İletişimBiz Sizi Arayalım
 

İngilizce ÖğrenmeX ile Başlayan İngilizce Kelimeler

https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/X-Harfi-ile-Baslayan-Ingilizce-Kelimeler.jpg

X ile Başlayan İngilizce Kelimeler içeriğimizle birlikteyiz. X harfi İngilizce alfabeye uygun olarak kullanılan bir sessizdir. Bu sessiz harf ile başlayan pek çok sayıda kelime bulmak mümkündür. Oldukça yoğun kullanılan bu sessiz harfin tüm sözcüklerini ezberlemek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle X harfi ile başlayan İngilizce kelimeler olarak, sık kullanılan ve sık telaffuz edilenleri, daha iyi İngilizce...

X ile Başlayan İngilizce Kelimeler içeriğimizle birlikteyiz. X harfi İngilizce alfabeye uygun olarak kullanılan bir sessizdir. Bu sessiz harf ile başlayan pek çok sayıda kelime bulmak mümkündür. Oldukça yoğun kullanılan bu sessiz harfin tüm sözcüklerini ezberlemek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle X harfi ile başlayan İngilizce kelimeler olarak, sık kullanılan ve sık telaffuz edilenleri, daha iyi İngilizce öğrenmek adına aşağıda bulabilirsiniz.

X ile başlayan ingilizce kelimeler

X harfiyle Başlayan Kelimeler olarak aşağıda hem X harfi ile başlayan sözcükleri hem de bu İngilizce sözcüklerin Türkçe karşılıklarını görebilirsiniz. Bir arada görebileceğiniz ve sık sık baktıkça akılda kalıcı hale gelecek olan bu birkaç kelime sizlere İngilizce konuşabilmek alanında yardımcı olacaktır.

 • X – bilinmeyene verilen anlamdır. Ancak 10 dolarlık banknotlara da X denir.
 • xanthippe – şirret kadın anlamında kullanılır.
 • xanthous – sarı ırk
 • xeno – yabancı
 • xenogamy – çapraz tozlaşma – Fen Bilgisi terimi

En Çok Kullanılan X ile başlayan kelimeler

En çok kullanılan X ile Başlayan İngilizce Kelimeler için sizler de bu alandan yararlanabilirsiniz. Size özel şekilde hazırlanmış olan bu içeriklerle birlikte son derece kapsamlı ve sistemli bir kelime dizini göreceksiniz. Bu kelimelerin ezberlenmesi günlük konuşma dilinde sık kullanılan ifadeler ile kendinizi anlatabilmenin yolunu açacaktır.

 • xenophobe – yabancı düşmanı
 • xenophobia – yabancılara karşı düşmanlık beslemek ve kendi milletinden olmayanı sevmemek
 • Xerox – fotokopi, kopya etme
 • xeroxing – fotokopi çekme eylemi
 • xmas – Noel ( yazılı olarak yaygın kullanım değildir. Ancak konuşma dilinde karşımıza çıkar.)

X Harfi ile Başlayan İngilizce Kelimelerin Anlamları

X harfi ile başlayan İngilizce kelimelerin anlamları bu kelimelerin kendisini ezberlemekte yardımcı olacaktır. Bir kelimenin anlamını bilirseniz, akılda kalması daha uygun olur. Kolay ve akıcı şekilde İngilizce konuşabilmek için biraz ezber yeteneği ve çok fazla öğrenmeye açık olmak gerekmektedir. Kelimelerin anlamını bilmek de sizlerin işini kolaylaştıracak bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • xylography- tahta kalıp kullanarak resim basma tekniği
 • xylophone – ksilofon ( bir müzik aleti )
 • xystus – kapalı spor salonu
 • xray – röntgen cihazı

X ile Başlayan İngilizce Kelimelerin Telaffuzları

X harfi ile başlayan İngilizce kelimelerin telaffuzları öğrenmek açısından incelendiği zaman öncelikle, kelimenin okunuşunu sizin bilmeniz ve bu kapsamda kelimeleri öğrenmeniz gerekir. Ardından İngilizce kelimeleri bu şekilde doğru biçimde öğrenebilirsiniz. Konuşurken yanlış telaffuz yapmamak adına kelimelerin okunuşunu bilmeli ve bu şekilde siz de telaffuz ederek doğru öğrenme sağlayabilirsiniz.

Bir kelimenin telaffuzunu öğrenebilmek için yapılacak olan en etkili çalışma ise bu kelimenin defalarca tekrarlanmasını sağlamak olmalıdır. Bu sayede sizler de X ile başlayan kelimeler ile alakalı olarak tam öğrenme yaşayabilmek için bu kelimeleri ezberlemeli ve ona uygun şekilde telaffuza dikkat ederek öğrenme yaşamlısınız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/logo-beyaz-renkli-web-02.png

Çağrı Yabancı Dil Okulu;  yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur.

İletişim
Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
Pazartesi-Pazar 09.00 - 21.30
ankara dershaneler
ceza avukatı
özel eğitim merkezi ankara
yeminli tercüme ankara