Arapça Kendini Tanıtma Yazısı

Şubat 8, 2024

Kendini tanıtmak hayatın her alanında önemlidir. İster Türkçe , ister arapça ister ingilizce. Bu yazımızda Arapça kendini tanıtma konusunda yardımcı olması için bazı örnekler paylaştık. Ödevlerinizde kullanabilirsiniz. Bu yazdığımız Arapça kendini tanıtma cümleleri ile sık sık tekrar yaparsanız öğrenmeniz daha hızlı olacaktır. Aşağıda 15 adet Arapça kendini tanıtma metni yer almaktadır. Arapça kendini tanıtma yazısı ödev ingilizce ödevlerinde kullanabileceğiniz yazılardır.

Çağrı Yabancı Dil Kursu olarak her yaştan siz öğrencilerimize Arapça kursları vermekteyiz. Arapça kursu sayfamızdan kurs detaylarına ulaşabilir, iletişim sayfamızdan bizleri arayabilirsiniz.

Arapça Kendini Tanıtma Yazıları Kısa ve Uzun Paragraflar

Benim adım Hande. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle İzmirde yaşıyorum. Annemin ismi Zeynep, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Deniz. arkadaş canlısıdır. Şehrin merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyükannemin ismi Şükriye. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok tatlı ve komik. Fen lisesinde okuyorum. Matematik okuyarak başarılı bir bilim insanı olmak istiyorum. Yürümeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen de ailem ve arkadaşlarımla beraber sinemaya da giderim.

اسمي هاندة. عمري 17 سنة: أعيش مع والدتي وأختي وجدتي في إزمير. اسم أمي زينب، هي ربة منزل. اسم أختي دينيز. هي ودودة للغاية. إنها تعمل ممرضة في مستشفى كبير في مركز المدينة. اسم جدتي شكرية، عمرها 75 سنة. أنا أحبها لأنها لطيفة جدا وكثيرة المزاح والضحك. أنا أدرس في الثانوية العلمية. أريد أن أصبح عالمة ناجحة من خلال دراسة الرياضيات. أحب المشي وقراءة الكتب. وأذهب أحيانا إلى السينما برفقة العائلة والأصدقاء.


Arapça Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Kartalda doğdum. 24 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ilgaz ve Simge.

اسمي مروة. أنا من اسطنبول وأعيش هنا في اسطنبول. ولدت في حي كرتال“. عمري 24 سنة. أذهب إلى الجامعة لإتمام الماجستير. أدرس في قسم العلاقات الدولية. أحب قراءة الكتب والاستماع إلى الموسيقى والسباحة أيضا

أعيش مع أمي وأبي. أشاهد. اعز أصدقائي هما إلغازو سيمجة“.


Arapça Kendini Tanıtma Yazısı Fiziksel

Benim adım Elif Soyadım Fidan. Ben 23 nisanda doğdum. 17 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum. Uzun boyluyum, basket oynuyorum. mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim. Ailemi tanıtayım: kardeşimin adı Kevser. O kısa boylu, hafif tombik, (tombul). Sarı kıvırcık saçlara sahip ve ela gözleri var. Annemin adı Ebru. Esmer ve uzun boylu. Kendisini çok severim. Sırdaşımdır. Babamın adı Ali Rıza. O orta boylu , zayıf , gri düz saçlara ve ela gözlere sahip, memur.

اسمي أليف ولقبي فيدان. ولدت في الثالث والعشرين(23) من شهر نيسان . عمري 17 سنة. أذهب إلى الثانوية العلمية. أنا طويلة القامة، أمارس لعبة كرة السلة. عيناي زرقاوان. أنا نحيفة ورشيقة. أُعَرِّفكُم بعائلتي: أختي اسمها كوثر. هي قصيرة القامة، ممتلئة بعض الشيء. لها شعر مجعد أصفر اللون وعينان شهلاوان. أمي اسمها إيبرو، هي سمراء وطويلة القامة. أحبها جداً. إنها شريكة أسراري. اسم أبي علي رضا“. هو متوسط القامة مع شعر رمادي مستقيم وعينان شهلاوان. هو موظف.

Arapça Kendini Tanıtma Yazısı
Arapça Kendini Tanıtma Yazısı

Arapça Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Selam ben Altan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Sally ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno müziği sevmesi olmalı. Peki sen? )

مرحبا أنا ألطان، أنهيت دراستي في قسم الفلسفة حديثاً، كانت أربعة أعوام مرت بصعوبة لكنها كانت تستحق العناء!

تعرفت إلى ساليخلال حفلة مجتمع الحوار السنة الماضية وتفاهمنا جيداً. والسبب هو أن كلانا نحب موسيقى التكنو. وماذا عنك؟ )


Merhaba dört kişiden oluşan bir çekirdek ailenin ilk kızıyım. Adım Eylül 13 yasındayım. İstanbul’da yaşıyorum..8.sınıfa gidiyorum. Yüzmek ve müzik dinlemek hobilerim arasındadır. En sevdiklerim: en beğendiğim renk lacivert, en çok sevdiğim hayvan ise kustur. Bu hayatta en nefret ettiğim şey kapalı alanda kalmaktır. Açıkçası çok saçma ve sıkıcı bir hayatim var. Bu yüzden macera dolu bir anım yok. En sevdiğim ders ise fen bilimleri.

مرحبا أنا ابنة أسرة صغيرة مؤلفة من أربعة أشخاص. اسمي أيلولعمري 13 سنة. أعيش في اسطنبول. أنا في الصف الثامن. من بين هواياتي السباحة وسماع الموسيقى. أكثر ما أحب: أكثر لون يعجبني هو الأزرق الداكن، أما أكثر حيوان يعجبني هو العصفور. أكثر شيء أكرهه هو البقاء في مكان مغلق. بصراحة إن حياتي هي مملة ومضجرة للغاية. لهذا السبب ليس لدي أي ذكرى مليئة بالمغامرة. أكثر مادة دراسية أحبها هي العلوم.


Arapça Kendini Tanıtma Yazısı Uzun Paragraf

Eğlenceli ve Meraklı Dünyam

Benim adım Begüm Ertaş. Yalova’da doğdum ve İstanbul’da yaşıyorum. İzmirliyim. Bu hayatta en çok kardeşimi seviyorum. İleride en çok olmak istediğim meslek İngilizce Öğretmenliği veya avukat olmaktır. Yapmaktan hoşlandığım şeyler ise; kitap okumak, müzik dinlemek, uzun yolculuklar yapmak ve yeni şeyler öğrenmektir. Hoşlanmadığım şeyler ise; karanlıkta durmak ve bilgisayarda zaman geçirmektir. Genellikle bilgisayarı ödev ve araştırma yapmak için kullanırım. Boş zamanlarımda çeviriden anlamlarını bilmediğim İngilizce kelimeleri öğrenirim ve bazı zamanlarda ise sözlükten bazı kelime gruplarını incelerim. Bununla beraber; Türkçe dersleri için; bir günlük tutarım. Bu günlüğe anlamlarını bilmediğim kelimelere yer veririm. Meslek konusunda zamanla fikirlerim değişir. Ben yine de İngilizce dili ve edebiyatı okumak isterim. En sevdiğim dersler İngilizce ve Sosyal dersleridir. Çoğu kez bu derslerle meslekleri bağdaştırmak istemişimdir. Sevmediğim ve hatta nefret ettiğim dersler de vardır. Bunlar sırası ile Fen ve Matematiktir. Hayatta en sevmediğim durum kararsız kalmaktır. Zaman zaman karar vermek durumunda kaldım ve her seferinde kararsız kaldım. Bu duruma sinirlenirim. Okul dışında dünya yansa umurumda olmaz. Her zaman dikkat etmişimdir ki; eğer 2 şey arasında kararsız kalırsak en yakın zamanda karar vermemiz gerekir. Eğer karar vermezsek ve zaman kaybedersek karar vermemiz gereken bu 2 şeyi kaybedebiliriz. Ayrıca; Başarıya giden yol için en önemli unsur azimli olmaktır. Kendimize inanırsak ve azimli olursak başaramayacağımız bir şey yoktur. Ben her zaman azimli olursam başarıya ulaşacağıma inanırım.

عالم المرح والفضول من حولي

اسمي بيكوم ايرتاش. ولدت في يالوفا و أعيش في اسطنبول. أصلي من إزمير. أكثر شخص أحبه في هذا الكون هو أخي. أكثر مهنة أريد أن أمارسها في المستقبل هي تعليم اللغة الإنكليزية أو أصبح محامية. الأمور التي أحب أن أزاولها هي: قراءة الكتب، سماع الموسيقى، السفر في رحلات طويلة وتعلُّم أشياء جديدة. أما الأشياء التي لا أحبها فهي: الوقوف في الظلمة وقضاء الوقت أمام الحاسوب. أستخدم الحاسوب بشكل عام في إنجاز الواجبات الدراسية والبحوث. في أوقات الفراغ أتعلم من الترجمة بعض الكلمات الإنكليزية التي أجهل معناها وفي أحيان أخرى أدقق في مجموعات من الكلمات قي القاموس. إلى جانب ذلك أكتب في دفتر اليومية ملاحظات لدروس اللغة التركية. أفسح المكان في دفتر اليومية للكلمات التي لا أعرف معانيها. بالنسبة للمهنة والعمل فإن أفكاري تتغير مع الزمن. لكنني أبدي رغبتي مجدداً في دراسة الغة الإنكليزية وآدابها. أكثر المواد الدراسية التي أحبها هي اللغة الإنكليزية والاجتماعيات. لقد رغبت على الدوام الربط بين هذه المواد والمهن التي سأزاولها. هناك مواد لا أحبها بل حتى أكرهها. وهي على الترتيب العلوم والرياضيات. أكثر حالة أكره الوقوع فيها هي الحيرة. اضطررت في بعض الأحيان إلى اتخاذ قرار ما وكنت دوما أقع في حيرة من أمري. أشعر بالغضب في مثل هذه الحالات. لا يهمني إن احترق العالم من حولي خارج المدرسة. لقد لفت انتباهي أمر ما على الدوام: إذا وقعنا في حيرة تجاه أمرين علينا اتخاذ القرار في أقرب وقت. إذا لم نتخذ القرار وخسرنا الوقت فسنخسر هذين الأمرين الذين كان من الواجب اتخاذ القرار فيهما. عدا ذلك: فإن أهم عنصر في طريق النجاح هو المثابرة. إذا وثقنا في أنفسنا وتحلينا بالمثابرة والعزم سننجح في عمل كل شيء. أن أؤمن أنني لو تحليت بالعزم والمثابرة طوال الوقت فسأصل إلى النجاح.


Arapça Kendini Tanıtma Yazısı Uzun Paragraf

Merhabalar ben Duru 29 Mart 2006 tarihinde doğdum.12 yaşındayım. Okyanus kolejinde okuyorum. Annemin adı Safiye babamın adı ise Serkan;dır. Annem veteriner, babam ticaret ile uğraşıyor. En çok ders çalışmayı, gitar ve öbür müzik aletlerini çalmayı severim. En çok sinir olduğum şey arkadaşlarımın bana çok ders çalışıyorsun demesi. bu benim sinirimi bozuyor. En sevdiğim renk yeşil. En sevdiğim hayvan köpek, baykuş ve kedi aslında hepsini seviyorum. En sevdiğim yemek aslında her şeyi yerim! Hayatımda bana başarılı olmayı ant içtiren annem ve aileme teşekkür ederek küçüklükten beri hayalim olan beyin cerrahlığını gerçekleştirmek için kendime şans diliyorum:)

مرحبا أنا دورو“. ولدت في تاريخ التاسع والعشرين(29) من آذار سنة 2006. عمري 12 سنة. أدرس في معهد أوقيانوس“. اسم أمي صفية وأبي اسمه سركان. أمي بيطرية وأبي يعمل في التجارة. أحب الدراسة كثيراً، والعزف على الغيتار والآلات الموسيقية الأخرى أيضاً. أكثر ما يثير غضبي هو عندما يقول لي أصدقائي بأنني أدرس كثيراً. هذا يثير أعصابي. أكثر لون أحبه هو اللون الاخضر. أكثر حيوان أحبه هو الكلب والبوم والقط، في الحقيقة إنني أحبها جميعاً. اكثر طعام احبه، في الحقيقة أحب كل الأطعمة! أتمنى لنفسي الحظ في تحقيق حلمي منذ الطفولة في أن أصبح جراحاً دماغياً وهكذا اكون قد شكرت أسرتي وأمي التي قطعت عليَّ العهدَ لأكون ناجحة🙂


Arapça Kendini Tanıtma Yazısı Uzun Paragraf

Ben Duygu 1997 yılında İzmir’de doğdum annemin adı Aylin, babamın adı ise Oğuz’dur. Annem holding müdürü, babam ise mühendistir. Peyami Safa İlköğretim Okulu’nda, liseyi Atatürk Lisesi’nde okudum. Şu an üniversitedeyim. Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum.

En çok sevdiğim yemekler pizza ve hamburgerdir. Hobilerim; bisiklet sürmek, yüzmek, ders çalışmak, alışveriş yapmak, buz pateni yapmak ve kayak yapmaktır. Fobilerim ise böcekler ve hırsızlardır Benim 2 tane kaplumbağam vardır. 1.si Yumurcak, 2.si Şirin’dir. 2side 3 aylık En çok sevdiğim hayvan köpektir. En sevdiğim şarkıcı Hadise’dir. Pop tarzı müzik dinlerim. En çok sevdiğim arkadaşım Alev ve Ayça’dır.

أنا دويغو“. ولدت في إزمير سنة 1997، أمي اسمها أيلين واسم أبي أوغوز. أمي مديرة في شركة، وأبي مهندس. درست الابتدائية في مدرسة بيامي صفا، والثانوية في مدرسة ثانوية أتاتورك. والآن أنا في المرحلة الجامعية. أحب كثيراً التقاط الصور، وقراءة الكتب وسماع الموسيقى. أكثر الأطعمة التي أحبها هي البيتزا والهمبورغر. هواياتي: قيادة الدراجة الهوائية، السباحة، الدراسة، التسوُّق، التزلُّج على الجليد وممارسة التزلج. أما الأمور التي تخيفني هي الحشرات واللصوص. لدي سلحفاتاتان اثنتان إحداهما شقية، إنهما ظريفتان وعمرهما 3 أشهر. أكثر حيوان أحبه هو الكلب. أكثر مطربة أحبها هي هاديسا“. استمع إلى موسيقى البوب. أكثر من أحب من بين صديقاتي هما آلفوآيجا


Merhaba ben Mehmet Taş. 26 yaşındayım. Gazeteciyim. Kısa zamanda birçok yerel gazetede çalıştım. Nişanlıyım. İngilizce ve Rusça biliyorum. İstanbul’da doğup, büyüdüm.

مرحبا أنا محمد تاش. عمري 26 سنة. أنا صحفي. عملت في العديد من الصحف المحلية في فترة قصيرة. أنا خاطب. أتكلم اللغة الإنكليزية والروسية. ولدت في اسطنبول وترعرعت فيها.


Arapça Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Selam. Adım Nurhan Toksöz. 26 yaşındayım. Tiyatro oyuncusuyum. Ege üniversitesi mezunuyum. Evliyim. Bir çocuğum var. Adı Emre. 4 yaşında. Piyano eğitimi alıyor. Ailemi çok seviyorum.

مرحبا. اسمي نورهان توكسوز. عمري 26 سنة. أنا ممثلة مسرحية. تخرجت من جامعة إيجة. أنا متزوجة. لدي طفل واحد اسمه أيمري. عمره 4 سنوات. يتعلم العزف على البيانو. أحب عائلتي جداً.


Merhaba adım Kenan Turan. 27 yaşındayım. İstanbul’da doğdum ve yaşıyorum. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. İngilizce, Fransızca ve Arapça biliyorum. Öğretmenlik yapıyorum. En sevdiğim ülke Kanada; ama En sevdiğim şehir Tel Aviv. Gitar çalışıyorum. Amatör olarak grubumla barlarda sahne alıyorum.

مرحبا اسمي كنعان طوران“. عمري 27 سنة. ولدت في اسطنبول وأعيش فيها. أنا خرّيج جامعة أنقرة قسم اللغة الإنكليزية وآدابها. أجيد اللغة الإنكليزية والفرنسية والألمانية. أمارس مهنة التدريس. أكثر دولة أحبها هي كندا: ولكن اكثر مدينة أحبها هي تل أبيب. أعزف على الغيتار. وأقدم أنا وفرقتي كهواة عروضنا الموسيقية في الحانات.


Arapça Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Merhaba Ilgaz Demir. 19 yaşındayım. Lisans öğrencisiyim. Ankaralıyım. En sevdiğim şey seyahat etmek. Şu ana kadar üç ülkeyi gezdim. İngiltere, Almanya ve Fransa’ya gittim. Hayalim dünyayı gezmek.

مرحبا أنا إلغاز ديمير. عمري 19 سنة. أنا طالبة باكالوريوس. من أنقرة. أحب السفر كثيراً. لقد زرت ثلاث دول حتى الآن. ذهبت إلى إنكلترا وألمانيا وفرنسا. حلمي هو التجول حول العالم.


Merhaba ben Kübra Peker. 12.06.1998 yılında İzmir’de doğdum. Hukuk Fakültesinde okumaktayım. En sevdiğim şehir İzmir. En sevdiğim tatil adası ise Rodos. Bir an önce okulumu bitirip hayalimdeki meslek olan avukatlığa adım atmak istiyorum.

مرحبا أنا كبرى بيكير. ولدت في إزمير بتاريخ 12\06\1998. أدرس في كلية الحقوق. أكثر مدينة أحبها هي إزمير. وأكثر جزيرة سياحية أحبها هي رودوس. أتمنى ان أنهي دراستي في أقرب وقت وأن أخطو أولى خطواتي على طريق ممارسة المهنة المفضلة لدي وهي المحاماة.


Merhaba ben Erman Yüksel. Türk dili ve edebiyatı bölümü öğrencisiyim. 20 yaşındayım. Aynı zamanda Çağrıda Osmanlıca eğitimi alıyorum. Futbol oynamayı seviyorum. En sevdiğim yazar Atilla İlhandır.

مرحبا أنا إيرمان يوكسل. طالب في قسم اللغة التركية وآدابها. عمري 20 سنة. في الوقت ذاته أتلقى تعليم اللغة العثمانية في الرسالة. أحب مزاولة لعبة كرة القدم. اكثر كاتب أحبه هو أتيلا أيلهان.


Selam ben Nilay Han 23 yaşındayım. Ekonomi mezunuyum. Yöneticiyim. İngilizce ve Almanca biliyorum. Çağrı Dil Okulunda da Almanca YDS dil eğitimi görmekteyim. Hobi olarak dans etmekteyim. En sevdiğim ülke Kanada.

مرحبا أنا نيلاي خان عمري 23 سنة. خريجة اقتصاد. أنا مديرة. أجيد اللغة الإنكليزية والألمانية. في الوقت ذاته اعمل مدرِّسة اللغة الألمانية في معد الرسالة للغات لمستوى اليديسيامتحان الكفاية اللغوية“. أمارس الرقص كهواية. أكثر دولة أحبها هي كندا.


Ben Yelda 22 yaşındayım. Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü öğrencisiyim. Tiyatro, benim her şeyim. Bunu dışında piyano çalıyorum. En sevdiğim renk mavi. İngilizce ve İtalyanca biliyorum ve şu anki hayalim Roma’ya gitmek.

أنا يلدا عمري 22 سنة. طلبة في قسم التمثيل بكلية الفنون الجميلة. المسرح هو كل شيء بالنسبة إلي. عدا ذلك أمارس العزف على البيانو. أكثر لون أحبه هو الأزرق. أجيد اللغة الإنكليزية والإيطالية وأحلم الآن في زيارة مدينة روما.


Arapça kendini tanıtma ve okunuşları, Arapça kendini tanıtma hobiler, Arapça kendini tanıtma fiziksel olarak, Arapça kendini tanıtma sesli, Arapça kendini tanıtma diyalog, Arapça kendini tanıtma uzun paragraf, Arapça kendini tanıtma ne demek, Arapça kendini tanıtma

Arapça Kendini Tanıtma Cümleleri

 • أنا [İsminiz] – Ben [İsminiz].
 • أنا من [Memleketiniz] – [Memleketiniz]lıyım.
 • أعيش في [Şehiriniz] – [Şehiriniz]’da yaşıyorum.
 • عمري [Yaşınız] سنة – Yaşım [Yaşınız].
 • أدرس في [Okulunuz] – [Okulunuz]’da okuyorum.
 • أنا طالب/طالبة – Ben öğrenciyim.
 • أعمل في [Mesleğiniz] – [Mesleğiniz] olarak çalışıyorum.
 • أحب القراءة والكتابة – Okumayı ve yazmayı severim.
 • أحب الرياضة – Spordan hoşlanırım.
 • أحب السفر واستكشاف أماكن جديدة – Seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi severim.
 • أحب التعرف على أصدقاء جدد – Yeni arkadaşlar edinmeyi severim.
 • لدي هوايات مثل [Hobi] – [Hobi] gibi hobilerim var.
 • أحب تذوق الأطعمة الجديدة – Yeni yiyecekleri denemeyi severim.
 • أحب الفنون – Sanatı severim.
 • لدي عائلة كبيرة/صغيرة – Büyük/küçük bir ailem var.
 • أنا متزوج/متزوجة – Evliyim.
 • أنا أعزب/عازبة – Bekarım.
 • أحب الاستماع إلى الموسيقى – Müzik dinlemeyi severim.
 • أحب الطبيعة والهواء الطلق – Doğayı ve açık havayı severim.
 • أتكلم [Dil] و [Dil] – [Ana diliniz] ve [İkinci diliniz] konuşabilirim.

Arapça Kendini Tanıtma Okunuşları

ArapçaTürkçe OkunuşuTürkçe Anlamı
أنا اسميAna ismîAdım
أنا منAna men-den
أنا فيAna fiİçinde, -de, -da
أنا أحبAna uhibbuSeviyorum
أنا أفهمAna afhamAnlıyorum
أنا ذاهبAna dhahibGidiyorum
أنا جائعAna ja’Açım
أنا عطشانAna ‘atshaanSusadım
أنا سعيدAna sa’idMutluyum
أنا حزينAna haziinÜzgünüm
أنا مريضAna mareedHastaım
أنا مستعدAna musta’iddHazırım
أنا في المدرسةAna fi al-madrasaOkuldayım
أنا في العملAna fi al-‘amalİşteyim
أنا في المنزلAna fi al-manzilEvdeyim

Arapça Kendini Tanıtma Soru Cevap

 1. س: مرحبًا! من هو [اسمك]؟ ج: مرحبًا! أنا [اسمي]. أنا من [مكان الأصل]. كيف يمكنني مساعدتك؟T: Merhaba! Sen kimsin? C: Merhaba! Ben [Adım]. Ben [Menşe Yeri]. Sana nasıl yardımcı olabilirim?
 2. س: ما هو تاريخ ميلادك؟ ج: تاريخ ميلادي هو [تاريخ الميلاد]. كيف بإمكاني التواصل معك؟T: Doğum tarihin nedir? C: Doğum tarihim [Doğum Tarihi]. Benimle nasıl iletişim kurabilirsin?
 3. س: ما هي هواياتك المفضلة؟ ج: أنا أحب [الهوايات]. كيف تقضي وقت فراغك؟T: En sevdiğin hobiler nelerdir? C: [Hobiler] seviyorum. Sen boş zamanını nasıl geçiriyorsun?
 4. س: ما هو عملك؟ ج: أعمل في مجال [المجال]. كيف يمكنني أن أساعدك في هذا الشأن؟T: Mesleğin nedir? C: [Meslek] alanında çalışıyorum. Bu konuda sana nasıl yardımcı olabilirim?
 5. س: من هم أفراد عائلتك؟ ج: عائلتي تتألف من [عدد] أفراد. هل لديك أخبار عائلية ترغب في مشاركتها؟T: Ailen kimlerden oluşuyor? C: Ailem [Sayı] kişiden oluşuyor. Ailemle ilgili paylaşmak istediğin bir şey var mı?
 6. س: ما هي أمنيتك في الحياة؟ ج: أمنيتي في الحياة هي [أمنيتك]. هل تشاركني نفس الرؤية؟T: Hayattaki dileğin nedir? C: Hayattaki dileğim [Dileğin]. Aynı vizyona sahip misin?
 7. س: ما هي مهاراتك الرئيسية؟ ج: أنا ماهر في [مهاراتك]. هل تبحث عن شخص يمتلك هذه المهارات؟T: Ana yeteneklerin nelerdir? C: [Yeteneklerin] konusunda yetenekliyim. Bu becerilere sahip birini mi arıyorsun?
 8. س: كيف وصلت إلى هنا؟ ج: وصلت إلى هنا عبر [طريقة الوصول]. هل لديك تجربة مشابهة؟T: Buraya nasıl geldin? C: Buraya [Ulaşım Yolu] ile geldim. Benzer bir deneyimin var mı?
 9. س: ما هو شعارك في الحياة؟ ج: شعاري في الحياة هو [شعارك]. هل لديك شعار خاص بك؟T: Hayattaki sloganın nedir? C: Hayattaki sloganım [Sloganın]. Senin özel bir sloganın var mı?
 10. س: ما هي الكتب أو الأفلام المفضلة لديك؟ ج: أحب [الكتب/الأفلام] مثل [عنوان]. هل لديك توصيات لي؟T: En sevdiğin kitaplar veya filmler nelerdir? C: [Kitaplar/Filmler] seviyorum, özellikle [Başlık]. Bana önerilerin var mı?

İlginizi çekebilir; Arapça Günlük Konuşma

Sıkça Sorulan Sorular

Kendini tanıtma yazısı nasıl başlar?

Selam verip adınız , mesleğiniz, öğrenim durumu ve çalıştığınız yeri tanıtarak başlayabilirsiniz.

Arapça kendinizi nasıl tanıtırsınız?

Marhaba! Ben [Adınız]. [Meslek veya eğitim durumu]. Arapça ve İngilizce konuşuyorum. İnsanlarla iletişim kurmayı ve farklı kültürleri keşfetmeyi seviyorum. Sizi tanımak için sabırsızlanıyorum

User Avatar

Çağrı Dil Kursu

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

Yorumlar

 1. Elvan

  Nisan 6, 2019

  Ben Elvan 11 yaşındayım.22/03/2009 tarihinde Fatih’de doğdum.En sevdiğim şeyler resim yapmak,oyun oynamak,ders yapmak veya ders vermek,televizyon izlemek ve müzik dinlemekte.En sevdiğim renkler mor ve fujyadır.29 ki koyum.Büyüyünce ressam olmak istiyorum,en büyük hayalim ise uzayı görmektir.

 2. Muhammed

  Ocak 16, 2021

  Ben Muhammed Ali 12 yaşındayım babam inşaatçı annem ev hanımı ingilizce biliyorum futbolcu olmak istiyorum çalışmayı severim ama yapmıyorum ödev yapmayı hiç sevmem

Düşüncelerini Paylaş

Hemen Ara