Osmanlıca Kursu Ankara

Çağrı Dil Okulu'nın Native Eğitmenleri ile, Ankara'nın En İyi Osmanlıca Kursu'nda harika bir Osmanlıca öğrenme deneyimi yaşayın.
5.0
(4)
672 Sertifika Alan Öğrenci
0 day

Ülkemizde artık eğitim seviyesi giderek yükselmektedir. Bu çerçevede tarihimize ve kültürümüze ilgi duyan, atalarımızın 600 yıl boyunca çeşitli alanlarda (Tarih, edebiyat, ilahiyat, matematik, astronomi, tıp, felsefe, coğrafya vs.) yazdığı arşivlerimizdeki milyonlarca eseri okumak isteyenler de çoğalmaktadır.

Arap ülkeleri ve İran ile iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde Arapça ve Farsçadan çok sayıda kelime dilimize geçmiştir. Diğer taraftan atalarımız eserlerini Arap alfabesi ile yazmışlardır. Dolayısıyla yazı dilimiz Türkçe, Arapça ve Farsçanın karışımıyla Osmanlıca adını almıştır.

Bilindiği üzere, Osmanlıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ortaöğretim kurumlarında seçmeli ders, Üniversitelerimizin Tarih, Edebiyat bölümlerinde de alan dersi olarak okutulmaktadır.

Türkçe, Arapça ve Farsça unsurların yer aldığı Osmanlıcanın kendisine has dilbilgisi ve imla kuralları göze çarpmaktadır. Başbakanlık Osmanlı Arşivlerinde ecdadımızın yazdığı milyonlarca matbu ve el yazması (Rika) eserler ile arşiv belgeleri bulunmaktadır. Söz konusu eserler günümüz Türkçesine çevrilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmayı beklemektedir. Dolayısıyla ülkemizde Osmanlıcayı bilen, anılan eserleri inceleyerek milletimizin hizmetine sunacak çok sayıda uzmana ihtiyaç duyulmaktadır.

Çağrı Yabancı Dil Okulu; konunun önemine inanarak Osmanlı Türkçesinde yazılmış (Matbu-Rika) eserleri hem okumayı, hem yazmayı, hem de anlamayı,  uzman hocalarımızla öğretiyor…

Osmanlıca Kurs Materyalleri

A1- Genel Osmanlıca Kursu: Yeditepe Yayınlarından Orhan Sakin’in yazdığı  Osmanlı Türkçesi Rehberi: Kitap iki kısımdır. Birinci Kısım yeni başlayanlara yöneliktir. Türkçe ağırlıklı matbu metinleri okuma hedeflenmiştir. İkinci Kısım İse Farsça ve Arapça ağırlıklı metinlerin ve el yazmalarının (Rika) okunup anlaşılabilmesi için gerekli ileri seviye konuları ihtiva etmektedir.

A2- Osmanlıca Arşiv Kursu: Yeditepe Yayınlarından Orhan Sakin’in yazdığı Osmanlı Arşiv Belgeleri Okuma Kılavuzu: Osmanlı belgeleri üzerine eğitim çalışması yapacak olanlara kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.

B1- Osmanlıca Uzmanlık Kursu: Son dönem Osmanlı Düşünsel Akımlar konusunda akademik çalışma yapan kursiyerlerimizin isteğine göre metinler seçilmektedir.

KURS SEVİYELERİ NELER ÖĞRENEBİLECEKSİNİZ?
A1-Genel Osmanlıca Kursu Türkçe Unsurlar Konu Başlıkları: Alfabe ve Yazı Sistemi, Türkçe Temel Yazım Kuralları, Kef Harfinin Okunuşları, Türkçe İsim Çekim ve İyelik Ekleri, Masdar ve Fiil Çekim Ekleri, Türkçe Yapım Ekleri, Türkçedeki Arapça ve Farsça Unsurlara Giriş, Tamlamalar, Arapça Tamlamalar vs.

Arapça Unsurlar Konu Başlıkları: Arapça Kelime Yapısı, Mücerred Semai Masdarlar, Türetilmiş Masdarlar, İsim Yapıları, Sıfatlar, Edatlar, Zamirler, Çoğullar vs.

Farsça Unsurlar Konu Başlıkları : Farsça Kelime Türleri, Birleşik İsim ve Sıfatlar vs.

A2-Osmanlıca Arşiv Kursu Arşiv Belgeleri Konu Başlıkları: Hatt-ı Hümayunlar, İrade-i Seniyye, Fermanlar, Beratlar, Telhisler, Buyuruldular, Tezkireler, Tahrirat ve Arzuhaller vs.
B1-Osmanlıca Uzmanlık Kursu Son Dönem Osmanlı Düşünsel Akımları İncelemesi  vs.

Ankara Osmanlıca Kursu İletişim Bilgileri

✅ Ankara Osmanlıca Kursu : Çağrı Dil Osmanlıca Kursları
✅ Telefon : 0312 232 12 17
✅ Adres: Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
✅ Mail: bilgi@cagridilokulu.com.tr

 

Erdem CagilciErdem Cagilci
11:27 10 Feb 24
Arapça eğitimi alıyorum , Hazım hocam için geliyorum desem yeridir. Çok profesyonel dersi sevdiren sevdiğimiz hocamızdır
emre koşemre koş
09:15 25 Jan 24
Ben Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencisiyim. Hazırlıkta kalmam sebebiyle kursa başvurdum. Kurstaki Aziz Hocam’ın nokta atışı tespitleri ve destekleriyle 3 kez kaldığım sınavdan Aziz Hocam’dan sonra tek seferde geçmiş bulunmaktayım. Çağrı Dil Okulu’na ve Aziz Hocam’a teşekkür ediyorum.
fire menfire men
12:26 18 Jan 24
çok iyi a2 ve b1 i burdan aldım bayağı faydasını gördüm
irfan dodoirfan dodo
07:40 20 Nov 23
PERU machu pıcchu turuna çıkmadan önce ÇAĞRI DİLE uğrayın derim bütün dünya dilleri burada .... Muchas gracias
numantubenumantube
20:52 14 Nov 23
Aziz Hoca sayesinde sınavda hedeflediğim puana ulaştım. Son girdiğim YDS sınavından 81.25 puan aldım. Bir sorumuz olduğunda hocamız her zaman ilgilendi ve destek oldu. Bu süreçte çok değerli aziz hocam ve çağrı dil kursuna sonsuz teşekkürler.
Dilsu TaşkınDilsu Taşkın
16:30 13 Nov 23
Sıfır ingilizce bilgisiyle başladığım yds maratonunda Aziz hocanın büyük katkıları ve yardımları sayesinde hedeflediğim puana ulaştım. Zorlandığımız bu zaman içerisinde,dersleri eğlenceli hale getirdiği ve bizi hiç yalnız bırakmadığı için Aziz hocaya çok teşekkür ederim:)))
Beyza BulutBeyza Bulut
15:43 11 Nov 23
YDS kursu için Aziz Hocadan ders aldım. Kendisinin engin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hedefime ulaştım. Kısa sürede bize çok şey kattı. Bu kısa sürede Aziz Hoca sayesinde 70 üzeri puan alacak seviyeye gelebildim. Kendisine emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
selin güneşselin güneş
08:25 31 Oct 23
Bu kursa 2 arkadaşımın önerisi sayesinde yolum düştü. Neredeyse hiç yok denebilecek bir İngilizce seviyemle birlikte YDS kursuna kayıt yaptırdım. Aziz hocanın derste konu anlatımından sonra çözdüğü sorular, soru çözüm taktikleri, her ders sonrası yaptığı ders tekrarı ve kelime çalışmaları sayesinde ilk girişimde YDS sınavından 66.25 aldım. Aziz hoca gerçekten alanında çok başarılı bir hoca ve öğrencisine gerçekten çok değer veriyor. Bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine hiç izin vermedi. Bu nedenle verdiği emek, sabır ve özenden dolayı Aziz Hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki Çağrı Dil Kursu Ailesi ve Aziz hocamla yollarımız kesişti.
ENES BUĞRA ALBAYRAKENES BUĞRA ALBAYRAK
16:26 08 Oct 23
Çağrı Dil Okuluyla tanışmam bir tanıdığımın vasıtasıyla 2021 yılında gerçekleşti. Kursa ASBÜ Hukuk Fakültesi İngilizce hazırlık muafiyet sınavımı atlamak maksadıyla gelmiştim. Hızlandırılmış kursla birlikte özellikle writing ve reading konularında gelişmemde ve muafiyet sınavımı geçmemde katkısı ve emeği büyük olan Aziz hocama teşekkürü bir borç biliyorum.Aradan birkaç yıl geçtikten sonra tekrardan bu kursa YDS için dönüş yaptım. YDS derslerinin Aziz hoca tarafından verileceğini duyduğum an kafamda YDS’nin bittiğini hissettim. Çünkü aklıma hemen muafiyet sınavındaki taktikler ve eğlenceli eğitim süreci aklıma geldi.Kendisiyle YDS için eğitimlere başlamadan önce girdiğim sınavda 52 puan almışken kendisi ve kendine özgü taktikleriyle çözdüğüm deneme sınavlarında 70-80 bantlarında puan almaya başladım. Aziz hocanın hiçbir öğrencisini ayırt etmeden her bir öğrencisiyle kurmuş olduğu yakın dostluk ve öğrencilere yüklediği yüksek motivasyon ve özgüven sayesinde stresli olan sınav sürecini hem eğlenceli hem de herkes için faydalı hale getirdi. İstediğim puanı alacağımdan ve gelecek sınavlarda üzerine koyarak gideceğimden hiçbir şüphem yok.Son olarak Abdullah Gürleyik ve Mustafa Gürleyik beylere öğrenci dostu ve samimiyet içerisinde yönetilen bu kurs için teşekkürlerimi iletiyorum.
Kadir YaslıtaşKadir Yaslıtaş
19:22 13 Sep 23
Merhaba Almanca kursu için eşimle kayıt olduk. Özellikle ve öncelikle Ali Saim Gürel hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Nazik sıcakkanlı ve en önemlisi işini layıkıyla yerine getiriyor. Her konuyu tane tane anlatıyor aksanı diksiyonu grameri herşeyiyle tam bir öğretmen. Ona minnettarız. Sonrasında kayıt sürecinde ilgilenen Suzan Hanıma teşekkür ederiz. Sadece tek rahatsız olduğum konu sınıf mevcudu 20 nin üstünde olmamalı ve iki kur arasında bekleme süresinin fazla olmaması gerekiyor. Ona dikkat edilirse seviniriz. Vielen Dank..
ibrahim gayretliibrahim gayretli
10:49 22 Aug 23
Aziz hocamın YDT kursuna katıldım ve tamamen memnun kaldım. İstediğim üniversiteyi ilk sıradan kazandım. Hem ders işleyişi hem de bilgi aktarımıyla mükemmel bir öğretmen. Kursun ortamı, sınıfları, imkanları da oldukça güzeldi. İngilizce de bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle Aziz hocamı öneririm.
js_loader

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

2-3 hafta aralıklarla yeni kurlar açılmaktadır.

Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilmektedir.

Peşin veya 3-4 taksitle ödeme yapılabilir.

İster online, ister yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden verilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz.

14, 16, 20 ve 25 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

Osmanlıca kursu fiyatları aldığınız kur sayısı x 1 kur ücreti olarak belirlenmektedir.

Osmanlı Türkçesinden birçok bilim dalında yararlanmak mümkündür. Osmanlı Türkçesi sadece dil, edebiyat ve tarih alanlarında değil bu alanların dışında kalan diğer alanlarda da gereklidir.

Mutlu Öğrenci Yorumları

5.0
4 derecelendirmeler
100%
0%
0%
0%
0%

Değerlendirmeler (4)

 1. GÜLLÜ SELCEN BEDİR

  Nisan 9, 2022

  Çağrı Dil Okulu’nun Osmanlıca kursu, tarihi dilimizi anlamam ve yazabilmem konusunda benzersiz bir deneyim sundu. Eğitmenlerin bilgisi ve öğretim yöntemleri harikaydı.

 2. NEZİR SARIOĞLU

  Temmuz 19, 2023

  Osmanlıca kursu sayesinde, geçmişimizin zengin dilini öğrenmek benim için gerçek bir ayrıcalık oldu. Çağrı Dil Okulu, konuyla ilgili derinlemesine bilgi sağlayarak öğrenme sürecimi kolaylaştırdı.

 3. YUSUFCAN AKKOÇ

  Kasım 23, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun Osmanlıca kursu, konuyu sadece dilbilgisi odaklı değil, aynı zamanda kültürel bağlam içinde öğretmesiyle öne çıkıyor. Bu sayede dilin tarihini ve kültürünü daha iyi anlamama yardımcı oldu.

 4. BÜŞRA SULTAN KESKİN

  Kasım 25, 2023

  Eğitmenlerin sabrı ve öğrencilere olan ilgisi, Osmanlıca kursunu daha keyifli hale getirdi. Her ders benim için hem öğretici hem de keyifli bir deneyimdi.

Bir yorum ekleyin

Hemen Ara