Fransızca Aylar

Şubat 29, 2024

Fransızca Aylar ; Fransızca geniş bir coğrafyada kullanılan bir lisandır. Avrupa’nın en köklü dillerinden birisi olan Fransızca, yaygın olarak Fransa’da kullanılmaktadır. Fransızca’ nın son yıllarda ülkemizde de rağbet gördüğünü söylemek yanlış olmaz. İnsanların Fransızca öğrenme istekleri her geçen gün biraz daha artmaktadır. Fransızca aylar konusu da Fransızca eğitiminin olmazsa olmazları arasındadır.

Fransızca Aylar en temel bilgilerden olup lisana ısınabilmeniz için Fransızca eğitiminde gayet önemli bir yer tutar. Fransızca Aylar kısaltmaları veya Fransızca aylar okunuşları Fransızca aylar konusu başlığı altında öğrenilir. Fransızca’nın öğrenilmesi kişinin azmine ve çalışmasına doğrudan bağlıdır. Fransızca lisanında da diğer lisanlarda olduğu bir çok öğrenilmesi gereken kural ve ezberlenmesi gereken kelimeler vardır. Bu süreç içerisinde motivasyonun kaybedilmesi lisan öğrenimini olumsuz olarak etkileyecektir.

Fransızca öğrenme aşamasında hevesinizi kıracak bir düzende eğitim almamalısınız. Örneğin bir anda en zor konulardan Fransızca öğrenmeye çalışırsanız büyük ihtimalle ilginiz her geçen gün biraz daha azalacaktır. Fakat profesyonel şekilde hazırlanmış bir plan dahilinde eğitiminizi gerçekleştirirseniz çok daha rahat edeceksinizdir.

Fransızca aylar konusu tam bu noktada daha önemli olmaktadır. Aylar şüphesiz her lisanda önemli bir yer tutmaktadır. Önemine göre öğrenilmesi oldukça basittir. Yeterli tekrarın ardından Fransızca ayların öğrenilmesi kaçınılmazdır. Fransızca ayların öğrenilmesi kişinin başarmışlık hissini tetikleyeceği için lisanı öğrenme isteğini arttıracaktır.

Fransızca Aylar
Fransızca Aylar 2

Fransızca Aylar Şarkısı

Fransızca aylar nasıl ezberlenir? Her insanın kendisine göre ezberleme teknikleri vardır. Kimisi yazarak ezberlemeyi kimisi dinleyerek ezberlemeyi kimisi de okuyarak ezberlemeyi tercih edebilir. Ezber yapmanın en kolay yollarından birisi olarak da, ezberlenmek istenilen dokümanın akılda kalacak imgeler ile birleştirilmesi yöntemi gösterilebilir. Fakat bazı insanlar ise ritim ile ezberleme yöntemini seçebilir.

Farklı dillerin, temel ezberlenmesi gereken konuları için kişilerin şarkı gibi ezberleme alışkanlığı olabilir. Fransızca aylar şarkısı gibi çalışmalar bu nedenden ötürü ortaya çıkmış olabilir. Bazı kişilerin Fransızca aylar şarkısı eşliğinde, Fransızca aylar konusunu daha rahat geçtiği bilinmektedir. Ritim ile ezber yapma konusunda iyiyseniz Fransızca aylar şarkısı size yardımcı olabilir.

Aşağıda Fransızca aylar şarkısını dinleyebilirsiniz. Fransızca aylar şarkısı sayesinde, Fransızca aylar ve okunuşları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle telaffuzlara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Fransızca lisanında telaffuzların ayrı bir önemi vardır. Şüphesiz her dilin telaffuzu önemlidir fakat bu durum Fransızca lisanında biraz daha fazla önemli olabilir.

Fransızca Ayların Okunuşu

Fransızca ayların ezberlenmesi kadar doğru şekilde telaffuz edilmesi oldukça önemlidir. Telaffuzun yanlış olması ezberlenen kelimelerin itibarını zedeleyecektir. Fransızca aylar konusunun tam olarak öğrenilebilmesi için ayların telaffuzları ile ezberlenmesi oldukça önemlidir. Aşağıda Fransızca ayların yazılışlarını ve okunuşlarını bulabilirsiniz. Özellikle yazılışları ve okunuşları farklı olan aylara özellikle dikkat etmeniz de fayda vardır. Fransızca ayların okunuşu ilk etapta biraz zor gelebilir fakat alıştıktan sonra ilerleyen zamanlarda bir problem yaşamazsınız.

Fransızca aylar listesi aşağıda görüldüğü gibidir.

 • 1. Ocak = Janvier = Jonviye
 • 2. Şubat = Février = FevRiye
 • 3. Mart = Mars = Mars
 • 4. Nisan = Avril = AvRil
 • 5. Mayis = Mai = Me
 • 6. Haziran = Juin = Juen
 • 7. Temmuz = Juillet = Juiye
 • 8. Ağustos = Août = Ut
 • 9. Eylül = Septembre = SeptobR
 • 10. Ekim = Octobre = OktobR
 • 11. Kasim = Novembre = NovobR
 • 12. Aralik = Décembre = DesobR

Fransızca takvim ayları yukarıda görüldüğü gibidir.

Fransızca aylar konusunun iyice öğrenilmesi için bol tekrar ve temiz bir ezber gerekir. Kendinize ait en iyi ezberleme yöntemini belirledikten sonra, bu konuyu daha rahat geçebileceğinizi unutmayınız. Fransızca lisanı bir çok konusu ile birlikte öğrenildiğinde tam olarak öğrenilmiş olur. Fransızca aylar konusu ise diğer konulara göre nispeten daha kolay bir konudur diyebiliriz.

Fransızca Aylar Yazılışı

Fransızca AylarTürkçe Yazılışı
janvierOcak
févrierŞubat
marsMart
avrilNisan
maiMayıs
juinHaziran
juilletTemmuz
aoûtAğustos
septembreEylül
octobreEkim
novembreKasım
décembreAralık

Sıkça Sorulan Sorular

FEV hangi ay Fransızca?

FEV, Fransızcada “février” kelimesinin kısaltmasıdır ve Türkçe’de “şubat” anlamına gelir.

Fransızcada Ay Ne Demek?

Fransızca ay” ifadesi, Fransızcada “mois” kelimesiyle ifade edilir.

Juin hangi ay Fransızca?

“Juin” kelimesi Fransızcada “Haziran” ayını ifade eder.

User Avatar

Çağrı Dil Kursu

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

Düşüncelerini Paylaş

Hemen Ara