İngilizce Kendini Tanıtma Yazısı

İngilizce kendini tanıtma veya ingilizce otobiyografi .Kendini tanıtmak hayatın her alanında önemlidir. İster Türkçe , ister almanca ister ingilizce. Bu yazımızda ingilizce kendini tanıtma konusunda yardımcı olması için bazı örnekler paylaştık. Ödevlerinizde kullanabilirsiniz. Bu yazdığımız ingilizce kendini tanıtma cümleleri ile sık sık tekrar yaparsanız öğrenmeniz daha hızlı olacaktır. Aşağıda 6 adet ingilizce kendini tanıtma metni yer almaktadır. Kendini tanıtma yazısı ödev ingilizce ödevlerinde kullanabileceğiniz yazılardır.

Çağrı Dil İngilizce kursları ile ilgili bilgi almak için Ankara İngilizce Kursu sayfamıza bakabilirsiniz.

İngilizce Yaz Kampı

Kendini tanıtma ingilizce olsun Türkçe olsun birileriyle ilk tanıştığınızda en önemli hususlardan biridir. Yeni bir sınıfa başlamış ve kendinizi tanıtmak zorunda olabilirsiniz, yeni bir okula başlamış olabilirsiniz veya yeni bir işe başlamış olabilirsiniz. Bir şekilde ingilizce kendini tanıtma ihtiyacınız olabilir. Okulda ödeviniz olabilir ve ingilizce kendini tanıtma uzun paragraf halinde ödev hazırlamanız gerekebilir. İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları içeriğimiz ile bu problemleriniz çözülecek.

İngilizce kendini tanıtma lise ödevi de olabilir. Uzun lafın kısası herhangi bir sebepten dolayı ingilizce kendini tanıtma örnekleri arayışında olabilirsiniz. Çağrı Yabancı Dil ve İngilizce Kursu olarak sizlere birden fazla ingilizce kendini tanıtma metni hazırladık. Bu metinleri pdf ve word dosyaları halinde de yazı içerisine ekledik ki kendini tanıtma yazısı ödev ingilizce olarak indirip kullanabilesiniz.

Ayrıca sadece  ingilizce kendini tanıtma uzun paragraf lise düzeyinde kalmayıp ingilizce kendini tanıtma örnekleri üniversite düzeyinde de yer almaktadır. İngilizce kendini tanıtma uzun cümleler ve kısa cümleler ile harmanlanmış olup sizlerin kullanımına sunulmuştur.

İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları

Aşağıda bir çok ingilizce kendini tanıtma yazıları ile birlikte ingilizce aile tanıtma sunumları da yer almakta olup ingilizce aile tanıtma arayışınız için ideal yazılardır. Aşağıdaki yeşil kutucuklar içerisinde olan yazılar ingilizce kendimizi tanıtma yazılarıdır, üstteki türkçe metnin ingilizce versiyonudur. Bazıları bireysel olup bazıları ingilizce aileni tanıtma yazıları olarak da kullanılabilir.

Benim adım Hande. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle İzmirde yaşıyorum. Annemin ismi Zeynep, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Deniz. arkadaş canlısıdır. Şehrin merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyükannemin ismi Şükriye. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok tatlı ve komik. Fen lisesinde okuyorum. Matematik okuyarak başarılı bir bilim insanı olmak istiyorum. Yürümeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen de ailem ve arkadaşlarımla beraber sinemaya da giderim.

My name is Hande. I am 17 years old. My big family: I live in İzmir with my mom, my sister and my grandma. My mom’s name is Zeynep and she is a housewife. My sister’s name is Deniz and she is very friendly. She works at the big hospital in the city centre. My grandma’s name is Şükriye. She is 75 years old. I love her because she is cute and funny. I study at science high school. I desire to become a successful scientist by studying mathematics. I like walking and reading. Sometimes, I go to cinema with my family and my friends.

Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Kartalda doğdum. 24 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ilgaz ve Simge.

My name is Merve. I am from Istanbul and I live there. I was born in Kartal. I am 24 years old. I study at university for getting my master’s degree. I studied international relations. I like reading and listening to music. Also, swimming… I live with my mom and dad. My best friends are Ilgaz and Simge.

Benim adım Elif Soyadım Fidan. Ben 23 nisanda doğdum. 17 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum. Uzun boyluyum, basket oynuyorum. mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim. Ailemi tanıtayım: kardeşimin adı Kevser. O kısa boylu, hafif tombik, (tombul). Sarı kıvırcık saçlara sahip ve ela gözleri var. Annemin adı Ebru. Esmer ve uzun boylu. Kendisini çok severim. Sırdaşımdır. Babamın adı Ali Rıza. O orta boylu , zayıf , gri düz saçlara ve ela gözlere sahip, memur.

My name is Elif, my surname is Fidan. I was born on 23 rd of April. I am 17 years old. I study at science high school. I am tall and I play basketball. I have blue eyes. I am thin. Let me introduce my family: My sister’s name is Kevser. She is short and a bit fat. She has curly hair and hazel coloured eyes. My mom’s name is Ebru. She is tan and tall. I love her very much. She is my confidant. My dad’s name is Ali Rıza. He is medium-sized and has grey straight hair and hazel coloured eyes. He is public servant.

Selam ben Altan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Sally ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno müziği sevmesi olmalı. Peki sen?

Hello! I am Altan. I recently graduated in philosophy, they were 4 difficult years but it was worth it! We knew each other with Sally at the debate group’s party last year and we got along really well. The reason should be that we both like techno music. And you?

Merhaba dört kişiden oluşan bir çekirdek ailenin ilk kızıyım. Adım Eylül 13 yasındayım. İstanbul’da yaşıyorum..8.sınıfa gidiyorum. Yüzmek ve müzik dinlemek hobilerim arasındadır. En sevdiklerim: en beğendiğim renk lacivert, en çok sevdiğim hayvan ise kustur. Bu hayatta en nefret ettiğim şey kapalı alanda kalmaktır. Açıkçası çok saçma ve sıkıcı bir hayatim var. Bu yüzden macera dolu bir anim yok. En sevdiğim ders ise fen bilimleri.

Hi! I am the first daughter of a family of four. My name is Eylül and I am 13 years old. I live in Istanbul. I study at 8 th grade. Some of my hobbies are swimming and listening to music. My favourites: my favourite colour is dark blue and my favourite animal is bird. The thing which I hate the most in this life is resting in a closed area. Strictly speaking, I have an absurd and annoying life. For this reason, I do not have any moment full of adventure. My favourite lesson is science.

(Merhaba. Benim ismim Ali. Ben 11 yaşındayım. Öğrenciyim. İstanbulluyum. Kitap okumayı seviyorum.)

 Hello. My name is Ali. I am (I’m) 11 years old. I am a student. I am from İstanbul. I like reading books.

(Benim adım Ayşe. İstanbul’ luyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Üsküdar’ da doğdum. 9 yaşındayım. İlkokula gidiyorum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi sevmiyorum. Okuldan sonra ödevimi yapıyorum. Anne babamla televizyon izliyorum. En iyi arkadaşlarım Deniz ve Aslı.)

My name is Ayşe. I’m from İstanbul and I live in İstanbul. I was born in Üsküdar. I’m 9 years old. I go to elementary school. I like reading books and listening music. I don’t like swimming. After school I do my homework. I watch television with my parents. My best friends are Deniz and Aslı.

(Benim adım Zeynep. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle Şirince’ de yaşıyorum. Annemin ismi Fatma, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Nehir. O iyi görünümlü ve arkadaş canlısıdır. Köyün merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyük annemin ismi Senem. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok hoş ve eğlenceli. Matematik sınıfında okuyorum. Matematik öğretmeni olmak istiyorum. Televizyon izlemeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen en yakın arkadaşlarım Ayşe ve Hülya ile sinemaya giderim.)

My name is Zeynep. I’m seventeen years old. I live in a small village called Şirince with my extended family: my mother, my daughter and my grand-mother. My mother’s name is Fatma. She is 45 years old. She is a housewife. My sister’s name is Nehir. She is good looking and friendly. She works as a nurse in the big hospital in the centre of the village. My grand-mother name is Senem. She is 75 years old. I love her because she is very nice and funny. I’m studying in math class. I would like to be math teacher. I like to watch TV and reading a book. Sometimes I go to cinema with my best friends Ayşe and Hülya.

(Benim adım Ayşe, soyadım Yılmaz . 28 yaşındayım. 1985 te İstanbul’da doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Üniversitede öğrenciyim. Gözlerim kahverengidir ve saçlarım siyah. Uzunum. Babam doktor ve annem ev hanımıdır. Bir kız kardeşim ve erkek kardeşim var. Boş zamanlarımda müzik dinlemekten hoşlanırım. Sebze ve balık yemeyi severim.)

My name is Ayşe and my surname is Yılmaz. I am 28 years old. I was born in 1985 in Istanbul. I live in Istanbul. I am a student at the university. I have brown eyes and black hair. I am tall. My father is a doctor and my mother is a housewife. I have a brother and a sister. In my free time I like listening to music. I like eating vegetables and fish.

(Benim adım Jessie, arkadaşlarım bana Jess der. Londra yakınlarında ki küçük bir köyde yaşıyorum. Hemşireyim ve işimi çok seviyorum. Bir köpeğim var. Onun ismi Bulut. Bulut et, özel köpek maması ve ekmek yer. O iyi bir arkadaştır ve her zaman beni korur. Evde her zaman beni bekler. Bulut çok arkadaş canlısıdır ancak tanımadığı insanları ısırır.)

My name is Jessie, but I’m called ‘Jess’ by my friends. I live in a small village near London. I’m a nurse and I like my job very much. I have got one dog. His name is Bulut, Bulut eat meat, special dog food and bread. He is a good friend and he always protects me. He always wait for me in house . Bulut very friendly but he barks at people he doesn’t know.

(Merhaba, Ben Oğuz. Kütahya’da doğdum. Üniversiteden sonra İstanbul’da yaşamaya başladım. İstanbul’da büyük bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. İşimiz araştırma, tasarım, uygulama ve test yazılımını içeriyor. Şirkette iyi arkadaşlarım var, birlikte iyi vakit geçiriyoruz.)

Hello, I am Oğuz. I was born in Kütahya. After university, I started to live in İstanbul. I’m software developer in a big company in İstanbul. Our work includes researching, designing, implementing, and testing software. I have good co-workers in my company, we have a funny times together.

İngilizce olarak kendini tanıtma yazılarımızın burada sonuna gelmiş bulunmaktayız. Buraya tıklayarak İngilizce aile tanıtma yazılarına ulaşabilirsiniz. Linkteki yazımızda ingilizce aile tanıtma örnekleri uzun olarak verilmiştir. İngilizce kendini tanıtma ödevi uzun bir şekilde açıklamış olduk. İngilizce kendini tanıtma yazısı için ingilizce otobiyografi de diyebiliriz.

 

 

“İngilizce Kendini Tanıtma Yazısı” üzerine 11 yorum

  1. Benim isimim yusuf istanbulda doğdum siirtliyim 16 yaşındayım 2003 te doğdum topkapı okullarında okuyorum büyüyünce olmak istediğim meslek tarih öğretmenliği sevdiğim şeyler telefonla zaman geçirmek ve kitap okumak

    Yanıtla
  2. Merhaba ben rabia 11 yasindayim annemin adi nuray babamin adi ilhan 6 kisiden olusan bir aileyiz ablamin adi zehra abimin adi ahmet diger abim ise ibrahim hobilerim yuzmek bisiklet surmek muzik dinlemek fotograf cekmek sevdigim hayvanlar kedi kopek kus aslan yilan hepsini sevmedigim seyler kapali alanda durmak. Benimle dalga gecmeleri

    Yanıtla

Yorum yapın

Call Now Button