Almanca Kendini Tanıtma Yazısı

Kendini tanıtmak hayatın her alanında önemlidir. İster Türkçe , ister almanca ister ingilizce. Bu yazımızda Almanca kendini tanıtma konusunda yardımcı olması için bazı örnekler paylaştık. Ödevlerinizde kullanabilirsiniz. Bu yazdığımız Almanca kendini tanıtma cümleleri ile sık sık tekrar yaparsanız öğrenmeniz daha hızlı olacaktır. Aşağıda 15 adet Almanca kendini tanıtma metni yer almaktadır. Almanca tanıtma yazısı ödev ingilizce ödevlerinde kullanabileceğiniz yazılardır.

Çağrı Yabancı Dil Kursu olarak her yaştan siz öğrencilerimize Almanca kursları vermekteyiz. Almanca kursu sayfamızdan kurs detaylarına ulaşabilir, iletişim sayfamızdan bizleri arayabilirsiniz.

Almanca Yaz Kampı Başlıyor , Hemen Tıkla

Almanca Kendini Tanıtma Yazıları Kısa ve Uzun Paragraflar

Benim adım Hande. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle İzmirde yaşıyorum. Annemin ismi Zeynep, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Deniz. arkadaş canlısıdır. Şehrin merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyükannemin ismi Şükriye. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok tatlı ve komik. Fen lisesinde okuyorum. Matematik okuyarak başarılı bir bilim insanı olmak istiyorum. Yürümeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen de ailem ve arkadaşlarımla beraber sinemaya da giderim.

Ich heiße Hande. Ich bin 17 Jahre alt. Zusammen mit meiner großen Familie, und zwar mit meiner Mutter, meiner jüngeren Schwester und meiner Großmutter leben wir in Izmir. Meine Mutter heißt Zeynep, sie ist vom Beruf Hausfrau. Meine jüngere Schwester heißt Deniz. Sie ist sehr freundlich. Sie arbeitet als Krankenschwester in einem großen Krankenhaus im Stadtzentrum. Meine Großmutter heißt Şükriye. Sie ist 75 Jahre alt. Ich liebe sie, denn sie ist sehr süß und lustig. Ich besuche das Gymnasium für Naturwissenschaften. Ich möchte Mathematik studieren und eine erfolgreiche Wissenschaftlerin sein. Ich mag Wandern und Buchlesen. Manchmal gehe ich zusammen mit meiner Familie und meinen Befreundeten ins Kino.


Almanca Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Kartalda doğdum. 24 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ilgaz ve Simge.

Ich heiße Merve. Ich stamme aus Istanbul und lebe auch in Istanbul. Ich bin im Stadtbezirk Kartal geboren. Ich bin 24 Jahre alt. Ich besuche die Universität für Magisterstudium. Ich habe den Studienrichtung Internationale Beziehungen studiert. Ich mag Buchlesen und Musikhören. Ich mag auch Schwimmen… Ich lebe zusammen mit meinen Eltern. Ich beobachte. Meine besten Freunde sind Ilgaz und Simge.


Almanca Kendini Tanıtma Yazısı Fiziksel

Benim adım Elif Soyadım Fidan. Ben 23 nisanda doğdum. 17 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum. Uzun boyluyum, basket oynuyorum. mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim. Ailemi tanıtayım: kardeşimin adı Kevser. O kısa boylu, hafif tombik, (tombul). Sarı kıvırcık saçlara sahip ve ela gözleri var. Annemin adı Ebru. Esmer ve uzun boylu. Kendisini çok severim. Sırdaşımdır. Babamın adı Ali Rıza. O orta boylu , zayıf , gri düz saçlara ve ela gözlere sahip, memur.

Ich heiße Elif, mein Familienname lautet Fidan. Ich bin am 23. April geboren. Ich bin 17 Jahre alt. Ich besuche das Gymnasium für Naturwissenschaften. Ich bin schlang, ich spiele Basketball, ich habe blaue Augen. Ich bin schlank. Ich möchte meine Familie vorstellen: meine jüngere Schwester heißt Kevser. Sie ist kurz, leicht mollig (pummelig). Sie hat blonde Haare und haselnussbraune Augen. Meine Mutter heißt Ebru. Sie ist dunkelhäutig und schlank. Ich liebe sie sehr. Sie ist mein Mitwisser. Mein Vater heißt Ali Rıza. Er ist mittelgroß, dünn und hat graue gerade Haare, haselnussbraune Augen und ist vom Beruf Beamter.


Almanca Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Selam ben Altan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Sally ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno müziği sevmesi olmalı. Peki sen? )

Hallo, ich bin Altan. Ich habe den Studiengang Philosophie erst neu abgeschlossen. Es waren harte 4 Jahre, aber es hat gelohnt! Ich und Sally kannten uns im letzten Jahr in einer Party der Debattengruppe und haben uns relativ gut verstanden. Der Grund mag die Techno-Music sein, die wir beide mögen.


Merhaba dört kişiden oluşan bir çekirdek ailenin ilk kızıyım. Adım Eylül 13 yasındayım. İstanbul’da yaşıyorum..8.sınıfa gidiyorum. Yüzmek ve müzik dinlemek hobilerim arasındadır. En sevdiklerim: en beğendiğim renk lacivert, en çok sevdiğim hayvan ise kustur. Bu hayatta en nefret ettiğim şey kapalı alanda kalmaktır. Açıkçası çok saçma ve sıkıcı bir hayatim var. Bu yüzden macera dolu bir anım yok. En sevdiğim ders ise fen bilimleri.

Ich bin die erste Tochter einer Kernfamilie aus vier Personen. Ich heiße Eylül und bin 13 Jahre alt. Ich lebe in Istanbul. Ich besuchte jetzt die 8. Klasse. Unter meinen Hobbys befinden sich Schwimmen und Musikhören. Zu meinen Lieblingssachen: meine Lieblingsfarbe ist Dunkelbau, mein Lieblingstier ist Vogel. Was ich auf diesem Leben am meisten hasse ist sich Aufhalten in einem geschlossenen Raum. Wenn ich offen sagen soll, mein Leben ist sehr absurd und langweilig. Deshalb habe ich keinen abenteuerlichen Moment. Mein Lieblingsfach ist Naturwissenschaften.


Almanca Kendini Tanıtma Yazısı Uzun Paragraf

Eğlenceli ve Meraklı Dünyam

Benim adım Begüm Ertaş. Yalova’da doğdum ve İstanbul’da yaşıyorum. İzmirliyim. Bu hayatta en çok kardeşimi seviyorum. İleride en çok olmak istediğim meslek İngilizce Öğretmenliği veya avukat olmaktır. Yapmaktan hoşlandığım şeyler ise; kitap okumak, müzik dinlemek, uzun yolculuklar yapmak ve yeni şeyler öğrenmektir. Hoşlanmadığım şeyler ise; karanlıkta durmak ve bilgisayarda zaman geçirmektir. Genellikle bilgisayarı ödev ve araştırma yapmak için kullanırım. Boş zamanlarımda çeviriden anlamlarını bilmediğim İngilizce kelimeleri öğrenirim ve bazı zamanlarda ise sözlükten bazı kelime gruplarını incelerim. Bununla beraber; Türkçe dersleri için; bir günlük tutarım. Bu günlüğe anlamlarını bilmediğim kelimelere yer veririm. Meslek konusunda zamanla fikirlerim değişir. Ben yine de İngilizce dili ve edebiyatı okumak isterim. En sevdiğim dersler İngilizce ve Sosyal dersleridir. Çoğu kez bu derslerle meslekleri bağdaştırmak istemişimdir. Sevmediğim ve hatta nefret ettiğim dersler de vardır. Bunlar sırası ile Fen ve Matematiktir. Hayatta en sevmediğim durum kararsız kalmaktır. Zaman zaman karar vermek durumunda kaldım ve her seferinde kararsız kaldım. Bu duruma sinirlenirim. Okul dışında dünya yansa umurumda olmaz. Her zaman dikkat etmişimdir ki; eğer 2 şey arasında kararsız kalırsak en yakın zamanda karar vermemiz gerekir. Eğer karar vermezsek ve zaman kaybedersek karar vermemiz gereken bu 2 şeyi kaybedebiliriz. Ayrıca; Başarıya giden yol için en önemli unsur azimli olmaktır. Kendimize inanırsak ve azimli olursak başaramayacağımız bir şey yoktur. Ben her zaman azimli olursam başarıya ulaşacağıma inanırım.

Mein amüsante und neugierige Welt

Ich heiße Begüm Ertaş. Ich bin in Yalova geboren und lebe in Istanbul. Ursprünglich stamme ich aus Izmir. Ich mag am meisten meinen Bruder im Leben. Ich künftig möchte ich gerne den Beruf Lehramt für die Fremdsprache Englisch oder Rechtsanwältin ausüben. Was ich gerne mache sind Buchlesen, Musikhören, langes Reisemachen und neue Dinge lernen. Was ich gerne mache sind mich im Dunklen aufhalten und am Computer Zeit verbringen. Ich benutze den Computer meist für meine Hausaufgaben und Recherchieren. In meinen freien Zeiten lerne ich englische Wörter für Übersetzung, deren Bedeutungen mir fremd sind, und recherchiere manchmal einige Wörtergruppen aus dem Wörterbuch. Daneben führe ich ein Tagebuch für den Türkischunterricht. In diesem Tagebuch schreibe ich Wörter, deren Bedeutungen erst neu bekannt wurden. Über den zu erwerbenden Beruf haben sich meine Ideen allmählich geändert. Trotzt dem möchte ich englische Sprache und Literatur studieren. Meine Lieblingsfächer sind Englisch und Sozialwissenschaften. Meist möchte ich diese Fächer mit den Berufen gegenüberstellen. Es gibt auch Fächer, die ich nicht möge, sogar hasse. Das sind in der Reihenfolge Naturwissenschaften und Mathematik. Was ich in meinem Leben am meisten hasse ist die Unbeständigkeit. Manchmal war ich gezwungen eine Entscheidung zu treffen und jedes Mal war ich unbeständig. Diese Stimmung ärgert mich sehr. Ich interessiere mich nicht für die Welt außer der Schule. Ich achte immer darauf, dass man sich möglichst früh entscheiden soll, wenn man über 2 Dinge keine Entscheidung treffen kann. Wenn man sich nicht entscheidet und dazu noch Zeit verliert, können wir diese 2 Dinge verlieren, über die man sich entscheiden soll. Ferner ist die Entschlossenheit der wichtigste Bestandteil für den Weg zum Erfolg. Wenn wir uns glauben und entschlossen handeln, gibt es nichts auf der Welt, den man nicht bestehen kann. Ich glaube immer daran, dass ich erfolgreich werde, wenn ich entschlossen handele.


Almanca Kendini Tanıtma Yazısı Uzun Paragraf

Merhabalar ben Duru 29 Mart 2006 tarihinde doğdum.12 yaşındayım. Okyanus kolejinde okuyorum. Annemin adı Safiye babamın adı ise Serkan'dır. Annem veteriner, babam ticaret ile uğraşıyor. En çok ders çalışmayı, gitar ve öbür müzik aletlerini çalmayı severim. En çok sinir olduğum şey arkadaşlarımın bana çok ders çalışıyorsun demesi. bu benim sinirimi bozuyor. En sevdiğim renk yeşil. En sevdiğim hayvan köpek, baykuş ve kedi aslında hepsini seviyorum. En sevdiğim yemek aslında her şeyi yerim! Hayatımda bana başarılı olmayı ant içtiren annem ve aileme teşekkür ederek küçüklükten beri hayalim olan beyin cerrahlığını gerçekleştirmek için kendime şans diliyorum:)

Hallo, ich bin Duru und bin am 29. März 2006 geboren. Ich bin 12 Jahre alt. Ich besuche die Schule an College Akyanus. Meine Mutter heißt Safiye, mein Vater Serkan. Meine Mutter ist vom Beruf Tierärztin und mein Vater Geschäftsmann. Ich mag am meisten Hausaufgabenmachen, Gitarrenspielen und andere Instrumente spielen. Was mich am meisten ärgert ist, dass meine Freunde mich belasten, ich würde mich sehr oft mit meinen Hausaufgaben beschäftigen. Das verdirbt meine Nerven. Meine Lieblingsfarbe ist grün. Mein Lieblingstier ist Hund, ich mag aber auch Eule und Katze. Tatsächlich mag ich sie alle. Was ich am meisten nicht zum Essen mag: in der Tat esse ich alles! Ich möchte mich bei meiner Mutter und meiner Familie bedanken, die mich dazu geführt haben für den Erfolg zu versprechen. Ich wünsche mir selbst viel Glück, um den Beruf Hirnchirurgie, den ich mir von meinem jüngsten Alter träume, zu erwerben. 🙂


Almanca Kendini Tanıtma Yazısı Uzun Paragraf

Ben Duygu 1997 yılında İzmir’de doğdum annemin adı Aylin, babamın adı ise Oğuz’dur. Annem holding müdürü, babam ise mühendistir. Peyami Safa İlköğretim Okulu’nda, liseyi Atatürk Lisesi’nde okudum. Şu an üniversitedeyim. Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. En çok sevdiğim yemekler pizza ve hamburgerdir. Hobilerim; bisiklet sürmek, yüzmek, ders çalışmak, alışveriş yapmak, buz pateni yapmak ve kayak yapmaktır. Fobilerim ise böcekler ve hırsızlardır Benim 2 tane kaplumbağam vardır. 1.si Yumurcak, 2.si Şirin’dir. 2side 3 aylık En çok sevdiğim hayvan köpektir. En sevdiğim şarkıcı Hadise’dir. Pop tarzı müzik dinlerim. En çok sevdiğim arkadaşım Alev ve Ayça’dır.

Ich bin Duygu und bin in 1997 in Izmir geboren. Meine Mutter heißt Aylın, mein Vater Oğuz. Meine Mutter ist die Geschäftsführerin einer Holdinggesellschaft, mein Vater ist vom Beruf Ingenieur. Ich besuchte die Grundschule an der Volksschule Peyami Safa, das Gymnasium Atatürk. Jetzt studiere ich an einer Universität. Ich mag Fotosaufnehmen, Buchlesen und Musikhören am meisten. Mein Lieblingsessen ist Pizza und Hamburger. Meine Hobbys: Radfahren, Schwimmen, Studieren, Einkaufen, Schlittschuhlaufen und Skilaufen. Meine Phobien sind Insekten und Diebe. Ich habe zwei Schildkröten. Die eine heißt Yumurcak, die andere Şirin. Sie sind 3 Monate alt. Mein Lieblingstier ist Hund. Meine Lieblingsvokalistin ist Hadise. Ich höre gerne Popmusik. Meine besten Freunde sind alev und Ayça.


Merhaba ben Mehmet Taş. 26 yaşındayım. Gazeteciyim. Kısa zamanda birçok yerel gazetede çalıştım. Nişanlıyım. İngilizce ve Rusça biliyorum. İstanbul’da doğup, büyüdüm.

Hallo, ich bin Mehmet Taş. Ich bin 26 Jahre alt. Ich bin vom Beruf Journalist. In einem kurzen Zeitraum beschäftigte ich mich in vielen lokalen Zeitungen. Ich bin verlobt. Ich beherrsche die Sprachen Englisch und Russisch.


Almanca Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Selam. Adım Nurhan Toksöz. 26 yaşındayım. Tiyatro oyuncusuyum. Ege üniversitesi mezunuyum. Evliyim. Bir çocuğum var. Adı Emre. 4 yaşında. Piyano eğitimi alıyor. Ailemi çok seviyorum.

Hallo. Mein Name ist Nurhan Toksöz. Ich bin 26 Jahre alt. Ich bin vom Beruf Theaterspieler. Ich habe die Universität Ege abgeschlossen. Ich bin verheiratet. Ich habe ein Kind. Es heiß Emre und ist 4 J alt. Ihm wird Klavier unterrichtet. Ich liebe meine Familie sehr.


Merhaba adım Kenan Turan. 27 yaşındayım. İstanbul’da doğdum ve yaşıyorum. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. İngilizce, Fransızca ve Almanca biliyorum. Öğretmenlik yapıyorum. En sevdiğim ülke Kanada; ama En sevdiğim şehir Tel Aviv. Gitar çalışıyorum. Amatör olarak grubumla barlarda sahne alıyorum.

Hallo, mein Name ist Kenan Turan. Ich bin 27 Jahre alt. Ich bin in Istanbul geboren und auch hier. Ich habe an der Universität den Studiengang Englische Sprache und Literatur abgeschlossen. Ich beherrsche die Sprachen Englisch, Französisch und Deutsch. Ich übe derzeit den Beruf Lehramt. Mein Lieblingsland ist Kanada. Meine Lieblingsstadt ist aber Tel Aviv. Ich spiele Gitarre. Als Dilettant spiele ich Gitarre zusammen mit meiner Gruppe auf der Bühne.


Almanca Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Merhaba Ilgaz Demir. 19 yaşındayım. Lisans öğrencisiyim. Ankaralıyım. En sevdiğim şey seyahat etmek. Şu ana kadar üç ülkeyi gezdim. İngiltere, Almanya ve Fransa’ya gittim. Hayalim dünyayı gezmek.

Hallo, mein Name ist Ilgaz Demir. Ich bin 19 Jahre alt. Ich bin Bachelorstudent. Ich bin aus Ankara. Was ich am liebsten mache ist Reisen. Bis jetzt habe ich drei Länder besucht. Ich besuchte England, Deutschland und Frankreich. Mein Traum ist die Weltreise.


Merhaba ben Kübra Peker. 12.06.1998 yılında İzmir’de doğdum. Hukuk Fakültesinde okumaktayım. En sevdiğim şehir İzmir. En sevdiğim tatil adası ise Rodos. Bir an önce okulumu bitirip hayalimdeki meslek olan avukatlığa adım atmak istiyorum.

Hallo, ich bin Kübra Peter. Ich bin am 12.06.1998 in Izmir geboren. Ich studiere an der juristischen Fakultät. Mein Lieblingsstadt ist Izmir. Mein Lieblingsurlaubsinsel ist Kos. Ich möchte möglichst früh mein Studium abschließen und mein Traumberuf Rechtsanwältin ausüben.


Merhaba ben Erman Yüksel. Türk dili ve edebiyatı bölümü öğrencisiyim. 20 yaşındayım. Aynı zamanda Çağrıda Osmanlıca eğitimi alıyorum. Futbol oynamayı seviyorum. En sevdiğim yazar Atilla İlhandır.

Hallo, ich bin Erman Yüksel. Ich studiere den Studiengang Türkische Sprache und Literatur. Ich bin 20 Jahre alt. Ich besuche ferner den Unterricht Osmanisch am privaten Sprachkurs Çağrı. Ich mag Fußballspielen. Mein Lieblingsautor ist Atilla İlhan.


Selam ben Nilay Han 23 yaşındayım. Ekonomi mezunuyum. Yöneticiyim. İngilizce ve Almanca biliyorum. Çağrı Dil Okulunda da Almanca YDS dil eğitimi görmekteyim. Hobi olarak dans etmekteyim. En sevdiğim ülke Kanada.

Hallo ich bin Nilay Han. Ich bin 23 Jahre alt. Ich habe den Studiengang Volkswirtschaft abgeschlossen. Ich übe derzeit den Beruf Geschäftsführung. Ich beherrsche die sprachen Englisch und Deutsch. Ich besuche derzeit den Unterricht für Fremdsprache für die Fremdsprachenprüfung YDS am privaten Sprachkurs Çağrı. Mein Hobby ist Tanzen. Mein Lieblingsland ist Kanada.


Ben Yelda 22 yaşındayım. Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü öğrencisiyim. Tiyatro, benim her şeyim. Bunu dışında piyano çalıyorum. En sevdiğim renk mavi. İngilizce ve İtalyanca biliyorum ve şu anki hayalim Roma’ya gitmek.

Ich bin Yelda und bin 22 Jahre alt. Ich studiere an der Fakultät für Bildende Künste den Studiengang Schauspiel. Theater ist mein alles. Daneben spiele ich Klavier. Meine Lieblingsfarbe ist blau. Ich beherrsche die Sprachen Englisch und Italienisch. Nach Rom reisen ist mein Traum.

Almanca kendini tanıtma ve okunuşları, Almanca kendini tanıtma hobiler, Almanca kendini tanıtma fiziksel olarak, Almanca kendini tanıtma sesli, Almanca kendini tanıtma diyalog, Almanca kendini tanıtma uzun paragraf, Almanca kendini tanıtma ne demek, Almanca kendini tanıtma slayt

“Almanca Kendini Tanıtma Yazısı” üzerine 19 yorum

 1. Benim adım Esra.Soyadım Doğru.Ben 15 yaşındayım.Türkiyeliyim ve Adana’da yaşıyorum.Ben 9.sınıfım.Burada İngilizce ve Almanca öğreniyorum.Yeni bir dil öğrenmeyi çok severim.Bizim ailemiz 6 kişiden oluşuyor.Kitap okumayı,gezmeyi ve ders çalışmayı severim.

  Yanıtla
 2. Benim adım Betül Sena Çakar. 9. Sınıfa gidiyorum. 14 yaşına gireceğim. Hobilerim müzik dinlemek ,kitap okumak ve resim yapmaktır. 5 kişilik bir çekirdek ailem var. 1 erkek bir kız kardeşim var ben en büyük çocuğum. Türküm ve Manisa/Akhisar’da yaşıyorum.Boyum 1.55. Normal sıradan bi hayatım var.

  Yanıtla
 3. Adım Mustafa. 15 yaşındayım. ŞÖHO ortaokulundan mezun oldum. Ü.S okulunda okuyorum. 1 ablam ve bir ikizim var.
  Gezmeyi, müzik dinlemeyi, film izlemeyi severim. Hatay’lıyım, Alanya’da yaşıyorum ileride ne olmak istediğimi bilmiyorum.

  (lütfen A1 olarak çevirin)

  Yanıtla
 4. Benim adım ismail. Soyadım Çalışır. Ben 15 yaşındayım. Türkiyeliyim ve Adana’da yaşıyorum. Ben 9. sınıfım. Burada almanca ve ingilizce öğreniyorum. Ailem 5 kişiden oluşuyor.

  Yanıtla
 5. Ben gamze 5 ocak 2006 tarihinde Bolu’da doğdum ve 15 yaşındayım. annem babam ve kız kardeşim ile yaşıyorum. Kitap okumak ve müzik dinlemekten hoşlanıyorum.

  Yanıtla

Yorum yapın

Call Now Button