Fransızca Nasıl Öğrenilir ?

Neredeyse birçok kişi aşıklar şehri olan, Paris’i gezip görmek ve orada inanılmaz keyifli anlar yaşamak ister. Bakıldığında filmlere, dizilere, kitaplara konu olmuş bu romantik şehir kadar dili de merak uyandırıcıdır. Farklı lisanı ve telaffuzu ile Fransızca, günümüz ilgi duyulan dilleri arasında yerini almayı başarmıştır. Bu durumda akıllara Fransızca nasıl öğrenilir ? Sorusunu getirmiştir. Gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki, artık bilgiye ulaşmak, pratik ve kolay haldedir. Bu nedenle de  Fransızca dilini öğrenirken zorluk çekmeden yedi ila sekiz aya B1 veya B2 kur seviyesine gelmeniz mümkün. Tabi bu kişinin öğrenme seviyesine göre farklılık gösterir. Tabi bu süreci hızlandırmak için de birkaç tüyo mevcut olmaktadır. Bu yazımızda da önemli birkaç öğrenme metodundan bahsettik ve sizler için derledik. 

İlginizi çekebilir: Almanca Öğrenmek Kolay Mı

Kolay Fransızca Öğrenme Teknikleri

  1. Motivasyon: İncelendiğinde Türkçenin dil bilgisi ile Fransızca dilinin dil bilgisi farklılık göstermektedir. Bu durum sizi korkutmasın lütfen; her dilin belli bir mantığı ve kural çizgisi vardır. Kendinizi bunu çözebileceğine inandırın ve başarabileceğinize inanın. Öğrenmek istediğiniz dili ve kültürünü sevin, eğer motivasyona böyle başlarsanız daha verimli sonuç alabilirsiniz. 
  2. Kendinize bir program oluşturun: Dil öğrenme belli bir disiplin ve program gerektirmektedir. Maalesef ki aklınıza buyruk hareket ettiğinizde pek verim alamayabilirsiniz. Kendinize objektif bakarak günlük bir program ile bir çalışma sitili oluşturun. Bu, seviyeniz arttıkça, ne kadar da ilerlediğinizi gösterecektir.
  3. Korkmadan ilerleyin: Yol kat ettikçe zorlandığınız anlar gelecektir ve bu durumlarda hata yapabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi Fransızca dilinin lehçesi ve telaffuzu diğer lisanlardan farklılık gösterebilir ve zorlanabilirsiniz. Bu nedenler ile hata yapmış olsanız bile endişelenip demoralize olmayın, hatadan ders çıkarıp ilerlemeye bakın. İnanın her zorluğu aştıkça güveniniz daha da artacaktır.
  4. Not alın: Yazarak öğrenmek eski ve zorlayıcı gelse de emin olun ki bilgilerin akılda kalması için çok daha etkilidir. Bu noktada tavsiye olarak, uzun uzun notlar almak yerine hatırlatıcı ve akılda kalıcı kelimeler üzerinden yada tablo, şablon gibi araçlardan yararlanarak not alın; Yaparken de renkli  kalemler kullanmanız bilgilerin,  görsel hafızanızda yer edinmesini sağlar ve öğrenmeyi de eğlenceli hale getirmiş olursunuz.
  5. Sesli çalışın: Sesli çalışarak, ses duyunuza da erişmiş olursunuz. Yalnızca görmek bir yere kadar etkili olacaktır. Pratik olması için sesinizi de kaydedebilirsiniz, Bu sayede bilgilerinizi de sınayabilir ve kendinizi dinlerken eksiklerinizi görmeniz daha kolay olacaktır. 

Fransızca Dil Kursları

Fransızca nasıl öğrenilir ? Sorusuna cevap olarak bireysel çalışmanın yanında profesyonel bir destek almanızda size yarar sağlayacaktır. Fransızca dilinizi ileriye taşımak ve anadil seviyesine çıkartmak için Çağrı Dil Okulları’nın eğitim metotlarından yararlanarak başarı sağlamanız mümkündür. Alanında uzman ekibi ve donanımlı kadrosu ile dil öğrenmek hem kolay hem de eğlenceli olacaktır. Eğer ki daha fazlasını isteyip dil bilginizi geliştirmek istiyorsanız için “0312 232 12 17” nolu çağrı numarasını arayabilirsiniz.

Fransızca Öğrenme Programı

Teknoloji çağında yaşarken elbette onun nimetlerinden de yararlanmak gerekir. Fransızca nasıl öğrenilir ? Diye düşünenler için çok iyi uygulamalar var olmaktadır. Bunları sıralarsak;

ATi Studios: Play Store’da çok tercih edilen uygulamalardan biri olan bu program, Fransızcayı günlük hayatta öğrenmenizi kolay hale getirmektedir. 

Babbel: Android için en uygun dil öğrenme programlarından biri olmaktadır. Babbel uygulaması ile Fransızca dilini 10-15 dakikalık derslerle öğrenme rahatlığı sunarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Yoğun bir gün içi programınız varsa bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Busuu:  En kapsamlı ve bilindik dil programlarında biridir. Birçok fonksiyonu ile Fransızca dilinizi ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacaktır. Verdiği dersler ile Fransızcanızı geliştirebilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: İngilizce Hayvan İsimleri

Yorum yapın

Call Now Button