İletişimBiz Sizi Arayalım
 

İngilizce Öğrenmeİngilizce Aile Tanıtma Yazısı

Eylül 28, 2018by Çağrı Dil Okulu4
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/Ingilizce-Konusma-Kursu-Ankara.jpg

İngilizce kendini tanıtma yazısı ile hep beraber kendimizi tanıtmayı öğrenmiştik. Şimdi sıra geldi ingilizce ailemizi tanıtmaya. Yeni tanıştığınız birine veya bir mektup arkadaşınıza ailenizi ingilizce tanıtmak ister miydiniz ? Aşağıdaki örneklere çalışarak başarılı olma ihtimaliniz yüksek. Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak ingilizce derslerinizde başarılar dileriz. İngilizce aile tanıtımı ödevleriniz için kullanabileceğiniz , türkçesi ile birlikte ingilizce...

İngilizce kendini tanıtma yazısı ile hep beraber kendimizi tanıtmayı öğrenmiştik. Şimdi sıra geldi ingilizce ailemizi tanıtmaya. Yeni tanıştığınız birine veya bir mektup arkadaşınıza ailenizi ingilizce tanıtmak ister miydiniz ? Aşağıdaki örneklere çalışarak başarılı olma ihtimaliniz yüksek. Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak ingilizce derslerinizde başarılar dileriz. İngilizce aile tanıtımı ödevleriniz için kullanabileceğiniz , türkçesi ile birlikte ingilizce aile tanıtma kısaca örneklerle aşağıda verilmiştir.

İngilizce aile tanıtma yazısı PDF olarak indirmek isterseniz buraya tıklayarak aile tanıtımı pdf dosyasını indirebilirsiniz.

İngilizce Aile Tanıtma Örnekleri

Benim adım Abdulkadir Şahin . Ben 1987 yılında , Çorum’da doğdum . Ben Çorum Albayrak ilkokuluna ve Çorum Atatürk lisesine gittim.Üniversite sınavını geçtim ve ben hala Erzurum Narman Meslek Lisesi’nde okuyorum mezun oldu. Ben yirmi bir yaşındayım. Bir kız kardeşe sahibim . Onun adı Elif . O 1992 yılında Çorum’da doğdu.O Çorum Atatürk Lisesi’nde.

 My name is Abdulkadir Şahin. I was born in Çorum, in 1987 . I went from Çorum Albayrak primary school and graduated from Çorum Atatürk highschool.I passed the Univeristy exam and I’m still studying at Erzurum Narman Vocational Highschool. I am twenty one years old. I have one sister. Her name is Elif. She was born in Çorum, in 1992 .She is at the Çorum Atatürk Highschool.

Sana ailemi anlatayım. Ailem, kardeşim ve kız kardeşimle yaşıyorum. İstanbul’da yaşıyoruz. Annemin adı Fatma. O Türk’tür ve Türkçe ve İngilizce konuşmaktadır. O bir hemşire. Uzun boylu, siyah saçlı ve siyah gözlü. Babamın adı Ahmet. O da Türk. Ortalama yüksekliği var. Kısa saçları ve siyah gözleri var. Bir büroda çalışıyor. Kardeşim de bir ofiste çalışıyor. Siyah saçlı ve kısa boylu. Pop müzik dinliyor ve aksiyon filmleri izlemekten hoşlanıyor. Ağabeyim benim gibi değil benim teyzem gibi görünüyor ve babama benziyor. Bir evcil köpek sahibiz, adı Lucky. Lucky kahverengi ve beyaz bir köpektir.

Let me tell you about my family. I live with my parents, my brother ,  my beautiful daughter. We live in Istanbul. My mum’s name is Fatma. She’s Turkish and speaks Turkish and English. She’s a nurse. She is tall , she has black hair and black eyes.My dad’s name is Ahmet. He’s also from TURKEY. He has average hight. He has got short hair and black eyes. He works in a office. My brother also works in an office. He has got black hair and short hight.He listen pop muisic and like action movies.My brother is not like me I m looks like my Aunt and he looks like my dad. We have a pet dog, name is Lucky. Lucky is brown and white.

Benim annemin adı Ayşe . 1970’de , Çorum’da doğdu . Onun üç kız ve üç erkek kardeşi var . O çalışmıyor. O bir ev hanımı . Babamın adı Ayhan. 1961 yılında , Çorum’da doğdu . Onun üç kız kardeşi var . Babam esnaf adamdı . Babam 1996 yılında öldü.

My mother’s name is Ayşe. She was born in Çorum, in 1970 . She has got three sisters and three brothers. She isn’t working. She is a housewife. My father’s name is Ayhan. He was born in Çorum, in 1961 . He has got three sisters. My father was a trades man. My father died in 1996.

İngilizce aile tanıtma kısaca örneklerle vermiş olduk, ingilizce aile tanıtma uzun paragraflar halinde de paylaşacağız takipte kalınız. Çağrı Yabancı Dil Okulu olarak en iyi ingilizce eğitimleri ile siz öğrencilerimizin ve velilerimizin yanındayız.

 

 

4 comments

 • Ayşegül Alkış

  Ekim 29, 2018 at 8:42 pm

  Thank you very much 😊

  Reply

 • Ayşegül Alkış

  Ekim 29, 2018 at 8:43 pm

  Thank you very much 😊😁

  Reply

 • Elif teacher

  Ocak 2, 2020 at 11:27 pm

  Sadece bu kadar yazdım ama dahası var..

  Reply

 • aysimaa

  Şubat 26, 2021 at 6:48 am

  çok güzel olmuş teşekkürler çok işime yaradı sınavda çıkcakdı çalışıyorum burdan THANK YOU!!!!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/logo-beyaz-renkli-web-02.png

Çağrı Yabancı Dil Okulu;  yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur.

İletişim
Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
Pazartesi-Pazar 09.00 - 21.30
ankara dershane
ceza avukatı
yeminli tercüme ankara
gürültü bariyeri