır.

TOEFL Kursu Ankara, TOEFL IBT Kursu

TOEFL, dünyanın en yaygın kullanılan İngilizce dil yeterlilik sınavlarından biridir. Sınav, İngilizce dil bilgisi, konuşma becerileri, dinleme becerileri ve okuma becerilerini ölçmektedir. TOEFL sınavına hazırlanmak, yurtdışında eğitim alma, iş bulma ve çalışma hayalinizi gerçekleştirmek için önemli bir adımdır. Çağrı Dil Okulu ile TOEFL sınavına hazırlanarak, sınavda başarılı olma şansınızı artırabilirsiniz.

TOEFL-IBT eğitimleri, alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından sürdürülmektedir. TOEFL konusundaki bilgi, beceri ve konulara olan hakimeyetleri ile eğitmenlerimiz TOEFL-IBT‘de başarılı olmanız amacıyla eğitim programınız boyunca sizlere sürekli destek olacaklardır.

TOEFL-IBT ile daha ayrıntılı bilgi talebinde bulunabileceğiniz iletişim formu için lütfen tıklayınız.

TOEFL Nedir?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) , Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı, ana dili İngilizce olmayan kişilerin akademik düzeyde İngilizce kullanma ve anlama seviyenizi ölçer. Aynı zamanda dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik alanda ne kadar iyi kullandığınızı değerlendirir.

TOEFL-IBT internet tabanlı bir sınav şeklidir. Yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte TOEFL testinin diğer bir formatı olan TOEFL-PBT’ye göre daha çok yaygınlaşmıştır.

TOEFL Sınav İçeriği

TOEFL sınavında dört temel beceri olan Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) becerileri ölçülür. Aynı zamanda bazı beceriler birbirine entegre şekilde de ölçülmektedir.

Karma (Integrated) beceri soruları aşağıdaki formatta uygulanır;

 • Okuma, dinleme ve sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verme
 • Dinleme sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verme
 • Okuma, dinleme ve sonrasında ilgili soruyla ilgili yazarak cevap verme

TOEFL-IBT sınavında alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir. Toefl skorunuzu kullanacağınız alan, kurum ya da kuruluşa göre almanız gereken en düşük puan değişmektedir. Almanız gereken en düşük puanı öğrenmek için TOEFL skorunuzu kullanacağınız kurum ya da kuruluş yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Toefl-ibt bölümleri, süre ve ortamala soru adetleri;

Okuma Bölümü 60-100 dakika sürer, 36-70 sorudan oluşan 3-5 okuma parçası yanıtlarsınız.
Dinleme Bölümü 60-90 dakika sürer,her biri 6 sorudan oluşan 4-6 konferans, toplam 34-51 soru yanıtlarsınız.

Okuma ve Dinleme bölümleri sona erdikten sonra sınava 10 dakika ara verilmektedir.

Konuşma Bölümü 20 dakika sürer, 6 çalışma gerçekleştirisiniz. 6 çalışmanın 2 tanesi bağımsız (independent) 4 tanesi ise karma (integrated) çalışmalardır.

Yazma Bölümü 50 dakika sürer, 2 çalışma gerçekleştirirsiniz. 1 bağımsız (independent), 1 karma (integrated) çalışmadan oluşur.

Toefl Sınavı ile İlgili Önemli Bilgiler

 • TOEFL, dünya çapında geçerliliği olan bir sınavdır. Ancak skorunuzu kullanmak istediğiniz kurum ya da kuruluşun TOEFL skoru kabul edip etmediğini teyit etmeniz faydanıza olacaktır.
 • TOEFL Sınavı ETS tarafından hazırlanıp uygulanmaktadır. Sınav başvurunuzu ETS aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. (www.ets.org)
 • TOEFL skorunuzu ETS’nin belirlediği süre zarfında tarafınıza ulaştırılır. Sınav skorunuzu sınava girdiğiniz tarihten 15 gün sonra online olarak görüntüleyebilirsiniz.
 • TOEFL testi yıl boyu sürekli gerçekleştirilen bir sınav türüdür. İnternet üzerinden sınavı satın alıp istediğiniz zaman kendi seçeceğiniz sınav merkezinde sınava katılabilirsiniz.
 • TOEFL-IBT’de alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir.
 • TOEFL-IBT sınavı 4 temel dil becerisini ölçer ve 4 saat sürer.
 • TOEFL-IBT sınavı esnasında kağıtlarınıza not alabilir ve aldığınız notları sınav esnasında kullanabilirsiniz. Ancak not alınan kağıtlar sınav bitiminde salon dışına çıkarılamaz.
 • TOEFL-IBT skor belgenizde toplam skorunuz bulunacağı gibi, 4 bölümden (Dinleme, okuma, konuşma ve yazma) aldığınız puanlar da detaylı olarak yer almaktadır.

Ankara TOEFL-IBT Kursu İletişim Bilgileri

✅ Ankara TOEFL-IBT Kursu : Çağrı Dil TOEFL Kursları
✅ Telefon : 0312 232 12 17
✅ Adres: Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
✅ Mail: bilgi@cagridilokulu.com.tr

 

Erdem CagilciErdem Cagilci
11:27 10 Feb 24
Arapça eğitimi alıyorum , Hazım hocam için geliyorum desem yeridir. Çok profesyonel dersi sevdiren sevdiğimiz hocamızdır
emre koşemre koş
09:15 25 Jan 24
Ben Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencisiyim. Hazırlıkta kalmam sebebiyle kursa başvurdum. Kurstaki Aziz Hocam’ın nokta atışı tespitleri ve destekleriyle 3 kez kaldığım sınavdan Aziz Hocam’dan sonra tek seferde geçmiş bulunmaktayım. Çağrı Dil Okulu’na ve Aziz Hocam’a teşekkür ediyorum.
fire menfire men
12:26 18 Jan 24
çok iyi a2 ve b1 i burdan aldım bayağı faydasını gördüm
irfan dodoirfan dodo
07:40 20 Nov 23
PERU machu pıcchu turuna çıkmadan önce ÇAĞRI DİLE uğrayın derim bütün dünya dilleri burada .... Muchas gracias
numantubenumantube
20:52 14 Nov 23
Aziz Hoca sayesinde sınavda hedeflediğim puana ulaştım. Son girdiğim YDS sınavından 81.25 puan aldım. Bir sorumuz olduğunda hocamız her zaman ilgilendi ve destek oldu. Bu süreçte çok değerli aziz hocam ve çağrı dil kursuna sonsuz teşekkürler.
Dilsu TaşkınDilsu Taşkın
16:30 13 Nov 23
Sıfır ingilizce bilgisiyle başladığım yds maratonunda Aziz hocanın büyük katkıları ve yardımları sayesinde hedeflediğim puana ulaştım. Zorlandığımız bu zaman içerisinde,dersleri eğlenceli hale getirdiği ve bizi hiç yalnız bırakmadığı için Aziz hocaya çok teşekkür ederim:)))
Beyza BulutBeyza Bulut
15:43 11 Nov 23
YDS kursu için Aziz Hocadan ders aldım. Kendisinin engin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hedefime ulaştım. Kısa sürede bize çok şey kattı. Bu kısa sürede Aziz Hoca sayesinde 70 üzeri puan alacak seviyeye gelebildim. Kendisine emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
selin güneşselin güneş
08:25 31 Oct 23
Bu kursa 2 arkadaşımın önerisi sayesinde yolum düştü. Neredeyse hiç yok denebilecek bir İngilizce seviyemle birlikte YDS kursuna kayıt yaptırdım. Aziz hocanın derste konu anlatımından sonra çözdüğü sorular, soru çözüm taktikleri, her ders sonrası yaptığı ders tekrarı ve kelime çalışmaları sayesinde ilk girişimde YDS sınavından 66.25 aldım. Aziz hoca gerçekten alanında çok başarılı bir hoca ve öğrencisine gerçekten çok değer veriyor. Bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine hiç izin vermedi. Bu nedenle verdiği emek, sabır ve özenden dolayı Aziz Hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki Çağrı Dil Kursu Ailesi ve Aziz hocamla yollarımız kesişti.
ENES BUĞRA ALBAYRAKENES BUĞRA ALBAYRAK
16:26 08 Oct 23
Çağrı Dil Okuluyla tanışmam bir tanıdığımın vasıtasıyla 2021 yılında gerçekleşti. Kursa ASBÜ Hukuk Fakültesi İngilizce hazırlık muafiyet sınavımı atlamak maksadıyla gelmiştim. Hızlandırılmış kursla birlikte özellikle writing ve reading konularında gelişmemde ve muafiyet sınavımı geçmemde katkısı ve emeği büyük olan Aziz hocama teşekkürü bir borç biliyorum.Aradan birkaç yıl geçtikten sonra tekrardan bu kursa YDS için dönüş yaptım. YDS derslerinin Aziz hoca tarafından verileceğini duyduğum an kafamda YDS’nin bittiğini hissettim. Çünkü aklıma hemen muafiyet sınavındaki taktikler ve eğlenceli eğitim süreci aklıma geldi.Kendisiyle YDS için eğitimlere başlamadan önce girdiğim sınavda 52 puan almışken kendisi ve kendine özgü taktikleriyle çözdüğüm deneme sınavlarında 70-80 bantlarında puan almaya başladım. Aziz hocanın hiçbir öğrencisini ayırt etmeden her bir öğrencisiyle kurmuş olduğu yakın dostluk ve öğrencilere yüklediği yüksek motivasyon ve özgüven sayesinde stresli olan sınav sürecini hem eğlenceli hem de herkes için faydalı hale getirdi. İstediğim puanı alacağımdan ve gelecek sınavlarda üzerine koyarak gideceğimden hiçbir şüphem yok.Son olarak Abdullah Gürleyik ve Mustafa Gürleyik beylere öğrenci dostu ve samimiyet içerisinde yönetilen bu kurs için teşekkürlerimi iletiyorum.
Kadir YaslıtaşKadir Yaslıtaş
19:22 13 Sep 23
Merhaba Almanca kursu için eşimle kayıt olduk. Özellikle ve öncelikle Ali Saim Gürel hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Nazik sıcakkanlı ve en önemlisi işini layıkıyla yerine getiriyor. Her konuyu tane tane anlatıyor aksanı diksiyonu grameri herşeyiyle tam bir öğretmen. Ona minnettarız. Sonrasında kayıt sürecinde ilgilenen Suzan Hanıma teşekkür ederiz. Sadece tek rahatsız olduğum konu sınıf mevcudu 20 nin üstünde olmamalı ve iki kur arasında bekleme süresinin fazla olmaması gerekiyor. Ona dikkat edilirse seviniriz. Vielen Dank..
ibrahim gayretliibrahim gayretli
10:49 22 Aug 23
Aziz hocamın YDT kursuna katıldım ve tamamen memnun kaldım. İstediğim üniversiteyi ilk sıradan kazandım. Hem ders işleyişi hem de bilgi aktarımıyla mükemmel bir öğretmen. Kursun ortamı, sınıfları, imkanları da oldukça güzeldi. İngilizce de bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle Aziz hocamı öneririm.
js_loader

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

2-3 hafta aralıklarla yeni kurlar açılmaktadır.

Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilmektedir.

Peşin veya 3-4 taksitle ödeme yapılabilir.

İster online, ister yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden verilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz.

14, 16, 20 ve 25 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

TOEFL Kursu fiyatları aldığınız kur sayısı x 1 kur ücreti olarak belirlenmektedir.

TOEFL kursu ortalama olarak 2-3 ay sürmektedir.

Mutlu Öğrenci Yorumları

5.0
5 derecelendirmeler
100%
0%
0%
0%
0%

Değerlendirmeler (5)

 1. Şaban Korkmaz

  Ekim 19, 2022

  TOEFL-IBT sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursunu tercih ettim. Kurs çok verimli ve öğretici. Öğretmenler çok başarılı ve ilgili. Kursu herkese tavsiye ederim

 2. Fadime Yıldız

  Ekim 28, 2022

  TOEFL-IBT sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursuna başladım. Kurs sayesinde sınavda başarılı olmak için gereken tüm bilgileri edindim. Kursu kesinlikle tavsiye ederim.

 3. Ramazan Kurt

  Nisan 10, 2023

  TOEFL-IBT sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursuna katıldım. Kurs sayesinde sınavda başarılı oldum ve Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almaya hak kazandım. Kursa ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim.

 4. Kübra Kurt

  Temmuz 27, 2023

  TOEFL-IBT sınavına girmeden önce Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursunu araştırdım ve çok olumlu yorumlar buldum. Kursa başladıktan sonra yorumların gerçek olduğunu gördüm. Kurs sayesinde sınavda başarılı olacağıma inanıyorum.

 5. Hülya Yılmaz

  Aralık 27, 2023

  TOEFL-IBT sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nun TOEFL-IBT kursunu tercih ettim ve çok memnun kaldım. Kursun içeriği sınava çok uygun. Öğretmenler sınavın formatını ve soru tarzını çok iyi biliyorlar. Kurs sayesinde sınavda başarılı oldum.

Bir yorum ekleyin

Hemen Ara