İletişimBiz Sizi Arayalım
 

Sınav Eğitimleri

YKS Rusça Kursu Ankara

https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/rusca.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Yabancı Dil Kursu

Ankara YKS Rusça Kursları

Gerek ticari gerekse kültürel gelişmeler ile birlikte RUSÇA önem kazandı.YKS RUSÇA KURSU

TESTLERDE RUSÇA OLACAK

Yükseköğretim Kuruluna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yabancı dil oturumunda, İngilizce, Almanca, Fransızca testleri yanı sıra, Arapça ve Rusça testlerinin de yer alacağı duyuruldu.

YKS’nin ilk oturumu olan TYT ve ikinci oturum olan AYT’nin test ağırlıkları belli oldu. Buna göre TYT’de Türkçe ve matematik yüzde 33; sosyal ve fen bilimlerinin ağırlığı ise yüzde 17 olarak belirlendi. Ayrıca yabancı dilde yapılan ek güncellemeler ile İngilizce, Almanca ve Fransızca’ya ek olarak Arapça ile Rusça’da geldi.

Yükseköğretim Kurulu ‘YKS ile ilgili sıkça sorulan sorular’ kısmını güncelledi. YKS’nin ikinci oturumuna  Alan Yeterlilik Testi (AYT) adı verildi. Cevaplanan yeni sorularla, TYT ve ikinci oturum olan (AYT) testlerinin ağırlıkları da belli olmuş oldu.

Temel Yeterlilik Testi (TYT) Türkçe ve matematik oranı yüzde 33; sosyal ve fen bilimlerinin oranı ise yüzde 17 oldu. Ayrıca Sözel, Eşit Ağırlık, Sayısal ve DİL puan türlerinde testlerin ağırlıkları kesin olarak belirlendi. Puan türlerine göre ağırlıklar şöyle açıklandı:

SÖZEL: Bu puan türüyle yerleşilebilen lisans programları ‘soru sayıları ile ilişkili’ olarak, TYT’de Türkçe ile matematik testinin ağırlığı yüzde 13 olarak belirlendi. Sosyal bilimler ile fen bilimleri testinin ağırlığı yüzde 7 olarak belirlendi. TYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 40 oldu. İkinci oturumda ise Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 ile Sosyal Bilimler-2 testinin ağırlığı yüzde 30 olarak belirlendi. AYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 60 olarak belirlendi.

EŞİT AĞIRLIK: Bu puan türü ile yerleşilebilen lisans programları için daha önce açıklandığı üzere ‘soru sayısıyla ilişkili’ olarak, TYT’de Türkçe ile temel matematik testinin ağırlığı yüzde 13 olarak belirlenirken; sosyal Bilimler ile fen bilimleri testinin ağırlığı yüzde 7 oldu. TYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 40; AYT’de Matematik testinin ağırlığı yüzde 30, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 testinin ağırlığı yüzde 30 olurken, AYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 60 oldu.

DİL: Bu puan türüyle yerleşilebilen lisans programlarında daha önce açıklandığı gibi ‘soru sayısıyla ilişkili’ olarak, TYT’de Türkçe ile temel matematik testinin ağırlığı yüzde 13 olarak belirlenirken; sosyal Bilimler ile fen bilimleri testinin ağırlığı yüzde 7 oldu, TYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 40 olurken; Yabancı Dil oturumunda ise Yabancı Dil testinin ağırlığı yüzde 60 olarak belirlendi.

BAŞARI SIRASI ŞARTI AYNI KALDI
Önceki yıllarda belirlenen en düşük başarı sırası şartlarında bu yıl bir değişikliğe gidilmemesine karar verildi. Vakıf üniversiteleri, ilgili programlar için belirlenen en düşük başarı sırası şartının daha üzerinde bir başarı sırası şartı belirleyebilecek.

Tıp programlarında Sayısal puanı türünde başarı sırası 40 binlerde olurken,
Hukuk programlarında Eşit Ağırlık puanı türünde başarı sırası 150 binler,
Mühendislik programlarında Sayısal puanı türünde başarı sırası 240 binlerde,
Mimarlık programlarında Sayısal puan türünde başarı sırası ortalama 200 bin,
Öğretmenlik programlarında başarı sırası 240 binlerde oldu.

BAŞARI SIRALAMASINDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLMEDİ
YÖK‘ten yapılan açıklamada başarı sıralamasıyla ilgili şu ifadelere geçti:
“Başarı sıralaması şartında, başarı sıralaması aranacak programlara yeni programlar eklenmemesine karar verildi. Başarı sıralamasıyla ilgili simülasyon çalışmaları yapıldı. Bununla birlikte, YKS’nin ilk defa uygulanacağı da dikkate alınarak bu sene için başarı sıralamalarında değişikliğe gidilmemesine karar verildi.”

Giriş
Seviye

Orta
Seviye

İleri
Seviye

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Çağrı Dil Eğitim Merkezi

Ayrıcalıkları

Çağrı Dil Eğitim Merkezi ile ayrıcalıklı eğitimi keşfetmeye hazır mısınız? Anadili eğitmenleri tarafından dilediğiniz dili istediğiniz seviyede öğrenebilirsiniz. Modern eğitim anlayışı ile siz değerli öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

Öğretim stratejisi olarak öğrenci merkezli iletişimsel eğitim metodunu benimseyen, konuşma ağırlıklı eğitim sistemine sahiptir.
Eğitimlere %90 katılım gösteren, başarı ortalaması olan %60’ın altındaki öğrencilerimize sınırsız kur tekrarı imkânı sunuyoruz.
Öğrencilerimizin gelişimlerini ölçüp, ihtiyaçlarını tespit edip tamamlama, öğrencinin ders katılımlarını raporlama sistemidir.
Eğitimlerimizi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra başarılarınızı gösteren, kullanabileceğiniz bir başarı sertifikası alırsınız.
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/hero_team.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/05/speech_bubble_outline_04.png

„Kuşkusuz Ankara’nın en kaliteli Dil Okulu. Ben çok memnunum.”

Serap Korkut
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_03.png

„Bir dil eğitimi nasıl verilir? Bunu görmek ve tatmak isteyen Çağrı’ya gelsin. Teşekkürler Çağrı.”

YUNUS BAKIR
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_02.png

„Arkadaşlarım aracılığı ile kursu öğrenmiştim kendim araştırma yaptım herkes çok memnun.”

Nihal Özgün
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_03.png

„Kaliteli eğitiminiz için çok teşekkürler. Dil öğretimi kesinlike bu okuldaki gibi olmalı.”

Murat Kara
Öğrenci

30 Dünya Dilinde Eğitim

Çağrı Dil Eğitim Merkezi

Yüzlerce yabancı dil okulu arasından neden Çağrı Yabancı DilOkulu’nu seçmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız, size eğitim sistemimiz ve politikamızla ilgili biraz bilgi verelim.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/logo-beyaz-renkli-web-02.png

Çağrı Yabancı Dil Okulu;  yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur.

İletişim
Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
Pazartesi-Pazar 09.00 - 21.30
ankara dershane
ceza avukatı
yeminli tercüme ankara
gürültü bariyeri