Z Harfi ile Başlayan İngilizce Kelimeler

Z Harfi ile Başlayan İngilizce Kelimeler ile sizler de bilmediğiniz sözcüklerin anlamını bu alanda öğrenebilirsiniz. Hem Türkçe hem de İngilizce alfabede son harf olan z harfi, bu sessiz ile başlayan sözcüklerin öğrenilmesi mümkündür. Z harfinin cümle içinde kullanılmasında aşağıda bulunan sözcükleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Türkçe anlamlar ile birlikte kolayca ezberlenebilecek olan kelimeler sizleri cümle içerisinde özne, sıfat veya edat olarak hangi kelimenin gelmesi gerektiği kararsızlığından vazgeçirecektir. Belirli sık kullanılan kelimelerin ezberlenmesinin öğrenme üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Bu nedenle sizler de belirli sık kullanılan kelimelerin ezberlenmesi ile İngilizce’ yi daha iyi konuşabilir ve daha pratik, seri olarak İngilizce düşünebilirsiniz.

Z Harfi ile Başlayan Önemli İngilizce Sözcükler

Z Harfi ile Başlayan Önemli İngilizce Sözcükler denildiği zaman ala sık kullanılan ve popülerliği olan sözcükler gelmektedir. Özellikle kalıplarda da bu sözcükleri bulabilirsiniz. Yerine başka bir kelime konulamaz kelimeler vardır. Önemli kelimeler olması da bu nedenledir. İlgili konuya ilişkin kelimeleri ve Türkçe karşılıklarını aşağıda en belirgin şekli ile bulabilirsiniz.

Zag – dönemeç

Zany – budala, maskara

Zap – gebertmek, öldürmek

Zarathustra – zerdüşt

Zeal – azim, gayret, heves, istek

Zealot – bağnaz kimse, fanatik, mutaassıp

Zealotry – bağnazlık, tutuculuk

Zealous – ateşli, azimli, bağnaz, gayretli, hevesli, heyecanlı

Zebra – zebra

En Çok Kullanılan Z Harfi ile Başlayan İngilizce Kelimeler

En Çok Kullanılan Z Harfi ile Başlayan İngilizce Kelimeler için sizler de yazımızdan yararlanabilirsiniz. Bu sayede sizin için seçilmiş birçok önemli İngilizce kelimenin kullanım popülerliğini de görmüş olursunuz.

Zed – z harfi

Zee – z harfi

Zenana – harem dairesi

Zeppelin – zeplin

Zero –  hiçlik, sıfır

Zigzag – zikzak

zigzagging – zikzak çizmek

Z Harfi ile Başlayan İngilizce Kelimelerin Anlamları

Z Harfi ile Başlayan İngilizce Kelimelerin Anlamları için sizler de aşağıda yer alan sözcükleri ve bu sözcülerin karşılarında yazan anlamlarına bakabilirsiniz. Bu sözcükler unutulmaya yüz tutmuş kelimelerden ibaret değildir. Günlük İngilizce konuşmasında sık kullanılan kelimelerin derlenerek oluşturulmuş halidir.

zink – çinko

zinnia – zinya çiçeği

zionism – siyonizm

zip – çaba

zipper – fermuar

zippy – canlı, enerjik

zircon – zirkon

zombi- zombi

Zone – bölge, bölgelere ayırmak

Zoned – bölgelere ayırmak

Zoning – bölgelere ayırmak, çevirmek, kuşatmak

Zonked – bitkin

zoo – hayvanat bahçesi

Z ile Başlayan İngilizce Kelimelerin Telaffuzları

Z ile Başlayan İngilizce Kelimelerin Telaffuzları ile birlikte sizler de kelimenin okunuşuna bu alanda dikkat edebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için önce sık kullanılan kelimeleri gözden geçirmelisiniz. Ardından bu kelimeleri ezberlemeli ve anlamlarını öğrenmelisiniz. Kelime ezberi yaparken ya da cümle içerisine koyup konuşmayı öğrenmeye çalışırken, telaffuzuna dikkat etmek yanlış öğrenmenin önüne geçecek olan bir adımdır. Z ile başlayan ve sık kullanılan, gündemde olan bu kelimeler ile birlikte sizler de bu alandaki kelimeleri görebilir ve doğru telaffuzu ile birlikte öğrenebilirsiniz.

 

Yorum yapın

Call Now Button