İletişimBiz Sizi Arayalım
 

Yabancı Dil Eğitimleri

Osmanlıca Kursu Ankara

https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/osmanlica.png

Hızlı İletişim

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Yabancı Dil Kursu

Ankara Osmanlıca Kursları

Osmanlıca (Osmanlı Türkçesi) Eğitimi

Ülkemizde artık eğitim seviyesi giderek yükselmektedir. Bu çerçevede tarihimize ve kültürümüze ilgi duyan, atalarımızın 600 yıl boyunca çeşitli alanlarda (Tarih, edebiyat, ilahiyat, matematik, astronomi, tıp, felsefe, coğrafya vs.) yazdığı arşivlerimizdeki milyonlarca eseri okumak isteyenler de çoğalmaktadır.

Arap ülkeleri ve İran ile iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde Arapça ve Farsçadan çok sayıda kelime dilimize geçmiştir. Diğer taraftan atalarımız eserlerini Arap alfabesi ile yazmışlardır. Dolayısıyla yazı dilimiz Türkçe, Arapça ve Farsçanın karışımıyla Osmanlıca adını almıştır.

Bilindiği üzere, Osmanlıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ortaöğretim kurumlarında seçmeli ders, Üniversitelerimizin Tarih, Edebiyat bölümlerinde de alan dersi olarak okutulmaktadır.

Türkçe, Arapça ve Farsça unsurların yer aldığı Osmanlıcanın kendisine has dilbilgisi ve imla kuralları göze çarpmaktadır. Başbakanlık Osmanlı Arşivlerinde ecdadımızın yazdığı milyonlarca matbu ve el yazması (Rika) eserler ile arşiv belgeleri bulunmaktadır. Söz konusu eserler günümüz Türkçesine çevrilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmayı beklemektedir. Dolayısıyla ülkemizde Osmanlıcayı bilen, anılan eserleri inceleyerek milletimizin hizmetine sunacak çok sayıda uzmana ihtiyaç duyulmaktadır.

Çağrı Yabancı Dil Okulu; konunun önemine inanarak Osmanlı Türkçesinde yazılmış (Matbu-Rika) eserleri hem okumayı, hem yazmayı, hem de anlamayı,  uzman hocalarımızla öğretiyor…

Kurs Materyalleri

A1- Genel Osmanlıca Kursu: Yeditepe Yayınlarından Orhan Sakin’in yazdığı  Osmanlı Türkçesi Rehberi: Kitap iki kısımdır. Birinci Kısım yeni başlayanlara yöneliktir. Türkçe ağırlıklı matbu metinleri okuma hedeflenmiştir. İkinci Kısım İse Farsça ve Arapça ağırlıklı metinlerin ve el yazmalarının (Rika) okunup anlaşılabilmesi için gerekli ileri seviye konuları ihtiva etmektedir.

A2- Osmanlıca Arşiv Kursu: Yeditepe Yayınlarından Orhan Sakin’in yazdığı Osmanlı Arşiv Belgeleri Okuma Kılavuzu: Osmanlı belgeleri üzerine eğitim çalışması yapacak olanlara kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.

B1- Osmanlıca Uzmanlık Kursu: Son dönem Osmanlı Düşünsel Akımlar konusunda akademik çalışma yapan kursiyerlerimizin isteğine göre metinler seçilmektedir.

KURS SEVİYELERİ NELER ÖĞRENEBİLECEKSİNİZ?
A1-Genel Osmanlıca Kursu  Türkçe Unsurlar Konu Başlıkları: Alfabe ve Yazı Sistemi, Türkçe Temel Yazım Kuralları, Kef Harfinin Okunuşları, Türkçe İsim Çekim ve İyelik Ekleri, Masdar ve Fiil Çekim Ekleri, Türkçe Yapım Ekleri, Türkçedeki Arapça ve Farsça Unsurlara Giriş, Tamlamalar, Arapça Tamlamalar vs.

Arapça Unsurlar Konu Başlıkları: Arapça Kelime Yapısı, Mücerred Semai Masdarlar, Türetilmiş Masdarlar, İsim Yapıları, Sıfatlar, Edatlar, Zamirler, Çoğullar vs.

Farsça Unsurlar Konu Başlıkları : Farsça Kelime Türleri, Birleşik İsim ve Sıfatlar vs.

A2-Osmanlıca Arşiv Kursu Arşiv Belgeleri Konu Başlıkları: Hatt-ı Hümayunlar, İrade-i Seniyye, Fermanlar, Beratlar, Telhisler, Buyuruldular, Tezkireler, Tahrirat ve Arzuhaller vs.
B1-Osmanlıca Uzmanlık Kursu        Son Dönem Osmanlı Düşünsel Akımları İncelemesi  vs.

Giriş
Seviye

Orta
Seviye

İleri
Seviye

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Çağrı Dil Eğitim Merkezi

Ayrıcalıkları

Çağrı Dil Eğitim Merkezi ile ayrıcalıklı eğitimi keşfetmeye hazır mısınız? Anadili eğitmenleri tarafından dilediğiniz dili istediğiniz seviyede öğrenebilirsiniz. Modern eğitim anlayışı ile siz değerli öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

Öğretim stratejisi olarak öğrenci merkezli iletişimsel eğitim metodunu benimseyen, konuşma ağırlıklı eğitim sistemine sahiptir.
Eğitimlere %90 katılım gösteren, başarı ortalaması olan %60’ın altındaki öğrencilerimize sınırsız kur tekrarı imkânı sunuyoruz.
Öğrencilerimizin gelişimlerini ölçüp, ihtiyaçlarını tespit edip tamamlama, öğrencinin ders katılımlarını raporlama sistemidir.
Eğitimlerimizi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra başarılarınızı gösteren, kullanabileceğiniz bir başarı sertifikası alırsınız.
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/hero_team.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/05/speech_bubble_outline_04.png

„Kuşkusuz Ankara’nın en kaliteli Dil Okulu. Ben çok memnunum.”

Serap Korkut
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_03.png

„Bir dil eğitimi nasıl verilir? Bunu görmek ve tatmak isteyen Çağrı’ya gelsin. Teşekkürler Çağrı.”

YUNUS BAKIR
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_02.png

„Arkadaşlarım aracılığı ile kursu öğrenmiştim kendim araştırma yaptım herkes çok memnun.”

Nihal Özgün
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_03.png

„Kaliteli eğitiminiz için çok teşekkürler. Dil öğretimi kesinlike bu okuldaki gibi olmalı.”

Murat Kara
Öğrenci

30 Dünya Dilinde Eğitim

Çağrı Dil Eğitim Merkezi

Yüzlerce yabancı dil okulu arasından neden Çağrı Yabancı DilOkulu’nu seçmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız, size eğitim sistemimiz ve politikamızla ilgili biraz bilgi verelim.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/logo-beyaz-renkli-web-02.png

Çağrı Yabancı Dil Okulu;  yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur.

İletişim
Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
Pazartesi-Pazar 09.00 - 21.30
ankara dershane
ceza avukatı
yeminli tercüme ankara