Korece Kendini Tanıtma Yazısı

Şubat 20, 2024

Kendini tanıtmak hayatın her alanında önemlidir. İster Türkçe , ister korece ister ingilizce kendini tanıtma. Bu yazımızda Korece kendini tanıtma konusunda yardımcı olması için bazı örnekler paylaştık. Ödevlerinizde kullanabilirsiniz. Bu yazdığımız Korece kendini tanıtma cümleleri ile sık sık tekrar yaparsanız öğrenmeniz daha hızlı olacaktır. Aşağıda 15 adet Korece kendini tanıtma metni yer almaktadır. Korece kendini tanıtma yazısı ödev korece ödevlerinde kullanabileceğiniz yazılardır.

Çağrı Yabancı Dil Kursu olarak her yaştan siz öğrencilerimize Korece kursları vermekteyiz. Korece kursu sayfamızdan kurs detaylarına ulaşabilir, iletişim sayfamızdan bizleri arayabilirsiniz.

korece kendini tanıtma yazısı
korece kendini tanıtma yazısı

Korece Kendini Tanıtma Yazıları Kısa ve Uzun Paragraflar

Benim adım Hande. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle İzmirde yaşıyorum. Annemin ismi Zeynep, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Deniz. arkadaş canlısıdır. Şehrin merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyükannemin ismi Şükriye. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok tatlı ve komik. Fen lisesinde okuyorum. Matematik okuyarak başarılı bir bilim insanı olmak istiyorum. Yürümeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen de ailem ve arkadaşlarımla beraber sinemaya da giderim.

제 이름은 Hande 입니다. 저의 대가족 인 저의 어머니, 여동생 및 할머니와 이즈미르에서
살고 있습니다. 제 어머니 이름은 제이넵(Zeynep) 이고 주부 입니다. 여동생 이름은
(데니즈)Deniz 입니다. 너무 친철합니다. 시내에 대병원에서 간호사로 근무합니다. 우리
할머니의 이름은 쉬크리예(Şükriye)입니다. 너무 귀업고 재미 있기 때문에 사랑합니다.
과학고등학교를 다니고 있습니다. 수학을 전공하고 성공한 과학자가 되고 싶습니다. 저는
걷는 것과 책 읽기를 좋아합니다. 가끔 가족이나 친구들과 함께 영화 보러 갑니다.


Korece Kendini Tanıtma Yazısı Kısa Paragraf

Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Kartalda doğdum. 24 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ilgaz ve Simge.

제 이름은 메르베(Merve) 입니다. 제 고향은 이스탄불 이고 이스탄불에서 살고 있습니다.
이스탄불 시 카르탈(Kartal)구 에서 태어났습니다. 24살 입니다. 대학교에서 석서 하고
있습니다. 국제관계학과 전공 했습니다. 책 읽기와 음악 듣기나 수영 하기를 좋아합니다.
부모님꽈 함께 살고 있습니다. 저의 가장 친한 친구들은 을가즈(Ilgaz )와 심게(Simge)
입니다.


Korece Kendini Tanıtma Yazısı Fiziksel

Benim adım Elif Soyadım Fidan. Ben 23 nisanda doğdum. 17 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum. Uzun boyluyum, basket oynuyorum. mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim. Ailemi tanıtayım: kardeşimin adı Kevser. O kısa boylu, hafif tombik, (tombul). Sarı kıvırcık saçlara sahip ve ela gözleri var. Annemin adı Ebru. Esmer ve uzun boylu. Kendisini çok severim. Sırdaşımdır. Babamın adı Ali Rıza. O orta boylu , zayıf , gri düz saçlara ve ela gözlere sahip, memur.

제 성명은 엘리프 피단(Elif Fidan)입니다. 저는 4 월 23 일에 태어났습니다.
과학고등학교에 다니고 있습니다. 저의 키가 크고 농구도 칩니다. 제 눈색이 푸른색
입니다. 제 몸체는 날씬 합니다. 제 가족을 내 가족을 소개하겠습니다: 제 동생 이름은
케브세르(Kevser) 입니다. 그는 키가 작고 좀 뚱뚱(통통)합니다. 금발의 곱슬 머리와
담갈색의 눈이 있습니다. 제 어머니 이름은 에브루(Ebru) 이고 키가 큽니다. 어머니를 너무
사랑합니다. 어머니가 저의 비밀을 지키는 절친한 친구 입니다. 우리 아버지 이름은 알리
리자(Ali Rıza) 입니다. 키가 중간 크고 날씬 하고 약간 회색 머리 이고 담갈색의 눈 이고
직업은 공무원 입니다.


Selam ben Altan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Sally ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno müziği sevmesi olmalı. Peki sen? )

안녕하세요. 저는 알탄(Altan) 입니다. 제가 철학과를 이제 졸업했습니다. 여럽게 지나간 4
년 이지만 가치가 있었습니다! 샐리(Sally)와 작년 토론 파티에서 만났고 너무 잘
지내졌습니다. 그 이유는 우리 둘다 테크노 음악 좋아 하는 것같습니다. 너는? )


Merhaba dört kişiden oluşan bir çekirdek ailenin ilk kızıyım. Adım Eylül 13 yasındayım. İstanbul’da yaşıyorum..8.sınıfa gidiyorum. Yüzmek ve müzik dinlemek hobilerim arasındadır. En sevdiklerim: en beğendiğim renk lacivert, en çok sevdiğim hayvan ise kustur. Bu hayatta en nefret ettiğim şey kapalı alanda kalmaktır. Açıkçası çok saçma ve sıkıcı bir hayatim var. Bu yüzden macera dolu bir anim yok. En sevdiğim ders ise fen bilimleri.

안녕하세요, 저는 4 명으로 구성된 가족의 첫 딸입니다. 제 이름은 에일률(Eylül) 이고
13년 살 입니다. 이스탄불에 살고있습니다. 초.중하교 8학년 입니다. 수영과 음악 듣기가
취미입니다. 제가 좋아하는 것 : 가장 좋아하는 색은 청색이며, 가장 좋아하는 동물은 새
입니다. 가장 싫어하는 것은 밀폐 된 공간에 있는 것 입니다. 분명히 어리 석고 지루한
삶을 살고있습니다. 그래서 모험심 넘치는 기억은 없습니다. 가장 좋아하는 수업은
자연과학과 입니다.


Korece Kendini Tanıtma Yazısı Uzun Paragraf

Eğlenceli ve Meraklı Dünyam

Benim adım Begüm Ertaş. Yalova’da doğdum ve İstanbul'da yaşıyorum. İzmirliyim. Bu hayatta en çok kardeşimi seviyorum. İleride en çok olmak istediğim meslek İngilizce Öğretmenliği veya avukat olmaktır. Yapmaktan hoşlandığım şeyler ise; kitap okumak, müzik dinlemek, uzun yolculuklar yapmak ve yeni şeyler öğrenmektir. Hoşlanmadığım şeyler ise; karanlıkta durmak ve bilgisayarda zaman geçirmektir. Genellikle bilgisayarı ödev ve araştırma yapmak için kullanırım.

Boş zamanlarımda çeviriden anlamlarını bilmediğim İngilizce kelimeleri öğrenirim ve bazı zamanlarda ise sözlükten bazı kelime gruplarını incelerim. Bununla beraber; Türkçe dersleri için; bir günlük tutarım. Bu günlüğe anlamlarını bilmediğim kelimelere yer veririm.Meslek konusunda zamanla fikirlerim değişir. Ben yine de İngilizce dili ve edebiyatı okumak isterim. En sevdiğim dersler İngilizce ve Sosyal dersleridir. Çoğu kez bu derslerle meslekleri bağdaştırmak istemişimdir. Sevmediğim ve hatta nefret ettiğim dersler de vardır.

Bunlar sırası ile Fen ve Matematiktir. Hayatta en sevmediğim durum kararsız kalmaktır. Zaman zaman karar vermek durumunda kaldım ve her seferinde kararsız kaldım. Bu duruma sinirlenirim. Okul dışında dünya yansa umurumda olmaz. Her zaman dikkat etmişimdir ki; eğer 2 şey arasında kararsız kalırsak en yakın zamanda karar vermemiz gerekir. Eğer karar vermezsek ve zaman kaybedersek karar vermemiz gereken bu 2 şeyi kaybedebiliriz.

Ayrıca; Başarıya giden yol için en önemli unsur azimli olmaktır. Kendimize inanırsak ve azimli olursak başaramayacağımız bir şey yoktur. Ben her zaman azimli olursam başarıya ulaşacağıma inanırım.

재미 있고 호기심 많은 저의 생명
제 이름은 베귬 에르타스(Begüm Ertaş)입니다. 얄로바(Yalova)에서 태어 났으며 이스탄불에
살고 있습니다. 원래 이즈미르 사랍입니다. 세상에서 가장 사랑한 사람은 돟생 입니다.
아프로 가장 원하는 직업은 영어 선생이나 변호사 입니다. 제가 하기 좋아 하는 것은 책
읽기, 음악 듣기, 긴 여행 및 새로운 것을 배우는 것 입니다. 싫어하는 것은 어둠 속에 있는
것과 컴퓨터에 시간을 보내는 것입니다. 컴퓨터를 보통 숙제와 연구를 할대 사용 합니다.
자유 시간에는 번역기에서 의미를 모른 영어 단어를 배우고 가끔은 사전에서 단어 그룹을
검색 했습니다. 또한 터키 수업을 위해 일기를 쓰고 있습니다. 이 일기에 의미를 모르는
단어를 포함 합니다. 직업에 대해 시간이 지남에 따라 생각이 바뀝니다. 저는 영어
문학과를 전공 하고싶습니다. 제가 가장 좋아하는 수업은 영어와 사회과 입니다. 여러번
이 수업과 직업을 조화 시키려고 했습니다. 좋아 하지 않고 심지어 싫어하는 수업도
있습니다. 이들은 각각 과학과 수학입니다. 인생에서 가장 싫어하는 상황은 미결
상태입니다. 때때로 제가 결정해야했던 사항이 있었고 매번 결정 하지 못했습니다. 이것에
대해 화가 납니다. 학교 외에 세상을 상관하지 않습니다. 항상 조심했던 것이 만약에 2
가지 사이에 불안정 하면 빨리 결정 해야 하는 것입니다. 우리가 결정하지 않고 시간을
잃는다면 우리는 결정할 필요가있는 두 가지를 잃을 수 있습니다. 또한 성공을 향한 가장

중요한 요소는 열광적인 되는 것 입니다. 우리가 자신을 믿고 열광적이면 성공 할 수없는
것은 없습니다. 저는 항상 열광적일때는 성공 할 것이라고 믿고 있습니다.


Merhabalar ben Duru 29 Mart 2006 tarihinde doğdum.12 yaşındayım. Okyanus kolejinde okuyorum. Annemin adı Safiye babamın adı ise Serkan’dır. Annem veteriner, babam ticaret ile uğraşıyor. En çok ders çalışmayı, gitar ve öbür müzik aletlerini çalmayı severim.

En çok sinir olduğum şey arkadaşlarımın bana çok ders çalışıyorsun demesi. bu benim sinirimi bozuyor. En sevdiğim renk yeşil. En sevdiğim hayvan köpek, baykuş ve kedi aslında hepsini seviyorum. En sevdiğim yemek aslında her şeyi yerim! Hayatımda bana başarılı olmayı ant içtiren annem ve aileme teşekkür ederek küçüklükten beri hayalim olan beyin cerrahlığını gerçekleştirmek için kendime şans diliyorum:)

안녕하세요, 저는 두루(Duru) 입니다. 2006년3월29일날 태어났습니다. 저는 12살입니다.
오크야누스(Okyanus) 살입고등학교에 공부 하고 있습니다. 제 어머니는 사피예(Safiye)
이고 아버지 이름이 세르칸(Serkan) 입니다. 어머니는 수의사이고 아버지는 무역 하고
있습니다. 공부 하고 기타와 다른 악기 치기 좋아합니다. 가장 화가 난 것이 저한테 많이
공부 하다고 말하는 것입니다. 이 것이 저를 짜증 나게 합니다. 제가 좋아하는 색은 초록색
입니다. 제가 가장 좋아 하는 동물은 강아지, 올빼미와 고양이 이지만 실제로 전부를
좋아합니다. 가장 좋아 하는 음식은 없고 전부 종류를 다 먹을 수 있습니다! 저의 인생에
저한테 성공 하게 만들고 맹세 시키는 어머니와 가족에게 감사하고 어렸을때부터 신경
외과 의사 되고 싶은 저의 꿈을 실현 하기에 기원을 빕니다.


Ben Duygu 1997 yılında İzmir’de doğdum annemin adı Aylin, babamın adı ise Oğuz’dur. Annem holding müdürü, babam ise mühendistir. Peyami Safa İlköğretim Okulu’nda, liseyi Atatürk Lisesi’nde okudum. Şu an üniversitedeyim. Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum.

En çok sevdiğim yemekler pizza ve hamburgerdir. Hobilerim; bisiklet sürmek, yüzmek, ders çalışmak, alışveriş yapmak, buz pateni yapmak ve kayak yapmaktır. Fobilerim ise böcekler ve hırsızlardır Benim 2 tane kaplumbağam vardır1si Yumurcak, ikincisi Şirin’dir. İkisi de 3 aylık En çok sevdiğim hayvan köpektir. En sevdiğim şarkıcı Hadise’dir. Pop tarzı müzik dinlerim. En çok sevdiğim arkadaşım Alev ve Ayça’dır.

저는 듀구 입니다. 제가 1997년에 이즈미르에서 태어났고 제 어머니 이름은
아일린(Aylin)이고 아버지 이름은 오우즈(Oğuz)입니다. 우리 어머니는 대기업 경영자 이고
아버지는 엔지니어입니다. 저는 페야미 사파(Peyami Safa) 초중등학교와
아타투르크(Atatürk)고등학교에서 졸업했습니다. 현재 대학교 다니고 있습니다. 제가 사진
찍기와 책 읽기와 음악 듣기 좋아합니다. 가장 좋아하는 음식은 피자와 햄버거 입니다. 제
취미는 자전거 타기, 수영, 공부하기, 쇼핑, 스케이팅과 스키 입니다. 저의 공포증은 곤충과
도둑입니다. 저의 2마리 거북이 있습니다. 하나의 이름은 유무르작(Yumurcak), 하나는
시린(Şirin) 입니다. 2 마리도 3개월자리 입니다. 가장 좋아하는 동물 강아지 입니다. 가장
좋아하는 가수 하디세(Hadise)입니다. 팝 스타일 음악을 듣기 좋아 합니다. 가장 좋아하는
친구들은 알레브(Alev)와 아이차(Ayça) 입니다.


Merhaba ben Mehmet Taş. 26 yaşındayım. Gazeteciyim. Kısa zamanda birçok yerel gazetede çalıştım. Nişanlıyım. İngilizce ve Rusça biliyorum. İstanbul’da doğup, büyüdüm.

안녕하세요, 저는 메흐멧 타스(Mehmet Taş)입니다. 26살 입니다. 저는 기자 입니다. 짧은
기간에 여러가지 국내 신문에서 근무 했습니다. 약혼자 입니다. 영어와 러시아어 가능
합니다. 이스탄불에서 태어나고 자랐습니다.


Selam. Adım Nurhan Toksöz. 26 yaşındayım. Tiyatro oyuncusuyum. Ege üniversitesi mezunuyum.Evliyim. İki bir çocuğum var. Adı Emre. 4 yaşında. Piyano eğitimi alıyor. Ailemi çok seviyorum.

안녕하세요. 제 이름은 누르한 토크쇼즈(Nurhan Toksöz) 입니다. 26살 입니다. 극장 배우
입니다. 에게(Ege)대학교 졸업했습니다. 결혼 했습니다. 아이가 있습니다. 이름은
엠레(Emre)이고 4살 입니다. 피아노 교육 받고 있습니다. 제 가족을 너무 좋아 합니다.


Merhaba adım Kenan Turan. 27 yaşındayım. İstanbul’da doğdum ve yaşıyorum. AnkaraÜniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. İngilizce, Fransızca ve Almanca biliyorum.Öğretmenlik yapıyorum. En sevdiğim ülke Kanada; ama En sevdiğim şehir Tel Aviv. Gitar çalışıyorum. Amatör olarak grubumla barlarda sahne alıyorum.

안녕하세요. 제 이름은 케난 투란(Kenan Turan) 입니다. 27살 입니다. 이스탄불에서
태어나고 살고 있습니다. 앙가라대 영어문학과 졸업했습니다. 극장 배우 입니다.
에게(Ege)대학교 졸업했습니다. 결혼 했습니다. 아이가 있습니다. 이름은 엠레(Emre)이고
4살 입니다. 피아노 교육 받고 있습니다. 제 가족을 너무 좋아 합니다. 영어, 불어,
독일어를 구사 합니다. 가장 좋아하는 나라는 캐나다입니다. 가장 좋아하는 도시는
텔아비브 입니다. 기타를 연주하고있습니다. 아마추어로서 제 밴드와 함께 바에서 공연
합니다.


Merhaba Ilgaz Demir. 19 yaşındayım. Lisans öğrencisiyim. Ankaralıyım. En sevdiğim şey seyahat etmek. Şu ana kadar üç ülkeyi gezdim. İngiltere, Almanya ve Fransa’ya gittim. Hayalim dünyayı gezmek.

안녕하세요. 제 이름은 을가즈 데미르(Ilgaz Demir) 입니다. 19살 입니다. 대학생 입니다.
고향은 앙가라 입니다. 가장 좋아 하는 것이 여행 입니다. 지금까지 3 개국을
여행했습니다. 영국, 독일, 프랑스에 갔습니다. 제 꿈은 세상을 여행하는 것입니다.


Merhaba ben Kübra Peker. 12.06.1998 yılında İzmir’de doğdum. Hukuk Fakültesinde okumaktayım. En sevdiğim şehir İzmir. En sevdiğim tatil adası ise Rodos. Bir an önce okulumu bitirip hayalimdeki meslek olan avukatlığa adım atmak istiyorum

안녕하세요. 제 이름은 쿠브라 페케르(Kübra Peker) 입니다. 1998년6월12일날
이즈미르에서 태어났습니다. 법학과 전공 하고 있습니다. 가장 좋아하는 도시는
이즈미르입니다. 가장 좋아하는 휴가 섬은 로도스 섬입니다. 즉시 학교를 졸업하고 제
꿈의 직업 인 변호사가 되고 싶습니다.


Merhaba ben Erman Yüksel. Türk dili ve edebiyatı bölümü öğrencisiyim. 20 yaşındayım. Aynı zamanda Çağrıda Osmanlıca eğitimi alıyorum. Futbol oynamayı seviyorum. En sevdiğim yazar Atilla İlhandır.

안녕하세요, 저는 에르만 유크셀(Erman Yüksel)입니다. 터키어문학과 대학생 입니다. 20살
입니다. 동시에 차으르(Çağrı)학원에서 오스만언어 교육도 배우고 있습니다. 축구를 좋아
합니다. 가장 좋아하는 작가는 아틸라 일한(Atilla İlhan)입니다.


Selam ben Nilay Han 23 yaşındayım. Ekonomi mezunuyum. Yöneticiyim. İngilizce ve Almanca biliyorum. Çağrı Dil Okulunda da Almanca YDS dil eğitimi görmekteyim. Hobi olarak dans etmekteyim. En sevdiğim ülke Kanada.

안녕하세요, 저는 닐라이 한(Nilay Han)입니다. 23살입니다. 경제학과를 전공 했습니다.
경영자 입니다. 영어 및 독일어 구사 합니다. 차으르 언어 학원에서도 독일어
YDS(언어시험) 교육 받고 있습니다. 취미로 춤 추고 있습니다. 가장 좋아하는 나라는
캐나다 입니다.


Ben Yelda 22 yaşındayım. Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü öğrencisiyim. Tiyatro, benim her şeyim. Bunu dışında piyano çalıyorum. En sevdiğim renk mavi. İngilizce ve İtalyanca biliyorum ve şu anki hayalim Roma’ya gitmek.

저는 Yelda 입니다. 22살입니다. 미술 학부 연기 학과 대학생 입니다. 극장이 저의 모든 것입니다. 이 밖에 피아노를 칩니다. 가장 좋아하는 색은 푸른색입니다. 영어와 이탈리아어구사 합니다. 현재 꿈은 로마에 가는 것 입니다.

Korece Selamlaşma

Korece selamlaşma, Güney Kore kültüründe önemli bir sosyal etkileşim şeklidir. Selamlaşma, saygı ve nezaket ifadesi olarak değerlendirilir. İşte bazı yaygın Korece selamlaşma örnekleri:

  1. 안녕하세요 (Annyeonghaseyo): Genel bir selamlaşma ifadesidir, günlük hayatta sıkça kullanılır. Türkçe’ de “Merhaba” veya “Selam” anlamına gelir.

  2. 안녕 (Annyeong): Daha samimi bir ortamda kullanılır ve “Merhaba” veya “Selam” anlamına gelir. Resmi durumlarda genellikle 안녕하세요 tercih edilir.

  3. 안녕히 계세요 (Annyeonghi gyeseyo): Güle güle demek için kullanılır. Birisi ayrılırken veya evde bırakılırken söylenir.

  4. 안녕히 가세요 (Annyeonghi gaseyo): Güle güle demek için, birisi giderken veya evden çıkarken kullanılır.

  5. 안녕히 주무세요 (Annyeonghi jumuseyo): İyi geceler demek için kullanılır. Bu ifade, birisi uyumaya giderken veya günün sonunda söylenir.

Bu ifadeler, Korece selamlaşma kültürünün sadece birkaç örneğidir. Korece selamlaşma, karşı tarafın yaşına, statüsüne ve ilişkinin bağlamına göre değişebilir. Ayrıca, vücut dilinin ve saygılı hitapların da önemli olduğu unutulmamalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Korece A1 kaç kelime?

Korece A1 seviyesi, temel ifadeler ve günlük konuşmalar için gerekli olan yaklaşık 500 ila 600 kelimeyi içerir.

Güney Kore nasıl selamlaşır?

Güney Kore’de selamlaşma genellikle başı hafifçe eğmek ve gülümsemekle yapılır. “Annyeonghaseyo” (안녕하세요) kelimesi sıkça kullanılır. Elden selamlaşma yaygındır, ancak gençler arasında daha batı tarzı selamlama da görülebilir. İş veya resmi ortamlarda daha resmi selamlama şekilleri tercih edilebilir.

User Avatar

Çağrı Dil Kursu

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

Düşüncelerini Paylaş

Hemen Ara