İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları

Şubat 29, 2024

İngilizce Kendini Tanıtma, İngilizce olsun Türkçe olsun birileriyle ilk tanıştığınızda en önemli hususlardan biridir. Yeni bir sınıfa başlamış ve kendinizi tanıtmak zorunda olabilirsiniz, yeni bir okula başlamış olabilirsiniz veya yeni bir işe başlamış olabilirsiniz. Bir şekilde İngilizce kendini tanıtma ihtiyacınız olabilir. Okulda ödeviniz olabilir ve İngilizce kendini tanıtma uzun paragraf halinde ödev hazırlamanız gerekebilir. İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları içeriğimiz ile bu problemleriniz çözülecek.

İngilizce kendini tanıtma lise ödevi de olabilir. Uzun lafın kısası herhangi bir sebepten dolayı İngilizce kendini tanıtma örnekleri arayışında olabilirsiniz. Çağrı Yabancı Dil ve İngilizce Kursu olarak sizlere birden fazla İngilizce kendini tanıtma metni hazırladık. Bu metinleri pdf ve word dosyaları halinde de yazı içerisine ekledik ki İngilizce Kendini Tanıtma ödev olarak indirip kullanabilesiniz.

İlgili Kursumuz: Ankara İngilizce Kursu

ingilizce kendini tanıtma
İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları 4

İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları

Aşağıda bir çok İngilizce kendini tanıtma yazıları ile birlikte İngilizce aile tanıtma sunumları da yer almakta olup İngilizce aile tanıtma arayışınız için ideal yazılardır. Aşağıdaki yeşil kutucuklar içerisinde olan yazılar İngilizce kendimizi tanıtma yazılarıdır, üstteki Türkçe metnin İngilizce versiyonudur. Bazıları bireysel olup bazıları İngilizce aileni tanıtma yazıları olarak da kullanılabilir.

Benim adım Hande. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle İzmir’ de yaşıyorum. Annemin ismi Zeynep, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Deniz. arkadaş canlısıdır. Şehrin merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyükannemin ismi Şükriye. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok tatlı ve komik. Fen lisesinde okuyorum. Matematik okuyarak başarılı bir bilim insanı olmak istiyorum. Yürümeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen de ailem ve arkadaşlarımla beraber sinemaya da giderim.

Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Kartalda doğdum. 24 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ilgaz ve Simge.

Benim adım Elif Soyadım Fidan. Ben 23 nisanda doğdum. 17 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum. Uzun boyluyum, basket oynuyorum. mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim. Ailemi tanıtayım: kardeşimin adı Kevser. O kısa boylu, hafif tombik, (tombul). Sarı kıvırcık saçlara sahip ve ela gözleri var. Annemin adı Ebru. Esmer ve uzun boylu. Kendisini çok severim. Sırdaşımdır. Babamın adı Ali Rıza. O orta boylu , zayıf , gri düz saçlara ve ela gözlere sahip, memur.

Selam ben Altan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Sally ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno-müziği sevmesi olmalı. Peki sen?

Merhaba dört kişiden oluşan bir çekirdek ailenin ilk kızıyım. Adım Eylül 13 yasındayım. İstanbul’da yaşıyorum..8.sınıfa gidiyorum. Yüzmek ve müzik dinlemek hobilerim arasındadır. En sevdiklerim: en beğendiğim renk lacivert, en çok sevdiğim hayvan ise kustur. Bu hayatta en nefret ettiğim şey kapalı alanda kalmaktır. Açıkçası çok saçma ve sıkıcı bir hayatim var. Bu yüzden macera dolu bir anim yok. En sevdiğim ders ise fen bilimleri.

Eğlenceli ve Meraklı Dünyam

Benim adım Begüm Ertaş. Yalova’da doğdum ve İstanbul’da yaşıyorum. İzmirliyim. Bu hayatta en çok kardeşimi seviyorum. İleride en çok olmak istediğim meslek İngilizce Öğretmenliği veya avukat olmaktır. Yapmaktan hoşlandığım şeyler ise; kitap okumak, müzik dinlemek, uzun yolculuklar yapmak ve yeni şeyler öğrenmektir.

Hoşlanmadığım şeyler ise; karanlıkta durmak ve bilgisayarda zaman geçirmektir. Genellikle bilgisayarı ödev ve araştırma yapmak için kullanırım. Boş zamanlarımda çeviriden anlamlarını bilmediğim İngilizce kelimeleri öğrenirim ve bazı zamanlarda ise sözlükten bazı kelime gruplarını incelerim. Bununla beraber; Türkçe dersleri için; bir günlük tutarım. Bu günlüğe anlamlarını bilmediğim kelimelere yer veririm. Meslek konusunda zamanla fikirlerim değişir. Ben yine de İngilizce dili ve edebiyatı okumak isterim. En sevdiğim dersler İngilizce ve Sosyal dersleridir. Çoğu kez bu derslerle meslekleri bağdaştırmak istemişimdir. Sevmediğim ve hatta nefret ettiğim dersler de vardır. Bunlar sırası ile Fen ve Matematik’ tir. Hayatta en sevmediğim durum kararsız kalmaktır.

Zaman zaman karar vermek durumunda kaldım ve her seferinde kararsız kaldım. Bu duruma sinirlenirim. Okul dışında dünya yansa umurumda olmaz. Her zaman dikkat etmişimdir ki; eğer 2 şey arasında kararsız kalırsak en yakın zamanda karar vermemiz gerekir. Eğer karar vermezsek ve zaman kaybedersek karar vermemiz gereken bu 2 şeyi kaybedebiliriz. Ayrıca; Başarıya giden yol için en önemli unsur azimli olmaktır. Kendimize inanırsak ve azimli olursak başaramayacağımız bir şey yoktur. Ben her zaman azimli olursam başarıya ulaşacağıma inanırım.

Merhabalar ben Duru 29 Mart 2006 tarihinde doğdum.12 yaşındayım. Okyanus kolejinde okuyorum. Annemin adı Safiye babamın adı ise Serkan’dır. Annem veteriner, babam ticaret ile uğraşıyor. En çok ders çalışmayı, gitar ve öbür müzik aletlerini çalmayı severim. En çok sinir olduğum şey arkadaşlarımın bana çok ders çalışıyorsun demesi. bu benim sinirimi bozuyor. En sevdiğim renk yeşil. En sevdiğim hayvan köpek, baykuş ve kedi aslında hepsini seviyorum. En sevdiğim yemek aslında her şeyi yerim! Hayatımda bana başarılı olmayı ant içtiren annem ve aileme teşekkür ederek küçüklükten beri hayalim olan beyin cerrahlığını gerçekleştirmek için kendime şans diliyorum:)

Ben Duygu 1997 yılında İzmir’de doğdum annemin adı Aylin, babamın adı ise Oğuz’dur. Annem holding müdürü, babam ise mühendistir. Peyami Safa İlköğretim Okulu’nda, liseyi Atatürk Lisesi’nde okudum. Şu an üniversitedeyim. Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. En çok sevdiğim yemekler pizza ve hamburgerdir.

Hobilerim; bisiklet sürmek, yüzmek, ders çalışmak, alışveriş yapmak, buz pateni yapmak ve kayak yapmaktır. Fobilerim ise böcekler ve hırsızlardır Benim 2 tane kaplumbağam vardır. Birincisi Yumurcak, ikincisi Şirin’dir. İkisi de 3 aylık En çok sevdiğim hayvan köpektir. En sevdiğim şarkıcı Hadise’dir. Pop tarzı müzik dinlerim. En çok sevdiğim arkadaşım Alev ve Ayça’dır.

Merhaba ben Mehmet Taş. 26 yaşındayım. Gazeteciyim. Kısa zamanda birçok yerel gazetede çalıştım. Nişanlıyım. İngilizce ve Rusça biliyorum. İstanbul’da doğup, büyüdüm.

Selam. Adım Nurhan Toksöz. 26 yaşındayım. Tiyatro oyuncusuyum. Ege üniversitesi mezunuyum. Evliyim. İki bir çocuğum var. Adı Emre. 4 yaşında. Piyano eğitimi alıyor. Ailemi çok seviyorum.

Merhaba adım Kenan Turan. 27 yaşındayım. İstanbul’da doğdum ve yaşıyorum. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. İngilizce, Fransızca ve Almanca biliyorum. Öğretmenlik yapıyorum. En sevdiğim ülke Kanada; ama En sevdiğim şehir Tel Aviv. Gitar çalışıyorum. Amatör olarak grubumla barlarda sahne alıyorum.

Merhaba Ilgaz Demir. 19 yaşındayım. Lisans öğrencisiyim. Ankaralıyım. En sevdiğim şey seyahat etmek. Şu ana kadar üç ülkeyi gezdim. İngiltere, Almanya ve Fransa’ya gittim. Hayalim dünyayı gezmek.

Merhaba ben Kübra Peker. 12.06.1998 yılında İzmir’de doğdum. Hukuk Fakültesinde okumaktayım. En sevdiğim şehir İzmir. En sevdiğim tatil adası ise Rodos. Bir an önce okulumu bitirip hayalimdeki meslek olan avukatlığa adım atmak istiyorum.

Merhaba ben Erman Yüksel. Türk dili ve edebiyatı bölümü öğrencisiyim. 20 yaşındayım. Aynı zamanda Çağrıda Osmanlıca eğitimi alıyorum. Futbol oynamayı seviyorum. En sevdiğim yazar Atilla İlhandır.

Selam ben Nilay Han 23 yaşındayım. Ekonomi mezunuyum. Yöneticiyim. İngilizce ve Almanca biliyorum. Çağrı Dil Okulunda da Almanca YDS dil eğitimi görmekteyim. Hobi olarak dans etmekteyim. En sevdiğim ülke Kanada.

Ben Yelda 22 yaşındayım. Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü öğrencisiyim. Tiyatro, benim her şeyim. Bunu dışında piyano çalıyorum. En sevdiğim renk mavi. İngilizce ve İtalyanca biliyorum ve şu anki hayalim Roma’ya gitmek.

İngilizce kendini ve aileni tanıtma   yazıları serisinin sonuna geldiniz. İngilizce kendini tanıtma mülakat gibi kendinizi tanıtmanız gereken durumlarda kullanabileceğiniz ,   Kendini tanıtma yazısı ödev olarak kullanabileceğiniz  ingilizce kendini tanıtma uzun içeriğimizi aşağıdaki word ve pdf dosyalardan indirebilir, paylaşabilirsiniz.

İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları okuduktan sonra ayrıca bu konu ile alakalı diğer yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz :

İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları
İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları 5

İngilizce Kendini Tanıtma Paragraf

İngilizce Kendini Tanıtma ile ilgili paragraf örnekleri aşağıdaki gibidir.

İngilizceTürkçesi
Hello, my name is Sarah. I am a student studying computer science at the University of XYZ.Merhaba, benim adım Sarah. XYZ Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi öğrencisiyim.
Hi, I’m John, a passionate photographer who loves capturing moments and telling stories through my lens.Merhaba, ben John, anıları yakalamayı ve objektifim aracılığıyla hikayeler anlatmayı seven bir fotoğrafçıyım.
Greetings! I’m Emily, a marketing professional with a keen interest in digital advertising and social media.Selamlar! Ben Emily, dijital reklamcılık ve sosyal medya alanında ilgi duyan bir pazarlama profesyoneliyim.
Hey there, I’m Alex, a travel enthusiast who enjoys exploring new cultures and cuisines.Merhaba, ben Alex, yeni kültürleri ve mutfakları keşfetmeyi seven bir seyahat tutkunuyum.
Howdy! My name is Jake, and I work in finance, specializing in investment analysis and risk management.Merhaba! Benim adım Jake, finans sektöründe çalışıyorum ve yatırım analizi ile risk yönetimine odaklanıyorum.
Good day! I’m Lily, a literature major who finds joy in delving into the worlds created by classic and contemporary authors.Günaydın! Ben Lily, edebiyat bölümünde okuyan, klasik ve çağdaş yazarların yarattığı dünyalara dalmaktan keyif alan biriyim.
Aloha! I’m David, a software engineer passionate about developing innovative solutions to real-world problems.Aloha! Ben David, gerçek dünya problemlerine yenilikçi çözümler geliştirmekten keyif alan bir yazılım mühendisiyim.
Salutations! I’m Rachel, an environmental advocate committed to promoting sustainability and raising awareness about climate change.Selamlar! Ben Rachel, sürdürülebilirliği teşvik etmeye ve iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmaya kararlı bir çevre savunucusuyum.
Bonjour! I’m Pierre, a culinary artist who believes in the magic of creating delightful dishes that tantalize the taste buds.Bonjour! Ben Pierre, damakları şenlendiren lezzetli yemekler yaratmanın sihrine inanan bir mutfak sanatçısıyım.
Guten Tag! I’m Maria, an aspiring architect fascinated by the blend of aesthetics and functionality in designing spaces.Guten Tag! Ben Maria, mekanları tasarlarken estetik ve işlevselliğin harmanlanına hayran olan bir mimar adayıyım.
Ciao! I’m Luca, a music enthusiast who enjoys playing the guitar and exploring various genres to express my creativity.Ciao! Ben Luca, gitar çalmaktan keyif alan ve yaratıcılığımı ifade etmek için çeşitli müzik türlerini keşfeden bir müzik tutkunu.
Shalom! I’m Sarah, a psychology student passionate about understanding the intricacies of the human mind and behavior.Shalom! Ben Sarah, insan zihninin ve davranışlarının inceliklerini anlamaya hevesli bir psikoloji öğrencisiyim.
Namaste! I’m Raj, a yoga instructor dedicated to helping others achieve physical and mental well-being through the practice of yoga.Namaste! Ben Raj, diğerlerinin yoga pratiği aracılığıyla fiziksel ve zihinsel sağlığa ulaşmasına yardımcı olan bir yoga eğitmeniyim.
Salut! I’m Sophie, a fashion design student who finds inspiration in diverse cultures and aims to create unique and inclusive designs.Salut! Ben Sophie, çeşitli kültürlerden ilham alan ve benzersiz ve kapsayıcı tasarımlar yaratmayı hedefleyen bir moda tasarım öğrencisiyim.
Konnichiwa! I’m Ken, a technology enthusiast with a particular interest in artificial intelligence and its applications.Konnichiwa! Ben Ken, yapay zeka ve uygulamalarına özel bir ilgi duyan bir teknoloji tutkunuyum.
Buenos días! I’m Elena, a Spanish language teacher who enjoys imparting linguistic skills and cultural insights to my students.Buenos días! Ben Elena, dil becerilerini ve kültürel perspektifleri öğrencilere aktarmaktan keyif alan bir İspanyolca öğretmeniyim.
G’day! I’m Tim, a wildlife photographer who thrives on capturing the beauty and essence of the natural world.Günaydın! Ben Tim, doğal dünyanın güzelliğini ve özünü yakalamaktan mutluluk duyan bir doğa fotoğrafçısıyım.
Grüß Gott! I’m Heidi, a history buff with a passion for unraveling the stories of the past and understanding their impact on the present.Grüß Gott! Ben Heidi, geçmişin hikayelerini çözmeye ve bunların şimdiki zamandaki etkilerini anlamaya tutkulu bir tarih meraklısıyım.
Sawasdee! I’m Aria, an avid reader who believes in the power of literature to transport us to different worlds and broaden our perspectives.Sawasdee! Ben Aria, edebiyatin bizi farklı dünyalara taşıma gücüne inanan bir kitap kurduyum.
Hallo! I’m Markus, a business student aspiring to combine my analytical skills with creativity in the world of marketing.Hallo! Ben Markus, analitik becerilerimi pazarlama dünyasında yaratıcılıkla birleştirmeyi hedefleyen bir işletme öğrencisiyim.

İngilizce Hobilerini Anlatma

İngilizce Kendini Tanıtma yazısı hazırlarken hobiler aşağıdaki gibi anlatılabilir.

 1. I enjoy reading books in my free time. – Boş zamanlarımda kitap okumaktan keyif alırım.
 2. Playing the guitar is one of my favorite hobbies. – Gitar çalmak en sevdiğim hobilerden biridir.
 3. I love hiking and exploring nature trails. – Dağ yürüyüşlerini ve doğa patikalarını keşfetmeyi çok seviyorum.
 4. Cooking and trying new recipes is a passion of mine. – Yemek yapmak ve yeni tarifleri denemek benim tutkum.
 5. I’m an avid photographer, capturing moments wherever I go. – Tutkulu bir fotoğrafçıyım, gittiğim her yerde anıları yakalarım.
 6. Gardening is a relaxing hobby that I enjoy on weekends. – Bahçe işleri, hafta sonları keyif aldığım bir rahatlama hobisidir.
 7. I like to paint landscapes with watercolors. – Suluboya ile manzara resimleri yapmaktan hoşlanırım.
 8. Playing chess stimulates my mind and strategic thinking. – Satranç oynamak zihinsel ve stratejik düşünceyi tetikler.
 9. I participate in a local dance class to stay active. – Aktif kalmak için yerel bir dans sınıfına katılırım.
 10. Traveling and experiencing different cultures are my greatest hobbies. – Seyahat etmek ve farklı kültürleri deneyimlemek benim en büyük hobilerim.
 11. I spend time birdwatching and identifying different species. – Kuş gözlemi yapar, farklı türleri tanımaya çalışırım.
 12. Writing short stories allows me to express my creativity. – Kısa hikayeler yazmak, yaratıcılığımı ifade etme imkanı sağlar.
 13. I collect vintage postcards from my favorite destinations. – Favori destinasyonlarımdan antika kartpostal koleksiyonu yaparım.
 14. Yoga is not just an exercise for me; it’s a hobby that brings peace. – Yoga sadece bir egzersiz değil, benim için huzur getiren bir hobi.
 15. I enjoy stargazing and learning about constellations. – Yıldız gözlemi yapmaktan ve takımyıldızlar hakkında öğrenmekten keyif alırım.
 16. DIY projects, like crafting, are a great way to spend my weekends. – Kendin yap projeleri, el işi gibi, hafta sonlarımı değerlendirmenin harika bir yoludur.
 17. I’m a board game enthusiast and host game nights with friends. – Bir masa oyunları tutkunu olarak arkadaşlarımla oyun geceleri düzenlerim.
 18. Learning new languages is a challenging yet rewarding hobby for me. – Yeni diller öğrenmek benim için zorlayıcı ama ödüllendirici bir hobi.
 19. I engage in community service as a fulfilling and meaningful hobby. – Toplum hizmetine katılmak, tatmin edici ve anlamlı bir hobi olarak benim için önemlidir.
 20. Fishing is a serene hobby that allows me to connect with nature. – Balık tutmak, doğayla bağlantı kurmama izin veren sakin bir hobidir.

İngilizce Aileni Tanıtma Cümleleri

İngilizce Kendini Tanıtma cümleleri, aile tanıtma diyalogları ile devam eder.

 1. My father’s name is John. – Babamın adı John.
 2. This is my mother, Sarah. – Bu benim annem, Sarah.
 3. I have two sisters, Emily and Lisa. – İki kız kardeşim var, Emily ve Lisa.
 4. Meet my older brother, Michael. – Büyük erkek kardeşimle tanış, Michael.
 5. Our family is very close-knit. – Ailemiz çok sıkı bağlı.
 6. My parents have been married for 25 years. – Annem ve babam 25 yıldır evli.
 7. I’m the youngest in the family. – Ailede en küçüğü benim.
 8. My grandparents live in the countryside. – Büyükannem ve büyükbabam kırsalda yaşıyor.
 9. We often gather for Sunday dinners. – Genellikle Pazar akşamları bir araya geliriz.
 10. My aunt is a teacher. – Teyzem bir öğretmen.
 11. My uncle works as an engineer. – Dayım mühendis olarak çalışıyor.
 12. We celebrate holidays together. – Bayramları birlikte kutlarız.
 13. I have a cousin who is the same age as me. – Yaşımda olan bir kuzenim var.
 14. Family is important to me. – Ailem benim için önemlidir.
 15. My sister is getting married next month. – Kız kardeşim gelecek ay evleniyor.
 16. We enjoy family game nights. – Ailece oyun gecelerini severiz.
 17. My parents are retired now. – Annem ve babam şu anda emekli.
 18. We have a family tradition of going on vacations together. – Birlikte tatil yapma aile geleneğimiz var.
 19. My niece just started kindergarten. – Yeğenim yeni başladı anaokuluna.
 20. We support each other through thick and thin. – Zor zamanlarda birbirimize destek oluruz.

20 Cümle ile İngilizce  Kendini Tanıtma 

İngilizce Türkçe
Hello, my name is [Adınız]. Merhaba, benim adım [Adınız].
Ben [sizin yaşınızda] yaşındayım. Ben [yaşınız] yaşındayım.
Ben [doğduğun yer]’de doğdum. [Doğum yeriniz]’de doğdum.
Şu anda [mevcut konumunuz]’da yaşıyorum. Şu anda [şu anki yeriniz]’da yaşıyorum.
[Üniversitenizden] [yıl] yılında mezun oldum. [Üniversitenizden] [yıl] yılında mezun oldum.
Benim bölümüm [sizin bölümünüz] idi. Benim ana dalım [ana dalınız] idi.
[Şirketinizde] [sizin mesleğiniz] olarak çalışıyorum. [Şu anki şirketinizde] bir [mesleğiniz] olarak çalışıyorum.
[Alanınızda] [sayı] yıllık tecrübem var. [Alanınızda] [sayı] yıl deneyime sahibim.
Hobilerim arasında [hobileriniz] yer alıyor. Hobilerim arasında [hobileriniz] bulunmaktadır.
[İlgi alanlarınız] konusunda tutkuluyum. [İlgi alanlarınız] konusunda tutkulu biriyim.
[Konuştuğunuz dilleri] akıcı bir şekilde konuşuyorum. [Konuştuğunuz diller] konusunda akıcıyım.
Seyahat etmek en sevdiğim aktivitelerden biridir. Seyahat etmek favori aktivitelerimden biridir.
Kitap okumaktan keyif alıyorum, özellikle de [en sevdiğiniz tür]. Kitap okumayı severim, özellikle [favori türünüz].
Ben [en sevdiğiniz spor veya takımların] hayranıyım. [Favori sporlarınız veya takımlarınız]ın bir hayranıyım.
Yemek yapmak gurur duyduğum bir beceridir. Yemek yapma konusunda gurur duyduğum bir yetenektir.
Sürekli öğrenmeye sıkı sıkıya inanan biriyim. Sürekli öğrenmeye inanan biriyim.
Gönüllülük benim için önemli ve ben de [gönüllü çalışmanıza] aktif olarak katılıyorum. Gönüllülük benim için önemlidir ve [gönüllü çalışmanızda] aktif olarak yer alırım.
Hayata olumlu bir bakış açısına sahibim. Hayata olumlu bir bakış açısına sahibim.
Müziğin hayatımda önemli bir yeri var. Müzik hayatımda önemli bir rol oynar.
Yaşamın her alanında dürüstlüğe ve dürüstlüğe değer veriyorum. Hayatın her alanında dürüstlük ve bütünlüğe değer veririm.

10 Cümle ile Kendini Tanitma İngilizce

İngilizce Türkçe
Merhaba, ben [Adınız]. Merhaba, Ben [Adınız].
Tutkulu bir öğrenci ve araştırmacıyım. Tutkulu bir öğrenci ve keşfedicisiyim.
Şu anda [Okulunuz]’da öğrenciyim. Şu anda [Okulunuzda] öğrenciyim.
Benim bölümüm [Binbaşınız]. Benim ana dalım [Ana Dalınız].
[İlgi Alanlarınız] konusuna yoğun bir ilgim var. [İlgi Alanlarınız] benim için büyük bir ilgi kaynağı.
Yaratıcı faaliyetlerde bulunmaktan keyif alıyorum. Yaratıcı aktivitelere katılmaktan keyif alırım.
Güçlü yönlerimden biri etkili iletişimdir. Etkili iletişim kurma konusunda güçlüyüm.
[Sizin Alanınızda] stajlarımı tamamladım. [Alanınızda] stajlarımı tamamladım.
Akademisyenlerin dışında, [Hobilerinizi] seviyorum. Akademik alandışında, [Hobileriniz] ile ilgilenirim.
Büyüme fırsatları beni heyecanlandırıyor. Büyüme fırsatlarına duyduğum heyecanı paylaşmak isterim.

İş Görüşmesinde İngilizce Kendini Tanıtma

İş Görüşmesi: Kendinizi İngilizce Olarak Tanıtmak; 

İş görüşmeleri, kariyer yolculuğumuzun önemli bir durağıdır. Bu süreçte, kendimizi doğru ve etkili bir şekilde ifade etmek iş başvurularımızın başarılı olması için kritik bir unsurdur. İşte, İngilizce iş görüşmelerinde kendinizi tanıtma sürecinde kullanabileceğiniz bazı etkili ipuçları:

 1. Selamlaşma (Greeting): İş görüşmesinin başlangıcında nazik bir selamlaşma ile kendinizi tanıtmaya başlayın. “Hello” veya “Hi” gibi basit ve samimi ifadeler kullanabilirsiniz. Ardından, adınızı söyleyerek başlayın.

 2. İsim ve Geçmiş Tecrübeleriniz (Name and Background): İsminizi belirttikten sonra, kısa bir geçmiş özetinizle devam edin. Hangi okuldan mezun olduğunuzu, hangi bölümden veya alanlardan uzmanlık aldığınızı ifade edin. Aynı zamanda, geçmiş iş deneyimleriniz hakkında bilgi verin.

 3. Yetenekler ve Beceriler (Skills and Abilities): İngilizce olarak kendinizi ifade ederken, sahip olduğunuz beceri ve yetenekleri vurgulamaktan çekinmeyin. Örneğin, “İletişim becerilerim güçlüdür” veya “Ekip çalışmasına uyumlu bir bireyim” gibi ifadeler kullanarak dikkat çekin.

 4. İş İlgisi ve Neden Bu Pozisyon (Job Interest and Why This Position): İşe olan ilginizi ve bu pozisyona neden başvurduğunuzu açıklayın. Bu, sizi diğer adaylardan ayıran benzersiz özellikleri vurgulama şansı tanır.

 5. Kapanış (Closing): İlgili kişiye teşekkür edin ve röporteloya olan ilginizi belirtin. Örneğin, “Bu pozisyon için başvuruda bulunma fırsatınız için teşekkür ederim. Sizi daha yakından tanımak ve şirketinize değer katmak için sabırsızlanıyorum.”

Unutmayın ki, kendinizi tanıtma süreci sadece bir başlangıçtır. İlgili kişiye güven vermek ve olumlu bir izlenim bırakmak için samimi, net ve etkili bir dil kullanmaya özen gösterin. Başarılar dilerim!

İngilizce Kendini Tanıtma
İngilizce Kendini Tanıtma

İngilizce Mesleğini Tanıtma

Merhaba, ben İngilizce öğretmeniyim ve mesleğimi sizinle paylaşmak istiyorum. İngilizce mesleğini tanıtmak, dilin güzelliklerini ve kültürler arası iletişimi artırmayı hedefleyen bir misyonu ifade eder. Öğrencilere dil becerilerini kazandırmak, iletişim yeteneklerini geliştirmek ve küresel dünyada daha etkin bireyler olmalarını sağlamak, benim görevimdir. Eğitimde yaratıcılığı teşvik ederken, öğrencileri farklı öğrenme yöntemleriyle destekleyerek dilin derinliklerine inmelerine yardımcı oluyorum. İngilizce öğretmenliği, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine, dünya ile bağlantı kurmalarına ve bilgiye erişim sağlamalarına yardımcı olmanın büyük bir ayrıcalığıdır.

Merhaba ben İngilizce öğretmeniyim ve mesleğimi sizlerle paylaşmak istiyorum. İngilizce öğretme mesleğinin tanıtılması, dilin güzelliğini arttırma ve kültürlerarası iletişimi artırma misyonunu yansıtmaktadır. Görevim öğrencilere dil becerileri kazandırmak, iletişim becerilerini geliştirmek ve küresel dünyada daha etkili bireyler olmalarını sağlamaktır. Eğitimde yaratıcılığı teşvik ederek ve öğrencileri farklı öğrenme yöntemleriyle destekleyerek dilin derinliklerine inmelerine yardımcı oluyorum. İngilizce öğretmek, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine, dünyayla bağlantı kurmalarına ve bilgiye erişmelerine olanak sağladığı için büyük bir ayrıcalıktır.

İngilizce Kendini Tanıtma Metinleri ve Türkçe Anlamları

İngilizce Kendini Tanıtma ile ilgili örneklerden bazıları da Türkçe anlamları ile aşağıdaki şekildedir.

İngilizce Metin Türkçe Anlamı
Merhaba benim adım John. 28 yaşındayım. Londra’da yaşıyorum. Yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda gitar çalmayı ve kitap okumayı severim. Tanıştığıma memnun oldum! Merhaba, benim adım John. 28 yaşındayım. Londra’da yaşıyorum. Yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda gitar çalmaktan ve kitap okumaktan keyif alıyorum. Tanıştığımıza memnun oldum!
Merhaba! Ben Emily, New York’lu bir grafik tasarımcısıyım. Fotoğrafçılığı ve resim yapmayı seviyorum. Size biraz kendimden bahsedeyim. Yürüyüş yapmayı seviyorum ve her zaman yeni yerler keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Burada olmak güzel! Selam! Ben Emily, New Yorklu bir grafik tasarımcıyım. Fotoğrafçılığı ve resim yapmayı çok seviyorum. Kendimden biraz bahsedeyim. Doğa yürüyüşlerinden keyif alıyorum ve her zaman yeni yerler keşfetmeyi bekliyorum. Burada olmak güzel!
Selamlar! Ben David, Los Angeles’ta yaşayan bir gazeteciyim. Hikaye anlatıcılığa merakım var. Günlük hayatımda insanlarla röportaj yapıyorum ve makale yazmaktan keyif alıyorum. Size kendimi tanıtmak benim için bir zevk! Selamlar! Ben David, Los Angeles merkezli bir gazeteciyim. Anlatıcılığa olan tutkum var. Günlük hayatımda insanlarla röportaj yapar ve makale yazmaktan keyif alırım. Kendimi tanıtmak bir zevktir!
Merhaba, ben Samantha. Toronto’dan selamlıyorum. Şu anda pazarlama uzmanı olarak çalışıyorum. İş dışında fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi seviyorum. Birbirimizi daha iyi tanıyalım! Merhaba, ben Samantha. Toronto’dan geliyorum. Şu anda bir pazarlama uzmanı olarak çalışıyorum. İş dışında fotoğrafçılık ve seyahat etmekten keyif alıyorum. Birbirimizi daha iyi tanıyalım!
Herkese selamlar! Ben Michael, Chicago’lu bir öğretmenim. Tarihe karşı yoğun bir ilgim var. Çalışmadığım zamanlarda beni satranç oynarken ve tarihi romanlar okurken bulabilirsiniz. Hepinizle bağlantı kurmayı sabırsızlıkla bekliyorum! Herkese selamlar! Ben Michael, Chicago’lu bir öğretmenim. Tarihe olan büyük ilgim var. Çalışmadığım zamanlarda beni satranç oynarken ve tarihi roman okurken bulabilirsiniz. Hepinizle bağlantı kurmayı bekliyorum!
Merhaba, ben Lauren. San Francisco’da ikamet ediyorum. Mesleğim gereği web geliştiricisiyim. Boş zamanlarımda yürüyüş yapmayı ve yeni kafeler keşfetmeyi severim. Sizinle tanışmak bir zevk! Merhaba, ben Lauren. San Francisco’da yaşıyorum. Mesleğim gereği bir web geliştiriciyim. Boş zamanlarımda doğa yürüyüşü yapmayı ve yeni kafeler keşfetmeyi severim. Tanıştığımıza sevindim!
Herkese merhaba! Ben Alex, Nashville’li bir müzisyenim. İlgi alanlarım piyano çalmak ve şarkı yazmaktır. Çalışmadığım zamanlarda beni yerel mekanlarda performans sergilerken bulabilirsiniz. Hepinizle kendimle ilgili bir şeyler paylaşmaktan heyecan duyuyorum! Merhaba herkese! Ben Alex, Nashville’den bir müzisyenim. İlgilerim arasında piyano çalmak ve şarkı sözü yazmak var. Çalışmadığım zamanlarda beni yerel mekanlarda sahne alırken bulabilirsiniz. Kendim hakkında biraz paylaşmak için heyecanlıyım!
Selam! Lily ismini kullanıyorum. Şu anda Miami’de ikamet ediyorum. Günlük rutinimde moda tasarımcısı olarak çalışıyorum ve benzersiz kıyafetler yaratma konusunda derin bir tutkum var. Hepinizle tanıştığıma memnun oldum! Merhaba! Benim adım Lily. Şu anda Miami’de yaşıyorum. Günlük rutinimde moda tasarımcısı olarak çalışıyorum ve eşsiz kıyafetler yaratmaya derin bir tutkum var. Hepinizle tanışmak güzel!
Selamlar! Benim adım Chris. Vancouver’dan geliyorum. Şu anda mimarlık alanında kariyerime devam ediyorum. Çalışmadığım zamanlarda beni eskiz çizerken ve sanat galerilerini keşfederken bulabilirsiniz. Sizi daha iyi tanımak için sabırsızlanıyorum! Selamlar! Benim adım Chris. Vancouver’dan geliyorum. Şu anda mimarlık alanında kariyer yapmaya çalışıyorum. Çalışmadığım zamanlarda beni eskiz yaparken ve sanat galerilerini keşfederken bulabilirsiniz. Sizi daha iyi tanımak için sabırsızlanıyorum!
Merhaba, ben Olivia. Seattle’ı evim olarak görüyorum. Mesleğim gereği biyologum. İş dışında ilgi alanlarım bahçecilik ve kuş gözlemciliğidir. Bu tanıtımın bir parçası olmak bir zevk! Merhaba, ben Olivia. Seattle’ı evim olarak adlandırıyorum. Mesleğim gereği bir biyologum. İş dışında ilgilerim bahçe işleri ve kuş gözlemlemektedir. Bu tanıtımın bir parçası olmak bir zevktir!

İş Görüşmesinde İngilizce Kendini Tanıtma

Türkçe:

Merhaba, adım Ayşe Akın. Sizlere daha yakından tanıtmak için buradayım. İş görüşmeme katılımınız için teşekkür ederim.

İngilizce:

Hello, my name is Ayşe Akın. I am here to introduce myself to you more closely. Thank you for participating in my job interview.

Eğitim ve Deneyim: Üniversite eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladım. Ardından, XYZ Şirketi’nde bir yıl stajyer olarak görev aldım ve finans departmanında deneyim kazandım. Mezuniyetimin ardından ABC Şirketi’nde finans analisti olarak çalıştım ve bütçe yönetimi, finansal raporlama gibi alanlarda sorumluluklar üstlendim.

Education and Experience: I completed my university education at Boğaziçi University, Department of Business Administration. Following that, I worked as an intern at XYZ Company for one year, gaining experience in the finance department. After graduation, I worked as a financial analyst at ABC Company, where I took on responsibilities such as budget management and financial reporting.

Yetenekler: İngilizce dilinde ileri düzeydeyim ve bu dilde iş ilişkilerini yürütme konusunda güçlü bir yeteneğe sahibim. Ayrıca, MS Office uygulamalarını etkili bir şekilde kullanabiliyorum ve analitik düşünce becerilerimle karmaşık problemleri çözebiliyorum.

Skills: I am proficient in the English language and have a strong ability to conduct business relations in this language. Additionally, I can effectively use MS Office applications and solve complex problems with my analytical thinking skills.

Neden Bu Şirket?: Bu şirketi tercih etmemin nedeni, yenilikçi yaklaşımınız ve sektördeki liderliğinizdir. Şirketinizdeki ekip çalışması kültürü ve benzer düşünen profesyonellerle birlikte çalışma fırsatı benim için çekici kılıyor.

Why This Company?: The reason for choosing this company is its innovative approach and leadership in the industry. The team collaboration culture in your company and the opportunity to work with like-minded professionals make it attractive for me.

Hedefler: Kariyer hedefim, sürekli öğrenme ve gelişme içinde olmak, aynı zamanda şirketinize değer katmaktır. Bu pozisyonda, yeteneklerimi kullanarak şirketinizi daha da ileriye taşımak için çaba göstermek istiyorum.

Goals: My career goal is to be in a constant state of learning and development while adding value to your company. In this position, I want to strive to move your company forward by utilizing my skills.

Teşekkür: İlgilenen zamanınız için teşekkür ederim. Sizinle daha detaylı konuşmak ve potansiyel bir işbirliği için sabırsızlanıyorum.

Thank You: Thank you for your time and interest. I look forward to discussing more with you and the possibility of collaborating in the future.

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce kendimizi nasıl tanıtabiliriz?

Kendimizi İngilizce tanıtmak için şu temel bilgileri paylaşabiliriz: “Merhaba, Ben [Adınız]. [Yaşınız], [Mesleğiniz] ile ilgileniyorum. [Şehir/Ülke]’de yaşıyorum. Hobilerim arasında [Hobi 1], [Hobi 2] bulunuyor. İyi bir iletişimciyim ve yeni insanlarla tanışmayı severim.”

Kendini tanıtırken ne yazılır?

Merhaba, ben [Adınız]. [Yaşınız] yaşındayım ve [Şehir/Ülke]’de yaşıyorum. [Mesleğiniz] olarak çalışıyorum. Hobilerim arasında [Hobi 1], [Hobi 2] bulunuyor. İyi bir iletişimciyim ve yeni insanlarla tanışmayı severim.”

Bir öğrenci kendini nasıl tanıtır?

Merhaba, adım [Adınız], [Şehir] doğumluyum. [Üniversite/Lise] öğrencisiyim ve [Bölüm/Fakülte] okuyorum. Hobilerim arasında [Hobi 1], [Hobi 2] ve [Hobi 3] yer alıyor. Sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyorum.

User Avatar

Çağrı Dil Kursu

Çağrı Dil Okulu; yabancı dil öğretiminde yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerine sahip E. Diplomat ve Eğitimci Mustafa GÜRLEYİK öncülüğünde kurulmuştur. Yabancı Dil Kursu arayanlar için Çağrı Dil Okulu, geniş kurs yelpazesi, uygun fiyatları ve profesyonel dil öğretmenleri ile en iyi seçeneklerden biridir.

Düşüncelerini Paylaş

Hemen Ara