İngilizce Aile Tanıtma Yazısı

Mayıs 29, 2024

İngilizce kendini tanıtma yazısı ile hep beraber kendimizi tanıtmayı öğrenmiştik. Şimdi sıra geldi ingilizce ailemizi tanıtmaya. Yeni tanıştığınız birine veya bir mektup arkadaşınıza ailenizi ingilizce tanıtmak ister miydiniz ? Aşağıdaki örneklere çalışarak başarılı olma ihtimaliniz yüksek. Çağrı İngilizce Dil Kursu olarak ingilizce derslerinizde başarılar dileriz. İngilizce aile tanıtımı ödevleriniz için kullanabileceğiniz , türkçesi ile birlikte ingilizce aile tanıtma kısaca örneklerle aşağıda verilmiştir.

İngilizce Aile Tanıtma Yazısı
İngilizce Aile Tanıtma Yazısı 3

İngilizce Aile Tanıtma Örnekleri

Benim adım Abdulkadir Şahin . Ben 1987 yılında , Çorum’da doğdum . Ben Çorum Albayrak ilkokuluna ve Çorum Atatürk lisesine gittim. Üniversite sınavını geçtim ve ben hala Erzurum Narman Meslek Lisesi’nde okuyorum mezun oldu. Ben yirmi bir yaşındayım. Bir kız kardeşe sahibim . Onun adı Elif . O 1992 yılında Çorum’da doğdu. O Çorum Atatürk Lisesi’nde.

 My name is Abdulkadir Şahin. I was born in Çorum, in 1987 . I went from Çorum Albayrak primary school and graduated from Çorum Atatürk highschool.I passed the Univeristy exam and I’m still studying at Erzurum Narman Vocational Highschool. I am twenty one years old. I have one sister. Her name is Elif. She was born in Çorum, in 1992 .She is at the Çorum Atatürk Highschool.

Sana ailemi anlatayım. Ailem, kardeşim ve kız kardeşimle yaşıyorum. İstanbul’da yaşıyoruz. Annemin adı Fatma. O Türk’tür ve Türkçe ve İngilizce konuşmaktadır. O bir hemşire. Uzun boylu, siyah saçlı ve siyah gözlü. Babamın adı Ahmet. O da Türk. Ortalama yüksekliği var. Kısa saçları ve siyah gözleri var. Bir büroda çalışıyor. Kardeşim de bir ofiste çalışıyor. Siyah saçlı ve kısa boylu. Pop müzik dinliyor ve aksiyon filmleri izlemekten hoşlanıyor. Ağabeyim benim gibi değil benim teyzem gibi görünüyor ve babama benziyor. Bir evcil köpek sahibiz, adı Lucky. Lucky kahverengi ve beyaz bir köpektir.

Let me tell you about my family. I live with my parents, my brother ,  my beautiful daughter. We live in Istanbul. My mum’s name is Fatma. She’s Turkish and speaks Turkish and English. She’s a nurse. She is tall , she has black hair and black eyes.My dad’s name is Ahmet. He’s also from TURKEY. He has average hight. He has got short hair and black eyes. He works in a office. My brother also works in an office. He has got black hair and short hight.He listen pop muisic and like action movies.My brother is not like me I m looks like my Aunt and he looks like my dad. We have a pet dog, name is Lucky. Lucky is brown and white.

Benim annemin adı Ayşe . 1970’de , Çorum’da doğdu . Onun üç kız ve üç erkek kardeşi var . O çalışmıyor. O bir ev hanımı . Babamın adı Ayhan. 1961 yılında , Çorum’da doğdu . Onun üç kız kardeşi var . Babam esnaf adamdı . Babam 1996 yılında öldü.

My mother’s name is Ayşe. She was born in Çorum, in 1970 . She has got three sisters and three brothers. She isn’t working. She is a housewife. My father’s name is Ayhan. He was born in Çorum, in 1961 . He has got three sisters. My father was a trades man. My father died in 1996.

İngilizce aile tanıtma kısaca örneklerle vermiş olduk, İngilizce aile tanıtma uzun paragraflar halinde de paylaşacağız takipte kalınız. Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak en iyi İngilizce eğitimleri ile siz öğrencilerimizin ve velilerimizin yanındayız.

İngilizce Aile Üyeleri

İngilizceTürkçe
FatherBaba
MotherAnne
SiblingKardeş
GrandmotherBüyükanne
GrandfatherBüyükbaba
UncleAmca
AuntHala
CousinKuzen
NephewYeğen
Daughter-in-lawGelin
Son-in-lawDamat
AuntTeyze
UncleDayı
Spouse
Brother-in-lawKayınço
Mother-in-lawKayınvalide
Father-in-lawKayınpeder
GrandchildTorun
WifeEşim
CousinAmca Çocuğu

aile ici roller nelerdir

İlginizi çekebilir; Arapça Kendini Tanıtma Yazısı

İngilizce Aileni Tanıtma 10 Cümle

İngilizceTürkçe
My father’s name is John.Babamın adı John.
My mother, Mary, works as a teacher at a local school.Annem Mary, yerel bir okulda öğretmen olarak çalışıyor.
I have a younger sister named Sarah.Sarah adında küçük bir kız kardeşim var.
Grandma Grace is my maternal grandmother.Büyükanne Grace benim anne tarafımdan büyükannemdir.
Grandpa Robert, my paternal grandfather, is a retired army officer.Büyükbaba Robert, babamın tarafından büyükbabam, emekli bir ordu subayıdır.
Uncle Michael is my mom’s brother.Amca Michael annemin erkek kardeşidir.
Aunt Emily is my dad’s sister.Hala Emily babamın kız kardeşidir.
I have a cousin named Alex who is a year older than me.Benim bir kuzenim var, adı Alex ve benden bir yaş büyük.
My nephew Jake is a playful and energetic little boy.Yeğenim Jake oyuncu ve enerjik bir çocuktur.
Lisa is my son’s wife.Lisa, oğlumun eşidir.

İngilizce Aile Tanıtma Örnek Paragraf

Hello! My name is [Your Name], and I am one of the English teachers at our language school. Today, I would like to introduce you to my own family. My family is the most precious part of my life. My parents, providing a loving home environment, taught me the most important values in life. Additionally, I have a sister and a brother. Our family values supporting each other and cherishing the moments we spend together. My mom is known for her amazing cooking, while my dad has taught me how to deal with the complexities of life. The time spent with my family represents a treasure trove of unforgettable memories for me. Here is a brief glimpse into the connection I have with my family, an essential piece that defines who I am. When introducing our families in the classroom, we can get to know each other better and share beautiful memories. Everyone sharing their fond memories about their families can make our language learning process more enjoyable. I hope you also get the opportunity to introduce your own family!

Merhaba! Benim adım [Adınız], dil okulumuzun İngilizce öğretmenlerinden biriyim. Bugün sizlere kendi ailemi tanıtmak istiyorum. Ailem, benim için hayatımın en değerli parçasıdır. Annem ve babam, sevgi dolu bir ev ortamı sağlayarak bana hayatın en önemli değerlerini öğrettiler. Ayrıca, bir ablam ve bir erkek kardeşim var. Ailemiz, birbirimize destek olmayı ve birlikte güzel anılar biriktirmeyi önemseyen bir yapıya sahiptir. Annem, muazzam yemekleriyle tanınırken, babam ise bana hayatın karmaşıklıklarıyla başa çıkmayı öğretmiştir. Ailemle geçirdiğim zaman, benim için unutulmaz anılarla dolu bir hazineyi temsil eder. İşte, kısaca tanıttığım ailemle olan bağım, beni ben yapan önemli bir parça. Siz de sınıfımızda ailelerimizi tanıtırken, birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bulabiliriz. Herkesin kendi ailesiyle ilgili güzel anılarını paylaşması, dil öğrenme sürecimizi daha keyifli hale getirecektir. Umarım siz de kendi ailenizi tanıtma fırsatı bulursunuz!

3. Sınıf Düzeyi İngilizce Aile Tanıtma Yazısı

Hello! My name is Aylin. I want to tell you about my family. I have a small and happy family.

First, there is my mom. Her name is Elif. She is very kind and loves to cook yummy food for us. My dad’s name is Can. He is a funny and hardworking man. He goes to work every day to make sure we have everything we need.

I have a little sister too. Her name is Selin. She is only 5 years old, and we play together a lot. She likes playing with dolls and drawing colorful pictures.

We also have a pet cat named Whiskers. Whiskers is fluffy and playful. We all love spending time with her.

I love my family very much. We have a lot of fun together. Whether we are playing games, having meals, or just talking, we always enjoy each other’s company.

That’s my family! I am lucky to have such a wonderful and loving family.

Türkçesi :

Merhaba! Benim adım Aylin. Size ailem hakkında bir şeyler anlatmak istiyorum. Küçük ve mutlu bir ailem var.

İlk olarak, annem var. Onun adı Elif. Çok nazik birisi ve bize lezzetli yemekler pişirmeyi çok seviyor. Babamın adı Can. Komik ve çalışkan bir adam. Her gün işe gidiyor, böylece ihtiyacımız olan her şeye sahip olmamızı sağlıyor.

Bir de küçük bir kız kardeşim var. Onun adı Selin. Sadece 5 yaşında ve birlikte çok oynuyoruz. O bebeklerle oynamayı ve renkli resimler çizmeyi seviyor.

Ayrıca bir evcil hayvanımız var; adı Whiskers. Whiskers tüylü ve oyunlu bir kedi. Hepimiz onunla vakit geçirmeyi çok seviyoruz.

Ailemi çok seviyorum. Birlikte eğleniyoruz. Oyun oynarken, yemek yediğimizde veya sadece sohbet ettiğimizde her zaman birbirimizin company’sinden keyif alıyoruz.

İşte benim ailem! Böyle harika ve sevgi dolu bir aileye sahip olduğum için şanslıyım.

9.Sınıf Düzeyinde İngilizce Aileni Tanıtma

Türkçe: Merhaba, benim adım Ayşe. İstanbul’da yaşıyorum ve lise 9. sınıf öğrencisiyim. Ailemde dört kişi var: annem, babam, küçük kardeşim ve ben. Annem öğretmen, babam ise mühendis. Ailecek vakit geçirmeyi çok seviyoruz. Özellikle hafta sonları bir araya gelip birlikte film izlemek veya doğada yürüyüşe çıkmak hoşumuza gidiyor.

English: Hello, my name is Ayşe. I live in Istanbul and I am a 9th-grade high school student. There are four members in my family: my mom, dad, younger sibling, and me. My mom is a teacher, and my dad is an engineer. We enjoy spending time together as a family. Especially on weekends, we like to gather and watch movies or go for a walk in nature.

Aile Tanıtma ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce aile tanıtımı nasıl olur?

Aile tanıtımı için, her aile üyesinin adını, yaşını, mesleğini ve hobilerini içeren kısa bir açıklama yazabilirsiniz. Ayrıca, ailenizin birlikte geçirdiği keyifli anılardan bahsederek kişisel bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Aile ingilizcede nasıl yazılıyor?

Aile kelimesi İngilizcede “family” olarak yazılır.

Ingilizcede aile isimleri ne demek?

İngilizcede aile isimleri “family names” veya “surnames” olarak adlandırılır.

User Avatar

Çağrı Dil Kursu

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

Yorumlar

 1. Ayşegül Alkış

  Ekim 29, 2018

  Thank you very much 😊

 2. Ayşegül Alkış

  Ekim 29, 2018

  Thank you very much 😊😁

 3. Elif teacher

  Ocak 2, 2020

  Sadece bu kadar yazdım ama dahası var..

 4. aysimaa

  Şubat 26, 2021

  çok güzel olmuş teşekkürler çok işime yaradı sınavda çıkcakdı çalışıyorum burdan THANK YOU!!!!!

 5. Seyfullah

  Nisan 21, 2022

  😡😠🤣

 6. Emrah

  Ekim 2, 2023

  babamı tanıtıyorum ismi Emrah Toplam 3 Kardeşler bir abisi bir de kardeşi var üçü de erkek en sevdiğin renk beyaz sevdiği yemekler tüm yemekler Günlük hayatta en çok gezmeye sever ve ailesine vakit geçirmeyi uzun boylu siyah saçlı kahverengi gözlü buğday tenli bir insan Esnaf adamı Çanakkale’de doğdu 1986 yılında doğdu

 7. Berensu bulduk

  Kasım 7, 2023

  benim annemin adı Deniz 1990 yılında İzmir de doğdu .onun iki ablası var benim ile birlikte iki kızı var. O çalışmıyor ev hanimi en sevdiği renk mor.Annemin zevklerini ve tercihlerini çok beğeniyorum.Ve ona cok guveniyorum bana hep yardimci oluyor

 8. Berensu bulduk

  Kasım 7, 2023

  Benim annemin adı Deniz,1990 yılında izmirde doğdu.Onun iki ablası var.Benimle birlikte iki kızı var.mor rengi çok seviyor onu zevklerini vetercihlerini çok beğeniyorum.o bana hep yardımcı oluyor ona cok guveniyorum.

Düşüncelerini Paylaş

Hemen Ara