Kişisel Gelişim Kursu Ankara

Çağrı Dil Okulu'nın Native Eğitmenleri ile, Ankara'nın En İyi Kişisel Gelişim Kursu'nda harika bir öğrenme deneyimi yaşayın.
5.0
(5)
302 Sertifika Alan Öğrenci
0 day

Çağrı Yabancı Dil Okulu bünyesinde kariyer eğitimlerimiz başlıyor. Kişisel gelişim kursu Ankara içerisinde en çok araştırılan ve alınan kariyer kurslarından biri. Yoğunlukla öğrenci ve memur şehri olan Ankara ilimizde, insanlar kariyer basamaklarını tırmanırken daha avantajlı konumda olabilmek adına kişisel gelişim kursları araştırarak eğitim almak isteyen kişi sayısı çok fazladır. Kişisel gelişim kursları ne işe yarar

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim hakkında son zamanlarda internet ve sosyal medyanın gücünün ve kullanımının artması, internette çok sayıda ticari veya bilgilendirme amaçlı doğru – yanlış, tam – eksik bilginin yer alması, kişisel gelişim hakkında bilgi kirliliğine neden olmuştur. İşinin ehli olmayan insanlar kişisel gelişim uzmanı, kişisel gelişimci olarak hareket etmeye başlayarak insanlara neler yapması gerektiğini öğütlüyor, yorum yapıyor. Ancak kişisel gelişim gerçek anlamı çok az anlaşılıyor.

Çağrı Yabancı Dil ve Kişisel gelişim kursu Ankara olarak her eğitimimizde olduğu gibi kişisel gelişim kursları eğitimlerimizde de Ankara’nın en iyi kişisel gelişim kursu olma hedefi ile yola çıkıyoruz. Yine her eğitimimizde olduğu gibi profesyonel eğitmenler, telafi dersleri , ücretsiz materyaller, başarı garantisi ve kolay ödeme imkanlarımız ile kişisel gelişim kursları Ankara Kızılay içerisinde en iyi kişisel gelişim kursu olduğumuzu kanıtlıyoruz.

Kişisel Gelişim Kurs Programları

Günümüzde, iş hayatındaki rekabetin artması, çalışanların kişisel gelişimlerine daha fazla önem vermelerini zorunlu kılmaktadır. Bu kapsamda, kişisel gelişim kurs programları, çalışanların kariyer hedeflerine ulaşmaları ve iş yaşamlarında daha başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır.

Kişisel gelişim kurs programları, iş hayatına uygun ve kişisel gelişim programları olmak üzere iki ana başlıkta incelenebilir.

İş Hayatına Uygun Programlar

 • Profesyonel İş Arama Teknikleri
 • CV Hazırlama
 • Mülakat Teknikleri
 • Etkili Sunum Teknikleri

Kişisel Gelişim Programları

 • Liderlik ve Takım Çalışması
 • Stres ve Stres ile Başa Çıkma Yolları
 • İletişim ve Beden Dili
 • Kişisel Zaman Yönetimi

Kişisel gelişim kurs ücretleri ve paket fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yöneticiler İçin Kişisel Gelişim Tavsiyeleri

Kişisel gelişim insan hayatının her noktasında önemlidir. İş hayatında da bazı yeteneklere sahip olmak, büyük avantajlara sahip olmanızı sağlar. Bu başlıkta Ankara kişisel gelişim kursu olarak , yöneticilere yönelik tavsiyeler vereceğiz.

 • Yöneticiler Proaktif Olmalı: İnsanlar genelde sadece kendilerine verilen görevleri yapmaya ve sorumluluk almamaya meyillidir. Karar verilmesi gereken durumlardan kaçınırlar. Proaktif kişiler buralarda devreye girer ve inisiyatif alarak duruma hakim olurlar. İşleri yapılması gereken ve gerekmeyen diye ayırırlar. Reaktif insanlar gibi beni ilgilendiren ve ilgilendirmeyen diye değil.
 • Tepkilerini Belirle: Dışarıdan gelen uyarıcılara karşı tepkilerinizi kendiniz belirlemelisiniz. Duruma göre, işe göre, doğru ve yanlışa göre hareket edip kararlarınızı buna göre vermelisiniz. Dürtü ile tepki arasında insanın seçme özgürlüğü vardır. Bu özgürlüğü kullanın. Çünkü bize zarar veren başımıza gelen şey değil, ona verdiğimiz tepkidir.
 • Etki Alanınızı İlgi Alanına Dönüştürün: Hepimizin yapmaktan zevk aldığı şeyler vardır ve işyerindeki sorumluluklarımız vardır. Eğer iş ortamındaki etki alanınızın içindeki şeyleri ilgi alanınıza eklerseniz ve odak noktası olarak kullanırsanız etki alanınızı geliştirirsiniz.
 • İşin Başını ve Sonunu Düşünün: Yönetici olarak bir işe başlarken sonunu da düşünün. Sonunu düşünmek demek, işe başlamadan önce sonunda nereye varacağınızı tam olarak belirlemek demektir. Eğer varış noktanızı bilirseniz, yolculuk ortasında kafanızı kaldırdığınızda yönünüzün doğru olduğunu tespit edebilirsiniz.
 • Kişisel Misyonlar Belirle: Yıllık kişisel misyonlar belirleyin ve yıl boyunca bunları gerçekleştirmeye çalışın. Mesela dürüstlükten hiç ödün vermeme, her yıl yeni bir konuda yeterlilik kazanma, her zaman olumlu yaklaşma, giyim kuşamda ve işyerinde düzenli olma, hata yapmaktan korkmama ve onlardan sürekli ders alma, konuştuğunun iki katı dinleme, yanında çalışanları başarıya daha kolay ulaşmalarına destek olma gibi.
 • Her Gün Yeni Bir Konu Öğrenin: Her gün mesai saatinin 1 saatini mesleğinizde yeni bir konuyu öğrenmeye ayırın. Bu teknik birçok başarılı insanın uyguladığı bir tekniktir. Böylece ayda en az 20 saat mesleğinizle alakalı güncelleme yapmış olursunuz.
 • Kazan Kazan Mantığı: Kazan kazan mantığı ile hareket etmeye çalışın, önce anlaşmaya sonra anlaşılmaya çalışın. Astlarınızla sinerji oluşturun. Onlara sorumluluklar verin.

Çağrı Kişisel Gelişim Kursu Ankara

Çağrı Yabancı Dil ve Kariyer Okulu Kişisel Gelişim Kursu Ankara eğitimleri kayıtları başladı. Siz de eğitim programlarımıza katılmak istiyorsanız erken kayıt indirimlerinden ve güncel kampanyalardan faydalanmak için bizlerle iletişime geçiniz.

Ankara Kişisel Gelişim Kursu İletişim Bilgileri

✅ Ankara Kişisel Gelişim Kursu : Çağrı Dil Kişisel Gelişim Kursları
✅ Telefon : 0312 232 12 17
✅ Adres: Atatürk Bulvarı No:137 Bakanlıklar-Kızılay/Ankara
✅ Mail: bilgi@cagridilokulu.com.tr

 

Yds kursu için Aziz Hoca’dan ders aldım. Dönemin başından itibaren hep öğrencileriyle çok ilgiliydi. Hem dersleri anlatışı hem de öğrencileri motive etme şekli çok başarılıydı. Çok akıcı, sıkmayan eğlenceli anlatımları ve sınava yönelik taktikleri sayesinde 70i geçmeyi başardım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.
Seval CanSeval Can
09:35 10 May 24
Shervin ZahediShervin Zahedi
12:36 05 May 24
Bugra UlusoğluBugra Ulusoğlu
12:47 02 May 24
merhabalar aile birlesimi goethe sinavi icin cagri dil okuluna kayit olmustum ozverili ve tum bilgi birikimini enerjisiyle kursiyerlere aktarabilen Emine Çenli hocaya cok tesekkur ederim Almanca yi sevdiren en iyi hocalardan bir tanesi tesekkurler...
gizem aysertgizem aysert
19:35 29 Apr 24
Eğitim haricinde öğrencilerin sorunlarına çözüm odaklı yaklaşmalarından dolayı tebrik ederim.Tavsiye ederim dil ögrenmek için gayet iyi bir eğitim merkezi
Elif Ceren ÇetinElif Ceren Çetin
10:36 24 Apr 24
Mart ayındaki YDS’ye hazırlanmak için kursa katıldım. Aziz hocamın taktikleri ve konuları basitçe anlatması sayesinde sınavdan 81 aldım, kullandığı kaynaklar da sınava çok yakındı ve sınava yaklaştıkça çıkmış soruları da çözdükten sonra tüm teknikleri oturttum. Başlamadan önce sınavda çıkabilecek paragraflar gözümü korkutuyordu ama Aziz hocamın verdiği yöntemlerle çok kısa sürede soruları çözebildim, kendisine çok teşekkür ederim☺️
kurtulus aytekinkurtulus aytekin
15:07 21 Apr 24
Günaydın
beyza ırkıçatalbeyza ırkıçatal
13:02 29 Mar 24
Bu dönem içerisinde Aziz Hoca’dan YDS kursu aldım. Aziz hocanın verdiği taktiklerle beraber derste verdiği bilgiler ve anlatımı sayesinde sınavlardaki başarı oranım arttı. Ayrıca hocamızın samimiyeti ve güler yüzü sayesinde derse olan ilgim de artmış oldu. İlgi ve alakaları için Çağrı Dil ailesine ve Aziz Hoca’ya teşekkürlerimi iletirim ❤️❤️
Enes KALPAKOĞLUEnes KALPAKOĞLU
14:56 23 Mar 24
Çağrı Dil'e yds kursu için başladım, önceki puanlarım 45-50 arasındaydı, daha kurs bitmeden yds denemeleride 70 i geçmeye başladım ve yökdilden 86.25 aldım. Aziz hocam sayesinde kritik noktaları ve şık eleme yöntemlerini öğrendim. Keyifli ders anlatımı, tecrübesi ve kendinden katarak oluşturduğu samimi bir ortamla işine değer veren ve öğrenciyi teşvik eden biri. Aziz hocama ve Çağrı Dil'e teşekkür ediyorum.
Nil Ceren GençNil Ceren Genç
13:39 20 Mar 24
Elif izciElif izci
07:18 18 Mar 24
Kızımla birlikte İngilizce kursuna yazıldık ilk defa bir yerde kazıklanmadan parayı alana kadar mantığıyla muamele görmeden, sadece iyi eğitim vermeye çalışan insanlarla tanıştık. Maalesef bizim kendi sorunlarımız sebebiyle devam edemedik ama eminim çok verimli bir eğitim olacaktı eğer devam edebilseydik. Çok teşekkür ediyorum isim farklı olduğu için böyle bir öğrencimiz yok demeyin. Aynur - Beren Sarıkaya:))
Özlem BoztepeÖzlem Boztepe
18:53 14 Mar 24
A2 seviyesiyle Aziz hocayla birlikte YDS kursuna başladım, anlatımı ve bilgileri çok faydalıydı, hocalığının yanı sıra samimiyeti ve güler yüzüyle bizlere aile ortamı sundu ve dersleri daha keyifli hale getirdi. Bu da öğrenmemiz için bizi daha çok teşvik etti ve sayesinde ilk defa girdiğim sınavdan 55 alarak yeterli puana ulaştım. Çağrı dil ailesine ve özellikle Aziz hocaya teşekkür ederim 💞
Zehra AlbayrakZehra Albayrak
02:37 14 Mar 24
İngilizce YDS için 3 arkadaş kursa yazıldık. Aziz hoca efsane. Engin bilgi birikimi, özverili çalışması, azmi, çalışkanlığı, her öğrenci ile tek tek ilgilenmesi, derslerinin eğlenceli olması ve nokta atışı tespitleri ile Aziz hocayı tek geçerim. Onun dersine giren ve dediklerini yapan gerçekten 80 civarında not alır. Çok teşekkür ediyorum Aziz hocam ve Çağrı Dil Kursu.
ayşe cengizayşe cengiz
14:46 08 Mar 24
Öncelikle Çağrı Dil kurşunu profesyonelliğinden dolayı tebrik ediyorum. Disiplinli, öğrencilerini takip eden ve eksikliğe, negatifliğe ve devamsızlığa müsaade etmeyecek bir kurum. Ben Almanca öğretmenimiz Hilal hocaya ayrıca çok çok çok teşekkür ederim. Onun disiplini enerjisi ve eğlenceli tavırları ile Almanca öğrenmek muhteşem bir deneyim. Çağrı dil kursunda Hilâl hoca ile çifte ŞANSLIYIM... TEŞEKKÜRLER🙏🙏🙏
Esma SayınEsma Sayın
16:33 03 Mar 24
İngilizce konusunda çok profesyonel ve verimli ders aldığımı Nuray hoca sayesinde hissedebiliyorum 🙂
Emrah HeperEmrah Heper
15:47 03 Mar 24
Ne yapıp ne edip Nuray hanımı elinizde tutmalısınız. 20 yıl dilokulu operasyonu yönetmiş bir öğrenciniz olarak çok iyi bir öğretmen olduğunu söyleyebilirim.
Çağatay KuzÇağatay Kuz
15:41 03 Mar 24
A1 seviyesinde başladım ve B1'deyim ve iyi gidiyor, harika 🙂🙂🙂 🙂
mehmet eryıldızmehmet eryıldız
06:43 29 Feb 24
Arkadaşımın tavsiyesi ile Çağrı Dil Okuluna kaydoldum. Bob hocadan A2 eğitimini aldım ve şimdi B1 eğitimini almaya devam ediyorum. Doğal bir konuşma tarzıyla bize "native-like" İngilizce öğretiyor ve aynı zamanda Amerikan kültürünü anlamamıza yardımcı oluyor. Bob Hoca'nın sınıfında geçirdiğim her an, enerjisi ve sosyal kişiliğiyle doludur. Dersleri sadece bilgi dolu değil, aynı zamanda eğlenceli ve etkileşimlidir. Onunla birlikte, İngilizceyi öğrenmek sadece bir dil becerisi değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı haline geliyor. Kendisi, sınıfımızı sadece bir öğrenme ortamı değil, aynı zamanda bir topluluk haline getiriyor. Onun özverisi ve tutkusu, bizi başarıya taşımak için sınırları zorlamamıza ilham veriyor. Bob Hoca ile çalışmak, sadece İngilizceyi öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda kendimizi geliştirmek ve dünya ile daha derin bir bağ kurmak için bir fırsattır.
İbrahim Özdemirİbrahim Özdemir
20:19 28 Feb 24
Konum olarak güzel yerde. Ders anlatımları güzel. Bob hocadan ingilizce dersi almalısınız. You are amazing Bob.
bakir hasanıbakir hasanı
19:08 28 Feb 24
Çok şey öğrendik çok verimli geldi özellikle Bob hoca çok iyi ve nitelikli bir hocadır
Eylül SevinçEylül Sevinç
15:38 26 Feb 24
İngilizcemi geliştirmek için tercih ettiğim Bob hoca ilk başlarda güleryüzüyle ve sempatikliğiyle ingilizce öğrenme şevkimi artırırken sonradan bu durum tam tersine döndü.Sınıfta yapmis olduğu zorbalıklardan dolayı kursa gitmek bile istemedim. Kendimi dışlanmış hissetmeme sebep oldu. Ben oraya ingilizce öğrenmek için gitmiştim ama dile karşı bir önyargıyla ayrıldım.
Erdem CagilciErdem Cagilci
11:27 10 Feb 24
Arapça eğitimi alıyorum , Hazım hocam için geliyorum desem yeridir. Çok profesyonel dersi sevdiren sevdiğimiz hocamızdır
emre koşemre koş
09:15 25 Jan 24
Ben Boğaziçi Üniversitesi hazırlık öğrencisiyim. Hazırlıkta kalmam sebebiyle kursa başvurdum. Kurstaki Aziz Hocam’ın nokta atışı tespitleri ve destekleriyle 3 kez kaldığım sınavdan Aziz Hocam’dan sonra tek seferde geçmiş bulunmaktayım. Çağrı Dil Okulu’na ve Aziz Hocam’a teşekkür ediyorum.
fire menfire men
12:26 18 Jan 24
çok iyi a2 ve b1 i burdan aldım bayağı faydasını gördüm
irfan dodoirfan dodo
07:40 20 Nov 23
PERU machu pıcchu turuna çıkmadan önce ÇAĞRI DİLE uğrayın derim bütün dünya dilleri burada .... Muchas gracias
numantubenumantube
20:52 14 Nov 23
Aziz Hoca sayesinde sınavda hedeflediğim puana ulaştım. Son girdiğim YDS sınavından 81.25 puan aldım. Bir sorumuz olduğunda hocamız her zaman ilgilendi ve destek oldu. Bu süreçte çok değerli aziz hocam ve çağrı dil kursuna sonsuz teşekkürler.
Dilsu TaşkınDilsu Taşkın
16:30 13 Nov 23
Sıfır ingilizce bilgisiyle başladığım yds maratonunda Aziz hocanın büyük katkıları ve yardımları sayesinde hedeflediğim puana ulaştım. Zorlandığımız bu zaman içerisinde,dersleri eğlenceli hale getirdiği ve bizi hiç yalnız bırakmadığı için Aziz hocaya çok teşekkür ederim:)))
Beyza BulutBeyza Bulut
15:43 11 Nov 23
YDS kursu için Aziz Hocadan ders aldım. Kendisinin engin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde hedefime ulaştım. Kısa sürede bize çok şey kattı. Bu kısa sürede Aziz Hoca sayesinde 70 üzeri puan alacak seviyeye gelebildim. Kendisine emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
selin güneşselin güneş
08:25 31 Oct 23
Bu kursa 2 arkadaşımın önerisi sayesinde yolum düştü. Neredeyse hiç yok denebilecek bir İngilizce seviyemle birlikte YDS kursuna kayıt yaptırdım. Aziz hocanın derste konu anlatımından sonra çözdüğü sorular, soru çözüm taktikleri, her ders sonrası yaptığı ders tekrarı ve kelime çalışmaları sayesinde ilk girişimde YDS sınavından 66.25 aldım. Aziz hoca gerçekten alanında çok başarılı bir hoca ve öğrencisine gerçekten çok değer veriyor. Bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine hiç izin vermedi. Bu nedenle verdiği emek, sabır ve özenden dolayı Aziz Hocama sonsuz teşekkürler. İyi ki Çağrı Dil Kursu Ailesi ve Aziz hocamla yollarımız kesişti.
ENES BUĞRA ALBAYRAKENES BUĞRA ALBAYRAK
16:26 08 Oct 23
Çağrı Dil Okuluyla tanışmam bir tanıdığımın vasıtasıyla 2021 yılında gerçekleşti. Kursa ASBÜ Hukuk Fakültesi İngilizce hazırlık muafiyet sınavımı atlamak maksadıyla gelmiştim. Hızlandırılmış kursla birlikte özellikle writing ve reading konularında gelişmemde ve muafiyet sınavımı geçmemde katkısı ve emeği büyük olan Aziz hocama teşekkürü bir borç biliyorum.Aradan birkaç yıl geçtikten sonra tekrardan bu kursa YDS için dönüş yaptım. YDS derslerinin Aziz hoca tarafından verileceğini duyduğum an kafamda YDS’nin bittiğini hissettim. Çünkü aklıma hemen muafiyet sınavındaki taktikler ve eğlenceli eğitim süreci aklıma geldi.Kendisiyle YDS için eğitimlere başlamadan önce girdiğim sınavda 52 puan almışken kendisi ve kendine özgü taktikleriyle çözdüğüm deneme sınavlarında 70-80 bantlarında puan almaya başladım. Aziz hocanın hiçbir öğrencisini ayırt etmeden her bir öğrencisiyle kurmuş olduğu yakın dostluk ve öğrencilere yüklediği yüksek motivasyon ve özgüven sayesinde stresli olan sınav sürecini hem eğlenceli hem de herkes için faydalı hale getirdi. İstediğim puanı alacağımdan ve gelecek sınavlarda üzerine koyarak gideceğimden hiçbir şüphem yok.Son olarak Abdullah Gürleyik ve Mustafa Gürleyik beylere öğrenci dostu ve samimiyet içerisinde yönetilen bu kurs için teşekkürlerimi iletiyorum.
Kadir YaslıtaşKadir Yaslıtaş
19:22 13 Sep 23
Merhaba Almanca kursu için eşimle kayıt olduk. Özellikle ve öncelikle Ali Saim Gürel hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Nazik sıcakkanlı ve en önemlisi işini layıkıyla yerine getiriyor. Her konuyu tane tane anlatıyor aksanı diksiyonu grameri herşeyiyle tam bir öğretmen. Ona minnettarız. Sonrasında kayıt sürecinde ilgilenen Suzan Hanıma teşekkür ederiz. Sadece tek rahatsız olduğum konu sınıf mevcudu 20 nin üstünde olmamalı ve iki kur arasında bekleme süresinin fazla olmaması gerekiyor. Ona dikkat edilirse seviniriz. Vielen Dank..
ibrahim gayretliibrahim gayretli
10:49 22 Aug 23
Aziz hocamın YDT kursuna katıldım ve tamamen memnun kaldım. İstediğim üniversiteyi ilk sıradan kazandım. Hem ders işleyişi hem de bilgi aktarımıyla mükemmel bir öğretmen. Kursun ortamı, sınıfları, imkanları da oldukça güzeldi. İngilizce de bir yerlere gelmek istiyorsanız kesinlikle Aziz hocamı öneririm.
js_loader

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

2-3 hafta aralıklarla yeni kurlar açılmaktadır.

Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilmektedir.

Peşin veya 3-4 taksitle ödeme yapılabilir.

İster online, ister yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Online eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden verilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz.

14, 16, 20 ve 25 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.

Kişisel Gelişim kursu fiyatları aldığınız kur sayısı x 1 kur ücreti olarak belirlenmektedir.

Diksiyon, beden dili, etkili imaj, sunum teknikleri, zarafet, protokol kuralları, telefonda iletişim, kurumsal yazışma, stres ve zaman yönetimi, algı yönetimi, kurum içi iletişim, zor insanlarla başa çıkma, ikna teknikleri, liderlik ve motivasyon gibi eğitimler verilir.

Mutlu Öğrenci Yorumları

5.0
5 derecelendirmeler
100%
0%
0%
0%
0%

Değerlendirmeler (5)

 1. Gökhan Işık

  Eylül 28, 2022

  Çağrı Dil Okulu’nun Kişisel Gelişim kursu, bana hem profesyonel hem de kişisel hayatımda çok değerli beceriler kazandırdı

 2. Ayten Ateş

  Mart 14, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun Kişisel Gelişim kursu, benim için sadece bir eğitim değil, aynı zamanda bir dönüşüm süreciydi. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 3. Yusuf Özcan

  Eylül 19, 2023

  Kurs süresince kazandığım bilgi ve deneyimler, hem kariyerimde hem de kişisel yaşantımda fark yaratmamı sağladı. Teşekkürler Çağrı Dil Okulu!

 4. Ebru Şen

  Kasım 5, 2023

  Çağrı Dil Okulu’nun Kişisel Gelişim kursu, konusunda uzman eğitmenlerin rehberliğinde, bireysel potansiyelimin farkına varmamı ve en üst seviyeye çıkmamı sağladı.

 5. Rukiye Kurt

  Ocak 2, 2024

  Eğitmenlerin uzmanlığı ve içerik zenginliği sayesinde, bu kurs sayesinde kendimi daha motive ve yönlendirilmiş hissediyorum

Bir yorum ekleyin

Hemen Ara