ÇAĞRI DİL OKULU

Arapça Kursu Ankara

Ankara Arapça Kursları

Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak, her bireyin kendi ihtiyaçlarına uygun genel Arapça, pratik Arapça ve iş Arapçası eğitimleri sunuyoruz.  Arapça eğitim programlarımız sizi istediğiniz Arapça dil seviyesine ulaştıracak 8 kurluk bir programdır. Çağrı Yabancı Dil Okulu Ankara’da, Arapçayı konuşarak öğrenebileceğiniz tek dil okuludur. Çağrı Dil Okulu, Arapça Kursu Ankara eğitimlerinde başarısını kanıtlamış, eğitim kalitesi ve performansı ile adını duyurmuş nadide eğitim kurumlarındandır. Çağrı Dil Arapça Kursları Ankara genelinde eğitim alabileceğiniz en iyi arapça kursları arasında lider bir kurs olup, başarı garantili eğitimleri ile öğrencilerin kısa sürede gözdesi olmayı başarmıştır. Ankara Çankaya içerisinde yer alan Yabancı Dil Okulumuz, arapça eğitimlerinde 2021 yılında en çok tavsiye edilen ve tercih edilen arapça kursları arasındadır.

Çağrı Dil Okulu’muzda Genel Arapça Kurslarının yanı sıra,

 • Genel Arapça Kursu Ankara
 • YDS Arapça Kursu
 • YÖKDİL Arapça Kursu
 • AOF Önlisans İlahiyat Arapça Kursu
 • YKS Arapça Kursu
 • Basın Arapçası Kursu Ankara
 • Çocuk Arapçası Kursu Ankara
 • Kur’an Arapçası Kursu Ankara
 • Mesleki Arapça Kursu Ankara
 • Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Arapça Sertifikası
 • Arapça Konuşma Kursu Ankara
 • Arapça Lehçe Kursu Ankara
 • Arapça Yaz Kursu Ankara
 • Birebir Arapça Kursu Ankara
 • Bayanlara Özel Arapça Kursu Ankara
 • Suriye Lehçesi Ammice Kursu

gibi Arapça’nın ihtiyaç duyabileceğiniz her dalında eğitimler verilmektedir. Ankara’da farklı herhangi bir kurumda bulamayacağınız imkanlar ile donatılmış olan eğitim merkezimiz, Ankara Arapça Kursu Tavsiye edilen kurslar arasında ilk sırada yer almaktadır.

En İyi Arapça Kursu Ankara  : Çağrı Dil Okulu

Çağrı Yabancı Dil Okulu Arapça eğitim kurs standartları uluslar arası dil öğretim standartlarına uygundur ve alanlarında uzman eğitim kadrosu ile verilmektedir. Her türlü teknolojik donanıma sahip sınıflarımızda, uzman eğitmenler ile mesleki ve akademik Arapça eğitiminizi üst düzey donanımla almanızı sağlıyoruz.Her bütçeye uygun Ankara Arapça Kursu Fiyatları 2021 yılında da devam etmektedir.

Günümüzde ülkemizin Arap ülkeleri ile artan ticari ilişkileri, kurumsal şirketlerin Arapça diline olan ihtiyacını zorunlu hale getirmiştir. Çağrı Yabancı Dil kursu olarak, kurumsal şirketlere özel ‘Ticari Ve İş Arapçası’ dersleri vermekteyiz. Kurumsal şirketlerin isteğine bağlı olarak dersler şirket bünyesinde ya da dil okulumuz bünyesinde verilebilmektedir. Kurumlara özel olarak verilen ‘Ticari Ve İş Arapçası’ eğitimleri; kurum çalışanlarının ihtiyaçlarına, çalışma saatlerine ve dil seviyelerine göre düzenlenmektedir. Kurumsal eğitimlerimiz, ticari diyaloglar, yazışmalar, sözleşme metinleri ve ithalat ve ihracat dili gibi iş hayatının tüm alanlarında gerekli olan alanlarda donanımı sağlamaktadır.

Uluslar arası kurumlar tarafın Arap dili yetkinlik belgesi olan, Arapçanın anadil olarak konuşulduğu ülkelerde üniversite eğitimini tamamlamış uzman eğitmen kadromuz ile ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma becerinizin gelişecektir.

Arapça Kursları Fiyatları Ankara

Arapça kursu fiyatları Ankara şehrinde bulunan eğitim kurumumuzda oldukça ekonomiktir. Birbirinden farklı ders programları ve eğitim paketleri bulunan firmamızdan eğitim almak isteyen öğrencilerimize özel birer kurluk paketler ya da sınava yönelik dil eğitimi paketleri sunulmaktadır.

Bunlara göre belirlenen fiyatlar dahilinde hizmet alabileceğiniz ve gerekli olan her konuda her zaman destek alabileceğiniz profesyonel eğitmenlerimiz, her zaman öğrenci odaklı bir bakış açısı ile hizmet vermektedir. Dil okulumuzun amacı birçok farklı dilde öğrencilere eğitim vermek ve bu konuda yetkinlik kazanmalarını sağlamaktır.

Bu nedenle dil öğrenmek isteyen ya da sınava yönelik dilini geliştirmek isteyenlere en iyi koşullarda dil eğitimi verilmektedir. Eğer arayışınız Arapça Kursu Ankara üzerine ise doğru noktada bulunduğunuzu, bizlere bir telefon uzağınızda olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Arapça Dil Kursu İçerikleri

Arapça dil eğitiminin içeriği temel seviyeden ileri seviyeye kadar uzanan yabancı dil eğitimini, sıfırdan başlayarak öğrencinin kendini ifade edebilmesi, bir olayı anlatabilmesi ve geliştirilen düşüncesi dahilinde olayları anlatabilmesi şeklinde en iyi iletişim düzeyine ulaşmak üzere tasarlanmıştır.

Yabancı dili en iyi şekilde kullanan ve YDS Arapçası gibi eğitim konusunda birçok alanda kendini geliştirmek isteyenlere yönelik olarak da daha kapsamlı eğitimler düzenlenmektedir.

Bireysel ve Grup Dersleri

Özel ders almak isteyen grup ya da kişilere yönelik eğitim veren eğitmenlerimiz, yine genel mi yoksa iş amaçlı ya da sınav amaçlı mı olduğuna göre değişecek olan programlar dahilinde eğitim vermektedir.

Arapça öğrenmek için mesleki Arapça kursu almak isteyenler de vardır ve bu kişiler için de en iyi şekilde mesleklerinde gerekli lan terim ve kavramlar belirlenerek eğitim vereceğimiz için, her öğrencinin amacına göre dil eğitimi önemli bir değişkendir.

Eğitim Süresi

Arapça Kursu Ankara eğitimleri süresi belirlenen kurs saatlerinin yoğunluğuna göre değişmektedir. Her gün 4 ders alan birisi için bir kuru bitirmek daha kısa bir süreyken, haftada 3 ders alan için de süre daha uzun olabilmektedir.

Bu nedenle öğrencinin ve eğitmenin programı dahilinde ders saatleri ve yoğunlukları belirleneceğinden kurs süresi değişmektedir. Ancak ortalama 1 yıl kesintisiz eğitim alarak dilinizi geliştirmeniz mümkün olabilmekte ve akıcı bir konuşmaya sahip olabilmektesinizdir.

Ankara Arapça Kursları

Arapça öğrenilmesi zor gibi gözükse de işin içerisine girildiğinde oldukça zevkli hale gelen bir dildir. Bu nedenle de Çağrı Yabancı Dil Okulu’ndan eğitim alarak sizler de Kur’an-ı Kerimin eşsiz içeriğini öğrenebilirsiniz. 8 kur ile Arapça öğrenmek mümkün hale gelmiştir.

Aynı zamanda Ankara’da bulunan Ankara Arapça kursları arasında konuşma sınıfları olan tek arapça dil kursu olarak bilinir. Uluslararası alanda geçerliliği bulunan kurs müfredatımız sayesinde oldukça üst düzeyde bir eğitim alabileceksiniz. Hem de oldukça uzman olan eğitim kadromuz ile konuşma dersleri alarak kısa sürede pratiğe dökebileceksiniz. Çağrı Dil Arapça Kursu 2021 yılında da Ankara’nın en iyi arapça kursu olacaktır.

Genel Arapça Eğitimi

Sınıflar oldukça teknolojik imkanlar ile donatılmıştır. Bu nedenle de kısa sürede Arapçaya hakim olabilmek mümkün hale gelecektir. Arap ülkeleri ile ticari açıdan ve turizm açısından git gide artan iletişimimiz nedeni ile Arapça oldukça gerekli bir dile dönüşmüştür.

Ankara Arapça Kursu içeriğinde Arapça harfleri, sayılar, sorular, tanışma, hitap, vedalaşma gibi sık kullanılan kalıplar, ulaşım, yön, giysi, hayat, eşyalar, duygular gibi gerekli olan her türlü eğitim verilmektedir. Bu sayede öğrenciler Arapçada birbirine benzeyen ses ve kelimeleri ayırt edebilecekler. Artık karmaşık gelen cümleleri rahatlıkla okuyabilecekler.

Arapça Öğrenmenin Faydaları

Bakıldığında karmaşık olan Arapçanın, eğitim alındıktan sonra oldukça kolay olduğu anlaşılmaktadır. Özellikle de Arapça okuma yazma öğrenmek isteyenlerin bu kurs sayesinde artık kolayca hedeflerine ulaşılabileceği görülmektedir. Arapça bilip de konuşamayanların, pratik yaptıkça konuşma diline de hakim olduğu izlenmektedir.

Bunun yanı sıra Arap kültürünü de öğrenip Araplar ile kolay diyalog kurulması sağlanabilmektedir. Arapça eğitim sayesinde değişik soru kalıplarını kullanabileceksiniz. Arapça basit mektuplaşmaların yapılabildiği bu kurs neticesinde Arapça eğitiminin faydaları görülmektedir. Arapça Kursu Ankara ilinde bizden sorulmaktadır.

Son yıllarda Arap ülkeleri ile diyalogların üst seviyeye çıkması Arapça’ya olan ilgiyi artırdı, yani Arap Birliği Arapça Kursu Ankara içerisinde potansiyel kursiyerlerin dikkatini çekti. Arap ülkeleri ile olan ticari çalışmalar ülkemizde Arapça bilen kişi ihtiyacını da artırdı. Arapça öğrenmek sadece dini veya sosyal boyutta değil, ticari ve kariyer boyutunda da sizi geliştirecektir.

Ankara Arapça Dil Kursu Analizi

Arapça Kursunu Çağrı Yabancı dil Okulu’muzdan alan öğrencilerimizin kurs bittiğinde okunan metinleri algılayabilmesi ve analiz edebilmesi gözlemlenmektedir. Aynı zamanda farklı cümle kalıplarını kullanmak da mümkün hale gelmektedir.

Bu kurs sonunda öğrencilerin soru cevaplar halinde Arapça konuşabilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca Cümlenin öğelerine ayrılabilmesi konusunda da öğrenciler uzmanlaşmaktadır. Dinleyerek duyduğunu yazabilme, yazdığını açıklayabilme konusuna da hakim olan öğrenciler Ankara’da Arapça Kursu okumanın faydalarını görmektedir. Eğitimlerimize katılıp kursumuzu tamamlayan tüm öğrencilerimiz, Ankara arapça kursu tavsiye olarak Çağrı Dil okulunu göstermektedirler.

Çağrı Dil Okulu Avantajları

Çankaya Arapça kursu arayışında olan potansiyel kursiyerler, gerek etrafından gerek internetten ankarada arapça kursları araştırmalarına giriyorlar ve karşılarına Çağrı Dil Okulu başta olmak üzere birkaç farklı ankara arapça kursu çıkabiliyor. Dil öğrenmek zaman ve emek alan bir süreçtir. Alanında uzman eğitmenler tarafından , son derece teknolojik sınıflarda, kaliteli materyallerle eğitimler verilmeli ve eğitim süreci doğru takip edilmelidir. Bu imkanların sağlanmadığı kurumlara giderek arapça öğreniyorum sanan öğrenciler ne yazıkki hem maddi hem manevi kayıplara uğramaktadırlar. Arapça öğrenmek yukarıda Arapça Bilmenin Faydaları paragrafımızda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı oldukça önemlidir. Siz de arapça öğrenmek istiyorum diyorsanız , arapça konuşma bilmem kariyerim için iyi olur diyorsanız ve Ankarada arapça kursu arıyorsanız, Çağrı Dil Okulu Arapça Kursu Ankara Kızılay içerisinde merkezi konumunda sizleri de ağırlamaktan gurur duyacaktır.

Arapça Kursu Seviyeleri

Toplam 8 seviyeden oluşmaktadır;

 • Giriş 1-2
 • Başlangıç 1-2
 • Orta 1-2
 • İleri 1-2

Silsiletü’l-Lisan Kitap İçerikleri  ( 1-2-3-4-5-6-7-8 )

Ana dili olmayıp Arapça öğrenmek isteyenler için köşenin baş taşı olarak sayılmaktadır. Bütün günlük işlevlerini kapsayan giriş kitabı aslında iki kitaptan oluşup aşağıdaki bütün konuları kapsamaktadır:

 • Arapçanın harfleri (telaffuz, okunuş ve yazılışları), sayılar, basit soru cümleleri, tanışma ve tanıştırma, vedalaşma, bitişik ve ayrı zamirler, hareket ve med harfleri arasındaki farkları vurgulamak, diller ve ülkeler, yoluculuk, havalimanında, tren istasyonunda, sık kullanılan kalıp ve tabirler..
 • Ulaşım, yönler, cer harfleri, işler ve meslekler, soru ve cevap, soru edatları, iletişimler, karmaşık ve kombine sayılar( iki haneden fazla), mektuplaşma, aile ve aile fertleri, günlük işleri, saatler..
 • Giysiler, lokantada, mutfakta, saatler ve randevular, sıfatlar, şekiller, hacimler ve boyutlar, renkler, ev bölümleri, mobilya ve beyaz eşya, ev kiralama..
 • Alışveriş, , işaret isimleri, tartışma( katılma, kabullenme, karşı çıkma) , iş görüşmesi, yıl mevsimleri, günler, aylar ve tarihler, boy ve kilo, kır/köy hayatı, şehir hayatı, iyelik zamirleri..
 • Hisler ve duygular, aile hayatı, duyu/ algılama organları, insan vücudu organları, sağlık, hava durumu, hayvanlar ve ona örnek olarak papağan hayatı..
 • Hotelde, turistik geziler ve turlar, tarihi eserler ve yerleri, özel günler, mezuniyet törenleri, bayramlar, hastanede, poliklinikte, hayaller ve umutlar, gelecek..

Bu iki kitap sonunda Öğrencilerimizin Kazanımları

Bu iki kitap bitikten sonra öğrenciler aşağıdakileri yapabilmeleri beklenir:

 • Arapça birbirine benzer kelime ve sesleri ayırt edebilme
 • Arapça Okuma ve yazma
 • Basit ve karmaşık cümleleri yazabilme/ konuşabilme
 • Soruları anlayıp cevap verebilme
 • Değişik soru tiplerini kullanabilme
 • Bütün günlük hayatta Arapça kullanabilme
 • Arapça bilenlerle Arapçayla ( makbul bir şekilde) iletişim kurabilme
 • Arap kültürünü anlayıp Araplarla iyi bir şekilde iletişim kurabilme
 • Genel Arapça kullanarak basit mektuplaşma işlemlerini yapabilme

Giriş kitabını bitirenler için uygun bir seçenektir. Bu kitap, Giriş kitabındaki yeterinceKelime, gramer ve kalıp temeli olanlar için tasarlanmıştır. Bu kitabın esas amacı Arapça değişik cümleleri değişik şekillerde kurmak ve Arapçanın esas gramerlerini anlatmaktır.

Başlangıç kitabı aşağıdaki konuları kapsamaktır:

 • Adetler ve günlük hayatı, ev ve bölümleri, mobilyalar ve ev dekorasyonu, sağlık ve hastalıklar, alışveriş, spor..
 • Seyahat ve yolculuk, sofra ve yemekler, sağlığa zararlı ve faydalı davranışlar, hasta ziyareti, hayvanlar ve hayvan besleme, kıyafet çeşitleri, sanayi ve fabrikalar, kağıt ve cam sanayi tarihi..
 • Seyahat ve farklı ülkeleri tanımak, eğlence, tatiller, özel günleri kutlamak, yiyecek/ içecek ve çayın bulunuş hikayesi, astroloji ve ünlü astroloğun hikayesi,  geçmiş ve şimdiki iletişim araçları, kötü ve iyi ahlaklar, ülkeler ve özellikleri, güney kutbu, Bağdat şehrinin tarihi, eski günler ile şimdiki hayat arasındaki fark, mevsimler ve mevsimlerdeki insanların adetleri.

Bu iki kitap sonunda Öğrencilerimizin Kazanımları

Başlangıç kitap bitince öğrenciler aşağıdakileri yapabiliyor olmaları beklenir:

 • Okunan ve/veya dinlenen metin analizi yapabilme
 • Değişik cümlelerin zamanlarını ayırt edebilme
 • Değişik şekillerde Arapça cümleleri kurabilme
 • Bağlaçları uygun bir şekilde kullanabilme
 • Tekil, ikil ve çoğul kavramlarını kavrayabilme
 • Yazılıp okunmayan ve okunup yazılmayan harfleri ayırt edebilme
 • Fiilleri çekimliye bilme
 • Değişik nesne zamirlerini fiille kullanabilme
 • Soru cevap şeklinde diyaloglar yapabilme
 • Belirli ve belirsiz ayrımı yapabilme
 • Lazım fiille( nesne gerektirmeyen fiiller) ve mutaadi fiiler( nesne gerektiren fiiller) ayrımını öğrenme
 • İsim cümlesindeki haber, mübtede, isim ve sıfat tamlamasını ayrımını yapabilme
 • İsmi-mevsul kullanabilme
 • Diğerlerle Arapçayı kullanarak iyi bir şekilde iletişim kurabilme
 • Dinleme metinleri/ konuşmayı anlayabilme( iyi bir şekilde)
 • Arapçanın basit ve karmaşık cümle düzenini anlayabilme

Bu kitap giriş ve başlangıç kitaplarını bitirip Arapça cümlelerini değişik şekillerde kurabilenler, Arapçanın esas gramerlerini bilen ve kelime/kalıp haznesi olanlariçin uygun bir seçenektir. Bu kitabın temel amacı Arapçanın değişik cimlerini birbirine bağlamak, kısa metinler oluşturabilmek ve öğrencinin Arapça kelime, kalıp ve kültür haznesini zenginleştirmektir.

Bu kitap da iki kitaptan oluşup aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

 • Uzay ve insanoğlunun uzayda yaşam hayali, bilime/ araştırma ve ikisindeki akıl rolü, gemi icadı, müzik ve müziğin insan üzerindeki etkisi, çocuk yetiştirme ve bu süreçteki sorunları , hayatta mutluluk, meslekler ve işler, gazetecilik, televizyon ve sinema, toplum hizmetindeki toplum dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının rolü( yetimhane ve ruh hastaneleri örenek olarak).
 • Toplum adabı ( adab-ı muaşeret) ve toplumdaki önemleri, eski hatıralar, eski dünya medeniyetleri, toplum tabakaları, barış ve savaş..
 • Dünyada değişik kültürler ve aralarındaki farklar, gezegenimizdeki bitkiler ve bu bitkilerin çeşitli faydaları, hurma ağacı, matematik ve önemi, sıfırın bulunuşu ve önemi, geçmiş ve şimdiki zamanda keşifler, ünlü bir casus, gelecek hayalleri ve insan beklentileri.
 • Kirlilik( çeşitleri, nedenleri ve zararları), doğal afetler, depremler, volkanlar, güneş ve ay tutulması, eski ve modern medeniyetler, Japonya ve Betra şehri,yapı-inşaat, tarih ve bilginler, su( çeşitleri ve önemi).

Bu iki kitap sonunda Öğrencilerimizin Kazanımları

Bu iki kitap bitince öğrencileri aşağıdakileri yapabiliyor olmaları beklenir:

 • Değişik olumsuz formlarını kullanabilme
 • Hemze’yi doğru bir şekilde yazabilme
 • Mebni ve Murab fiilleri öğrenme
 • Mekan ve zaman zarflarını kullanabilme
 • Nakis fiiller ve fiile benzer herfleri kullanabilme
 • Mutel fiilleri zamirlerle kullanabilme
 • Tek nesne gerektiren ve birden fazla nesne gerektiren fiileri ayrımın yapabilme
 • Bağlaçları düzgün bir şekilde kullanabilme
 • Şart( koşullama) üslubunu değişik şekilleriyle kullanabilme
 • Kısa Arapça metinleri düzgün bir şekilde yazabilme
 • Arapça bilenlerle güzel bir şekilde iletişim kurabilme
 • Değişik konuları tartışabilme
 • Gerek yazma gerek konuşma gerek ise anlama iyi seviyeye ulaşma

Bu kitap, giriş, başlangıç ve orta kitaplarını bitiren, konuşması, yazması, anlaması ve kelime/ kalıp hazinesi güçlü olanlar için uygun bir seçenektir. Bu kitabın esas amacı Arapçanın ileri gramerlerini anlatmak, uzun metin analizi yapmayı öğretmek, konuşma beceresini yüksek seviyeye geliştirmektir.

Bu kitap da iki kitaptan oluşup aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

 • İnsan hakları, kültür, kültürdeki kitabın rolü, insandaki güzel ahlaklar, alçakgönüllülük, modern kitap yayın evleri, tıp, ünlü bir tıp doktoru, kısa öykü..
 • Divan edebiyatı, , Arap edebiyatı.
 • Ekonomi, ünlü bir iş adamı, Malezya, Arap edebiyatından kısa bir hikaye, bir şiir parçası, arap medeniyeti ve Arap medeniyetinden ünlü bir kişi, medya ve onun önemi..
 • Arap şiirleri, halk sanatları, tıp ve tıpın tarihi, geçmişten günümüze psikoloji ve cerrahi.

Bu iki kitap sonunda Öğrencilerimizin Kazanımları

Arapça Kursu Ankara eğitimlerimiz süresince, bu iki kitap bitince öğrencilerin aşağıdakileri yapabiliyor olmaları beklenir:

 • Sıfat-müşebehe’yi kullanabilme
 • Hal’ı bütün çeşitleriyle kullanabilme
 • Sıfat ile Hal ayrımını yapabilme
 • Edilgen formlarını kullanabilme
 • Mankus ve maksur isimlerini kullanabilme
 • Meful li eclihi’yi kullanabilme
 • Memnu men sarf’ı öğrenme
 • Tevkid ve kasam üsluplarını öğrenme
 • Mastarlari öğrenme
 • İstisna ve Nida üsluplarını kullanabilme
 • Şaşırma üsluplarını kullanabilme
 • Tevdil babını öğrenme
 • Kasr üslübünü öğrenme
 • Alet isimleri öğrenme ( formlar)
 • Vesl ve kate hemzeleri ayrımını yapabilme
 • Arapça bilenlerle etkin bir şekilde konuşabilme
 • Sağlam ve düzgün bir şekilde yazabilme
 • Uzun metinleri yazabilme
 • Profesyonelce değişik konuları tartışabilme
 • Arapça’yı rahat bir şekilde anlayabilme
 • Arapça kitapları, gazeteleri veya değişik kaynakları okuyup anlayabilme

Neden Arapça Öğrenmeliyiz ?

Ankara’da Arapça Dil Kursları

Ankara’da Arapça Dil Kursları

İletişim

Arap dili tüm dünyada en çok konuşulan beşinci dil olma özelliği ile Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Fas, Tunus, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Suriye, Yemen, Bahreyn ülkelerinde konuşulmaktadır.

İş Dünyası

Son yıllarda şirketlerin yaptığı yatırımlar ve artan ticari ilişkiler Arapçayı en çok tercih edilen yabancı dillerden biri haline getirmiştir. Arapça öğrenerek kariyeriniz için en etkili adımı atmış olursunuz. Arapça Kursu Ankara içerisinde en iyi dershane olan Çağrı Dil Okulu’nda alınmalıdır.

Kültür

Arapça dil eğitimi AÖF İlahiyat Ön lisans öğrencileri ve YDS Arapça sınavına girecek adaylar için zorunlu olmakla birlikte lisans, yüksek lisans ve doktora akademik çalışmalarında gereklidir. Kutsal kitabımız olan Kuran’ı Kerim dili olan Arapça, dini eğitim ve din kültürü donanımı açısından önemli bir yere sahiptir.

Ankara Arapça Kursu Materyalleri

Arapça Kursu Ankara eğitimleri süresince kullanılan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin Dubai menşeli Silsiletü’l-Lisan kitapları seviyelerin hedeflerine göre tasarlanmış ve teknolojik alt yapı desteklenmiştir.

Birebir Özel Ders VIP Arapça Kursu Ankara

Kurs İçeriği

Kurslarımız kişilerin ihtiyaçlarına ve amacına odaklanarak en kısa zamanda hedefine ulaşması için birebir eğitim programı olarak düzenlenmektedir.

Ankara Arapça Kursu Amacı

Seviye tespit sınavı ile kişinin ihtiyacı olan eğitim seviyesi belirlenir. Kişiye özel hazırlanan eğitim programı ile hedefe ulaşması sağlanır.

Kimler Katılabilir?

Zamanı kısıtlı, grup çalışmalarına katılamayan, özel alanlarda eğitime ihtiyaç duyan kişiler için uygundur. Kurumsal firmalar veya bireysel katılımcılar birebir ve 2-3 kişilik VIP gruplar halinde kendi ofislerinde ya da Dil Okulumuzda özel ders alabilmektedirler.

Kurs Materyalleri

Arapça Kursu Ankara eğitimlerimizde kişinin ihtiyaçları doğrultusunda her türlü öğretim teknik ve materyalleri kullanılmaktadır.

Programın Süresi

Dil kursumuzdan ders almak isteyen kişinin ihtiyaçlarına göre program süresi değişkenlik göstermektedir.

Ankara’da Arapça Dil Kursları

Ankarada Arapça dil kursları birçok öğrencinin yoğun bir talep gösterdiği kurslar arasındadır. Özellikle öğrenci odaklı olan kurumumuzun tercih edildiği Ankara için, her zaman nitelikli eğitmenlerden eğitim alma imkanınız vardır.

Arapça eğitimi için gerekli olan tüm kurs materyallerinizin en iyi şekilde belirlenmesi ve dilediğiniz zaman ihtiyacınız olan süre dahilinde eğitim alabilmeniz için amacınıza özel eğitimler verilmektedir. Kursumuzda genel eğitim dışında özel dersler de almanız mümkündür ve istediğiniz süre içinde Arapça eğitim seviyenizi belirleyebilirsiniz.

Dil kursumuzda birçok yabancı dilin yanında Arapça eğitimi de verilmektedir ve dil kursu için gerekli olan tüm ekipmanlar öğrencinin isteğine göre belirlenmektedir.

Ankara Arapça Kursları Eğitim İçeriği

Arapça dil eğitimi içeriğinde yer alan seviyeler dahilinde okuma, yazma, konuşma ve dinleme perspektifinde eğitim verilmektedir.

Dört dörtlük bir eğitim için ihtiyacınız olan her konuda destek alabileceğiniz firmamız, kısa sürede yararlanabileceğiniz ve adapte olacağınız sistemle, kalıcı bir öğrenme hedeflemektedir. Arapça seviyeniz ne olursa olsun gerekli olan tüm eğitimi en nitelikli eğitmenler tarafından alabilmeniz sağlanarak, kişiye özel bir eğitim alabilirsiniz.

Sınavlara yönelik olarak YDS Arapça ve AÖF İlahiyat derslerinde uygun ola materyallerle sınava odaklı çalışmalar yapılmaktadır.

Arapça Dil Eğitimi Kızılay’da Nerede Verilir?

Genel kurslarımıza kurumuzda katılma imkanınız varken, özel olarak da kurumlarda ya da evlerde ders vermekteyiz.

Kurumsal kurslar için kurumlara gidilerek eğitim verilmekle birlikte, öğrencinin evinde de ders verilmektedir. Birçok öğrenci için ideal bir süreçte ders verilmesi, sınava yönelik ya da mesleki Arapça gibi alanlarda uzmanlaşmak için kurs şarttır. Çünkü öğrenme tekniklerini en iyi şekilde bilen eğitmenler çeşitli taktikler vermektedir.

Bu taktikler doğrultusunda en iyi şekilde öğrenilebilecek olan Arapça, birçok insan için zor bir dildir.

Arapça Eğitim Pahalı Mı?

Kurumumuz Ankara Arapça dil kursu fiyatları konusunda en fazla ödeme seçeneği ve alternatife ulaşabileceğiniz kurslardan biridir.

Özellikle tercih edeceğiniz birçok kurs ve eğitim sayesinde dil eğitiminde bir adım öne geçerek zamandan kazanabilirsiniz. Kısa süre içinde gerekli olan eğitimi alabilirsiniz ve Arapça dilini öğrenebilirsiniz.

Arapça Kurslarında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Arapça Kursları kişilerin ihtiyacına, seviyelerine ve ulaşmak istedikleri hedefe göre çeşitli programlar dâhilinde verilmelidir. Günümüzde Arapça dili iş dünyası başta olmak üzere birçok alanda ihtiyaç duyulan bir dil haline gelmiştir. Yeni ihtiyaçlara modern yaklaşımlar sunarak verilen Arapça Kursları ile Arapça dilinde istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz.

Dil kurslarında, Arapça dilinde eğitim veren üniversitelerden mezun, alanında uzman eğitmenler ve modern tekniklerle Arapça eğitim verilmelidir. Eğitimler, Mesleki Arapça, Genel Arapça ve sınava yönelik Arapça programları olarak ayrı alanlarda verilmelidir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak da bir kurs için artı özelliktir.

Arapça Kurslarındaki Alanlar

Arapça kurslarında her türlü ihtiyaca göre farklı alanlarda verilmektedir. Eğitim odağını ihtiyaçlara göre düzenleyen dil kurslarında istediğiniz alanda Arapça eğitimi alabilirsiniz. Arapça kursları için  eğitim programları şöyledir;

 • Genel Arapça
 • YDS Arapça
 • A.Ö.F Önlisans Arapça
 • Kuran Arapçası
 • Arapça Konuşma Sınıfları
 • Çocuk Arapçası
 • Mesleki Eğitim Arapça Programları

Arapça eğitiminizi ihtiyacınız olan alanda, istediğiniz şartlara uygun olarak alabilirsiniz. Değişen dil eğitimi standartlarına uygun olarak geliştirilen programlar ile kısa sürede istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz. Özellikle iş hayatında ihtiyaç duyulan Ticari İş Arapçası eğitim programları ile iş dünyasında ihtiyacınız olan Arapça standartlarına sahip olabilirsiniz.

Çağrı Dil Okulu Olarak Arapça Kurslarında Sağladığımız Olanaklar

Dil okulumuz Arapça kurslarına en deneyimli ve yetkin eğitmenlerle eğitim alma olanağı sunmaktadır. Teknolojik olarak desteklenen eğitimlerimiz donanımlı sınıflarda gerçekleşmektedir. Kur süresince ihtiyacınız olan materyaller dil okulumuz tarafından karşılanmaktadır. İsteğinize göre,  kişiye özel olarak hazırlanan eğitim programlarımızda seviye belirlemeden sonra istediğiniz hedefe yönelik eğitim sunmaktayız. Arapça kursları için özel olarak hazırlanmış eğitim kitapları, Cd’ler ve dokümanlar sağlamaktayız.

Konuşma, yazma ve okuma becerilerinizin geliştirildiği eğitim programlarımız ile kısa sürede konuşma, yazma ve okuma becerilerine ulaşabilirsiniz. Kurslarımıza dilediğiniz saatleri seçerek katılabilirsiniz. Bireysel ve grup kurslarımızın yanında şirketler için özel olarak İş Arapçası kursları da vermekteyiz. Arapça öğrenme tekniklerinde en yeni yaklaşımlar ve hedefe yönelik uygulamalar sunarak en kısa zamanda istediğiniz Arapça seviyesine gelmenizi sağlıyoruz.

 

Ankara’da Arapça Kursları

Ankara’da Arapça eğitimi veren , Ankara Arapça Kursları arasında  farklı standartlara sahip kurslar yer almaktadır.Arapça kursları ihtiyaca göre farklı alanlarda verilmektedir. Alanında uzman eğitmen kadrosu ve uluslararası standartlara sahip eğitim uygulamaları olan dil kursları ile ile kısa sürede Arapça öğrenmeniz mümkündür.

Arapça kurs seçenekleri aşağıdaki gibidir;

 • Genel Arapça
 • YDS Arapça
 • A.Ö.F Önlisans Arapça
 • Kuran Arapçası
 • Arapça Konuşma Sınıfları
 • Çocuk Arapçası
 • Mesleki Eğitim Arapça Programları

Ankara’da En İyi Arapça Kursu

Ankara Arapça kursları arasında en kaliteli ve garantili eğitimi bulmak için dikkat etmeniz gereken özellikler vardır. Arapça kurslarında öğrencilere sağlanması gereken olanaklar;

 • İhtiyaca göre Arapça eğitimi
 • Arapça konuşma, okuma ve yazma becerisi
 • Arapça öğrenme tekniklerinde en modern uygulamalar
 • Arapça öğrenmede hızlı ve kolay yöntemler
 • Arapça öğrenmek için kullanılacak materyaller
 • Alanında uzman eğitmenler
 • İhtiyaca göre özel sınıflar
 • Şirketlere özel İş Arapçası kursları
 • Avantajlı kurs ücretleri

Arapça kurslarında seviye tespit sınavı ile belirlenen seviyeniz ile hedefe giden yolunuz çizilir. Bu çizgi doğrultusunda en kısa zamanda, en hızlı Arapça öğrenme tekniklerini kullanabileceğiniz olanaklar sunulur. Arapça öğrenirken ihtiyacınız olan tüm yardımı kurs bünyesinde bulabilirsiniz. Arapça kurs süreniz seviyenize ve ulaşmak istediğiniz hedefe göre belirlenir ve açılan sınıflarda size en uygun saatleri seçebilirsiniz.

Arapça Öğrenmenin Avantajları Nelerdir?

Arapça öğrenmek birçok anlamda size zenginlik katacaktır. Ülkemizde gelişen Arap ticari ilişkiler ve turizm doğrultusunda Arapça bilenlere yönelik çok fazla iş imkanı doğmuştur. Çok Arapça öğrenerek kısa sürede iş hayatında yükselebilirsiniz. Arapça aynı zamanda din ve kültür açısından da gerekli bir dildir. Kuran’ı Kerim Arapçası kurslarında dini olarak Arapça alanında ilerleyebilirsiniz.

Arapça kursları Ankara genelinde oldukça artmıştır. Bunun nedeni Arapça dilinin avantajlarının çok olmasıdır. Turizm açısından da Arapça önemli hale gelmiştir. Arapça öğrenmek aynı zamanda Arap kültürünü yakından tanımanızı ve Arap ülkeleri ile kurulan kültürel yakınlıkta yer edinmenizi sağlayacak ve sizi zenginleştirecektir.

 

Arap Kültürü Meraklıları için Arapça Dil Kursları

Arap kültürü ile iç içe olduğumuz son yıllarda, bir çok kişi gibi sizin de Araplarla iş ilişkileriniz varsa, onların dillerini öğrenerek gerekli olan iletişimi kurabilirsiniz.

Ankara Arapça dil kursu için öğrencilerin ilk tercihi olan firmamız, sizin için en uygun olan koşullarda dil eğitimi vermektir. Arapça öğrenmek isteyen her yaş grubundan öğrenci için gerekli olan eğitimi veren firmamız, her seviye için eğitim düzenlemektedir.

Kültürel eğitimin iyice bellenmesi için bir çok farklı kaynaktan yararlanarak dökümanların okunması ve her detaya hakim olunması sağlanmaktadır.

Arapça Dil Eğitimin İçeriği

Arapça dil eğitimi için gerekli olan tüm materyalleri kursumuzdan temin etme imkanını bulan öğrencilerimizin ihtiyacına göre eğitim verilmektedir.

8 kurdan oluşan seviyeler tamamlandığında, oldukça geniş bir içeriğe sahip olan mesleki Arapça eğitimi de verilmektedir. Bir çok farklı iş alanı için tercih edilebilecek olan Arapça eğitimi, hiç bilmeyenler ya da bilgisi olanlar için uygun seviyelerdeki sınıflarda verilmektedir. Kurumumuzda Arapça dil eğitimi konusunda uzman olan eğitmenler hizmet vermektedir.

Eğitimin kalitesi ve niteliği teknolojik sınıflarda yer alan materyallerin temini, kurumumuz tarafından sağlanmaktadır.

Ankara’nın En Kapsamlı Arapça Dil Okulu

Ankara’da Arapça öğrenmek isteyenler için en kapsamlı dil kursları arasında yer alan kurumumuz, herkes için en uygun bütçe ile dil eğitimi vermektedir.

Alanında uzman olan eğitmenlerimiz tarafından verilen Arapça eğitimi, herkesin ve her yaş grubundan olan öğrencinin faydalanabileceği bir eğitim içeriği ile öğretilmektedir. Okuma, yazma, konuşma ve dinlediğini anlayabilme şekliyle yaşayarak öğrenebileceğiniz bu dil ile ilgili her türlü detaylı eğitimi alabilirsiniz.

Ankara’nın  en büyük dil okulu olan ve binlerce kişiye yabancı dil öğreten kurumumuz, en uygun koşullarda öğrenme sağlanması için, çalıştığı halde başarıya ulaşamayan öğrencilere ücretsiz kur tekrarı yaptırmaktadır.

Çocuklara Yönelik Eğitim

Kurumumuzda çocuklar için de Arapça eğitimi verilmektedir. Çocukların daha kalıcı bir dil becerisine sahip olmaları için özel sınıflar oluşturulmaktadır.

Her yaş grubuna özel eğitim veren ve alanında deneyimli olan öğretmen kadromuz, en iyi koşullarda yabancı dil öğretmek için kurulmuş bir kuruluştur.

 

Arapça Kursuna Neden Gitmeliyim?

Genel olarak öğrenciler Arapça kursuna yeni bir dil öğrenmek, Kur’an’ı Kerim’e vakıf olmak, eğitim alanlarını genişletmek, mesleki gelişim sağlamak, ilmi eğitim almak gibi nedenler ile Arapça Kursu’na yazılmaktadır.

Sizlere öncü ve yenilikçi olan kursumuz ile Ankara’da hizmet vermekteyiz. Sunduğumuz kurs hizmeti ile kısa süre içerisinde Arapçaya hakim olabileceksiniz. Arap dünyası ile iletişime geçmek isteyen kursiyerlerimiz kurs bitiminde Dünyanın en çok konuşulmakta olan 5. diline hakim olmanın ayrıcalığını yaşayacaklardır.

Arapça Kursunda Neler Öğretilmektedir?

Arapça Kursumuza katılan kursiyerlerimiz bu dil ile ilgili tüm incelikleri öğrenmektedir. Kelime, cümle yapısı, soru kalıpları, neden sonuç ilişkisi, tercüme gibi her türlü bilgiye bu kurs sayesinde ulaşmak mümkündür. Hem dini anlamda hem de ilmi anlamda Arapça öğrenen öğrenciler birçok alanda çalışma yapabilmektedir.

Kısa zamanda hedeflenen seviyeye gelen öğrenciler için bire bir olarak eğitim de sağlanmaktadır. Öncelikle seviyeleri belirlenen öğrenciler daha sonrasında ister birebir isterse 8 ya da 10 kişilik sınıflarda ders görmektedir. Bu esnada oldukça teknik ve teknolojik materyaller ile ders işlenmektedir.Ankara Arapça Kursu ile öğrenciler kısa sürede kendilerini geliştirmektedir.

Arapça Kursunda İzlenen Prosedürler Nelerdir?

Arapça öğrenmek isteyen kişilerin öncelikli olarak mutlak suretle seviyesi tespit edilmelidir. Bunun en önemli sebebi daha hızlı ve akıcı bir ders işlenebilmesi içindir. Bunun neticesinde belirlenen sınıflarda ders içeriği işlenmeye başlamaktadır. Başka hiçbir prosedür gerekmeyen Arapça Kursu Ankara dersliklerimizde sizler de Arapçanın ilmini öğrenebilirsiniz. Programların süresi sizin bulunduğunuz seviye ve öğrenme hızınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Materyal olarak yine kişisel algılama sistemlerinize göre materyallere ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin CD, kitap gibi işitsel, duyusal her türlü materyal size göre düzenlenmektedir.

Arapça Kursunda Verilen Eğitimler

Genel çerçeve ile bakıldığında Arapçaya yönelik her türlü eğitim bire bir verilmektedir. Bunun yanı sıra kişisel ihtiyaçlara göre de farklı konularda eğitimler verilmektedir.

Arapça kursunda verilen eğitimlere bakıldığında Kur’an Arapçası, Çocuk Arapçası, Arapça yaz kursları, Arapça lehçe eğitimi gibi konular Ankara’da Arapça kursumuza katılabilir ve eşsiz bir eğitim alabilirler.

 

Ankara’daki En İyi Arapça Kursları

Arap dili son dönemlerde evrensel anlamda en çok tercih edilen diller arasında bulunmaktadır. Hem ülkemizde hem de dünyada son derece önemli bir dil özelliği oluşturan Arap dili özellikle ülkemizde hem büyük hem de orta ölçekli şirketler tarafından artık aranan bir özellik olmaktadır. Arap dilinin bu kadar önem kazanmasının ardından insanlar da Arapça kurs merkezleri araştırmaya başladı ve en kısa sürede Arapça öğrenerek hem kişisel kariyerlerini hem de tercih şanslarını arttırdı.

İlerleyen zamanlar içerisinde daha fazla rağbet görecek ve yüksek oranda Arapça bilen eleman açığı çıkacaktır. Bu yüzden dolayı da Ankara Arapça dil kursu öğrencilerine birçok farklı işlevde kullanılacak olan Arapça eğitimi programları sunmaktadır. İş ve yazışmalar için Arapça eğitimi, sınavlara hazırlanmada Arapça eğitimi veya akademik çalışmalar için Arapça eğitimi gibi birçok farklı noktada Arapça dil eğitimleri verilmektedir.

Arapça Neden Önemli Bir Dil Oldu?

Her zaman için işinize yarayacak ve sizlere büyük bir fayda sağlayacak olan Arapça öğrenmek için acele edin ve hemen Ankara Arapça dil kurslarına kaydınızı yaptırın. Üstelik en uygun fiyatlar ve en kapsamlı eğitim programları ile bu olanaklardan yararlanın. Arapça kurs fiyatları Ankara genelinde en uygun rakamları içermekte ve herkesin bütçesine uygun kolay ödeme koşulları sunulmaktadır.

Arapça Öğrenmenin Ne Gibi Yararları Olabilir?

Arapça kursunda öncelikle hoca niteliği ile bilgisi ve kurs merkezinin olanakları göz önüne alındığında sizler için en pratik şekilde ve en hızlı şekilde Arapça konuşmanız sağlanmaktadır. Arapça dil eğitimlerinde sadece konuşma değil aynı zamanda Arapça yazma ve gramer bilgisi de öğretilmektedir. Tamamen işlerinde profesyonel olan ve uluslararası dil yeterlilik sınavlarından geçen Arap hocalar dersleri vermektedir. Bu sayede Arapçanın tüm gırtlak özelliklerini ve telaffuz özelliklerini de öğrenmiş olacaksınız.

Aynı zamanda kurs merkezlerinin yeterlilikleri de yüksek seviyede olmaktadır. Farklı kaynaklardan çalışma imkânı, özel etütler, kişiye özel çalışmalar ve kaliteli bir eğitim sistemi sunan Ankara’da Arapça dil kursları özellikle eğitim kalitesi ve uygun fiyat avantajları ile en kaliteli ve en avantajlı eğitim sistemini sunmaktadır.

Arapça Dil Eğitimi Neden Bu Kadar Popüler Oldu? Arapça dil eğitimi son zamanların en çok öne çıkan yabancı dil eğitimleri arasında yer alıyor. Bunun elbette bazı geçerli nedenleri var. Her şeyden önce Arap ülkeleri ile ülkemiz arasında iş ilişkileri çok geliştir. Arapça dil eğitimi iş dünyası için zorunlu hale geldi.

Artan ticari ilişkiler Arapça bilen eleman arayışını da beraberinde getirdi. Hem yeni elemanlar hem de hali hazırda çalışanlar için Arapça öğrenmek iş ilişkileri açısından gerekli hale geldi. Arapça öğrenmek yeni ticari ilişkiler kurmak açısında da önemli hale gelirken, şirketlerin uluslar arası ilişkiler alanında Arapça bilen çalışanlara ihtiyacı arttı.

Turizm Sektöründe Artan Arap Turistler

Turizm sektörü için de Arapça öğrenmek önemli hale geldi. Artan Arap turist sayısı, turizm sektöründe Arapça bilen çalışan ihtiyacını doğurdu. Oteller, restoranlar, cafeler ve birçok farklı işletme Arapça bilen eleman arayışına geçti. Turistik işletmelerin yanı sıra turistlere satış yapan mağazalarda da Arapça bilen çalışanlara ihtiyaç duyulmaya başladı.

Din Ve Kültür Açısından Arapçanın Önem Kazanması

Arapça Kuran’ı Kerim dili olma özelliği ile tüm dünyada Müslümanların ortak dili olarak da önem kazanıyor. Kuran’ı Kerim’i tam anlamı ile anlamak ve dinini daha net bilgilerle yaşamak isteyenler için de Arapça öğreniyorum cümlesi önemli hale geldi. Kültürel etkinlikler açısından da Arapça dil eğitimi önemli hale gelirken Arap kültürünü tanıyabilmek için Arapça öğrenmek ihtiyacı doğdu.

Arapça Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Arapça dil eğitimi, Arapça dil eğitiminde uzman Arapça dil kursları nda alınır. Arapça, dil kurslarında Arapça diline hâkim eğitmenler tarafından verilmelidir. Arapça dil eğitimi almaya karar verdiğinizde bu konuda kapsamlı bir kurs araştırması yapmalı ve kurs olanaklarını karşılaştırmalısınız. Arapça dil eğitimi seviyeniz tespit edilerek ihtiyacınız olan Arapça eğitimine göre verilmelidir. İş dünyasında kullanmak için İş Arapçası dersleri almalısınız. Genel olarak Arapça öğrenmek için Genel Arapça dersleri almalısınız. Kuran’ı Kerim odaklı bir Arapça için, Kuran Arapçası dersleri almalısınız. Kararınızı verdikten sonra hedefinizi belirleyip en doğru kursu seçebilirsiniz.

Arapça Öğrenmenin Avantajları Nelerdir? 

Arapça öğrenmeye olan ilgi özellikle son dönem ülkemizde yaygınlaşmıştır. Peki, Arapça öğrenmenin size ne gibi avantajlar sağlayacağını biliyor musunuz? Arapça öğrenmenin size çok farklı alanlarda avantajlar sağlayacağını söyleyebiliriz. Bu gün Arapça öğreniyorum diyen herkes kişisel başarılarını arttırmak, iş hayatında yükselmek, din kültürü konusunda bilgi sahibi olmak için Arapça öğrenmeye yöneliyor. Çağrı dil okulu olarak en iyi Arapça kursu eğitimlerimize sizleri bekliyoruz.

Arapça Öğrenmenin Avantajları

 • Arapça öğrenmek yeni açılan iş olanaklarından faydalanmanızı sağlar.
 • Arapça öğrenerek Kuran’ Kerim’i okuyabilir ve anlayabilirsiniz.
 • Arapça öğrenmek farklı eğitim seçeneklerine sahip olmanızı sağlar.
 • Arapça öğrenerek Arap kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.
 • Arapça öğrenerek farklı bir kariyer sahibi olabilirsiniz.
 • Arapçayı iyi öğrendiğinizde Arapça dersleri verebilirsiniz.

Arapça Öğrenirken Size Ne Yardımcı Olur?

Arapça öğrenirken kurs dışında Arapça alıştırmalar yapmak size yardımcı olur. Bilgisayar ve ya telefonlarınızda Arapça öğrenme uygulamaları yüklemeniz size yardımcı olur. Arapça hikâyeler okumak ve Arapça haberler dinlemek size yardımcı olur. Kursta öğrendiğiniz konularla ilgili günlük çalışma yapmanız daha hızlı öğrenmenizi sağlar.

Arapça konuşmaktan çekinmemek size yardımcı olacaktır. Arapça dinleme ve dinlediğinizi yazma çalışmaları yapmanız da hızlı öğrenmenize yardım eder. Arapça iletişim kurmak her zaman size yardımcı olacaktır. Konuşma pratikleri yapmaktan kaçınmamak size yardımcı olacaktır. Arapça günlük tutmanız da Arapça öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Neden Arapçayı Seçmeliyim?

Ülkemizde Arapça, geleceği olan bir dildir. Giderek gelişen Arap dünyası ile olan ilişkiler birçok alanda Arapça bilen çalışanlara ihtiyaç duyulmasını sağlamaktadır. Arap ülkelerinden ülkemize yatırım yapan iş adamları için de çalışan ihtiyacı doğmaktadır. Tüm dünyada en çok konuşulan diller arasında olan Arapça dilinde farklı iş olanaklarına ve eğitim olanaklarına sahip olabilirsiniz.

Arapça öğrenirken iş hayatına yönelik bir eğitim alacaksınız ona göre bir kurs seçmelisiniz. Ticari İş Arapçası programları olan kursları tercih ederek iş hayatınız için önemli bir yatırım yapmış olursunuz. Turizm sektörü gibi sektörlerde duyulan,  Arapça bilen çalışan ihtiyacını karşılamak içim Mesleki Arapça eğitimleri verilmektedir. Bir çok sektörde Arapça öğrenerek iş alanı yaratabilirsiniz.

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google
Spotify
Consent to display content from Spotify
Sound Cloud
Consent to display content from Sound
Uzmana sor..
Merhaba,
Çağrı Dil Eğitim Merkezi ® size nasıl yardımcı olabiliriz?