İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları

Kendini tanıtma ingilizce olsun Türkçe olsun birileriyle ilk tanıştığınızda en önemli hususlardan biridir. Yeni bir sınıfa başlamış ve kendinizi tanıtmak zorunda olabilirsiniz, yeni bir okula başlamış olabilirsiniz veya yeni bir işe başlamış olabilirsiniz. Bir şekilde ingilizce kendini tanıtma ihtiyacınız olabilir. Okulda ödeviniz olabilir ve ingilizce kendini tanıtma uzun paragraf halinde ödev hazırlamanız gerekebilir. İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları içeriğimiz ile bu problemleriniz çözülecek.

İngilizce kendini tanıtma lise ödevi de olabilir. Uzun lafın kısası herhangi bir sebepten dolayı ingilizce kendini tanıtma örnekleri arayışında olabilirsiniz. Çağrı Yabancı Dil ve İngilizce Kursu olarak sizlere birden fazla ingilizce kendini tanıtma metni hazırladık. Bu metinleri pdf ve word dosyaları halinde de yazı içerisine ekledik ki kendini tanıtma yazısı ödev ingilizce olarak indirip kullanabilesiniz.

Ayrıca sadece  ingilizce kendini tanıtma uzun paragraf lise düzeyinde kalmayıp ingilizce kendini tanıtma örnekleri üniversite düzeyinde de yer almaktadır. İngilizce kendini tanıtma uzun cümleler ve kısa cümleler ile harmanlanmış olup sizlerin kullanımına sunulmuştur.

 

İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları

Aşağıda bir çok ingilizce kendini tanıtma yazıları ile birlikte ingilizce aile tanıtma sunumları da yer almakta olup ingilizce aile tanıtma arayışınız için ideal yazılardır. Aşağıdaki yeşil kutucuklar içerisinde olan yazılar ingilizce kendimizi tanıtma yazılarıdır, üstteki türkçe metnin ingilizce versiyonudur. Bazıları bireysel olup bazıları ingilizce aileni tanıtma yazıları olarak da kullanılabilir.


Benim adım Hande. 17 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle İzmirde yaşıyorum. Annemin ismi Zeynep, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Deniz. arkadaş canlısıdır. Şehrin merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyükannemin ismi Şükriye. 75 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok tatlı ve komik. Fen lisesinde okuyorum. Matematik okuyarak başarılı bir bilim insanı olmak istiyorum. Yürümeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen de ailem ve arkadaşlarımla beraber sinemaya da giderim.

My name is Hande. I am 17 years old. My big family: I live in İzmir with my mom, my sister and my grandma. My mom’s name is Zeynep and she is a housewife. My sister’s name is Deniz and she is very friendly. She works at the big hospital in the city centre. My grandma’s name is Şükriye. She is 75 years old. I love her because she is cute and funny. I study at science high school. I desire to become a successful scientist by studying mathematics. I like walking and reading. Sometimes, I go to cinema with my family and my friends.

Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Kartalda doğdum. 24 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ilgaz ve Simge.

My name is Merve. I am from Istanbul and I live there. I was born in Kartal. I am 24 years old. I study at university for getting my master’s degree. I studied international relations. I like reading and listening to music. Also, swimming… I live with my mom and dad. My best friends are Ilgaz and Simge.

Benim adım Elif Soyadım Fidan. Ben 23 nisanda doğdum. 17 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum. Uzun boyluyum, basket oynuyorum. mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim. Ailemi tanıtayım: kardeşimin adı Kevser. O kısa boylu, hafif tombik, (tombul). Sarı kıvırcık saçlara sahip ve ela gözleri var. Annemin adı Ebru. Esmer ve uzun boylu. Kendisini çok severim. Sırdaşımdır. Babamın adı Ali Rıza. O orta boylu , zayıf , gri düz saçlara ve ela gözlere sahip, memur.

My name is Elif, my surname is Fidan. I was born on 23 rd of April. I am 17 years old. I study at science high school. I am tall and I play basketball. I have blue eyes. I am thin. Let me introduce my family: My sister’s name is Kevser. She is short and a bit fat. She has curly hair and hazel coloured eyes. My mom’s name is Ebru. She is tan and tall. I love her very much. She is my confidant. My dad’s name is Ali Rıza. He is medium-sized and has grey straight hair and hazel coloured eyes. He is public servant.

Selam ben Altan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Sally ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno müziği sevmesi olmalı. Peki sen?

Hello! I am Altan. I recently graduated in philosophy, they were 4 difficult years but it was worth it! We knew each other with Sally at the debate group’s party last year and we got along really well. The reason should be that we both like techno music. And you?

Merhaba dört kişiden oluşan bir çekirdek ailenin ilk kızıyım. Adım Eylül 13 yasındayım. İstanbul’da yaşıyorum..8.sınıfa gidiyorum. Yüzmek ve müzik dinlemek hobilerim arasındadır. En sevdiklerim: en beğendiğim renk lacivert, en çok sevdiğim hayvan ise kustur. Bu hayatta en nefret ettiğim şey kapalı alanda kalmaktır. Açıkçası çok saçma ve sıkıcı bir hayatim var. Bu yüzden macera dolu bir anim yok. En sevdiğim ders ise fen bilimleri.

Hi! I am the first daughter of a family of four. My name is Eylül and I am 13 years old. I live in Istanbul. I study at 8 th grade. Some of my hobbies are swimming and listening to music. My favourites: my favourite colour is dark blue and my favourite animal is bird. The thing which I hate the most in this life is resting in a closed area. Strictly speaking, I have an absurd and annoying life. For this reason, I do not have any moment full of adventure. My favourite lesson is science.

Eğlenceli ve Meraklı Dünyam

Benim adım Begüm Ertaş. Yalova’da doğdum ve İstanbul’da yaşıyorum. İzmirliyim. Bu hayatta en çok kardeşimi seviyorum. İleride en çok olmak istediğim meslek İngilizce Öğretmenliği veya avukat olmaktır. Yapmaktan hoşlandığım şeyler ise; kitap okumak, müzik dinlemek, uzun yolculuklar yapmak ve yeni şeyler öğrenmektir.

Hoşlanmadığım şeyler ise; karanlıkta durmak ve bilgisayarda zaman geçirmektir. Genellikle bilgisayarı ödev ve araştırma yapmak için kullanırım. Boş zamanlarımda çeviriden anlamlarını bilmediğim İngilizce kelimeleri öğrenirim ve bazı zamanlarda ise sözlükten bazı kelime gruplarını incelerim. Bununla beraber; Türkçe dersleri için; bir günlük tutarım. Bu günlüğe anlamlarını bilmediğim kelimelere yer veririm. Meslek konusunda zamanla fikirlerim değişir. Ben yine de İngilizce dili ve edebiyatı okumak isterim. En sevdiğim dersler İngilizce ve Sosyal dersleridir. Çoğu kez bu derslerle meslekleri bağdaştırmak istemişimdir. Sevmediğim ve hatta nefret ettiğim dersler de vardır. Bunlar sırası ile Fen ve Matematik’tir. Hayatta en sevmediğim durum kararsız kalmaktır. Zaman zaman karar vermek durumunda kaldım ve her seferinde kararsız kaldım. Bu duruma sinirlenirim. Okul dışında dünya yansa umurumda olmaz. Her zaman dikkat etmişimdir ki; eğer 2 şey arasında kararsız kalırsak en yakın zamanda karar vermemiz gerekir. Eğer karar vermezsek ve zaman kaybedersek karar vermemiz gereken bu 2 şeyi kaybedebiliriz. Ayrıca; Başarıya giden yol için en önemli unsur azimli olmaktır. Kendimize inanırsak ve azimli olursak başaramayacağımız bir şey yoktur. Ben her zaman azimli olursam başarıya ulaşacağıma inanırım.

My funny and curious world My name is Begüm Ertaş. I was born in Yalova and I live in Istanbul. I am from Izmir. The person who I love the most in this life is my brother. I want to become an English Instructor or a lawyer in the future. My favourite activities are: reading, listening to music, making long trips and learning new things. The things which I do not like are: being in dark and passing time on computer. Generally, I use the computer to do homework and research. In my free time, I learn from translator the meanings of English vocabulary which I do not know and examine some word groups from dictionary. Besides; I keep a diary for Turkish language lessons. I give place to the words of which I do not know the meaning. I sometimes change my mind about my future profession. However, I would like to study English language and literature. My favourite lessons are English and the lessons with social content. Many times, I desired to associate this lessons with real professions. There are also lessons that I do not like, in fact I really hate: these are science and math respectively. The situation that I hate the most is being indecisive. Sometimes, I was obliged to decide and every time I hesitated. I get angry with this situation. Apart from the school, if all the world is burning, I do not really care. I pay always attention to this: if we are hesitant between 2 things, we have to decide as soon as possible. If we do not and we lose time, we might lose as well these 2 things on which we had to decide. Besides, the most important element that leads to the success is being determined. If we believe in ourselves and we are determined, there is nothing that we cannot achieve. I always believe that if I am determined, I am sure that I will reach to the success.

Merhabalar ben Duru 29 Mart 2006 tarihinde doğdum.12 yaşındayım. Okyanus kolejinde okuyorum. Annemin adı Safiye babamın adı ise Serkan’dır. Annem veteriner, babam ticaret ile uğraşıyor. En çok ders çalışmayı, gitar ve öbür müzik aletlerini çalmayı severim. En çok sinir olduğum şey arkadaşlarımın bana çok ders çalışıyorsun demesi. bu benim sinirimi bozuyor. En sevdiğim renk yeşil. En sevdiğim hayvan köpek, baykuş ve kedi aslında hepsini seviyorum. En sevdiğim yemek aslında her şeyi yerim! Hayatımda bana başarılı olmayı ant içtiren annem ve aileme teşekkür ederek küçüklükten beri hayalim olan beyin cerrahlığını gerçekleştirmek için kendime şans diliyorum:)

Hello! I am Duru. I was born on 29 th March 2006. I am 12 years old. I study at Okyanus College. My mom’s name is Safiye and my dad’s name is Serkan. My mom is a veterinary and my dad is engaged in commerce. I like to study the most, to play guitar and other instruments. The thing that I get angry about at the very most is to hear from my friends that I study a lot. I really cannot stand with it. My favourite colour is green. My favourite animal is dog, owl and cat. Actually, I like them all. My favourite food is: in fact, I eat everything! By thanking to my mom and my family who made me swear on being successful in my life, I wish me luck in realizing my childhood dream: to become a brain surgeon.

Ben Duygu 1997 yılında İzmir’de doğdum annemin adı Aylin, babamın adı ise Oğuz’dur. Annem holding müdürü, babam ise mühendistir. Peyami Safa İlköğretim Okulu’nda, liseyi Atatürk Lisesi’nde okudum. Şu an üniversitedeyim. Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. En çok sevdiğim yemekler pizza ve hamburgerdir. Hobilerim; bisiklet sürmek, yüzmek, ders çalışmak, alışveriş yapmak, buz pateni yapmak ve kayak yapmaktır. Fobilerim ise böcekler ve hırsızlardır Benim 2 tane kaplumbağam vardır. Birincisi Yumurcak, ikincisi Şirin’dir. İkiside 3 aylık En çok sevdiğim hayvan köpektir. En sevdiğim şarkıcı Hadise’dir. Pop tarzı müzik dinlerim. En çok sevdiğim arkadaşım Alev ve Ayça’dır.

I am Duygu. I was born in 1997 in Izmir. My mom’s name is Aylin and my dad’s name is Oğuz. My mom is the manager of a holding company and my dad is an engineer. I studied at Peyami Sefa Elementary School and then at Atatürk High School. Currently, I study at university. I like very much taking photos, reading and listening to music. My favourite foods are pizza and hamburger. My hobbies are; riding bicycle, swimming, studying, shopping, ice-skating and skiing. My phobias are insects and thieves. I have two turtles. The first one is Yumurcak, the second one is Şirin. Both are 3 months old. My favourite singer is Hadise. I listen to music in pop style. My favourite friends are Alev and Ayça.

Merhaba ben Mehmet Taş. 26 yaşındayım. Gazeteciyim. Kısa zamanda birçok yerel gazetede çalıştım. Nişanlıyım. İngilizce ve Rusça biliyorum. İstanbul’da doğup, büyüdüm.

Hello! I am Mehmet Taş. I am 26 years old. I am a journalist. I worked for many local journals in a short period of time. I am engaged. I speak English and Russian. I was born and grew up in Istanbul.

Selam. Adım Nurhan Toksöz. 26 yaşındayım. Tiyatro oyuncusuyum. Ege üniversitesi mezunuyum. Evliyim. İki bir çocuğum var. Adı Emre. 4 yaşında. Piyano eğitimi alıyor. Ailemi çok seviyorum.

Hi! My name is Nurhan Toksöz. I am 26 years old. I am an actress. I graduated from Ege University. I am married. I have a kid. His name is Emre. He has 4 years old. He studies piano. I love my family very much.

Merhaba adım Kenan Turan. 27 yaşındayım. İstanbul’da doğdum ve yaşıyorum. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. İngilizce, Fransızca ve Almanca biliyorum. Öğretmenlik yapıyorum. En sevdiğim ülke Kanada; ama En sevdiğim şehir Tel Aviv. Gitar çalışıyorum. Amatör olarak grubumla barlarda sahne alıyorum.

Hello! My name is Kenan Turan. I am 27 years old. I was born and live in Istanbul. I graduated in English Language and Literature from University of Ankara. I speak English, French and German. I am a teacher. My favourite country is Canada but my favourite city is Tel Aviv. I play guitar. I perform with my band in bars as amateur.

Merhaba Ilgaz Demir. 19 yaşındayım. Lisans öğrencisiyim. Ankaralıyım. En sevdiğim şey seyahat etmek. Şu ana kadar üç ülkeyi gezdim. İngiltere, Almanya ve Fransa’ya gittim. Hayalim dünyayı gezmek.

Hi! I am Ilgaz Demir. I am 19 years old. I am an undergraduate. I am from Ankara. My favourite activity is travelling. I travelled to three different countries. I have been to England, Germany and France. My dream is to travel around the world.

Merhaba ben Kübra Peker. 12.06.1998 yılında İzmir’de doğdum. Hukuk Fakültesinde okumaktayım. En sevdiğim şehir İzmir. En sevdiğim tatil adası ise Rodos. Bir an önce okulumu bitirip hayalimdeki meslek olan avukatlığa adım atmak istiyorum.

Hello! I am Kübra Peker. I was born in Izmir on 12 th June 1998. I study at Law School. My favourite city is Izmir. My favourite holiday island is Rhodes. I want to complete my studies and start to work right away as lawyer which is my dream job.

Merhaba ben Erman Yüksel. Türk dili ve edebiyatı bölümü öğrencisiyim. 20 yaşındayım. Aynı zamanda Çağrıda Osmanlıca eğitimi alıyorum. Futbol oynamayı seviyorum. En sevdiğim yazar Atilla İlhandır.

Hi! I am Erman Yüksel. I am a Turkish Language and Literature undergraduate. I am 20 years old. I study Ottoman Turkish at Çağrı. I like playing football. My favourite author is Atilla İlhan.

Selam ben Nilay Han 23 yaşındayım. Ekonomi mezunuyum. Yöneticiyim. İngilizce ve Almanca biliyorum. Çağrı Dil Okulunda da Almanca YDS dil eğitimi görmekteyim. Hobi olarak dans etmekteyim. En sevdiğim ülke Kanada.

Hello! I am Nilay Han. I am 23 years old. I am a graduate of Economics. I am an administrator. I speak English and German. I study German at Çağrı Language School as a preparation to YDS Foreign Languages Exam. Dancing is my hobby. My favourite country is Canada.

Ben Yelda 22 yaşındayım. Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü öğrencisiyim. Tiyatro, benim her şeyim. Bunu dışında piyano çalıyorum. En sevdiğim renk mavi. İngilizce ve İtalyanca biliyorum ve şu anki hayalim Roma’ya gitmek.

I am Yelda. I am 22 years old. I am a student of Fine Arts Faculty Acting Department. Acting is my life. Other than this, I play piano. My favourite colour is blue. I speak English and Italian and my actual dream is going to Rome.

İngilizce kendini ve aileni tanıtma   yazıları serisinin sonuna geldiniz. İngilizce kendini tanıtma mülakat gibi kendinizi tanıtmanız gereken durumlarda kullanabileceğiniz ,   Kendini tanıtma yazısı ödev olarak kullanabileceğiniz  ingilizce kendini tanıtma uzun içeriğimizi aşağıdaki word ve pdf dosyalardan indirebilir, paylaşabilirsiniz.

İngilizce Kendini Tanıtma Yazıları okuduktan sonra ayrıca bu konu ile alakalı diğer yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz :

 

Yorum yapın

Call Now Button