Arapça YDS Kursu Ankara

Çağrı Dil Okulu'nun Native Eğitmenleri ile, Ankara'nın En İyi Arapça YDS kursları ile sınava hazırlık deneyimi edinin.
5.0
(5)
280 Sertifika Alan Öğrenci
0 day

Akademik kariyer açısından oldukça önemli olan YDS için Çağrı Yabancı Dil Okulu’nda YDS Arapça Hazırlık Kursları verilmektedir.

Bu kurslara katılmak isteyen adayların, en az orta seviyede Arapça bilmeleri ön şarttır. Orta seviyede bir Arapça dili hakimiyeti olan adaylar, eğitim sonrası genelde istedikleri puanı alabilirler. YDS kurslarına katılmak isteyen adaylar gerekli görüldüğünde Seviye Tespit Sınavına (STS) alınırlar.

Sınav sonucuna göre her öğrenci için özel bir plan belirlenir ve en kısa sürede adaptasyon süreci ve sınava hazırlık çalışmalarına başlanır.

Ankara YDS Arapça Kurs Eğitim İçeriği

YDS Arapça Eğitimi Ankara Kızılay’daki dil okulumuzda verilmektedir. İlk konularda genel bir tekrar yapılarak tüm YDS konuları işlenir. Her alanda modern metinler analiz edilir. Okuma-anlama geliştirilir. Kelimelerin eş ve zıt anlamları öğretilir. Daha sonra geçmiş yıllardaki YDS testleri üzerinden gidilerek, farklı kaynaklardan özenli bir şekilde seçilmiş sorular çözümlenir.

En çok yapılan yanlışlar, şaşırtıcı ve tuzak sorular, en fazla kullanılan kelimeler konusunda çalışmalar yapılır. Her soru için soruya yaklaşım tekniği en iyi şekilde anlatılır.

Sınav Tekniği Eğitimi

YDS türü sınavlarda, çok iyi yabancı dil bilmek yeterli değildir. Çünkü sınav tekniğini bilmek oldukça önemlidir. Zamanı iyi kullanamadığından yakınan birçok aday sınav tekniğini bilmediği için başarısız olmaktadır.

Sınav tekniği, ezber işi değil, mantığın iyi şekilde kullanılması ile öğrenilir. Bunun için en iyi şekilde teknik sorular çözülmeli ve bol bol egzersiz yapılması gerekir.

Yıllardır YDS eğitimleri veren eğitimcilerin ders verdiği kurumuzda başarılı bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz.

Kelime ve Paragraf Soruları

En çok zorlayan soru modelleri arasında olan kelime bilgisi ve paragraf soruları, doğru ezberleme tekniği ile kursiyerin başarılı olmasını sağlamaktadır.

Zamanın en iyi şekilde kullanımı ve sorunun doğru anlaşılması için sınav tekniklerinin önemli bir şekilde öğretilmesi gerekmektedir. Doğru teknikler ve soruyu anlama konusunda uzman olan öğretmenler tarafından verilen eğitimler, adayların başarılı bir şekilde eğitim almasını sağlamaktadır.

Deneme Sınavları

Deneme sınavının bol olması her açıdan fayda sağlamaktadır. Her konu sonunda çözülen deneme sınavları sayesinde konuların pekişmesi sağlanırken, zamanın da en iyi şekilde kullanılması sağlanmaktadır.

Adayların kendilerini denemesi ve hız kazanması açısından yapılan deme sınavları en güncel sorulardan ve farklı kaynaklardan seçilmektedir.

Sınıf Kontenjanı

Eğitim konusunda başarılı olmanın en önemli etkenlerinden olan sınıf mevcudu, Çağrı Yabancı Dil Okulu’nda 5 – 12 kişi arasında değişmektedir.

Bu da kursiyerlerle daha yakından ilgilenmeyi sağlamaktadır.

Ankara Arapça YDS Kursu İletişim Bilgileri

✅ Ankara Arapça YDS Kursu : Çağrı Dil Arapça YDS Kursları
✅ Telefon : 0312 232 12 17
✅ Adres: Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
✅ Mail: bilgi@cagridilokulu.com.tr
Erdem CagilciErdem Cagilci
11:27 10 Feb 24
Arapça eğitimi alıyorum , Hazım hocam için geliyorum desem yeridir. Çok profesyonel dersi sevdiren sevdiğimiz hocamızdır
emre koşemre koş
09:15 25 Jan 24
Ben Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencisiyim. Hazırlıkta kalmam sebebiyle kursa başvurdum. Kurstaki Aziz Hocam’ın nokta atışı tespitleri ve destekleriyle 3 kez kaldığım sınavdan Aziz Hocam’dan sonra tek seferde geçmiş bulunmaktayım. Çağrı Dil Okulu’na ve Aziz Hocam’a teşekkür ediyorum.
fire menfire men
12:26 18 Jan 24
çok iyi a2 ve b1 i burdan aldım bayağı faydasını gördüm
irfan dodoirfan dodo
07:40 20 Nov 23
PERU machu pıcchu turuna çıkmadan önce ÇAĞRI DİLE uğrayın derim bütün dünya dilleri burada .... Muchas gracias
numantubenumantube
20:52 14 Nov 23
Aziz Hoca sayesinde sınavda hedeflediğim puana ulaştım. Son girdiğim YDS sınavından 81.25 puan aldım. Bir sorumuz olduğunda hocamız her zaman ilgilendi ve destek oldu. Bu süreçte çok değerli aziz hocam ve çağrı dil kursuna sonsuz teşekkürler.
Dilsu TaşkınDilsu Taşkın
16:30 13 Nov 23
Sıfır ingilizce bilgisiyle başladığım yds maratonunda Aziz hocanın büyük katkıları ve yardımları sayesinde hedeflediğim puana ulaştım. Zorlandığımız bu zaman içerisinde,dersleri eğlenceli hale getirdiği ve bizi hiç yalnız bırakmadığı için Aziz hocaya çok teşekkür ederim:)))
Beyza BulutBeyza Bulut
15:43 11 Nov 23
YDS kursu için Aziz Hocadan ders aldım. Kendisinin engin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hedefime ulaştım. Kısa sürede bize çok şey kattı. Bu kısa sürede Aziz Hoca sayesinde 70 üzeri puan alacak seviyeye gelebildim. Kendisine emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
selin güneşselin güneş
08:25 31 Oct 23
Bu kursa 2 arkadaşımın önerisi sayesinde yolum düştü. Neredeyse hiç yok denebilecek bir İngilizce seviyemle birlikte YDS kursuna kayıt yaptırdım. Aziz hocanın derste konu anlatımından sonra çözdüğü sorular, soru çözüm taktikleri, her ders sonrası yaptığı ders tekrarı ve kelime çalışmaları sayesinde ilk girişimde YDS sınavından 66.25 aldım. Aziz hoca gerçekten alanında çok başarılı bir hoca ve öğrencisine gerçekten çok değer veriyor. Bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine hiç izin vermedi. Bu nedenle verdiği emek, sabır ve özenden dolayı Aziz Hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki Çağrı Dil Kursu Ailesi ve Aziz hocamla yollarımız kesişti.
ENES BUĞRA ALBAYRAKENES BUĞRA ALBAYRAK
16:26 08 Oct 23
Çağrı Dil Okuluyla tanışmam bir tanıdığımın vasıtasıyla 2021 yılında gerçekleşti. Kursa ASBÜ Hukuk Fakültesi İngilizce hazırlık muafiyet sınavımı atlamak maksadıyla gelmiştim. Hızlandırılmış kursla birlikte özellikle writing ve reading konularında gelişmemde ve muafiyet sınavımı geçmemde katkısı ve emeği büyük olan Aziz hocama teşekkürü bir borç biliyorum.Aradan birkaç yıl geçtikten sonra tekrardan bu kursa YDS için dönüş yaptım. YDS derslerinin Aziz hoca tarafından verileceğini duyduğum an kafamda YDS’nin bittiğini hissettim. Çünkü aklıma hemen muafiyet sınavındaki taktikler ve eğlenceli eğitim süreci aklıma geldi.Kendisiyle YDS için eğitimlere başlamadan önce girdiğim sınavda 52 puan almışken kendisi ve kendine özgü taktikleriyle çözdüğüm deneme sınavlarında 70-80 bantlarında puan almaya başladım. Aziz hocanın hiçbir öğrencisini ayırt etmeden her bir öğrencisiyle kurmuş olduğu yakın dostluk ve öğrencilere yüklediği yüksek motivasyon ve özgüven sayesinde stresli olan sınav sürecini hem eğlenceli hem de herkes için faydalı hale getirdi. İstediğim puanı alacağımdan ve gelecek sınavlarda üzerine koyarak gideceğimden hiçbir şüphem yok.Son olarak Abdullah Gürleyik ve Mustafa Gürleyik beylere öğrenci dostu ve samimiyet içerisinde yönetilen bu kurs için teşekkürlerimi iletiyorum.
Kadir YaslıtaşKadir Yaslıtaş
19:22 13 Sep 23
Merhaba Almanca kursu için eşimle kayıt olduk. Özellikle ve öncelikle Ali Saim Gürel hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Nazik sıcakkanlı ve en önemlisi işini layıkıyla yerine getiriyor. Her konuyu tane tane anlatıyor aksanı diksiyonu grameri herşeyiyle tam bir öğretmen. Ona minnettarız. Sonrasında kayıt sürecinde ilgilenen Suzan Hanıma teşekkür ederiz. Sadece tek rahatsız olduğum konu sınıf mevcudu 20 nin üstünde olmamalı ve iki kur arasında bekleme süresinin fazla olmaması gerekiyor. Ona dikkat edilirse seviniriz. Vielen Dank..
ibrahim gayretliibrahim gayretli
10:49 22 Aug 23
Aziz hocamın YDT kursuna katıldım ve tamamen memnun kaldım. İstediğim üniversiteyi ilk sıradan kazandım. Hem ders işleyişi hem de bilgi aktarımıyla mükemmel bir öğretmen. Kursun ortamı, sınıfları, imkanları da oldukça güzeldi. İngilizce de bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle Aziz hocamı öneririm.
js_loader

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

2-3 hafta aralıklarla yeni kurlar açılmaktadır.

Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilmektedir.

Peşin veya 3-4 taksitle ödeme yapılabilir.

İster online, ister yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden verilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz.

14, 16, 20 ve 25 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

YDS Arapça kursu fiyatları aldığınız kur sayısı x 1 kur ücreti olarak belirlenmektedir.

YDS Arapça İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere senede iki defa yapılır.

Mutlu Öğrenci Yorumları

5.0
5 derecelendirmeler
100%
0%
0%
0%
0%

Değerlendirmeler (5)

 1. Hanife Can

  Eylül 11, 2022

  Arapça YDS sınavına başladım. Kurs sayesinde sınavda başarılı olmak için gereken tüm bilgileri edindim. Kursu kesinlikle tavsiye ederim.

 2. Hülya Kara

  Ocak 18, 2023

  Arapça YDS sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nu tercih ettim. Kurs sayesinde sınavda başarılı oldum ve hedefime ulaştım. Kursa ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim.

 3. Ali Bozkurt

  Mart 26, 2023

  Arapça YDS sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nu tercih ettim. Kurs çok verimli ve öğretici. Öğretmenler çok başarılı ve ilgili. Kursu herkese tavsiye ederim.

 4. Yasemin Işık

  Haziran 9, 2023

  Arapça YDS sınavına girmeden önce Çağrı Dil Okulu’nu araştırdım ve çok olumlu yorumlar buldum. Kursa başladıktan sonra yorumların gerçek olduğunu gördüm. Kurs sayesinde sınavda başarılı oldum.

 5. Ahmet Tekin

  Eylül 5, 2023

  Arapça YDS sınavına hazırlanmak için Çağrı Dil Okulu’nu tercih ettim ve çok memnun kaldım. Kursun içeriği çok kapsamlı ve sınava çok uygundu. Öğretmenler sınavın formatını ve soru tarzını çok iyi biliyorlardı ve soruları anlamama ve yanıtlamama yardımcı oldular.

Bir yorum ekleyin

Hemen Ara