PREFER WOULD RATHER KULLANIMI

Şubat 26, 2024

Günümüz İngilizcesinde gerekli görüldüğünde kullanılan bazı kalıplar dışında birde gündelik konuşma dilinde sıklıkla kullanılan kelimeler vardır. Bu yazıda prefer would rather kullanımı kalıpları ve kullanım şekilleri anlatılmaktadır. Tercih etme cümlelerinde bu kalıplardan sadece birkaçı kullanılarak harika cümleler kurulabilir. Bazen İngilizce bir kişinin kendini bir yabancıya tanıtması derdini anlatabilecek kadar konuşabilmesi dahi yetmektedir. İngilizce bu kullanım ifade ediş kalıpları ile çok kolay ve popüler bir dil olmayı başarmıştır. Günümüzde bazı bilgilere ulaşabilmek bu bilgileri öğrenebilmek için para harcamaya ya da özel ders almaya ihtiyaç olmamaktadır. Çoğu konu Google üzerinden anlatılmakta ve örneklendirilerek kişilerin hafızasında pekiştirilebilmektedir. Bir insan bir şeyi bir dili öğrenmek istiyorsa her türlü bunu öğrenme imkanına günümüz teknolojisi sayesinde sahiptir.

PREFER WOULD RATHER KULLANIMI
PREFER WOULD RATHER KULLANIMI 2

PREFER WOULD RATHER

Prefer, would rather kullanımı kalıpları bir şey tercih edilirken kullanılsa da bazı cümleler içinde yer aldığında anlamda karışıklıklar meydana gelmektedir. Dikkatli kullanılmalıdır. Bu kalıplar kullanıldıkça öğrenilen tecrübe edildikçe daha iyi konuşulan kullanılabilen İngilizce kalıplardır. İngilizcenin her alanında belli başlı cümle kalıpları vardır. Kalıplar öğrenilince geriye sadece cümleyi anlamlandırmak kalmaktadır. İngilizcede prefer would rather kullanımı cümlelerin fiili olarak kullanılmaktadır. Bu kelimenin anlamı tercih etmektir. Tercih edilen şeyleri yazmakta yani ifade etmekte kullanılmaktadır. Bu kelimeye örnekler verecek olursak; I prefer drinking coffe to tea,( kahve içmeyi çay içmeye tercih ederim.), I prefer to read and write,( okumayı yazmaya tercih ederim.), I prefer cake too cookie,(keki kurabiyeye tercih ederim.), I prefer perfume to cologne,( parfümü kolonyaya tercih ederim.) Prefer kalıbı bu gibi bir şeyi başka bir şeye tercih edecekken kullanılmaktadır. Would rather kalıpları bazı durumlarda belirli bir şey tercih edilecekken kullanılır. Belirli durum yani yaz ayı, kış ayı, okuldayken, işteyken gibi durumlarda kullanılmaktadır. Yer mekân veya durum tercihleri belirtilirken kullanılmaktadır.

PREFER WOULD RATHER CÜMLE KULLANIMI

Prefer would rather kullanımı şekillerine şu şekilde örnek verilebilmektedir. I would rather go on weekends,( hafta sonları gezmeyi tercih ederim.) I would rather eat at this cafe,( bu kafede yemek yemeyi tercih ederim.) Bu kalıp görüldüğü üzere bir şeyi bir eylemi farklı bir duruma hangi zaman diliminde hangi mekanda neye tercih edildiği ifade edilirken kullanılmaktadır. Prefer would rather kullanımları bu şekildedir. Bu kalıplar ezberlendiğinde ve sürekli kullanıldığında alışılacak ve gün geçtikçe daha başarılı cümle kurumları gerçekleşecektir. İngilizce çok karışık görünse de tabii ki çok kolay bir dildir. Her dilin belli başlı ince kuralları kullanım kelime kalıpları vardır. Günümüzde İngilizce öğrenilebilecek bir çok mobil uygulama geliştirilmiştir. Belli bir istikrar düzenli bir çalışma ve öğrenme isteğiyle herkes bu durumun üstesinden gelebilecektir. Sitelerde bu gibi konu yazılarını detaylıca bulup herkes çalışarak İngilizceyi az çok öğrenebilmektedir.

İlginizi çekebilir: SUCH AS KULLANIMI

 

User Avatar

Çağrı Dil Kursu

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

Düşüncelerini Paylaş

Hemen Ara