Yks Rusça Kursu Ankara

Çağrı Dil Okulu'nın Native Eğitmenleri ile, Ankara'nın En İyi Yks Rusça kursları ile sınava hazırlık deneyimi yaşayın.
5.0
(5)
75 Sertifika Alan Öğrenci
0 day

Gerek ticari gerekse kültürel gelişmeler ile birlikte RUSÇA önem kazandı.

Testlerde Rusça Olacak

Yükseköğretim Kuruluna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yabancı dil oturumunda, İngilizce, Almanca, Fransızca testleri yanı sıra, Arapça ve Rusça testlerinin de yer alacağı duyuruldu.

YKS’nin ilk oturumu olan TYT ve ikinci oturum olan AYT’nin test ağırlıkları belli oldu. Buna göre TYT’de Türkçe ve matematik yüzde 33; sosyal ve fen bilimlerinin ağırlığı ise yüzde 17 olarak belirlendi. Ayrıca yabancı dilde yapılan ek güncellemeler ile İngilizce, Almanca ve Fransızca’ya ek olarak Arapça ile Rusça’ da geldi.

Yükseköğretim Kurulu ‘YKS ile ilgili sıkça sorulan sorular’ kısmını güncelledi. YKS’nin ikinci oturumuna  Alan Yeterlilik Testi (AYT) adı verildi. Cevaplanan yeni sorularla, TYT ve ikinci oturum olan (AYT) testlerinin ağırlıkları da belli olmuş oldu.

Temel Yeterlilik Testi (TYT) Türkçe ve matematik oranı yüzde 33; sosyal ve fen bilimlerinin oranı ise yüzde 17 oldu. Ayrıca Sözel, Eşit Ağırlık, Sayısal ve DİL puan türlerinde testlerin ağırlıkları kesin olarak belirlendi. Puan türlerine göre ağırlıklar şöyle açıklandı:

SÖZEL: Bu puan türüyle yerleşilebilen lisans programları ‘soru sayıları ile ilişkili’ olarak, TYT’de Türkçe ile matematik testinin ağırlığı yüzde 13 olarak belirlendi. Sosyal bilimler ile fen bilimleri testinin ağırlığı yüzde 7 olarak belirlendi. TYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 40 oldu. İkinci oturumda ise Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 ile Sosyal Bilimler-2 testinin ağırlığı yüzde 30 olarak belirlendi. AYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 60 olarak belirlendi.

EŞİT AĞIRLIK: Bu puan türü ile yerleşilebilen lisans programları için daha önce açıklandığı üzere ‘soru sayısıyla ilişkili’ olarak, TYT’de Türkçe ile temel matematik testinin ağırlığı yüzde 13 olarak belirlenirken; sosyal Bilimler ile fen bilimleri testinin ağırlığı yüzde 7 oldu. TYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 40; AYT’de Matematik testinin ağırlığı yüzde 30, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 testinin ağırlığı yüzde 30 olurken, AYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 60 oldu.

DİL: Bu puan türüyle yerleşilebilen lisans programlarında daha önce açıklandığı gibi ‘soru sayısıyla ilişkili’ olarak, TYT’de Türkçe ile temel matematik testinin ağırlığı yüzde 13 olarak belirlenirken; sosyal Bilimler ile fen bilimleri testinin ağırlığı yüzde 7 oldu, TYT’nin yerleştirme puanına katkısı yüzde 40 olurken; Yabancı Dil oturumunda ise Yabancı Dil testinin ağırlığı yüzde 60 olarak belirlendi.

Başarı Sırası Şartı Aynı Kaldı

Önceki yıllarda belirlenen en düşük başarı sırası şartlarında bu yıl bir değişikliğe gidilmemesine karar verildi. Vakıf üniversiteleri, ilgili programlar için belirlenen en düşük başarı sırası şartının daha üzerinde bir başarı sırası şartı belirleyebilecek.

 • Tıp programlarında Sayısal puanı türünde başarı sırası 40 binlerde olurken,
 • Hukuk programlarında Eşit Ağırlık puanı türünde başarı sırası 150 binler,
 • Mühendislik programlarında Sayısal puanı türünde başarı sırası 240 binlerde,
 • Mimarlık programlarında Sayısal puan türünde başarı sırası ortalama 200 bin,
 • Öğretmenlik programlarında başarı sırası 240 binlerde oldu.

Başarı Sıralamasında Değişikliğe Gidilmedi

YÖK‘ten yapılan açıklamada başarı sıralamasıyla ilgili şu ifadelere geçti:
“Başarı sıralaması şartında, başarı sıralaması aranacak programlara yeni programlar eklenmemesine karar verildi. Başarı sıralamasıyla ilgili simülasyon çalışmaları yapıldı. Bununla birlikte, YKS’nin ilk defa uygulanacağı da dikkate alınarak bu sene için başarı sıralamalarında değişikliğe gidilmemesine karar verildi.”

Ankara Yks Rusça Kursu İletişim Bilgileri

✅ Ankara Yks Rusça Kursu : Çağrı Dil Yks Rusça Kursları
✅ Telefon : 0312 232 12 17
✅ Adres: Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
✅ Mail: bilgi@cagridilokulu.com.tr

Erdem CagilciErdem Cagilci
11:27 10 Feb 24
Arapça eğitimi alıyorum , Hazım hocam için geliyorum desem yeridir. Çok profesyonel dersi sevdiren sevdiğimiz hocamızdır
emre koşemre koş
09:15 25 Jan 24
Ben Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencisiyim. Hazırlıkta kalmam sebebiyle kursa başvurdum. Kurstaki Aziz Hocam’ın nokta atışı tespitleri ve destekleriyle 3 kez kaldığım sınavdan Aziz Hocam’dan sonra tek seferde geçmiş bulunmaktayım. Çağrı Dil Okulu’na ve Aziz Hocam’a teşekkür ediyorum.
fire menfire men
12:26 18 Jan 24
çok iyi a2 ve b1 i burdan aldım bayağı faydasını gördüm
irfan dodoirfan dodo
07:40 20 Nov 23
PERU machu pıcchu turuna çıkmadan önce ÇAĞRI DİLE uğrayın derim bütün dünya dilleri burada .... Muchas gracias
numantubenumantube
20:52 14 Nov 23
Aziz Hoca sayesinde sınavda hedeflediğim puana ulaştım. Son girdiğim YDS sınavından 81.25 puan aldım. Bir sorumuz olduğunda hocamız her zaman ilgilendi ve destek oldu. Bu süreçte çok değerli aziz hocam ve çağrı dil kursuna sonsuz teşekkürler.
Dilsu TaşkınDilsu Taşkın
16:30 13 Nov 23
Sıfır ingilizce bilgisiyle başladığım yds maratonunda Aziz hocanın büyük katkıları ve yardımları sayesinde hedeflediğim puana ulaştım. Zorlandığımız bu zaman içerisinde,dersleri eğlenceli hale getirdiği ve bizi hiç yalnız bırakmadığı için Aziz hocaya çok teşekkür ederim:)))
Beyza BulutBeyza Bulut
15:43 11 Nov 23
YDS kursu için Aziz Hocadan ders aldım. Kendisinin engin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hedefime ulaştım. Kısa sürede bize çok şey kattı. Bu kısa sürede Aziz Hoca sayesinde 70 üzeri puan alacak seviyeye gelebildim. Kendisine emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
selin güneşselin güneş
08:25 31 Oct 23
Bu kursa 2 arkadaşımın önerisi sayesinde yolum düştü. Neredeyse hiç yok denebilecek bir İngilizce seviyemle birlikte YDS kursuna kayıt yaptırdım. Aziz hocanın derste konu anlatımından sonra çözdüğü sorular, soru çözüm taktikleri, her ders sonrası yaptığı ders tekrarı ve kelime çalışmaları sayesinde ilk girişimde YDS sınavından 66.25 aldım. Aziz hoca gerçekten alanında çok başarılı bir hoca ve öğrencisine gerçekten çok değer veriyor. Bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine hiç izin vermedi. Bu nedenle verdiği emek, sabır ve özenden dolayı Aziz Hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki Çağrı Dil Kursu Ailesi ve Aziz hocamla yollarımız kesişti.
ENES BUĞRA ALBAYRAKENES BUĞRA ALBAYRAK
16:26 08 Oct 23
Çağrı Dil Okuluyla tanışmam bir tanıdığımın vasıtasıyla 2021 yılında gerçekleşti. Kursa ASBÜ Hukuk Fakültesi İngilizce hazırlık muafiyet sınavımı atlamak maksadıyla gelmiştim. Hızlandırılmış kursla birlikte özellikle writing ve reading konularında gelişmemde ve muafiyet sınavımı geçmemde katkısı ve emeği büyük olan Aziz hocama teşekkürü bir borç biliyorum.Aradan birkaç yıl geçtikten sonra tekrardan bu kursa YDS için dönüş yaptım. YDS derslerinin Aziz hoca tarafından verileceğini duyduğum an kafamda YDS’nin bittiğini hissettim. Çünkü aklıma hemen muafiyet sınavındaki taktikler ve eğlenceli eğitim süreci aklıma geldi.Kendisiyle YDS için eğitimlere başlamadan önce girdiğim sınavda 52 puan almışken kendisi ve kendine özgü taktikleriyle çözdüğüm deneme sınavlarında 70-80 bantlarında puan almaya başladım. Aziz hocanın hiçbir öğrencisini ayırt etmeden her bir öğrencisiyle kurmuş olduğu yakın dostluk ve öğrencilere yüklediği yüksek motivasyon ve özgüven sayesinde stresli olan sınav sürecini hem eğlenceli hem de herkes için faydalı hale getirdi. İstediğim puanı alacağımdan ve gelecek sınavlarda üzerine koyarak gideceğimden hiçbir şüphem yok.Son olarak Abdullah Gürleyik ve Mustafa Gürleyik beylere öğrenci dostu ve samimiyet içerisinde yönetilen bu kurs için teşekkürlerimi iletiyorum.
Kadir YaslıtaşKadir Yaslıtaş
19:22 13 Sep 23
Merhaba Almanca kursu için eşimle kayıt olduk. Özellikle ve öncelikle Ali Saim Gürel hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Nazik sıcakkanlı ve en önemlisi işini layıkıyla yerine getiriyor. Her konuyu tane tane anlatıyor aksanı diksiyonu grameri herşeyiyle tam bir öğretmen. Ona minnettarız. Sonrasında kayıt sürecinde ilgilenen Suzan Hanıma teşekkür ederiz. Sadece tek rahatsız olduğum konu sınıf mevcudu 20 nin üstünde olmamalı ve iki kur arasında bekleme süresinin fazla olmaması gerekiyor. Ona dikkat edilirse seviniriz. Vielen Dank..
ibrahim gayretliibrahim gayretli
10:49 22 Aug 23
Aziz hocamın YDT kursuna katıldım ve tamamen memnun kaldım. İstediğim üniversiteyi ilk sıradan kazandım. Hem ders işleyişi hem de bilgi aktarımıyla mükemmel bir öğretmen. Kursun ortamı, sınıfları, imkanları da oldukça güzeldi. İngilizce de bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle Aziz hocamı öneririm.
js_loader

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

2-3 hafta aralıklarla yeni kurlar açılmaktadır.

Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilmektedir.

Peşin veya 3-4 taksitle ödeme yapılabilir.

İster online, ister yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden verilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz.

14, 16, 20 ve 25 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

Yks Rusça kursu fiyatları aldığınız kur sayısı x 1 kur ücreti olarak belirlenmektedir.

Yks Rusça kursu becerilerinizi geliştirerek sınavdan başarılı sonuçlarlar geçmenizi amaçlayan kurstur.

Mutlu Öğrenci Yorumları

5.0
5 derecelendirmeler
100%
0%
0%
0%
0%

Değerlendirmeler (5)

 1. Merve Kaya

  Temmuz 17, 2022

  Öğretim materyalleri ve interaktif sınıf ortamıyla, Çağrı Dil Okulu’nun YKS Rusça kursu öğrencilere motivasyon kazandırıyor ve dili etkili bir şekilde öğrenmelerini sağlıyor.

 2. Halime Yıldırım

  Ocak 5, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun YKS Rusça kursu, deneyimli öğretmen kadrosuyla, öğrencilere sadece dil bilgisi değil, aynı zamanda sınav stratejileri konusunda da derinlemesine bilgi sunarak sınav başarısını maksimize ediyor.

 3. Gökhan Yılmaz

  Nisan 26, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun YKS Rusça kursu, öğrencilere etkili bir öğrenme deneyimi sunuyor. Öğretmenlerin profesyonelliği ve içerik zenginliği sayesinde başarıya ulaşmak mümkün.

 4. Gülsüm Özcan

  Mayıs 2, 2023

  Eğitim metodolojisi sayesinde, öğrencilerin Rusça dilindeki yetkinlikleri kısa süre içerisinde artıyor. Çağrı Dil Okulu, YKS sınavına hazırlanan her öğrenci için ideal bir eğitim ortamı sunuyor.

 5. Kadriye Kurt

  Ekim 16, 2023

  Kurs programı, hem dil bilgisini güçlendiriyor hem de sınav stratejileri konusunda öğrencilere önemli bilgiler kazandırıyor. Çağrı Dil Okulu’nun YKS Rusça kursu, sınav hazırlığı için mükemmel bir kaynak.

Bir yorum ekleyin

Hemen Ara