Diksiyon Kursu, Ankara

Çağrı Dil Okulu'nın Native Eğitmenleri ile, Ankara'nın En İyi Diksiyon Kursu'nda harika bir Diksiyon öğrenme deneyimi yaşayın.
5.0
(5)
209 Sertifika Alan Öğrenci
0 day

Çağrı Dil Okulu Ankara’nın en iyi yabancı dil ve kariyer eğitim merkezlerinden birisi olarak, Diksiyon Kursu Ankara eğitimlerini sizlere sunar. Diksiyon, Etkili konuşma ve hitabet kursları ile kariyerinize ve kendinize yeni bir yön vermek ister misiniz ? Ankara’nın en çok tavsiye edilen diksiyon kursu ile tanışın.

Ankara Diksiyon Kursu Müfredatı

 • Diksiyon eğitimi ile iş yaşamınızda başarınızı artırabilirsiniz,
 • Etkili konuşmanın temel kurallarını uygulamayı öğrenebilirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile özel yaşamınızda daha mutlu olabilirsiniz,
 • Konuşma heyecanınızı kontrol altında alabilirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile ses tonunuzu değiştirebilirsiniz,
 • İletişimde ses tonunuzu etkili kullanabilirsiniz,
 • Etkili konuşarak çevrenizde seçkin hale gelirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile duygu ve düşüncelerinizi akıcı ve anlaşılabilir şekilde aktarabilirsiniz,
 • Beden dilini etkili ve bilinçli kullanabilirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile Türkçeyi doğru ve güzel seslendirebilirsiniz,
 • Diksiyon eğitimi ile kendinize olan güveninizi oluşturabilir ve geliştirebilirsiniz,
 • HEYECANIN KONTROL ALTINA ALINMASI
 • NEFES EĞİTİMİ İLE SOLUĞUN DENETİM ALTINA ALINMASI
 • SESİN ETKİLİ KULLANIMI
 • SES EĞİTİMİ
 • SES TONUNUN AYARLANMASI
 • KONUŞMA KURALLARI
 • KONUŞMA AYGITINA ESNEKLİK KAZANDIRMA
 • AKICI VE ANLAŞILIR KONUŞMA
 • DİL ALIŞTIRMALARI
 • BEDEN DİLİNİN ETKİN KULLANIMI

Diksiyon Eğitiminin Anlamı

Ses, insanın kişiliğini yansıtır. Gözlem yeteneği güçlü bir kimse, her hangi biri ile birkaç dakikalık konuşma sırasında, onun hangi özellikte bir insan olduğu hakkında genel yargıya vurabilir.

Diksiyonda Başarı ; kişinin okuduğu, söylediğini içinde duyabilme-sine, içinden geldiği gibi sıcak, içten söyleyebilmesine bağlıdır. Havasına gire-bilen bir kişi, söylediklerine bir anlam derinliği ve inceliği kazandırır.

Bazen bir tek kelimenin telaffuzu bile, o kişinin geçmişini, öğrenim derecesi, zihin faaliyeti ve yeteneği hakkında fikir verebilir. Ses ; dalgınlık, kayıtsızlık, korkma, utanma, kibirlilik, kendini beğenme, dikkatsizlik, bünyece zayıflık vb. birçok özellikleri ortaya koyabilir. Aynı zamanda o kimsenin uyanık, yetenekli, dengeli, atak, makul, cesur olduğunu da gösterebilir. Kaba, pürüzlü, sert, haşin, genizsel, çok ince sesler ; dinleyenler üzerinde iyi bir etki bırakmaz.

Sesimizin niteliği hakkında bili sahibi olabilmek için kimi basit paragrafları yüksek sesle birçok kez okumak yararlıdır. Böylelikle sesimizin başkaları üzerinde bırakabileceği etkileri ve kusurlarımızı öğrendikten sonra, sıkı bir çalışmayla sesin az çok eğitilebilmesi mümkündür

Bu alanda başarılı olabilmek için aşağıda belirtilen iyi bir konuşma sesinin niteliklerini bilmek gerekir.

• Sesin işitilebilir olması
• Canlılık
• Sesin ayarlanması
• Anlatımda değişiklik
• Temiz ve doğru söyleyiş

Diksiyon Eğitimi ile Kazanımlarımız

Bu kursumuzda kursiyerlerimize önce konuşma dili ile yazı dilinin özellikleri, Türkçenin sesleri ve söyleyiş özellikleri öğretilmektedir. Ayrıca konuşma bozukluklarını düzeltmek amacıyla diyafram nefesli kullanma, konuşma hızını ayarlama, vurgulama, tonlama ve boğumama alıştırmalarının yanı sıra, dil-dudak tembelliği ve anlatım bozukluklarını gidermeye yönelik alıştırmalar yaptırılmaktadır. Etkili konuşmaya yönelik planlı konuşmanın aşamaları ; beden dili, imaj, doğaçlama, topluluk karşısında konuşma, bireysel iletişim, yaratıcı konuşma gibi beceriler kazandırılmaktadır.

Diksiyon Kursu Ankara Neden Önemlidir?

Öyle insanlar vardır ki, konuştukları zaman soluduğunuz havanın bile onların sayesinde olduğunu zannedersiniz.Yani konuşmaları öyle etkilidir ki, bulundukları her ortamda, kısa bir sürede insanları etraflarına halka yapmayı başarırlar ve çevreleri üzerinde kıskanılacak etkileri vardır.

İş görüşmelerinde işveren personelini işe almadan evvel mülakattan geçirir. Burada amaç, sınırlı sürede karşıdakini azami ölçüde tanımaya çalışmaktır. Bu görüşmelerin sonunda bazen bakarsınız ki, sizden çok daha az özelliklere sahip birisine, o çok istediğiniz işi kaptırıvermişsiniz.

“Bu işin sırrı nedir?” diyecek olursanız, cevap son derece açık : Güzel konuşmayı becerebilmek…

Çünkü konuşmak yalnızca düz bir iletişim aracı değildir. Kişinin bütün duyguları yanı sıra bütün düşüncelerini de çevresine ulaştırabildiği en etkin yoldur.

Farklı karakterler olarak hepimizin hayatında “mutluluk ve başarı” büyük ölçüde kendimizle ve diğer insanlarla “iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize” bağlıdır.

Konuşma eğitiminin etmek amaçlarını, toplum karşısında korkmadan, rahatça, dikkat eksikliği hissetmeden konuşmak, ön hazırlık yapmadan konuşabilmek, etkili konuşmanı temel kurallarını uygulayabilmek, duygu ve düşünceleri akıcı ve rahat, soluğu ve sesi yerinde, beden dilini bilinçli, dil kurallarını bilerek seslendirmek olarak özetleyebiliriz.

Ankara Diksiyon Kursuna Kimler Katılmalıdır?

Bu temel eğitim etkili iletişimin önemini kavramış, başta anne-babalar olmak üzere, öğrenciler, öğretmenler, avukatlar, doktorlar, satış elamanları, sekreterler, psikologlar, yöneticiler, milletvekilleri, danışmanlar, dernek, vakıf, kooperatif başkanları, pazarlamacılar kısaca konuşan, dinleyen, okuyan, eğitimin önemini kavramış herkes bu programlara katılmalı ve muhakkak iletişim becerilerini geliştirmelidir.

Ankara Diksiyon Kursu İletişim Bilgileri

✅ Ankara Diksiyon Kursu : Çağrı Dil Diksiyon Kursları
✅ Telefon : 0312 232 12 17
✅ Adres: Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
✅ Mail: bilgi@cagridilokulu.com.tr

 

Erdem CagilciErdem Cagilci
11:27 10 Feb 24
Arapça eğitimi alıyorum , Hazım hocam için geliyorum desem yeridir. Çok profesyonel dersi sevdiren sevdiğimiz hocamızdır
emre koşemre koş
09:15 25 Jan 24
Ben Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencisiyim. Hazırlıkta kalmam sebebiyle kursa başvurdum. Kurstaki Aziz Hocam’ın nokta atışı tespitleri ve destekleriyle 3 kez kaldığım sınavdan Aziz Hocam’dan sonra tek seferde geçmiş bulunmaktayım. Çağrı Dil Okulu’na ve Aziz Hocam’a teşekkür ediyorum.
fire menfire men
12:26 18 Jan 24
çok iyi a2 ve b1 i burdan aldım bayağı faydasını gördüm
irfan dodoirfan dodo
07:40 20 Nov 23
PERU machu pıcchu turuna çıkmadan önce ÇAĞRI DİLE uğrayın derim bütün dünya dilleri burada .... Muchas gracias
numantubenumantube
20:52 14 Nov 23
Aziz Hoca sayesinde sınavda hedeflediğim puana ulaştım. Son girdiğim YDS sınavından 81.25 puan aldım. Bir sorumuz olduğunda hocamız her zaman ilgilendi ve destek oldu. Bu süreçte çok değerli aziz hocam ve çağrı dil kursuna sonsuz teşekkürler.
Dilsu TaşkınDilsu Taşkın
16:30 13 Nov 23
Sıfır ingilizce bilgisiyle başladığım yds maratonunda Aziz hocanın büyük katkıları ve yardımları sayesinde hedeflediğim puana ulaştım. Zorlandığımız bu zaman içerisinde,dersleri eğlenceli hale getirdiği ve bizi hiç yalnız bırakmadığı için Aziz hocaya çok teşekkür ederim:)))
Beyza BulutBeyza Bulut
15:43 11 Nov 23
YDS kursu için Aziz Hocadan ders aldım. Kendisinin engin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hedefime ulaştım. Kısa sürede bize çok şey kattı. Bu kısa sürede Aziz Hoca sayesinde 70 üzeri puan alacak seviyeye gelebildim. Kendisine emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
selin güneşselin güneş
08:25 31 Oct 23
Bu kursa 2 arkadaşımın önerisi sayesinde yolum düştü. Neredeyse hiç yok denebilecek bir İngilizce seviyemle birlikte YDS kursuna kayıt yaptırdım. Aziz hocanın derste konu anlatımından sonra çözdüğü sorular, soru çözüm taktikleri, her ders sonrası yaptığı ders tekrarı ve kelime çalışmaları sayesinde ilk girişimde YDS sınavından 66.25 aldım. Aziz hoca gerçekten alanında çok başarılı bir hoca ve öğrencisine gerçekten çok değer veriyor. Bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine hiç izin vermedi. Bu nedenle verdiği emek, sabır ve özenden dolayı Aziz Hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki Çağrı Dil Kursu Ailesi ve Aziz hocamla yollarımız kesişti.
ENES BUĞRA ALBAYRAKENES BUĞRA ALBAYRAK
16:26 08 Oct 23
Çağrı Dil Okuluyla tanışmam bir tanıdığımın vasıtasıyla 2021 yılında gerçekleşti. Kursa ASBÜ Hukuk Fakültesi İngilizce hazırlık muafiyet sınavımı atlamak maksadıyla gelmiştim. Hızlandırılmış kursla birlikte özellikle writing ve reading konularında gelişmemde ve muafiyet sınavımı geçmemde katkısı ve emeği büyük olan Aziz hocama teşekkürü bir borç biliyorum.Aradan birkaç yıl geçtikten sonra tekrardan bu kursa YDS için dönüş yaptım. YDS derslerinin Aziz hoca tarafından verileceğini duyduğum an kafamda YDS’nin bittiğini hissettim. Çünkü aklıma hemen muafiyet sınavındaki taktikler ve eğlenceli eğitim süreci aklıma geldi.Kendisiyle YDS için eğitimlere başlamadan önce girdiğim sınavda 52 puan almışken kendisi ve kendine özgü taktikleriyle çözdüğüm deneme sınavlarında 70-80 bantlarında puan almaya başladım. Aziz hocanın hiçbir öğrencisini ayırt etmeden her bir öğrencisiyle kurmuş olduğu yakın dostluk ve öğrencilere yüklediği yüksek motivasyon ve özgüven sayesinde stresli olan sınav sürecini hem eğlenceli hem de herkes için faydalı hale getirdi. İstediğim puanı alacağımdan ve gelecek sınavlarda üzerine koyarak gideceğimden hiçbir şüphem yok.Son olarak Abdullah Gürleyik ve Mustafa Gürleyik beylere öğrenci dostu ve samimiyet içerisinde yönetilen bu kurs için teşekkürlerimi iletiyorum.
Kadir YaslıtaşKadir Yaslıtaş
19:22 13 Sep 23
Merhaba Almanca kursu için eşimle kayıt olduk. Özellikle ve öncelikle Ali Saim Gürel hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Nazik sıcakkanlı ve en önemlisi işini layıkıyla yerine getiriyor. Her konuyu tane tane anlatıyor aksanı diksiyonu grameri herşeyiyle tam bir öğretmen. Ona minnettarız. Sonrasında kayıt sürecinde ilgilenen Suzan Hanıma teşekkür ederiz. Sadece tek rahatsız olduğum konu sınıf mevcudu 20 nin üstünde olmamalı ve iki kur arasında bekleme süresinin fazla olmaması gerekiyor. Ona dikkat edilirse seviniriz. Vielen Dank..
ibrahim gayretliibrahim gayretli
10:49 22 Aug 23
Aziz hocamın YDT kursuna katıldım ve tamamen memnun kaldım. İstediğim üniversiteyi ilk sıradan kazandım. Hem ders işleyişi hem de bilgi aktarımıyla mükemmel bir öğretmen. Kursun ortamı, sınıfları, imkanları da oldukça güzeldi. İngilizce de bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle Aziz hocamı öneririm.
js_loader

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

2-3 hafta aralıklarla yeni kurlar açılmaktadır.

Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilmektedir.

Peşin veya 3-4 taksitle ödeme yapılabilir.

İster online, ister yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden verilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz.

14, 16, 20 ve 25 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

Diksiyon Kursu kursu fiyatları aldığınız kur sayısı x 1 kur ücreti olarak belirlenmektedir.

Diksiyon kursu, bir birey olarak toplumla etkileşime geçtiğiniz her an daha güçlü bir izlenim oluşturmanıza yardımcı olur. Nitekim kendinizi etkili ve doğru bir biçimde ifade edebilmeniz nitelikli bir birey olarak fark edilmeniz için önemlidir.

Mutlu Öğrenci Yorumları

5.0
5 derecelendirmeler
100%
0%
0%
0%
0%

Değerlendirmeler (5)

 1. Döndü Korkmaz

  Ağustos 3, 2023

  Kurs süresince edindiğim bilgi ve becerilerle topluluk önünde konuşma konusundaki endişelerim büyük ölçüde azaldı.

 2. Şükrü Kaya

  Ağustos 8, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun diksiyon kursu, etkili ve anlaşılır bir konuşma tarzı kazanmamı sağladı; teşekkürler!

 3. Zeynep Acar

  Eylül 8, 2023

  Uzman eğitmenlerin rehberliğinde aldığım diksiyon eğitimi sayesinde, hem profesyonel hem de kişisel yaşantımda iletişim becerilerimde belirgin bir ilerleme gördüm.

 4. Tuğba Özkan

  Kasım 11, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun sunduğu diksiyon eğitimi, hem iş hayatımda hem de sosyal ilişkilerimde karşılaştığım iletişim zorluklarını aşmamda kritik bir rol oynadı.

 5. Hakan Özcan

  Kasım 15, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun diksiyon kursu, konuşma yeteneğimi önemli ölçüde geliştirdi ve beni kendime olan güvenimde büyük bir artış sağladı.

Bir yorum ekleyin

Hemen Ara