İletişimBiz Sizi Arayalım
 

Kariyer Eğitimleri

Diksiyon Kursu Ankara

https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/turkce-merhaba.png

Hızlı İletişim

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kariyer Eğitimleri

Ankara Diksiyon Kursları

Çağrı Dil Okulu Ankara’nın en iyi yabancı dil ve kariyer eğitim merkezlerinden birisi olarak, Diksiyon Kursu Ankara eğitimlerini sizlere sunar. Diksiyon, Etkili konuşma ve hitabet kursları ile kariyerinize ve kendinize yeni bir yön vermek ister misiniz ? Ankara’nın en çok tavsiye edilen diksiyon kursu ile tanışın.

Ankara Diksiyon Kursu Müfredatı

 • Diksiyon eğitimi ile iş yaşamınızda başarınızı artırabilirsiniz,
 • Etkili konuşmanın temel kurallarını uygulamayı öğrenebilirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile özel yaşamınızda daha mutlu olabilirsiniz,
 • Konuşma heyecanınızı kontrol altında alabilirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile ses tonunuzu değiştirebilirsiniz,
 • İletişimde ses tonunuzu etkili kullanabilirsiniz,
 • Etkili konuşarak çevrenizde seçkin hale gelirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile duygu ve düşüncelerinizi akıcı ve anlaşılabilir şekilde aktarabilirsiniz,
 • Beden dilini etkili ve bilinçli kullanabilirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile Türkçeyi doğru ve güzel seslendirebilirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile kendinize olan güveninizi oluşturabilir ve geliştirebilirsiniz,
 • HEYECANIN KONTROL ALTINA ALINMASI
 • NEFES EĞİTİMİ İLE SOLUĞUN DENETİM ALTINA ALINMASI
 • SESİN ETKİLİ KULLANIMI
 • SES EĞİTİMİ
 • SES TONUNUN AYARLANMASI
 • KONUŞMA KURALLARI
 • KONUŞMA AYGITINA ESNEKLİK KAZANDIRMA
 • AKICI VE ANLAŞILIR KONUŞMA
 • DİL ALIŞTIRMALARI
 • BEDEN DİLİNİN ETKİN KULLANIMI

Diksiyon Eğitiminin Anlamı

Ses, insanın kişiliğini yansıtır.Gözlem yeteneği güçlü bir kimse, her hangi biri ile birkaç dakikalık konuşma sırasında, onun hangi özellikte bir insan olduğu hakkında genel yargıya vurabilir.

Diksiyonda Başarı ; kişinin okuduğu, söylediğini içinde duyabilme-sine, içinden geldiği gibi sıcak, içten söyleyebilmesine bağlıdır.Havasına gire-bilen bir kişi,  söylediklerine bir anlam derinliği ve inceliği kazandırır.

Bazen bir tek kelimenin telaffuzu bile, o kişinin geçmişini, öğrenim derecesi, zihin faaliyeti ve yeteneği hakkında fikir verebilir.Ses ; dalgınlık, kayıtsızlık, korkma, utanma, kibirlilik, kendini beğenme, dikkatsizlik, bünyece zayıflık vb. birçok özellikleri ortaya koyabilir.Aynı zamanda o kimsenin uyanık, yetenekli, dengeli, atak, makul, cesur olduğunu da gösterebilir.Kaba, pürüzlü, sert, haşin, genizsel, çok ince sesler ; dinleyenler üzerinde iyi bir etki bırakmaz.

Sesimizin niteliği hakkında bili sahibi olabilmek için kimi basit paragrafları yüksek sesle birçok kez okumak yararlıdır.Böylelikle sesimizin başkaları üzerinde bırakabileceği etkileri ve kusurlarımızı öğrendikten sonra, sıkı bir çalışmayla sesin az çok eğitilebilmesi mümkündür

Bu alanda başarılı olabilmek için aşağıda belirtilen iyi bir konuşma sesinin niteliklerini bilmek gerekir.

• Sesin işitilebilir olması
• Canlılık
• Sesin ayarlanması
• Anlatımda değişiklik
• Temiz ve doğru söyleyiş

Diksiyon Eğitimi ile Kazanımlarımız :

Bu kursumuzda kursiyerlerimize önce konuşma dili ile yazı dilinin özellikleri, Türkçenin sesleri ve söyleyiş özellikleri öğretilmektedir.Ayrıca konuşma bozukluklarını düzeltmek amacıyla diyafram nefesli kullanma, konuşma hızını ayarlama, vurgulama, tonlama ve boğumama alıştırmalarının yanı sıra, dil-dudak tembelliği ve anlatım bozukluklarını gidermeye yönelik alıştırmalar yaptırılmaktadır.Etkili konuşmaya yönelik planlı konuşmanın aşamaları ; beden dili, imaj, doğaçlama, topluluk karşısında konuşma, bireysel iletişim, yaratıcı konuşma gibi beceriler kazandırılmaktadır.

Diksiyon Kursu Ankara Neden Önemlidir ?

Öyle insanlar vardır ki, konuştukları zaman soluduğunuz havanın bile onların sayesinde olduğunu zannedersiniz.Yani konuşmaları öyle etkilidir ki, bulundukları her ortamda, kısa bir sürede insanları etraflarına halka yapmayı başarırlar ve çevreleri üzerinde kıskanılacak etkileri vardır.

İş görüşmelerinde işveren personelini işe almadan evvel mülakattan geçirir.Burada amaç, sınırlı sürede karşıdakini azami ölçüde tanımaya çalışmaktır.Bu görüşmelerin sonunda bazen bakarsınız ki, sizden çok daha az özelliklere sahip birisine, o çok istediğiniz işi kaptırıvermişsiniz.

“Bu işin sırrı nedir?” diyecek olursanız, cevap son derece açık : Güzel konuşmayı becerebilmek…

Çünkü konuşmak yalnızca düz bir iletişim aracı değildir.Kişinin bütün duyguları yanı sıra bütün düşüncelerini de çevresine ulaştırabildiği en etkin yoldur.

Farklı karakterler olarak hepimizin hayatında “mutluluk ve başarı” büyük ölçüde kendimizle ve diğer insanlarla “iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize”bağlıdır.

Konuşma eğitiminin etmek amaçlarını, toplum karşısında korkmadan, rahatça, dikkat eksikliği hissetmeden konuşmak, ön hazırlık yapmadan konuşabilmek, etkili konuşmanı temel kurallarını uygulayabilmek, duygu ve düşünceleri akıcı ve rahat, soluğu ve sesi yerinde, beden dilini bilinçli, dil kurallarını bilerek seslendirmek olarak özetleyebiliriz.

Ankara Diksiyon Kursuna Kimler Katılmalıdır ?

Bu temel eğitim etkili iletişimin önemini kavramış, başta anne-babalar olmak üzere, öğrenciler, öğretmenler, avukatlar, doktorlar, satış elamanları, sekreterler, psikologlar, yöneticiler, milletvekilleri, danışmanlar, dernek, vakıf, kooperatif başkanları, pazarlamacılar kısaca konuşan, dinleyen, okuyan, eğitimin önemini kavramış herkes bu programlara katılmalı ve muhakkak iletişim becerilerini geliştirmelidir.

Giriş
Seviye

Orta
Seviye

İleri
Seviye

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Çağrı Dil Eğitim Merkezi

Ayrıcalıkları

Çağrı Dil Eğitim Merkezi ile ayrıcalıklı eğitimi keşfetmeye hazır mısınız? Anadili eğitmenleri tarafından dilediğiniz dili istediğiniz seviyede öğrenebilirsiniz. Modern eğitim anlayışı ile siz değerli öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

Öğretim stratejisi olarak öğrenci merkezli iletişimsel eğitim metodunu benimseyen, konuşma ağırlıklı eğitim sistemine sahiptir.
Eğitimlere %90 katılım gösteren, başarı ortalaması olan %60’ın altındaki öğrencilerimize sınırsız kur tekrarı imkânı sunuyoruz.
Öğrencilerimizin gelişimlerini ölçüp, ihtiyaçlarını tespit edip tamamlama, öğrencinin ders katılımlarını raporlama sistemidir.
Eğitimlerimizi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra başarılarınızı gösteren, kullanabileceğiniz bir başarı sertifikası alırsınız.
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/hero_team.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/05/speech_bubble_outline_04.png

„Kuşkusuz Ankara’nın en kaliteli Dil Okulu. Ben çok memnunum.”

Serap Korkut
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_03.png

„Bir dil eğitimi nasıl verilir? Bunu görmek ve tatmak isteyen Çağrı’ya gelsin. Teşekkürler Çağrı.”

YUNUS BAKIR
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_02.png

„Arkadaşlarım aracılığı ile kursu öğrenmiştim kendim araştırma yaptım herkes çok memnun.”

Nihal Özgün
Öğrenci
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/testimonials_03.png

„Kaliteli eğitiminiz için çok teşekkürler. Dil öğretimi kesinlike bu okuldaki gibi olmalı.”

Murat Kara
Öğrenci

30 Dünya Dilinde Eğitim

Çağrı Dil Eğitim Merkezi

Yüzlerce yabancı dil okulu arasından neden Çağrı Yabancı DilOkulu’nu seçmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız, size eğitim sistemimiz ve politikamızla ilgili biraz bilgi verelim.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://cagridilokulu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/logo-beyaz-renkli-web-02.png

Çağrı Yabancı Dil Okulu;  yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur.

İletişim
Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
Pazartesi-Pazar 09.00 - 21.30
ankara dershane
ceza avukatı
özel eğitim merkezi ankara
yeminli tercüme ankara
ankara sanal ofis