Almanca Tanışma Diyalogları

Almanca öğrenilmesi en çok tercih edilen diller arasında ilk 5’te yerini alıyor. Öğrenmesi ve telaffuzu çok zevkli olan bu dili öğrenmek aslında zor değildir. Özellikle ingilizce bilenlerin çok daha kolay öğrenebileceği bu dil, ingilizcedeki birçok kelime ile benzerliği sayesinde akılda kalmaya uygundur. Almanca öğrenmek isteyenler ve hiç bilgisi olmayanlar başlangıç seviyesinden eğitimlerine başlarken, ilk öğrendikleri konular selamlaşma ile başlayarak, günlük konuşma dili, Almanca tanışma diyalogları , teşekkür etme, saatler vb. olarak düzey arttıkça artmaktadır.

Almanca Tanışma Diyalogları ve Okunuşları

Almanca tanışma diyalogları ve okunuşları en çok merak edilen ve aratılan konular arasında olup, bazı temel bilgileri öğrenmeyi gerektirir. Belli başlı bazı tanışma kalıplarını öğrendiğinizde, Almanca’da karşılıklı tanışma diyalogları ile kolayca başa çıkabileceksiniz. Bir kaç örnek ile Almanca yeni tanışma diyalogları ve okunuşları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. 

Türkçe Almanca

Okunuş

Günaydın Guten Morgen Guten morgen
Tünaydın  Guten Abend Guten abent
İyi günler Guten tag Guten tak
İyi akşamlar Guten abend Guten abent
İyi geceler Gute nacht Gute naht
Teşekkür ederim Danke sehr Dankı zeğr
Bir şey değil Nicht zu danken Niht zu danken
Nasılsınız Wie geht es ıhnen Vi geyts iğnen
Teşekkürler, iyiyim Danke gut Dankı guğt
Evet Ja Ya
Hayır Nein Nayn
Hoşgeldiniz Willkommen Vilkomın
Güle güle Tschüss Çüs
Anlıyorum Ich verstehe Ih verşteye
Affedersiniz. Entschuldigung Entşuldigang

 

Almanca Tanışma Diyalogları 9 sınıf

Öğrencilerin genelde Almanca ile tanıştığı sınıf 9. sınıftır. Liseye geçen öğrenciler Almanca ile karşılaştığında zorluk çekebiliyorlar. Bazı okullar Almanca dil eğitimi verirken bazı okullar sadece ingilizce eğitimi vermektedir. Sizin okulunuz Almanca eğitimi vermiyorsa, kendi çabanızla veya Çağrı Dil Almanca Kursu sayesinde Almanca öğrenmeye başlayabilirsiniz. Almanca tanışma diyalogları 9. sınıf eksikliğinizi giderebileceğiniz kurslar sayesinde Almanca eğitim alan okullardan geride kalmayacaksınız. Peki okullardaki eğitimle günlük konuşma düzeyinde Almanca ne kadar sürede öğretilir? Almanca tanışma diyalogları liselerde 9. sınıflarda öğretilmeye başlanır. Tanışma diyalogları, Almanya’ya gittiğiniz bir zaman diliminde işinize en çok yarayacak olan kalıplardan biridir. Almanca karşılıklı konuşma diyaloglarını öğrenmeyi ihmal etmeyiniz.

Almanca Neden Önemli ?

Almanca dünya çapında ortalama 125 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Almaadece Almanya’da değil, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre, İtalya-Güney Tirol Bölgesi, Belçika-Doğu Kantonlar, Polonya ve Romanya’nın bazı bölgeleri ve Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinde de konuşulmaktadır. Aksan farkı olan bu bölgelere giderseniz Almanca’yı sık sık duyabilirsiniz. Almanya’nın kendi içinde de bölgelere göre aksanlarda farklılık gösteren Almanca, genel, asıl herkes tarafından konuşulan Almanca öğrenildiğinde herkes tarafından anlaşılan bir dil olacaktır. Dil kursu tarafından öğreneceğiniz Almanca tanışma diyalogları sayesinde saydığımız ülkelerde rahatlıkla anlaşılır bir diyalog kurabileceksiniz. 

 

Almanca ne kadar zamanda öğrenilir ?

Almanca öğrenmek için önce seviye tespit sınavına girmelisiniz. Hiçbir bilgiye sahip olmadığınız takdirde başlayacağınız ilk kurs, başlangıç seviyesi olan A1 seviyesidir. Seviyeniz yükseldikçe A2, B1,B2,C1 ve son düzey olarak C2’ye ulaşacaksınız. 1 kur yaklaşık 9-10 hafta sürer. Yani en üst seviyeye gelmek istiyorsanız yaklaşık 50 haftalık bir kurs almanız gerekmektedir. Fakat kursun ders programına göre, eğer yoğun bir şekilde ayarlanırsa, 3-4 haftada 1 kuru tamamlamakta olağandır. Bunun için Almanca kurs veren siteler ile irtibata geçip, kurs saatleri, ders yoğunlukları, ders programları hakkında bilgi alınız. Sadece tek bir kur ile öğreneceğiniz Almanca tanışma diyalogları , hayatınıza katkısını ilerleyen zamanlarda gösterecek, daha fazlasını öğrenmek için hevesleneceksiniz. Doğru bir kurs seçimi ile Almanca öğrenmeyi en kolay, en zevkli hale getirin.

İlginizi çekebilir: As Long As Kullanımı

 

Yorum yapın

Call Now Button