İletişimBiz Sizi Arayalım
 

İngilizce ÖğrenmeEn Kolay Öğrenilen Diller

Şubat 17, 2021by Çağrı Dil Okulu0
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/En-Kolay-Ogrenilen-Diller-1.jpg

Bazı insanlar başka dilleri öğrenmeye çok heveslidirler. Ama hangi dilden başlayacaklarını, ya da hangi dili öğrenmeye daha yatkın olduklarını bilemeyebilirler. Bu yazıda sizin için en kolay öğrenilen diller sıralaması yapacağız. Eğer başka bir dil öğrenmek için zorunluluğunuz yoksa tabi ki ilk olarak öğrenmeniz gereken yabancı dil İngilizce olacaktır. İngilizce tüm dünyada geçerliliği olan öğrenilmesi en kolay...

Bazı insanlar başka dilleri öğrenmeye çok heveslidirler. Ama hangi dilden başlayacaklarını, ya da hangi dili öğrenmeye daha yatkın olduklarını bilemeyebilirler. Bu yazıda sizin için en kolay öğrenilen diller sıralaması yapacağız. Eğer başka bir dil öğrenmek için zorunluluğunuz yoksa tabi ki ilk olarak öğrenmeniz gereken yabancı dil İngilizce olacaktır. İngilizce tüm dünyada geçerliliği olan öğrenilmesi en kolay dildir ve İngilizce öğrendikten sonra diğer bazı dillerin daha kolay öğrenileceğini göreceksiniz. Çünkü İngilizce ile grammer yapıları benzeyen bazı diller vardır, genellikle İngilizce öğrendikten sonra yapmanız gereken tek şey, diğer öğrenmek istediğiniz dili belirlemek, o dilin kelimelerini ezberlemek ve grammer yapısında yerine koymaktır.

En Kolay Öğrenilen Diller Sıralaması

En kolay öğrenilen diller sıralaması İngilizce, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Fransızca ve Almanca şeklinde olacaktır. İngilizceyi dünyada yaklaşık 427.000.000 kişi konuşmaktadır. İngilizceden sonra öğrenmesi en kolay dil olarak İspanyolcayı örnek verebiliriz. İspanyolca harflerinin Türk harflerine benzerliği ile öğrenilmesi çokta zor olmayan bir Latin dilidir, aynı zamanda İspanyolca öğrenen insanların bir başka avantajı ise Portekizceyi çok kolay öğrenebilecek olmalarıdır. Portekizce ve İspanyolca birbirine çok benzeyen iki Latin dildir ve birbirlerinin konuştuklarını anlayabilirler.

İtalyanca ise duyanları hayran bırakan ritimli bir dildir. İtalyanca konuşan bir insanı sadece oturup dinlemek istersiniz. Başta ilginç gelecek olan bu dil, öğrendikçe zevkli hale gelecektir. Fransızca ise bu diğer dillerden biraz daha öğrenmesi zor olan bir dildir. feminen ve maskülen ayrımları ile bu dili öğrenmek size biraz daha zor görünebilir. Fransızca aşk dili olarak bilinir. Almanca ise bu diller arasında öğrenmesi en zor dil olabilir. Almanca hem telaffuz olarak hem de kelimelerin uzun ve karmaşık oluşundan dolayı insanlara zor gelebilir. Fakat Almanca’da birçok kelime İngilizce kelimelere benzemektedir. Bir Alman konuşurken sanki arada bazı İngilizce kelimeler duymuş gibi hissedebilirsiniz. En kolay öğrenilen diller örnekleri ile sizleri buluşturduk. Peki hangi dili dünyada kaç kişi konuşuyor?

  • Çince: 1.300.000.000 kişi ile dünyada en çok kişi tarafından konuşulan dildir.
  • İngilizce: 427.000.000
  • İspanyolca: 266.000.000
  • Hintçe: 260.000.000
  • Türkçe: 220.000.000
  • Arapça: 181.000.000
  • Portekizce:165.000.000
  • Bengalce: 162.000.000

Türkler İçin En Kolay Öğrenilen Diller

Türkler için öğrenilmesi en kolay diller Ural-Altay dil ailesi üyeleridir. Türkçe eklemeli bir dildir. Bu sebeple eklemeli diğer dilleri öğrenmek Türkler için daha kolay olacaktır Türkler için en kolay öğrenilen diller başta Moğolca, Mançu-Tunguzca, Korece ve Japonca’dır. Bu diller de Ural-Altay ailesinden gelmektedir. Türkler için en kolay öğrenilen diller aynı zamanda insanın kendi yeteneğine, hevesine göre de değişecektir. Zor bir dil yoktur. Düzenli bir çalışma ve günlük pratiklerle istediğiniz her dili kolayca öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İngilizce Deyimler ve Atasözleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/logo-beyaz-renkli-web-02.png

Çağrı Yabancı Dil Okulu;  yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur.

İletişim
Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
Pazartesi-Pazar 09.00 - 21.30
özel tasarım cerrahi bone asgari ücret ankara dershaneler